Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sofos, έβγαλε ενημέρωση το Android auto. Δοκίμασε να δεις τι κάνει. 
Σε ποία περιοχή μένεις; αν είσαι Αιγάλεω πολύ ευχαριστος να δοκιμάσεις το δικό μου.
Μετά από αρκετό ψάξιμο και δοκιμές, είναι όντως θέμα συνδυασμού αυτοκινήτου, κινητού αλλά και καλωδίου.

Ο μόνος συνδυασμός που έπαιξε ήταν adaptor usb a αρσενικό σε usb c θηλυκό και μικρό καλώδιο usb c σε usb c (εγώ χρησιμοποίησα το καλώδιο από τα buds).

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, Arian13 said:

Απεργοποιησε το και δοκίμασε χωρίς αυτό για να δεις αν σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. 

Το έκανα απεγκατασταση το vpn. Έπειτα έκανα wipe cache, και unistall και ξανά install το wallet και τις υπηρεσίες google.. Τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Μετά από αρκετό ψάξιμο και δοκιμές, είναι όντως θέμα συνδυασμού αυτοκινήτου, κινητού αλλά και καλωδίου.

Ο μόνος συνδυασμός που έπαιξε ήταν adaptor usb a αρσενικό σε usb c θηλυκό και μικρό καλώδιο usb c σε usb c (εγώ χρησιμοποίησα το καλώδιο από τα buds).

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Γιατί usb σε type c απευθείας καλώδιο δεν παίζει; δηλαδή το λόγο adaptor usb μόνο παίζει; 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί usb σε type c απευθείας καλώδιο δεν παίζει; δηλαδή το λόγο adaptor usb μόνο παίζει; 
Κι όμως ναι!
Παλιό (original) καλώδιο απευθείας χωρίς adapter παίζει κανονικά σε παλαιότερες Samsung + Xiaomi συσκευές, όχι στο S21+.

Επίσης adapter + original νεότερο καλώδιο (type c to type c) πάλι σε παλαιότερες συσκευές οκ, όχι στο S21+.

Με adapter και το μικρό καλώδιο από galaxy buds έπαιξε, το διάβασα σε ένα forum της Google και ήταν η τελευταία μου ελπίδα κι όμως έπαιξε.

Τα updates της εφαρμογής δεν άλλαξαν κάτι, δοκίμασα ξανά όλα τα παραπάνω πριν λίγο.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ilka71 said:
27 minutes ago, LELELO said:
Παίδες ξέρετε αν το camera assistant θα έρθει στο κινητό μας;

υπάρχει ήδη στο galaxy store.σκέτο χωρίς την ανάγκη goodlock

Μου δείχνει οτι το περιεχόμενο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου..

Edit: διάβασα πως το συγκεκριμένο είναι διαθέσιμο μόνο για τη σειρά s22 και αναμένεται να γίνει διαθέσιμο και σε άλλες συσκευές οπότε περιμένουμε..

Screenshot_20230115_000639_Galaxy Store.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Μου δείχνει οτι το περιεχόμενο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου..
Edit: διάβασα πως το συγκεκριμένο είναι διαθέσιμο μόνο για τη σειρά s22 και αναμένεται να γίνει διαθέσιμο και σε άλλες συσκευές οπότε περιμένουμε..
35677878_Screenshot_20230115_000639_GalaxyStore.thumb.jpg.37a0cb1dc86ba011efe0c6eb104edc59.jpg
συγγνώμη λάθος ,υπάρχει μέσω του nicelock το έχω στο Α72 μου
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2023 at 6:17 ΜΜ, vlgeor said:

Το έκανα απεγκατασταση το vpn. Έπειτα έκανα wipe cache, και unistall και ξανά install το wallet και τις υπηρεσίες google.. Τα ίδια 

Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά τι άλλο μπορεί να φταίει. Πρακτικά τα έχεις κάνει όλα εκτός από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων που οκ φαντάζομαι δεν αξίζει για κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 3:05 ΜΜ, theopanatha said:

Ρε παιδιά πήρε κανένας update Ιανουαρίου σε ελληνικό? 

 

23 ώρες πριν, LELELO said:

Οχι ακόμα..

Το AUT εχει βγαλει δυο update ισως σε αυτο οφειλεται η αργοπορια περιμενουν να βγει ..το καλο..!!!!😂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα κ με την ενημέρωση Ιανουαρίου δεν έχει διορθωθεί και η αλήθεια είναι ότι το έχουν καθυστερήσει αρκετά κ δεν υπάρχει πληροφόρηση για το πότε. Μέσα η συσκευή έχει ήδη προεγκατεστημενο το πληκτρολόγιο της microsoft SwiftKey που είναι κ αυτό ΤΟΎΜΠΑΝΟ κ τελικά όλα είναι μια συνήθεια. Γύρισε το έτσι για αλλαγή να δεις ότι θα σου αρέσει ένα κλικ είναι κάτω δεξιά. Και εγώ κολλημένος ήμουν με το πληκτρολόγιο της Samsung αλλά μου έσπασε τα νεύρα. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, challenge143 said:

