Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, DjTony said:

Η λύση είναι μία παιδιά. Fritzbox! Όλα τα άλλα είναι ναχαμε να λέγαμε.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Η ποιο φτηνή λύση ξεκινάει από 150 ευρώ κ ανεβαίνει βλέπω. Κ για μένα αν υπάρχει πρόβλημα στο ρούτερ είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν. Τι πληρώνουμε τόσα λεφτά σε τηλεπικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Με το ZTE H16OO ρουτερ της cosmote wifi 6 με συνδεμένα 3 κινητά 2 smart τηλεοράσης και 1 pc, με 50αρα γραμμή δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα! Πιάνει και ταχύτητα και μέσα στα δωμάτια λόγω ότι είναι wifi 6.

Edited by theopanatha13
Etsi
Link to comment
Share on other sites

Η ποιο φτηνή λύση ξεκινάει από 150 ευρώ κ ανεβαίνει βλέπω. Κ για μένα αν υπάρχει πρόβλημα στο ρούτερ είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν. Τι πληρώνουμε τόσα λεφτά σε τηλεπικοινωνία.
Το πληρώνεις μια φορά και παίζει σταθερά και απροβλημάτιστα με όλους τους παροχους για πάντα. Συν ότι εχεις πόσα έξτρα που προσφέρουν τα Fritz

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι τα deco...κλεινεις το WiFi από το ρουτερ σου και δίνεις μόνο μέσω deco. Αν έχεις και μεγάλο σπίτι λύνεις και το πρόβλημα και έχεις παντού σήμα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πληρώνεις μια φορά και παίζει σταθερά και απροβλημάτιστα με όλους τους παροχους για πάντα. Συν ότι εχεις πόσα έξτρα που προσφέρουν τα Fritz

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

νομίζω η nova /wind δεν δίνει όμως κωδικούς για τηλεφωνία οπότε για WIND τουλάχιστον είναι άχρηστο δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

νομίζω η nova /wind δεν δίνει όμως κωδικούς για τηλεφωνία οπότε για WIND τουλάχιστον είναι άχρηστο δυστυχώς
Δε ξέρω για wind αλλά για vodafone τους βρίσκεις εύκολα. Ο ΟΤΕ τους στέλνει οπότε το μόνο θέμα είναι η nova, να το ψάξεις σε κανένα φόρουμ αν το έχει κάνει κανείς

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Νόβα δεν υπάρχει τίποτα πουθενά. Guarantee γιατί και εγώ το έχω προσπαθήσει και έχω φτάσει και πολύ κοντά μάλιστα, αλλά τζίφος.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε εταιρεία τότε παιδιά να σωθείτε. Ένα fritzbox είναι must. Παιδεύτηκα πολλά χρόνια με διάφορα ρουτερ. Εδώ και 6 χρόνια με fritzbox έχω βρει την υγεία μου. Έχω και δύο repeater σε mesh και έχω καλύτερο δίκτυο και από μαγαζιά/καφετέριες κλπ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι δεν πρέπει να είναι πολλά τα περιστατικά με τις αποσυνδέσεις. Εγώ πάντως επιμένω στους φίλους που έχουν προγράμματα από 100 κ πάνω να μιλήσουν με τον παροχο τους για αλλαγή ρουτερ.  

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση (που σιγουρα θα εχει ξαναρωτηθει αλλα δεν το βρισκω)

μεχρι ποια εκδοση θα παρει το κινητακι και μεχρι ποσα ακομα χρονια update ασφαλειας?

πιστευετε αξιζει να το παρω (μεταχειρισμενο) ή ειναι πολυ παλιο ?? εαν το παρω θα το κρατησω 2 χρονια 

Σιγουρα εχει δυνατα specs  αλλα τι γινετε με το software μιας και μιλαμε για 2+ ετων κινητο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotisbasm_ said:

ερωτηση (που σιγουρα θα εχει ξαναρωτηθει αλλα δεν το βρισκω)

μεχρι ποια εκδοση θα παρει το κινητακι και μεχρι ποσα ακομα χρονια update ασφαλειας?

πιστευετε αξιζει να το παρω (μεταχειρισμενο) ή ειναι πολυ παλιο ?? εαν το παρω θα το κρατησω 2 χρονια 

Σιγουρα εχει δυνατα specs  αλλα τι γινετε με το software μιας και μιλαμε για 2+ ετων κινητο

Καλημέρα! 4 χρόνια android και 5 χρόνια ασφαλείας θα πάρει άρα έχεις 3 χρονάκια ακόμα..

