Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/12/2022 at 10:14 ΠΜ, LAGGI said:

Το κακό  είναι ότι χάνω κλήσεις ενώ η συσκευή δείχνει ότι έχει σήμα.Και μάλιστα 4 με 5 γραμμές. Τι ενημερώσεις δικτύου εννοείς από το play store?Αν μπορείς γίνει λίγο πιο σαφής σε παρακαλώ...

Ότι έχει να κάνει με ενημέρωση δυκτιου τηλ. Εταιρείας καντα . Αν δεν βρεις ενημέρωση μέσα στο play store λογικά τις έχεις κάνει.

Off topic αλλά κάπου ήθελα να πω τον πόνο μου.  Ο κουνιαδος μου Κ ένας συνάδελφος στην δουλειά μου έχουν ζαλίσει να τους πουλήσω την συσκευή (εννοείται σε κατάσταση σαν καινούργια με 12 θήκες Κ οι μισές γνήσιες.) 650ευρω . Την συσκευή την έχω λατρέψει γιατί σε όλα είναι απροβληματιστη με μεγάλη αυτονομία.... Κ από την άλλη σκέφτομαι την σειρά 23 αλλά φοβάμαι σαν καινούργια συσκευή τα πισωγυρίσματα Κ αυτά που τραβάνε ακόμα ορισμένα άτομα στην σειρά 22. Κ από την άλλη βέβαια να κάτσω στα αυγά μου όπως καλά θα πείτε Κ να αφαιρέσω το μικρόβιο από το μυαλό μου😆😊

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Off topic αλλά κάπου ήθελα να πω τον πόνο μου.  Ο κουνιαδος μου Κ ένας συνάδελφος στην δουλειά μου έχουν ζαλίσει να τους πουλήσω την συσκευή (εννοείται σε κατάσταση σαν καινούργια με 12 θήκες Κ οι μισές γνήσιες.) 650ευρω . Την συσκευή την έχω λατρέψει γιατί σε όλα είναι απροβληματιστη με μεγάλη αυτονομία.... Κ από την άλλη σκέφτομαι την σειρά 23 αλλά φοβάμαι σαν καινούργια συσκευή τα πισωγυρίσματα Κ αυτά που τραβάνε ακόμα ορισμένα άτομα στην σειρά 22. Κ από την άλλη βέβαια να κάτσω στα αυγά μου όπως καλά θα πείτε Κ να αφαιρέσω το μικρόβιο από το μυαλό μου😆😊

Αυγα.... και μικροβιο.. ενοειτε οτι δεν εχουν καμμια τυχη θα τα φαει το μικροβιο γιαυτο κανε αυτο που τραβαει η τσεπη σου η ζωη ειναι μικρή..!!!!!!!

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρέθηκα Αθήνα για τις Γιορτές και πήγα Σμαρτεκ. Μου άλλαξαν το camera module επειδή κόλλαγε η εστίαση μερικές φορές,όπως και μπαταρία κατόπιν δικής μου προτροπής μιας και πλησιάζει τα 2 χρόνια η χρήση. Κόστος 21 ευρώ (για τη μπαταρία μόνο).Εξυπηρετηση κορυφαία,σε μια ώρα είχα τη συσκευή στα χέρια μου και ευτυχώς χωρίς hard reset.Με τέτοιο σερβις και υποστήριξη πως να αγοράσεις άλλη μάρκα συσκευή? Μπραβο τους!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ημέρες έχω θέμα με τα δεδομένα του κινητού. Έχω cosmote, σε όποια κεραία και να συνδεθώ πιάνω 20-30 ενώ έπιανα 500-600-800. Με WiFi από ρουτερ με άλλη κάρτα cosmote πιάνω 500 πχ κανονικά. Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DjTony said:

Εδώ και δύο ημέρες έχω θέμα με τα δεδομένα του κινητού. Έχω cosmote, σε όποια κεραία και να συνδεθώ πιάνω 20-30 ενώ έπιανα 500-600-800. Με WiFi από ρουτερ με άλλη κάρτα cosmote πιάνω 500 πχ κανονικά. Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα?
Όχι θα το δω. Τι χάνω με αυτό;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Όχι θα το δω. Τι χάνω με αυτό;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μόνο ρυθμίσεις WiFi και Bluetooth 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάπως backup να αποθηκεύσω wifi και bluetooth και μετά να τα επαναφέρω; είναι πολλά τα δίκτυα και δε θέλω να μπω στη διαδικασία να τα περνάω ξανά

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DjTony said:

Μπορώ να κάνω κάπως backup να αποθηκεύσω wifi και bluetooth και μετά να τα επαναφέρω; είναι πολλά τα δίκτυα και δε θέλω να μπω στη διαδικασία να τα περνάω ξανά

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω φίλε μου και δεν μπορώ να σου απαν τησω. Ίσως καποιο παιδί από εδώ  γνωρίζει και μπορέσει να σε βοηθήσει. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Έκανα reset network settings τίποτα.... Το ίδιο. Σταθερά 20-30mbps

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μήπως έχεις πέσει στην περίπτωση με δίκτυο cosmote να γίνονται εργασίες κ προς το παρόν να παίρνεις από άλλη κεραία; Μήπως να το τεσταρεις σε άλλη περιοχή να δεις τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πέσει στην περίπτωση με δίκτυο cosmote να γίνονται εργασίες κ προς το παρόν να παίρνεις από άλλη κεραία; Μήπως να το τεσταρεις σε άλλη περιοχή να δεις τι γίνεται;
Σε όλες τις περιοχές που κινήθηκα σήμερα είχα ακριβώς τις ίδιες ταχύτητες... Δε καταλαβαίνω τι γίνεται. Σαν να έχω κόφτη 25-30

