Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Και μόνο που είναι της samsung και έχουμε κινητά samsung το θέλω στο κινητό. Η σύγκριση με το google pay αδιάφορη το ξέρω ότι το έχουμε και με αυτό πληρώνουμε. 

Καλά το μόνο είναι; Γενικώς η πολιτική για διάφορες εφαρμογές είναι ό,τιναναι, πχ να βάζουμε προγράμματα τρίτων τύπου NiceLock για να περάσουμε απλές εφαρμογές ρυθμίσεων που δίνει η εταιρεία σε άλλες χώρες απλώς μέσα από το Galaxy Store...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα
Ήρθε και σε ελληνικά η ενημέρωση Μαρτίου. Λογικά μόνο ενημέρωση ασφαλείας πρέπει να είναι αν κρίνω από το μικρό μέγεθος (230ΜΒ)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vriz27 said:

Καλησπέρα
Ήρθε και σε ελληνικά η ενημέρωση Μαρτίου. Λογικά μόνο ενημέρωση ασφαλείας πρέπει να είναι αν κρίνω από το μικρό μέγεθος (230ΜΒ)

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ελληνικό EUR η κινητής τηλεφωνίας? 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό EUR.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αισθητή βελτίωση στην ομαλότητα του κινητού.
Σίγουρα τη βλέπω στο δικό μου.
Τώρα 250mb δεν είναι μόνο η ενημέρωση ασφαλείας αλλά και διάφορες βελτιώσεις στο λογισμικό.
Νομίζω η ενημέρωση ασφαλείας στο κινητό είναι 20 με 30mb.
Τουλάχιστον αυτό είναι το μέγεθος του αρχείου που έδινε η Google στα pixel για απλές ενημερώσεις ασφαλείας...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, jor1ge said:

Αισθητή βελτίωση στην ομαλότητα του κινητού.
 

Δηλαδη ποσο πιο αισθητη ? Διοτι ηδη ειναι αψογο...φιλικα στο γραφω,οχι ειρωνικα.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, jor1ge said:

Αισθητή βελτίωση στην ομαλότητα του κινητού.


 

Παρατηρώ κ εγώ πως ρολλάρει ένα κλικ καλύτερα η συσκευή.. Μένει να δούμε από μπαταρία τι λέει η αναβάθμιση.. 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μέχρι τώρα όταν ήσουν στη φωτογραφική και πατούσες παρατεταμένα το κλείστρο τραβούσε βίντεο χωρίς να σταματάει τη μουσική που έπαιζε στο κινητό 

σήμερα είδα πως δεν γίνεται πια και είμαι σίγουρος πως δεν πείραξα κάτι...

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα το πρωί 8.30 ώρα πέρασα την 5.1. Τεράστια βελτίωση στην μπαταρία. Στην προηγούμενη έκδοση είχα παρατηρήσει ότι έπεφτε η μπαταρία κάπως γρήγορα, πάλι καλά που διορθώθηκε. (Απλά εντυπωσιασμένος από το θέμα μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν το ξέρετε και θέλετε να κλειδώνεται το album των φωτογραφιών σας γίνεται μέσω της ΣΥΛΛΟΗΣ δεν χρειάζεται να βάλουμε 3rd party app  δηλαδή να κατεβάσετε κάποια άλλη εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theopanatha13 said:

Όσοι δεν το ξέρετε και θέλετε να κλειδώνεται το album των φωτογραφιών σας γίνεται μέσω της ΣΥΛΛΟΗΣ δεν χρειάζεται να βάλουμε 3rd party app  δηλαδή να κατεβάσετε κάποια άλλη εφαρμογή. 

Ναι, αλλά δεν μας λες πως. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _dimdim_ said:

Ναι, αλλά δεν μας λες πως. 

Θα πάτε στην Συλλογή - Ρυθμίσεις - Σχετικά με τη συλλογή. Θα κλικαρετε στον αριθμό μέχρι να εμφανιστεί το Galaxy Labs. Παραθέτω της παρακάτω φώτο. 

