Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Ωραία ενημερώστε παιδιά πάλι να γνωρίζουμε 

Αν δειτε Frija δεν υπαρχει για κανενα csc η ενημερωση Μαιου αλλα η προηγουμενη του Απριλιου.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κόλλησε κι έκανε restart. Και πάλι η εφαρμογή που το κόλλησε ήταν ο browser... τι να πω ... 1 χρόνο δεν έκανε κιχ, και σε 10 μέρες έχει κάνει 3 restart ...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή, λογικά πρόκειται περί kernel errors. Εμένα την πρώτη φορά κόλλησε μόλις έβαλα το δακτυλικό αποτύπωμα για να το ξεκλειδώσω και την δεύτερη φορά μόλις άνοιξα τη θήκη των buds και συνδέθηκαν στο κινητό.

Διαφορετικά σενάρια χρήσης και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα .Πραγματικά απίστευτο αυτό που έκαναν. Προσπάθησε κανείς να κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δει αν έφτιαξε;  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Κριμα .Πραγματικά απίστευτο αυτό που έκαναν. Προσπάθησε κανείς να κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δει αν έφτιαξε;  

καλημέρα ετυχε να κανω καθαρη εγκατασταση της ενημερωσης Μαίου με το που βγηκε η ενημερωση δεν εχω κανενα θεμα με επανεκκινησεις δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χειρότερο που μου τη σπάει με τη νέα αναβάθμιση είναι πως έχουν αφαιρέσει την επιλογή να έχεις μόνιμα το κινητό σου σε 2G Και σου δίνουν τη δυνατότητα να είσαι από 4G και πάνω. Όταν ήμουν συνδεδεμένος στο wi-fi το έδειχνα πάντα με ρουτίνα σε 2G Για καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατά τα άλλα δεν έχει αλλάξει κάτι αλλά αν υπάρχει και το πρόβλημα που λένε τα παιδιά με τις επανεκκινήσεις Καλό είναι να το φτιάξουν..
Υπάρχει στην τελευταία αναβάθμιση 2G only επιλογή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Υπάρχει στην τελευταία αναβάθμιση 2G only επιλογή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Κι εμένα έχει χαθεί. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Υπάρχει στην τελευταία αναβάθμιση 2G only επιλογή

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εγώ έχω δύο κάρτες στη Wind είναι όπως παλιά στην Cosmote υπάρχουν μόνο δύο επιλογές αυτές από 4g και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι το 2g πλέον είναι θέμα παρόχου κ όχι θέμα ενημέρωσης .

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, challenge143 said:

Αν δεν απατώμαι το 2g πλέον είναι θέμα παρόχου κ όχι θέμα ενημέρωσης .

Λογικά ναι!!

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2023 at 8:41 ΠΜ, challenge143 said:

Κριμα .Πραγματικά απίστευτο αυτό που έκαναν. Προσπάθησε κανείς να κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δει αν έφτιαξε;  

Οσοι εχουν γερμανικο csc ας δοκιμασουν νομιζω οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση G998BXXU7EWE6

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zorbas100 said:

Οσοι εχουν γερμανικο csc ας δοκιμασουν νομιζω οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση G998BXXU7EWE6

Σε ελληνικό κατεβαίνει...ευχαριστούμε (το security Μαΐου το είχα παρει 394,24 mb οπότε  πιθανολογώ πως ειναι κάποια διόρθωση)..

Screenshot_20230526_133548_Software update.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Η διόρθωση με τις επανεκκίνησεις λογικά

Γενικά πάει και πιο σβέλτα το κινητό. Όσο για τα κολλήματα θα δείξει ο καιρός

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ενημερώστε κ πείτε μας αν έχουν διορθώσει τις επανεκκίνησεις που είχατε μήπως την κάνω και εγώ από εβδομάδα.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Η διόρθωση με τις επανεκκίνησεις λογικά

Γενικά πάει και πιο σβέλτα το κινητό. Όσο για τα κολλήματα θα δείξει ο καιρός

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Όντως έγινε πιο σβέλτο..  χθες πήγα να γράψω πως έχει κάποια λαγκαρισματα αλλά τώρα δεν δείχνει κάτι..  βέβαια δεν έχω 2 ώρες που την έχω βάλει οπότε δεν έχει δείξει κάτι αρνητικό..

Επανεκκίνηση μια φορά μου είχε κάνει οπότε δεν ήταν πρόβλημα για εμενα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα μετά τη σημερινή αναβάθμιση είναι πως εξαφανίστηκε η επιλογή volt αν έχεις κάρτα Cosmote.. αν θυμάστε είχα ενημερώσει πως έχω δύο κάρτες μία Nova και μία COSMOTE και στη nova έχω κανονικά τις επιλογές του Volt αλλά και όλες τις επιλογές από 2G και πάνω ενώ πλέον με την Cosmote έχω επιλογές μόνο 4G και πάνω αυτόματα και το volte δεν υπάρχει σαν κουμπί επιλογής Και λογικά είναι μόνιμα ενεργοποιημένο.. όπως είπε και ένας φίλος αυτό δεν είναι θέμα της αναβάθμισης αλλά του παρόχου. Δεν είναι κακό να υπάρχει αλλά Ίσως αυτό αυξάνει την κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς να μπορείς να το περιορίσεις

Screenshot_20230526_195430_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DjTony said:

Εγώ σε cosmote έχω και volte επιλογή και 2G only

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που έχεις κάνει; Αν παίζει ρόλο αυτή. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, _dimdim_ said:

Ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που έχεις κάνει; Αν παίζει ρόλο αυτή. 

Και εγώ κανονικότατα και volte και 2g only με την τελευταία ενημέρωση την χθεσινή δεν άλλαξε κάτι σε cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως είναι πολύ περίεργο με τα δίκτυα. Το ίδιο θέμα έχουν κ στο 23. Άτομα ίδιας εταιρείας άλλος έχει κ το 2g άλλος  όχι.  Στο μόνο που πάει στο μυαλό μου είναι εκτός αν έχετε αλλάξει  το csc .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...