Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία. 

Αν και μάλλον έχουν απαντηθεί αρκετές φορές, έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αλλάγη CSC.

Αυτή τη στιγμή έχω LUX/LUX, LUX/EEX/LUX και θέλω να αλλάξω σε EUR κυρίως για να μπορώ να έχω το "Caller ID and Spam Protection". 

1) Από ότι έχω δει είναι σχετικά εύκολο και με μικρό ρίσκο λόγω ότι η LUX είναι MultiCSC. Ισχύει; Υπάρχει κάποιο ρίσκο από την αλλάγή αυτή; (brick, να μην παίρνω αναβαθμίσεις, να έχω θέμα με το service κ.α.)

2) Βλέπω ότι μια καλή μέθοδος είναι με το SamFW. Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό;

3) Θα χρειαστεί factory reset; Θα πρέπει να ξανα-σετάρω κάποια πράγματα όπως το Google Wallet;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, DjTony said:

Καλημέρα.. e1e2d4182715da9e6cfcabc487a4dfe3.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ωραιος..

σε ελληνικό δεν έχει έρθει ακόμα..

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

Καλημέρα.. e1e2d4182715da9e6cfcabc487a4dfe3.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μόνο ενημέρωση ασφαλείας είναι; Μήπως έφτιαξαν κ την κεφαλοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ενημέρωση ασφαλείας είναι; Μήπως έφτιαξαν κ την κεφαλοποιηση;
ποια κεφαλοποιηση;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, nick_souvlaki said:

Καλημέρα παιδία. 

Αν και μάλλον έχουν απαντηθεί αρκετές φορές, έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με αλλάγη CSC.

Αυτή τη στιγμή έχω LUX/LUX, LUX/EEX/LUX και θέλω να αλλάξω σε EUR κυρίως για να μπορώ να έχω το "Caller ID and Spam Protection". 

1) Από ότι έχω δει είναι σχετικά εύκολο και με μικρό ρίσκο λόγω ότι η LUX είναι MultiCSC. Ισχύει; Υπάρχει κάποιο ρίσκο από την αλλάγή αυτή; (brick, να μην παίρνω αναβαθμίσεις, να έχω θέμα με το service κ.α.)

2) Βλέπω ότι μια καλή μέθοδος είναι με το SamFW. Ποια είναι η γνώμη σας για αυτό;

3) Θα χρειαστεί factory reset; Θα πρέπει να ξανα-σετάρω κάποια πράγματα όπως το Google Wallet;

Ευχαριστώ πολύ.

Το eur δεν έχει caller id και spam protection. Επειδη εγώ το έχω κ το έψαξα έχω βάλει το ιταλικό ITV και έχω το caller id και spam protection.Και άσχετο αλλά έχω και το samsung wallet. 

Screenshot_20230105_172326_Call settings.jpg

Screenshot_20230106_092208_Samsung Wallet.jpg

Screenshot_20230106_092238_Samsung Wallet.jpg

Edited by theopanatha
More photos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

ποια κεφαλοποιηση;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Μετά την τελεία έχοντας το t9 ενεργό ξεκινάει με κεφαλαία το πρώτο γράμμα, αλλά δυστυχώς Μετά την 13 ενώ ξεκινάει με κεφαλαίο δεν το ολοκληρώνει. 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ SwiftKey τα τελευταία 10 χρόνια οπότε δε ξέρω. Δουλεύει άψογα το SwiftKey πάντως

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Περνάω Κ γω σήμερα την 13 από πάνω να δούμε τι θα δούμε... 😨😨

μια χαρα θα είσαι.. πες μας εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. θετικές εντυπώσεις μπορώ να πω, ωραίος γραφικός χαρακτήρας το μενού του. Έχουν προσθέσει ωραία πραγματάκια, δεν έχω ακόμα πλήρη εικόνα για την μπαταρία αν και τις λίγες ώρες που το δουλεύω το ίδιο δαμάλι μου φαίνεται αλλά θα το σιγουρετω τις μεθεπόμενες μέρες. Αυτό που προσπαθώ να παρατηρήσω είναι σε indoor φωτογραφίες που έχω τραβήξει τον μικρό, δείχνει να έχουν διορθώσει το παστέλι άσμα σε μεγάλο βαθμό. Θέλω να το δω τις επόμενες μέρες με την κάμερα πως τα πάει κ αν υπάρχουν ψιλοδιαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από μπαταρία είναι το ίδιο 6 με 7 ώρες sot . Τώρα οι κάμερες κ στα 108 κ νυχτερινές βλέπω είναι το ίδιο, αξιοπρεπεστατες. Βλέπω έχουν διορθώσει το παστέλι στα πρόσωπα.  Στις νυχτερινές που τα βλέπω στην 55αρα tv εκεί βλέπεις την δυνατότητα της κάμερας. Παραθέτω 3 συμπιεσμένες φωτογραφίες για να δείτε με crop μες στο βράδυ πως φαίνεται τα γράμματα στο πλοίο κ οι φωτογραφίες στο χέρι χωρίς stand .