SmartSelect_20230326_074429_Gallery.jpg

SmartSelect_20230326_074455_Gallery.jpg

Screenshot_20230326_074546_Gallery.jpg

SmartSelect_20230326_074521_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 9:25 ΠΜ, theopanatha13 said:

Θα πάτε στην Συλλογή - Ρυθμίσεις - Σχετικά με τη συλλογή. Θα κλικαρετε στον αριθμό μέχρι να εμφανιστεί το Galaxy Labs. Παραθέτω της παρακάτω φώτο. 

SmartSelect_20230326_074429_Gallery.jpg

SmartSelect_20230326_074455_Gallery.jpg

Screenshot_20230326_074546_Gallery.jpg

SmartSelect_20230326_074521_Gallery.jpg

Εμένα δε το κάνει, βγάζει μήνυμα "[Labs] Gallery labs will be enabled - 3". Το - 3 κάθε φορά που το κάνω αυξάνεται, την πρώτη φορά έβγαλε - 1 κτλ. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε το κάνει, βγάζει μήνυμα "[Labs] Gallery labs will be enabled - 3". Το - 3 κάθε φορά που το κάνω αυξάνεται, την πρώτη φορά έβγαλε - 1 κτλ. 
συνέχεια πάτα το και θα γίνει. συνεχόμενα ταπ πολλές φορές
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιο browser χρησιμοποιείτε.. ποιο θεωρείτε ότι είναι πιο γρήγορο και με λιγότερα λαγκαρισματα;; εγώ είμαι ανάμεσα σε Chrome και samsung internet αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποιος είναι ο καλύτερος.. 

 

Καμία άποψη;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ κ χρόνια χρησιμοποιώ μόνο samsung internet το θεωρώ πολύ αξιόλογο κ γρήγορο αλλά και αυτό είναι σχετικό. Ο κάθε ένας όπως βολεύεται και έχει μάθει.  Πολύς κόσμος χρησιμοποιεί chrome γιατί έχει συγχρονίσει και τον υπολογιστή του ,τον έχει μάθει να τον δουλεύει.  Γενικά οι απόψεις διίστανται, τώρα να μου πεις π.χ ότι έχεις βάλει τον opera κ είναι ποιο γρήγορος, κ πάλι δεν θα συγκινηθω να τον αλλάξω γιατί ίσως κ να ανοίγει την σελίδα 1κλασμα δευτερολεπτου ποιο γρήγορα από τον samsung.  Εάν έχεις συνηθίσει κάποιον για μένα μείνε με αυτόν. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χρονια με Samsung Browser κυριως λογο του τελειου dark mode και του απολυτου full screen που εκμεταλλευται καθε χιλιοστο της οθονης....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όπως έγραψα και στο θέμα του S23U σε σχετικό ποστ, τελευταία με WiFi6 του ρούτερ ZTE της Cosmote είχα αποσυνδέσεις στο κινητό μας, αν και υποτίθεται ότι το πρόβλημα ήταν στις νέες ναυαρχίδες μόνο.

Άλλαξα στο νέο τους Speedport Plus 2 και αναμένω να δω τις επόμενες μέρες.

Είχε κανένας άλλος θέμα τέτοιο;

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όπως έγραψα και στο θέμα του S23U σε σχετικό ποστ, τελευταία με WiFi6 του ρούτερ ZTE της Cosmote είχα αποσυνδέσεις στο κινητό μας, αν και υποτίθεται ότι το πρόβλημα ήταν στις νέες ναυαρχίδες μόνο.
Άλλαξα στο νέο τους Speedport Plus 2 και αναμένω να δω τις επόμενες μέρες.
Είχε κανένας άλλος θέμα τέτοιο;
Καλημέρα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, εγώ με το speedport plus 2 έχω το ίδιο θέμα.
Υπάρχει επίσης η εξακριβωμένη μικρότερη εμβέλεια WiFi του speedport, καθώς και η έλλειψη ανεξάρτητης θύρας για την σύνδεση του Nokia εξοπλισμού των οπτικών ινών, με αποτέλεσμα να σου μειώνει κατά μια τις διαθέσιμες θύρες lan.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Stavros_P said:

