Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει άλλος θέματα με την εστίαση; Εδώ κ λίγους μήνες με το που ανοίξει η κάμερα είναι σαν κλειδωμένο το focus σε λάθος εστιακό βάθος και δεν προσαρμόζεται στο που σημαδεύω (δεν έχω κλειδωμένο focus). Αν καθαρίσω τους φακούς και ξαναπροσπαθήσω συνήθως ξυπνάει αλλά υποθέτω ότι είναι ίσως από το στιγμιαίο "σκοτάδι" παρά από πραγματική σκόνη/βρωμιά στους φακούς γιατί έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι σε καθαρή κατάσταση μόνιμα.

Το πρόβλημα υπήρχε κ στο 12 και μεταφέρθηκε κ στο 13

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν έχουν παρουσιαστεί τέτοια θέματα, εκτός από ένα παλικάρι αν διαβάσεις ποιο πίσω που του άλλαξαν το μοντουλ όλο.θα σου έλεγα να κάνεις μια επαναφορά για σιγουριά αλλά κ με την 12 κ την 13 λες ότι έχεις πρόβλημα. Μάλλον μονόδρομος να πάει για έλεγχο..😔

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mclisme said:

Έχει άλλος θέματα με την εστίαση; Εδώ κ λίγους μήνες με το που ανοίξει η κάμερα είναι σαν κλειδωμένο το focus σε λάθος εστιακό βάθος και δεν προσαρμόζεται στο που σημαδεύω (δεν έχω κλειδωμένο focus). Αν καθαρίσω τους φακούς και ξαναπροσπαθήσω συνήθως ξυπνάει αλλά υποθέτω ότι είναι ίσως από το στιγμιαίο "σκοτάδι" παρά από πραγματική σκόνη/βρωμιά στους φακούς γιατί έτσι κι αλλιώς το κινητό είναι σε καθαρή κατάσταση μόνιμα.

Το πρόβλημα υπήρχε κ στο 12 και μεταφέρθηκε κ στο 13

Ναι φίλε μου το θέμα αυτό είναι γνωστό,στην σμαρτεκ κάνουν αντικατάσταση του module των καμερών,μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήγα.. ο κύριος όγκος των χρηστών με αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά το update του Αυγούστου που ήταν και update καμερων, κάποιοι το είχαν από πιο πριν δεν λύνεται παρά μόνο με αντικατάσταση των καμερών υπάρχουν πολλά τρικ στο ίντερνετ δεν φτιάχνει με κανένα τρικ πήγαινε να στο αλλάξουνε η στείλτο ,το αλλάζουν επιτόπου, αν είσαι σε εγγύηση δωρεάν εννοείται. Το πρόβλημα εντοπίζεται στα κινητά μέρη της οπτικής σταθεροποίησης που είναι στη βάση της κάμερας και μετά από standby όταν ανοίξεις το τηλέφωνο, δεν κινούνται και η εικόνα μένει θολή κυρίως σε εστίαση πάνω των 2 μέτρων  και κυρίως με την x1 .Προσωρινά φτιάχνει ,μόνο με χτύπημα της γωνίας των καμερών μέσα στην παλάμη ελαφρά.

On 24/11/2022 at 2:07 ΜΜ, adok13 said:

οχι ,τιποτα τα βγαλα ολα θηκκες ολα.το καθαρισα καλα αλλα τα ιδια. το πηγα smartec σημερα και τα παιδια εκει οπως παντα εξυπηρετικοί και ευγενικοι (δεν ξερω αν υπαρχει αλλο τετοιο sevice στην ελλαδα) μου αλλαξαν σε 2 ωρες το module της καμερας.

Αυριο θα το παραλαβω να δω αν εχει διορθωθεί το προβλημα.

εχετε εσεις τετοιο θεμα; με focus και πολυ εντονες αντανακλασεις απο το φως;

Ναι φίλε,στην σμαρτεκ κάνουν αντικατάσταση του module των καμερών,μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήγα και εγω.. ο κύριος όγκος των χρηστών με αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά το update του Αυγούστου που ήταν και update καμερων, κάποιοι το είχαν από πιο πριν δεν λύνεται παρά μόνο με αντικατάσταση των καμερών υπάρχουν πολλά τρικ στο ίντερνετ δεν φτιάχνει με κανένα τρικ.Το πρόβλημα εντοπίζεται στα κινητά μέρη της οπτικής σταθεροποίησης που είναι στη βάση της κάμερας και μετά από standby όταν ανοίξεις το τηλέφωνο, δεν κινούνται και η εικόνα μένει θολή κυρίως σε εστίαση πάνω των 2 μέτρων  και κυρίως με την x1 