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Το speedtest που παραθέτω είναι σε σημείο που είχα 1000mbps για 2 χρόνια κάθε μέρα. https://cloud.tapatalk.com/s/63ab6d3480cef/Screen_Recording_20221228_000936_Speedtest.mp4

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάποιο ιδιωτικό dns?
Όχι ήταν κλειστό. Το είδα. Εν τέλη το έφτιαξα ή φτιάχτηκε μόνο του; δε ξέρω αν συνέπεσε με ότι έκανα και δούλεψε... Μετά από reset network setting δε δούλεψε, οπότε αγόρασα μια esim εξωτερικού και έβαλα να δω τι γίνεται. Έκανα κάποια speedtest και λόγω roaming κλπ δεν είχε υψηλές ταχύτητες αλλά πήγαινε πάνω από τα 30 που μου έδινε η Cosmote. Οπότε αφού τελείωσα τα gb της τη σβήνω και ξεκινάω να παίζω με την Cosmote μου. Και ξαφνικά έπιανε ξανά 1000mbps όπως κανονικά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Εγώ το ρίχνω ποιο πολύ στην κινητή τηλεφωνία. Μήπως κάνανε κάποιες εργασίες. Αφού έφτιαξε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.Εγώ το ρίχνω ποιο πολύ στην κινητή τηλεφωνία. Μήπως κάνανε κάποιες εργασίες. Αφού έφτιαξε όλα καλά.
Το περίεργο ήταν ότι το έκανε σε όλες τις κεραίες.. Σε πολλές περιοχές

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός το θέμα με την κεφαλοποιηση σε android 13 υπάρχει κάποιο άλλο θέμα η bug που έχετε παρατηρήσει; Σκέφτομαι να την περάσω αυτές τις μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά εκτός το θέμα με την κεφαλοποιηση σε android 13 υπάρχει κάποιο άλλο θέμα η bug που έχετε παρατηρήσει; Σκέφτομαι να την περάσω αυτές τις μέρες. 

Εγω βλέπω χειρότερη την μπαταρία πάντως...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Geodou91 said:

Εγω βλέπω χειρότερη την μπαταρία πάντως...

Κι εγω το εχω επισημάνει αυτό...Ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση...Ειπα βεβαια να μην το αναφέρω γιατί κατανταμε κουραστικοί,ωστόσο συνολικά με τη 13 δεν είδα  τίποτε καλύτερο σε σχεση με τη 12 τουλάχιστον για τη χρήση που κάνω εγώ ...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το θέμα που αντιμετωπίζετε με τη 13 είναι μόνο η κατανάλωση της μπαταρίας; Έχετε δεί κ σε επιδώσεις διάφορα;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, challenge143 said:

Δηλαδή το θέμα που αντιμετωπίζετε με τη 13 είναι μόνο η κατανάλωση της μπαταρίας; Έχετε δεί κ σε επιδώσεις διάφορα;

Με τη 13 Αυτό που βλέπω εγώ είναι κλασικά το θέμα της κεφαλαιοποίησης και η μπαταρία η οποία καταναλώνεται λιιιίγο πιο γρήγορα από ότι πριν.. Βέβαια όπως και πριν την ημέρα τη βγάζω άνετα με τη δική μου χρήση που σημαίνει πως η κατανάλωση έχει αυξηθεί λίγο χωρίς να ξεχνάμε πως το κινητό το έχω ενάμιση χρόνο.. τώρα Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια διαφορά ίσως Έχει σταθεροποιηθεί λίγο περισσότερο όταν έβαλα τη 13 με λιγότερα lag.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς λιγότερα lag τι εννοείς;. Γιατί εγώ μέχρι τώρα δεν έχω εντοπίσει lag με την 12 που είμαι. 

Link to comment
Share on other sites

είναι πιο σμουθ θεωρώ ότι εννοεί.Οι μεταβάσεις μενού και ανοίγματα εφαρμογών γίνονται δίχως κάποια κομπιάσματα και σπασιματάκια που υπήρχαν στο 12 ιδιαίτερα κατά την λειτουργία με full gestures. Εγω στο s21fe μόνο το θέμα με το κεφαλαιο πρώτο γράμμα αντιμετωπίζω. Πιστεύω ότι αξίζει να την περάσεις έχει πιο γλυκιά αεράτη λειτουργία το κινητό με το android 13.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Όταν εννοείς λιγότερα lag τι εννοείς;. Γιατί εγώ μέχρι τώρα δεν έχω εντοπίσει lag με την 12 που είμαι. 

πήγα να απαντήσω και είδα ότι αυτό που ήθελα να πω το είπε ο konakis...

42 minutes ago, konakis said:

είναι πιο σμουθ θεωρώ ότι εννοεί.Οι μεταβάσεις μενού και ανοίγματα εφαρμογών γίνονται δίχως κάποια κομπιάσματα και σπασιματάκια που υπήρχαν στο 12 ιδιαίτερα κατά την λειτουργία με full gestures. Εγω στο s21fe μόνο το θέμα με το κεφαλαιο πρώτο γράμμα αντιμετωπίζω. Πιστεύω ότι αξίζει να την περάσεις έχει πιο γλυκιά αεράτη λειτουργία το κινητό με το android 13.

ακριβώς αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...