Screenshot_20230108_174512_Gallery.jpg

20230107_192749.jpg

20230107_192707.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την κεφαλαιοποίηση όποιος ενδιαφέρεται βρήκα μια προσωρινή λύση. Πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιου Κ ενεργοποιήσεις στα ελληνικά που έχει την διόρθωση. Όταν ξεκινάς να γράψεις μετά από τελεία Κ δεν έχει Κ τόνο η πρόταση σου βγάζει μια κατσαρη γραμμή από κάτω Κ πατάς απάνω της Κ σου δίνει 4 επιλογές διορθώσεων. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2023 at 12:51 ΜΜ, challenge143 said:

Λοιπόν για την κεφαλαιοποίηση όποιος ενδιαφέρεται βρήκα μια προσωρινή λύση. Πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιου Κ ενεργοποιήσεις στα ελληνικά που έχει την διόρθωση. Όταν ξεκινάς να γράψεις μετά από τελεία Κ δεν έχει Κ τόνο η πρόταση σου βγάζει μια κατσαρη γραμμή από κάτω Κ πατάς απάνω της Κ σου δίνει 4 επιλογές διορθώσεων. 

Γειτονάκι...χαχαχα...δουλευω εκεί που έβγαλες φώτο και μένω κάπου κοντά σε σένα απ ότι μπορώ να καταλάβω...Ευγενια...

Η μέρα με την μπαταρία βγαίνει αξιοπρεπεστατα και σε μένα με μια ελαφριά πτωση είναι η αλήθεια μετά την αναβάθμιση, τώρα θα δοκιμάσω και αυτό που είπες για το πληκτρολόγιο! 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με S21+/Ultra και Peugeot 208 να μας πει αν έχει θέμα με το android auto;

Έχω σκάσει δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοντά ενα μήνα (μετα την μεγάλη αναβάθμιση) που δεν μου δουλεύουν οι πληρωμές με κάρτα μέσω google wallet. Εχει κανεις ιδέα τι γίνεται? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Κάποιος με S21+/Ultra και Peugeot 208 να μας πει αν έχει θέμα με το android auto;

Έχω σκάσει δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

πολύ πιθανόν είναι θέμα software του αυτοκινήτου.  Σε pioneer z7200 , 980 ,7100 Σε isuzu d max  , Hyundai i20 ,bayon κ picanto δουλεύει άψογα. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vlgeor said:

Εχω κοντά ενα μήνα (μετα την μεγάλη αναβάθμιση) που δεν μου δουλεύουν οι πληρωμές με κάρτα μέσω google wallet. Εχει κανεις ιδέα τι γίνεται? 

Σε εμένα δουλεύουν μια χαρά και το χρησιμοποιώ καθημερινά . Δοκίμασες να περάσεις ξανά τις κάρτες? Μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή αλλιώς απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Arian13 said:

Σε εμένα δουλεύουν μια χαρά και το χρησιμοποιώ καθημερινά . Δοκίμασες να περάσεις ξανά τις κάρτες? Μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή αλλιώς απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση 

Τα έκανα ολα... Και κάρτες εγκατάσταση απο την αρχή, και wipe cache και έσβησα το wallet και το πέρασα απο την αρχή. Μου βγάζει ενα μήνυμα που λεει οτι είμαι διαχειριστής ή έχω τροποποοηκενο λογισμικό.. Κάτι που φυσικά δεν ισχύει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vlgeor said:

Τα έκανα ολα... Και κάρτες εγκατάσταση απο την αρχή, και wipe cache και έσβησα το wallet και το πέρασα απο την αρχή. Μου βγάζει ενα μήνυμα που λεει οτι είμαι διαχειριστής ή έχω τροποποοηκενο λογισμικό.. Κάτι που φυσικά δεν ισχύει 

Κάνα VPN πρόγραμμα που δεν είχες πριν? Βέβαια εγώ είμαι με adguard και δεν έχω θέμα 

Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανόν είναι θέμα software του αυτοκινήτου.  Σε pioneer z7200 , 980 ,7100 Σε isuzu d max  , Hyundai i20 ,bayon κ picanto δουλεύει άψογα. 
Δυστυχώς φαίνεται να είναι θέμα software android auto... δοκίμασα με άλλα 4 κινητά και δούλεψαν όλα, κάτι παίζει με τη σειρά 21 και αρνείται πεισματικά να παίξει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο... Που θα μου πάει θα το βρω!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Δυστυχώς φαίνεται να είναι θέμα software android auto... δοκίμασα με άλλα 4 κινητά και δούλεψαν όλα, κάτι παίζει με τη σειρά 21 και αρνείται πεισματικά να παίξει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο... Που θα μου πάει θα το βρω!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ίσως μπορεί να είναι. Δοκίμασες το  κινητό σε άλλο αυτοκίνητο;

1 hour ago, challenge143 said:

Ίσως μπορεί να είναι. Δοκίμασες το  κινητό σε άλλο αυτοκίνητο;

Σε ποία περιοχή μένεις; αν είσαι Αιγάλεω πολύ ευχαριστος να δοκιμάσεις το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 11:20 ΜΜ, Arian13 said:

Κάνα VPN πρόγραμμα που δεν είχες πριν? Βέβαια εγώ είμαι με adguard και δεν έχω θέμα 

Ναι κατέβασα νεο vpn. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ. Λες μα είναι αυτό το πρόβλημα? Τι να κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vlgeor said:

Ναι κατέβασα νεο vpn. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ. Λες μα είναι αυτό το πρόβλημα? Τι να κάνω? 

Κάνε μια δοκιμή για αρχή. Για μένα μην βάλεις κανένα vpn στην αρχή να δεις αν κάνει τα ίδια, για δοκιμή 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vlgeor said:

Ναι κατέβασα νεο vpn. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ. Λες μα είναι αυτό το πρόβλημα? Τι να κάνω? 

Απεργοποιησε το και δοκίμασε χωρίς αυτό για να δεις αν σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...