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lagouko said:

Ναι φίλε μου το θέμα αυτό είναι γνωστό,στην σμαρτεκ κάνουν αντικατάσταση του module των καμερών,μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήγα.. ο κύριος όγκος των χρηστών με αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά το update του Αυγούστου που ήταν και update καμερων, κάποιοι το είχαν από πιο πριν δεν λύνεται παρά μόνο με αντικατάσταση των καμερών υπάρχουν πολλά τρικ στο ίντερνετ δεν φτιάχνει με κανένα τρικ πήγαινε να στο αλλάξουνε η στείλτο ,το αλλάζουν επιτόπου, αν είσαι σε εγγύηση δωρεάν εννοείται. Το πρόβλημα εντοπίζεται στα κινητά μέρη της οπτικής σταθεροποίησης που είναι στη βάση της κάμερας και μετά από standby όταν ανοίξεις το τηλέφωνο, δεν κινούνται και η εικόνα μένει θολή κυρίως σε εστίαση πάνω των 2 μέτρων  και κυρίως με την x1 .Προσωρινά φτιάχνει ,μόνο με χτύπημα της γωνίας των καμερών μέσα στην παλάμη ελαφρά.

Ναι φίλε,στην σμαρτεκ κάνουν αντικατάσταση του module των καμερών,μόλις την προηγούμενη βδομάδα το πήγα και εγω.. ο κύριος όγκος των χρηστών με αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά το update του Αυγούστου που ήταν και update καμερων, κάποιοι το είχαν από πιο πριν δεν λύνεται παρά μόνο με αντικατάσταση των καμερών υπάρχουν πολλά τρικ στο ίντερνετ δεν φτιάχνει με κανένα τρικ.Το πρόβλημα εντοπίζεται στα κινητά μέρη της οπτικής σταθεροποίησης που είναι στη βάση της κάμερας και μετά από standby όταν ανοίξεις το τηλέφωνο, δεν κινούνται και η εικόνα μένει θολή κυρίως σε εστίαση πάνω των 2 μέτρων  και κυρίως με την x1 


Κατατοπιστικότατος. Είναι 1.5 χρόνου αγορασμένο από Amazon ιταλικό, καλύπτομαι ακόμα; Αν όχι μάλλον θα πάω σε Pixel 7 Pro που έψαχνα και αφορμή να γυρίσω σε Pixel μετά από χρόνια. Εξ΄άλλου και η μπαταρία του S21U έχει πέσει αισθητά μετά από 1.5 χρόνο και δεν με καλύπτει πλέον όπως παλιότερα. Ευχαριστώ όμως για τις πληροφορίες.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mclisme said:


Κατατοπιστικότατος. Είναι 1.5 χρόνου αγορασμένο από Amazon ιταλικό, καλύπτομαι ακόμα; Αν όχι μάλλον θα πάω σε Pixel 7 Pro που έψαχνα και αφορμή να γυρίσω σε Pixel μετά από χρόνια. Εξ΄άλλου και η μπαταρία του S21U έχει πέσει αισθητά μετά από 1.5 χρόνο και δεν με καλύπτει πλέον όπως παλιότερα. Ευχαριστώ όμως για τις πληροφορίες.

Ναι έχεις 6 μήνες ακόμα για να την αλλάξεις μέσα στην εγγύηση και η μπαταρία έχει 42 ευρώ στην σμαρτεκ 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε παιδιά πάντως,είναι το δεύτερο άτομο που διαβάζω στο νήμα αυτό για το module της κάμερας. Από τι πιστεύετε ότι χαλάει; Από πεσιματα ή ελλατωματικη κατασκευή; Δηλαδή έτσι όπως τα λέτε μπορεί να μας το βγάλει κ μετά την εγγύηση. 🤔

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Κρίμα ρε παιδιά πάντως,είναι το δεύτερο άτομο που διαβάζω στο νήμα αυτό για το module της κάμερας. Από τι πιστεύετε ότι χαλάει; Από πεσιματα ή ελλατωματικη κατασκευή; Δηλαδή έτσι όπως τα λέτε μπορεί να μας το βγάλει κ μετά την εγγύηση. 🤔