Δυστυχώς τίποτα κ με την ενημέρωση Ιανουαρίου δεν έχει διορθωθεί και η αλήθεια είναι ότι το έχουν καθυστερήσει αρκετά κ δεν υπάρχει πληροφόρηση για το πότε. Μέσα η συσκευή έχει ήδη προεγκατεστημενο το πληκτρολόγιο της microsoft SwiftKey που είναι κ αυτό ΤΟΎΜΠΑΝΟ κ τελικά όλα είναι μια συνήθεια. Γύρισε το έτσι για αλλαγή να δεις ότι θα σου αρέσει ένα κλικ είναι κάτω δεξιά. Και εγώ κολλημένος ήμουν με το πληκτρολόγιο της Samsung αλλά μου έσπασε τα νεύρα. 

Ευχαριστώ...Το γυρισα στο πληκτρολόγιο SwiftKey.Ελπίζω να έκαναν κατι και με το battery drain γιατι απο τη 13 και μετά βλέπω μέτριες επιδόσεις και στον τομέα αυτό!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι έγινε χάλια με την 13 αλλά σίγουρα ούτε καλύτερη εγώ βλέπω περίπου στα ίδια είμαι. Πάντα έπαιζα 6 με 7 ώρες περίπου. Αυτό που μου έτρωγε εμένα μπαταρία να ξέρεις ήταν οι ρουτίνες που είχα βάλει και το spen που είχα ενεργό για την οθόνη. Απλά όταν είναι να χρησιμοποιήσω το spen το ενεργοποιώ. Δεν ξέρω αν βοήθησα. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2023 at 12:54 ΜΜ, challenge143 said:

Η μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι έγινε χάλια με την 13 αλλά σίγουρα ούτε καλύτερη εγώ βλέπω περίπου στα ίδια είμαι. Πάντα έπαιζα 6 με 7 ώρες περίπου. Αυτό που μου έτρωγε εμένα μπαταρία να ξέρεις ήταν οι ρουτίνες που είχα βάλει και το spen που είχα ενεργό για την οθόνη. Απλά όταν είναι να χρησιμοποιήσω το spen το ενεργοποιώ. Δεν ξέρω αν βοήθησα. 

Η αλήθεια είναι πως ειχα το S PEN ανοικτό,χωρίς να το χρησιμοποιώ εδω και πολύ καιρό...και το έκλεισα σήμερα.

Εχω και ρουτίνες με το wifi  σε συνδυασμό με τα δεδομένα on/off και το 5G/2G...αλλά αυτα μου ειναι χρήσιμα!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LAGGI said:

Η αλήθεια είναι πως ειχα το S PEN ανοικτό,χωρίς να το χρησιμοποιώ εδω και πολύ καιρό...και το έκλεισα σήμερα.

Εχω και ρουτίνες με το wifi  σε συνδυασμό με τα δεδομένα on/off και το 5G/2G...αλλά αυτα μου ειναι χρήσιμα!

Τιιιιι εννοείς "ανοικτό" και πώώώςςς το "κλείνεις"? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alex61 said:

Τιιιιι εννοείς "ανοικτό" και πώώώςςς το "κλείνεις"? 

Στις "συνθετες λειτουργίες" υπάρχει η επιλογη S Pen on/off...Βαλε S Pen στην αναζητηση στις "ρυθμίσεις" και θα το βρεις...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LAGGI said:

Η αλήθεια είναι πως ειχα το S PEN ανοικτό,χωρίς να το χρησιμοποιώ εδω και πολύ καιρό...και το έκλεισα σήμερα.

Εχω και ρουτίνες με το wifi  σε συνδυασμό με τα δεδομένα on/off και το 5G/2G...αλλά αυτα μου ειναι χρήσιμα!

Έτσι ακριβώς. Τις ρουτίνες τις είχα ενεργοποιήσει εγω ποιο πολύ για χαβαλέ και να δω τις δυνατότητες τής. Δεν τις χρειάζομαι το έχω μόνιμα τα δεδομένα ανοιχτά στο 4g κ το wifi  και το calling κ το κινητό τα κάνει αυτόματα όλα μόνα του. Το πενάκι το ενεργοποιώ μονάχα όταν το χρειάζομαι. Και την οθόνη την έχω στο fh+   κ στα 120hz. Με αυτό τον τρόπο έχω 6 με 7 ώρες sot. Αλλά ο καθένας κάνει την χρήση που τον βολεύει κ κοίτα να χαίρεσαι την συσκευή όπως την θέλεις κ μην μετράς πόσο μπαταρία θα καταναλώσεις. Είναι πράγματι τέρας η συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DjTony said:

Ηρθε 2η ενημερωση Ιανουαρίου σε γερμανικό

Καλημέρα. Γράφει να προσφέρει κάτι νέο? Όταν την περάσεις πες μας εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...