Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση μαίου

Screenshot_20230512_112332_Software update.jpg

Παιδιά έχω 2sim.. στην 1 έχω νόβα και στη 2 κοσμοτε.. αυτητην περίοδο χρησιμοποιώ τη σιμ 2.. 

Μετά από την αναβάθμιση στην κοσμοτε αφαίρεσαν τις επιλογές 2g και 3g(στην κάρτα νόβα έχουν μείνει όπως πριν..) και πλέον πρέπει να παιζουμε αυτόματα..

Άρα καταργείται η ρουτίνα που ειχα φτιάξει για εξοικονόμηση μπαταρίας μόλις μπαίνει σε συγκεκριμένο wifi να γυρίζει σε 2g δυστυχώς..

 

Screenshot_20230512_130131_Call settings.jpg

Screenshot_20230512_130140_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω πειράξει κάτι, τουλάχιστον εκούσια, κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό αυτό δονείται και ακούγεται ένα μπιπ. μέχρι πρόσφατα δεν το έκανε. είναι κάποια ρύθμιση? έχω πειράξει κάτι εγώ?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pexths said:

χωρίς να έχω πειράξει κάτι, τουλάχιστον εκούσια, κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό αυτό δονείται και ακούγεται ένα μπιπ. μέχρι πρόσφατα δεν το έκανε. είναι κάποια ρύθμιση? έχω πειράξει κάτι εγώ?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για κοίτα στις ρυθμίσεις ήχοι και δόνηση μήπως έχει αλλάξει κάτι εκεί 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχετε να προτείνετε κάποιον αντάπτορα που να μπαίνει με type c στο κινητό και να βγάζει καρφί jack 3.5mm? Αν εχει και φορτιστή μαζί θα ήταν τέλειο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο;https://www.e-shop.gr/hama-135748-2-in-1-usb-c-audio-and-charging-adapter-for-35-mm-audio-jack-p-TEL.069429

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2023 at 9:07 ΜΜ, pexths said:

χωρίς να έχω πειράξει κάτι, τουλάχιστον εκούσια, κάθε φορά που ξεκλειδώνω το κινητό αυτό δονείται και ακούγεται ένα μπιπ. μέχρι πρόσφατα δεν το έκανε. είναι κάποια ρύθμιση? έχω πειράξει κάτι εγώ?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικα εχεις ενεργοποιημενο αυτό :

 

Screenshot_20230518_181118_Settings.png

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Λογικα εχεις ενεργοποιημενο αυτό :
 
Screenshot_20230518_181118_Settings.thumb.png.e861f27aead8f6242dcdaea6638bc446.png
καταρχάς σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. δεν μπορούσα να βρω με τίποτα τι φταίει.
κάποια στιγμή έβγαλαν την θήκη για να καθαρίσω την συσκευή καινσυνηδητοποιησα ότι είχα βάλει λόγω βιασύνης μια πιστωτική κάρτα ανάμεσα στην θήκη και την πλάτη του κινητού. μόλις αφαίρεσα την κάρτα, το πρόβλημα λυθηκε

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, pexths said:

καταρχάς σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. δεν μπορούσα να βρω με τίποτα τι φταίει.
κάποια στιγμή έβγαλαν την θήκη για να καθαρίσω την συσκευή καινσυνηδητοποιησα ότι είχα βάλει λόγω βιασύνης μια πιστωτική κάρτα ανάμεσα στην θήκη και την πλάτη του κινητού. μόλις αφαίρεσα την κάρτα, το πρόβλημα λυθηκε

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπερα, το βασικο ειναι οτι ελυσες το προβλημα σου.
Αν καταλαβα καλα, ειχες την καρτα κολλητα στο κινητο και καθε φορα που ξεκλειδωνες το κινητο το NFC προσπαθουσε να την διαβασει και το κινητο εκανε δονηση;

Υ.Γ. Οκ, το δοκιμασα, το κανει και το δικο μου, με NFC on, αν πας μια καρτα απο πισω, το κινητο δονειται. 

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα! Κάτοχος του s21 ultra εδώ και 2 Χρόνια. Έχεις κάποιος πρόβλημα μετά από το τελευταίο update να κάνει το κινητό επανεκκίνηση μόνο του? Ή και να παγώνει η οθόνη? Γιατί μου τα κάνει εδώ και 2 βδομάδες περίπου . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Maria_evo said:

Γειά σας και από εμένα! Κάτοχος του s21 ultra εδώ και 2 Χρόνια. Έχεις κάποιος πρόβλημα μετά από το τελευταίο update να κάνει το κινητό επανεκκίνηση μόνο του? Ή και να παγώνει η οθόνη? Γιατί μου τα κάνει εδώ και 2 βδομάδες περίπου . 

Ναι το έχει κάνει και σε μένα ξαφνικά παγώνει η οθόνη και κάνει επανεκκίνηση μόνο του . Το  έχει κάνει 3-4 φορές σε 2 βδομάδες. 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως τι φταίει?  Η είναι πρόβλημα του καινούργιου update? 