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Απο τοτε που περασα το 5.1 η μπαταρια εχει γινει χειροτερη!Εκανα και factory reset και ξανα το κινητο στησιμο απο την αρχη και παλι τα ιδια.Τι φαση με την samsung?Οταν το ειχα αγορασει περσι τον Μαρτιο η καμερα ηταν χαλια!Μετα την εφτιαξαν.Τωρα η αυτονομια ειναι τραγικη.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με καμια εφαρμογη,εγω το εχω σχεδον 2 χρονια και ειναι αριστο,βεβαια κανω ΠΑΝΤΑ σωστες φορτισεις και με αργο φορτιστη μονο!

 

8 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

ερωτηση (που σιγουρα θα εχει ξαναρωτηθει αλλα δεν το βρισκω)

μεχρι ποια εκδοση θα παρει το κινητακι και μεχρι ποσα ακομα χρονια update ασφαλειας?

πιστευετε αξιζει να το παρω (μεταχειρισμενο) ή ειναι πολυ παλιο ?? εαν το παρω θα το κρατησω 2 χρονια 

Σιγουρα εχει δυνατα specs  αλλα τι γινετε με το software μιας και μιλαμε για 2+ ετων κινητο

Τουλαχιστον 3ετια σε βγαζει,μονο τη μπαταρια θα προσεχεις κατ'εμε,(αν χρειαστει την αλλαζεις με κανα 40αρι αν θυμαμαι καλα ,καποιος το ειχε γραψει εδω μεσα) και θα ειναι σαν καινουριο,εξαλλου ειναι ταχυτατο οπως και να χει.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gustom2008 said:

Καλησπερα!Απο τοτε που περασα το 5.1 η μπαταρια εχει γινει χειροτερη!Εκανα και factory reset και ξανα το κινητο στησιμο απο την αρχη και παλι τα ιδια.Τι φαση με την samsung?Οταν το ειχα αγορασει περσι τον Μαρτιο η καμερα ηταν χαλια!Μετα την εφτιαξαν.Τωρα η αυτονομια ειναι τραγικη.

Ιδικά με την 5.1 ξανά έστρωσε το κινητό στο θέμα μπαταρίας.  Σίγουρα κοίτα κάποια εφαρμογή που ανέφερε κ το προηγούμενο παλικάρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά από 4 χρόνια με το πολύ καλό s10 plus πήρα το 21 ultra 256 και βρήκα την υγειά μου. Τα πάντα όλα με αυτονομία πολύ καλή άνετα 7+ ώρες SOT με την δικιά μου χρήση και επίσης με την τελευταίο ui 5.1 μια χαρά έκατσε σε μένα!! 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zerv_5800 said:

Εγώ παιδιά μετά από 4 χρόνια με το πολύ καλό s10 plus πήρα το 21 ultra 256 και βρήκα την υγειά μου. Τα πάντα όλα με αυτονομία πολύ καλή άνετα 7+ ώρες SOT με την δικιά μου χρήση και επίσης με την τελευταίο ui 5.1 μια χαρά έκατσε σε μένα!! 

Έτσι ακριβώς. Πάντα με έτρωγε το μικρόβιο της αλλαγής και στο συγκεκριμένο δεν μπορώ να βρω το παραμικρό αρνητικό.  Μου κάνει όλα τα κέφια κ η συσκευή είναι παν γρήγορη. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι,εγω που αλλαζα συσκευη ανα εξι μηνες φτανω κοντα στα 2 χρονια τωρα ,δε θα με χαλαγε το S23 ULTRA που γλυκοκοιταζω αλλα θα με χαλαγε απεριοριστα να δωσω 1500 ευρω για το οποιοδηποτε κινητο ενω με τα χρηματα αυτα αγοραζω ''λαγους με πετραχειλια'' που λενε!

Αν πεσει η τιμη του S23 ULTRA  η βγει καμια προσφορα θα το σκεφτω βεβαια.

Εως τοτε....συνεχιζουμε με S21 ULTRA λοιπον....ΚΙ ΟΠΟΥ ΒΓΕΙ !🤣

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ μεγάλη δεν είναι για ενημέρωση ασφαλείας;  1gb . Για πες μας όταν την κάνεις αν έχει αλλάξει κάτι;  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Σαν πολύ μεγάλη δεν είναι για ενημέρωση ασφαλείας;  1gb . Για πες μας όταν την κάνεις αν έχει αλλάξει κάτι;  

Δεν βλέπω να άλλαξε κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...