Ρε παιδιά προσπαθώ να βρω βιντεάκια με το θέμα που αναφέρθηκε με το module κ έχει 3,4 βιντεάκια δεν έχει χιλιάδες τότε όπως το s20 ultra. Δεν νομίζω να είναι γνωστό θέμα τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα, έχουμε ένα παλικάρι που το πήρε μεταχειρισμένο κ δεν ξέρουμε την χρήση κ τις τούμπες που θα έχει φάει κ το άλλο από Amazon . Τέλος πάντων ιδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα τελευταία ποστ με τις κάμερες μου έρχεται στο μυαλό μου πως σκέφτονται μερικοί να δώσουν 500αρια++ για κινητά που και η εγγύηση τους λήγει σύντομα όπου οποιαδήποτε ζημιά θα πληρώνεται κανονικά συν το γεγονός ότι σε δύο μήνες ουσιαστικά θα παρουσιαστεί το s23u, άρα θα είναι δύο μοντέλα πίσω. Δεν το συζητάμε για περιπτώσεις βλάβης  οθονών ή μητρικών όπου τα ποσά είναι πολύ υψηλά. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά το γεγονός ότι το s21u δεν είναι ένα αξιόλογο αξιόπιστο και καλοκατασκευασμένο κινητό, όμως μιλάμε για κινητό όπου η τεχνολογία τρέχει με γοργούς ρυθμούς και τα μοντέλα αλλάζουν άρδην. Ποτέ δεν θα έδινα ένα σεβαστό ποσό για ένα προϊόν τεχνολογίας δίχως ένα ανάλογα σεβαστό υπόλοιπο εγγύησης. Sorry για το off topic απλά βλέποντας αγγελίες σε άλλα site μου προκαλεί εντύπωση...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα τελευταία ποστ με τις κάμερες μου έρχεται στο μυαλό μου πως σκέφτονται μερικοί να δώσουν 500αρια++ για κινητά που και η εγγύηση τους λήγει σύντομα όπου οποιαδήποτε ζημιά θα πληρώνεται κανονικά συν το γεγονός ότι σε δύο μήνες ουσιαστικά θα παρουσιαστεί το s23u, άρα θα είναι δύο μοντέλα πίσω. Δεν το συζητάμε για περιπτώσεις βλάβης  οθονών ή μητρικών όπου τα ποσά είναι πολύ υψηλά. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά το γεγονός ότι το s21u δεν είναι ένα αξιόλογο αξιόπιστο και καλοκατασκευασμένο κινητό, όμως μιλάμε για κινητό όπου η τεχνολογία τρέχει με γοργούς ρυθμούς και τα μοντέλα αλλάζουν άρδην. Ποτέ δεν θα έδινα ένα σεβαστό ποσό για ένα προϊόν τεχνολογίας δίχως ένα ανάλογα σεβαστό υπόλοιπο εγγύησης. Sorry για το off topic απλά βλέποντας αγγελίες σε άλλα site μου προκαλεί εντύπωση...
Προσωπικα ειμαι εναντιον των μεταχειρισμενων γενικα αλλα το να χαλασει κινητο ειναι γενικα κατι πολυ σπανιο. Στα δεκαδες κινητα που εχω παρει, μονο 2 ετυχε να χαλασουν. (Αλλο να εχει προβλημα απο το κουτι, λεω να χαλασει στην πορεια).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, konakis said:

Με αφορμή τα τελευταία ποστ με τις κάμερες μου έρχεται στο μυαλό μου πως σκέφτονται μερικοί να δώσουν 500αρια++ για κινητά που και η εγγύηση τους λήγει σύντομα όπου οποιαδήποτε ζημιά θα πληρώνεται κανονικά συν το γεγονός ότι σε δύο μήνες ουσιαστικά θα παρουσιαστεί το s23u, άρα θα είναι δύο μοντέλα πίσω. Δεν το συζητάμε για περιπτώσεις βλάβης  οθονών ή μητρικών όπου τα ποσά είναι πολύ υψηλά. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά το γεγονός ότι το s21u δεν είναι ένα αξιόλογο αξιόπιστο και καλοκατασκευασμένο κινητό, όμως μιλάμε για κινητό όπου η τεχνολογία τρέχει με γοργούς ρυθμούς και τα μοντέλα αλλάζουν άρδην. Ποτέ δεν θα έδινα ένα σεβαστό ποσό για ένα προϊόν τεχνολογίας δίχως ένα ανάλογα σεβαστό υπόλοιπο εγγύησης. Sorry για το off topic απλά βλέποντας αγγελίες σε άλλα site μου προκαλεί εντύπωση...