Καλημέρα, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, εγώ με το speedport plus 2 έχω το ίδιο θέμα.
Υπάρχει επίσης η εξακριβωμένη μικρότερη εμβέλεια WiFi του speedport, καθώς και η έλλειψη ανεξάρτητης θύρας για την σύνδεση του Nokia εξοπλισμού των οπτικών ινών, με αποτέλεσμα να σου μειώνει κατά μια τις διαθέσιμες θύρες lan.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α ωραία μάλιστα, κατάλαβα... Θενξ για την απάντηση αδερφέ, πάντως δεν είναι ιδέα μου εφόσον το έχεις κι εσύ, γτ στην αρχή έτρεχα να δω αν αποσυνδέθηκε το ρούτερ για να καταλάβω αν έφταιγε αυτό ή το κινητό... (ούτως ή αλλως όμως πετύχαινα το ΖΤΕ να κάνει αποσυνδέσεις με off ουσιαστικά όλα τα λαμπάκια του οπότε μου πρότειναν από μόνοι τους αλλαγή μήπως φταίει η τροφοδοσία του, βέβαια νόμιζα ότι θα πάρω το ίδιο που και σαν εμφάνιση και στιβαρότητα μου έμοιαζε αρκετά καλύτερο αλλά άλλη συζήτηση αυτή...)

Οπότε μάλλον για την ώρα η λύση είναι η απενεργοποίηση του 6 μέσω των ρυθμίσεων του αν συνεχίσει.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Α ωραία μάλιστα, κατάλαβα... Θενξ για την απάντηση αδερφέ, πάντως δεν είναι ιδέα μου εφόσον το έχεις κι εσύ, γτ στην αρχή έτρεχα να δω αν αποσυνδέθηκε το ρούτερ για να καταλάβω αν έφταιγε αυτό ή το κινητό... (ούτως ή αλλως όμως πετύχαινα το ΖΤΕ να κάνει αποσυνδέσεις με off ουσιαστικά όλα τα λαμπάκια του οπότε μου πρότειναν από μόνοι τους αλλαγή μήπως φταίει η τροφοδοσία του, βέβαια νόμιζα ότι θα πάρω το ίδιο που και σαν εμφάνιση και στιβαρότητα μου έμοιαζε αρκετά καλύτερο αλλά άλλη συζήτηση αυτή...)

Οπότε μάλλον για την ώρα η λύση είναι η απενεργοποίηση του 6 μέσω των ρυθμίσεων του αν συνεχίσει.

Γιατί μετά την αντικατάσταση σου συνεχίζει αποσυνδέσεις; 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, challenge143 said:

Γιατί μετά την αντικατάσταση σου συνεχίζει αποσυνδέσεις; 

Όχι εννοούσα ότι γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις η λύση είναι αυτή εκτός αν το σώσει η σάμμυ με updates, για την ώρα εγώ δεν έχω παρατηρήσει θέμα από προχθες η αλήθεια είναι, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

edit: Κι όμως ΜΟΛΙΣ, έκανε κάτι παράξενο. Επειδή έχω ρουτίνα που θέλω μόλις φεύγω απ'το σπίτι και αποσυνδέεται απ'το wifi να ανοίγει τον ήχο από το αθόρυβο που το έχω, χτύπησε ο ήχος και το κοίταξα αστραπιαία γτ νόμιζα ότι αποσυνδέθηκε. Όμως στην ουσία δεν έγινε αποσύνδεση, αλλά έφυγε από την 5ρα μπάντα και μπήκε άμεσα στην 2.4. Εννοείται ότι το ρούτερ δεν είχε σχέση σε όλο αυτό, τα λαμπάκια όλα στο on. Επίσης δεν μετακινήθηκα καθόλου ώστε να χρειάζεται να αλλάξει, ήμουν στο γραφείο ακριβώς δίπλα στο ρούτερ.

Έχετε παρατηρήσει μήπως αν τα θέματα είναι μόνο όταν συνδέεται με την 5;

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα με αποσύνδεση ούτε κ στο ρούτερ της cosmote. Έχω βάλει κ ένα φανακι στο ρούτερ για θερμοκρασία γιατί είναι μέσα σε έπιπλο χωμένο γιατί στα παλιά τα ρούτερ με τις παλιές συνδέσεις που είχα μετά από 2 ώρες έβραζε το ρούτερ κ έπεφτε το WiFi με τους μπομπους που δίναμε για ρούτερ. Μετά από επανακινηση του ρούτερ σας φτιάχνει ή επανακινηση της συσκευής για να καταλάβετε τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...