Της αδερφής μου που έχει το ίδιο μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει θολώσει η κάμερα έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα επανεκκινήσεις κάθε δύο μέρες.
Από το τελευταίο update και μετά συμβαίνει αυτό.
Μακάρι να το λύσουν σύντομα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα κι εγώ. Και νόμιζα ότι είχα κάνει καμία πατάτα. Σε μένα κρασα ρε το Samsung browser και έκανε restart την πρώτη φορά, την δεύτερη απλά το βρήκα σε κατάσταση που μου ζήταγε το πιν της σιμ...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα. Την μια φορά άνοιξα μια εφαρμογή, κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση. Την δεύτερη φορά το βρήκα το πρωί να μου ζητάει το πιν. Την ενημέρωση την έκανα 17 Μαΐου. Πριν από αυτή δεν είχε γίνει ποτέ. 

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι γίνεται ρε παιδιά τελικά. Δηλαδή όσοι έχετε περάσει το τελευταίο update γίνεται αυτό το κακό; μου έχει έρθει εδώ κ καιρό αλλά την αγνοώ να την κάνω κ μάλλον αν δεν διορθωθεί μέχρι να το πείτε δεν θα την κάνω κ εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια φορά έκλεισε προχθές που του έβαλα μια ρουτίνα για το Galaxy watch 4 αλλα γενικά λειτουργεί απροβληματιστα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Maria_evo said:

Ξέρετε μήπως τι φταίει?  Η είναι πρόβλημα του καινούργιου update? 

Της αδερφής μου που έχει το ίδιο μετά την τελευταία αναβάθμιση έχει θολώσει η κάμερα έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? 

Για το συγκεκριμένο δεν φταίει κάποια αναβάθμιση, είναι πρόβλημα της κάμερας. Αν είναι ακόμα εντός εγγύησης η συσκευή το πάτε στο σέρβις για αλλαγή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή Samsung members και μου έβγαλε παράθυρο ότι έγινε επανεκκίνηση στο κινητό (είχε και την ημερομηνία) και αν θέλω να στείλω αναφορά στην Samsung, εγώ την έστειλα. Όποιος έχει κατεβάσει την εφαρμογή ας το δοκιμάσει για να το διορθώσουν πιο γρήγορα. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χειρότερο που μου τη σπάει με τη νέα αναβάθμιση είναι πως έχουν αφαιρέσει την επιλογή να έχεις μόνιμα το κινητό σου σε 2G Και σου δίνουν τη δυνατότητα να είσαι από 4G και πάνω. Όταν ήμουν συνδεδεμένος στο wi-fi το έδειχνα πάντα με ρουτίνα σε 2G Για καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατά τα άλλα δεν έχει αλλάξει κάτι αλλά αν υπάρχει και το πρόβλημα που λένε τα παιδιά με τις επανεκκινήσεις Καλό είναι να το φτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, LELELO said:

Εμένα το χειρότερο που μου τη σπάει με τη νέα αναβάθμιση είναι πως έχουν αφαιρέσει την επιλογή να έχεις μόνιμα το κινητό σου σε 2G Και σου δίνουν τη δυνατότητα να είσαι από 4G και πάνω. Όταν ήμουν συνδεδεμένος στο wi-fi το έδειχνα πάντα με ρουτίνα σε 2G Για καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατά τα άλλα δεν έχει αλλάξει κάτι αλλά αν υπάρχει και το πρόβλημα που λένε τα παιδιά με τις επανεκκινήσεις Καλό είναι να το φτιάξουν..

Εσύ έχεις κάνει την αναβάθμιση κ δεν έχεις πρόβλημα με επανεκκίνηση; 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευτυχως διαβασα τα comment σας και δεν την εκανα υπαρχει τροπος να μου φυγει το εικονιδιο απο επανω; αν διορθωθει ενημερωστε με παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vaggouras90 said:

Εγω ευτυχως διαβασα τα comment σας και δεν την εκανα υπαρχει τροπος να μου φυγει το εικονιδιο απο επανω; αν διορθωθει ενημερωστε με παρακαλω!

Πατάς αργότερα κ δεν στο εμφανίζει.  Παιδιά όταν φτιαχτεί ενημερώστε για να την κάνουμε κ εμείς. Ελπίζω να μην έχετε βάλει βελτιστοποίηση κ οποτε κρίνει το κινητό να κάνει επανεκκίνηση ή να έχετε βάλει πρόγραμμα επανεκκίνησης. Λέω εγώ τώρα 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, challenge143 said:

Εσύ έχεις κάνει την αναβάθμιση κ δεν έχεις πρόβλημα με επανεκκίνηση; 

Εμένα μια φορά έκλεισε προχθές που  έβαλα μια ρουτίνα για το Galaxy watch 4 αλλά δεν έχει ξανάκλεισει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...