Εντάξει οι απόψεις διίστανται γιατί όταν πας σε μεταχειρισμένο ιδικά σε ναυαρχίδα όπως s21u κ ούτο κάθε εξής δίνεις 600,700 ευρώ τα μισά που κάνει κ με υπόλοιπο εγγύησης 1 χρόνο για να δεις αν σου βγάλει προβλήματα να το πας αντιπροσωπεία , αλλιώς δίνεις 1400 για να έχεις δύο χρόνια εγγύηση . Πάντα τα μεταχειρισμένα είναι ρισκος αλλά δεν τα παίρνεις κ 1000plus .. τώρα όσο μετά την εγγύηση χαλάσει.....όλα τα πράγματα κάποια στιγμή χαλάνε αρκεί να μην είσαι από τους άτυχους κ χαλάει νωρίς νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ κουβέντα  κάνουμε. Ένας χρόνος είναι καλά αδελφέ δεν το συζητάμε, για περιπτώσεις δίχως εγγύηση αναφέρομαι ή για έναν και δυο μήνες υπόλοιπο...

@ddr2 αν χαλάνε λέει ειδικά οι οθόνες αυτης της κατηγορίας αν είναι δουλεμένες καλοκαίρι full, φωτεινότητα συνέχεια να χει ψηθεί και λιγάκι το chipset  πάπαλα μετά το εργαλείο...εξαρτάται λοιπόν από τον χρήστη φυσικά 

Sorry για το off topic παίδες 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Με αφορμή τα τελευταία ποστ με τις κάμερες μου έρχεται στο μυαλό μου πως σκέφτονται μερικοί να δώσουν 500αρια++ για κινητά που και η εγγύηση τους λήγει σύντομα όπου οποιαδήποτε ζημιά θα πληρώνεται κανονικά συν το γεγονός ότι σε δύο μήνες ουσιαστικά θα παρουσιαστεί το s23u, άρα θα είναι δύο μοντέλα πίσω. Δεν το συζητάμε για περιπτώσεις βλάβης  οθονών ή μητρικών όπου τα ποσά είναι πολύ υψηλά. Αυτό δεν αναιρεί φυσικά το γεγονός ότι το s21u δεν είναι ένα αξιόλογο αξιόπιστο και καλοκατασκευασμένο κινητό, όμως μιλάμε για κινητό όπου η τεχνολογία τρέχει με γοργούς ρυθμούς και τα μοντέλα αλλάζουν άρδην. Ποτέ δεν θα έδινα ένα σεβαστό ποσό για ένα προϊόν τεχνολογίας δίχως ένα ανάλογα σεβαστό υπόλοιπο εγγύησης. Sorry για το off topic απλά βλέποντας αγγελίες σε άλλα site μου προκαλεί εντύπωση...

Και πόσα θέλεις να δώσεις για μεταχειρισμένο s21 ultra; 300 € επειδή δεν έχει εγγύηση; 

Για το s22 ultra που με το που το ξεσφραγισεις σου πετάει ένα σωρό προβλήματα, εκεί τα 1500€ δεν πάνε χαμένα; Θα σε σώσει η διετή εγγύηση που θα το τρέχεις για κάνα μήνα μετά την αγορά στην αντιπροσωπεία? 

Κάτσε να δούμε και το το s23 τι θα παίξει, με τον exynos 2300....

 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τα χεις μπερδεμένα πιστεύω. Οι περισσότεροι με τις προσφορές που έτρεχαν τις τελευταίες ημέρες πήραν τα 128αρια κοντά στα 800 ευρώ και τα 256 στα 900 από επώνυμες αλυσίδες πάντα. Δεν θα μπω στην λογική του  Vs διότι απλά το s22u είναι πια με τα τελευταία update & android 13 top! 

Όσον αφορά το s23u απ'ότι έχω διαβάσει θα έρθει με Snap αυτή την φορά. Το θέμα τιμών των used (second hand που στην περίπτωση του γνωστού site μπορεί να έχει αλλάξει και αρκετά χέρια) εξαρτάται από πολλούς παράγοντες...

*δεν σου βάζω και την επιλογή δόσεων όπου ουσιαστικά δεν δίνεις Φράγκο για τον πρώτο μήνα χρήσης συν ότι παίρνεις ένα καινούργιο σφραγισμένο προϊόν με εγγύηση πάντα και στην πορεία το πουλάς αν δεν σου κάνει...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, konakis said:

 

*δεν σου βάζω και την επιλογή δόσεων όπου ουσιαστικά δεν δίνεις Φράγκο για τον πρώτο μήνα χρήσης συν ότι παίρνεις ένα καινούργιο σφραγισμένο προϊόν με εγγύηση πάντα και στην πορεία το πουλάς αν δεν σου κάνει...

Ρε συ "μπαγαποντη " που λέει η γιαγιά μου.  Τι ιδέα πέταξες κ δεν την είχα σκεφτεί... 😀

Link to comment
Share on other sites

Σε s21fe προχθές ήρθε Νοεμβρίου 🤭😁 οπότε είναι λογικό να υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις μετά την διανομή του android 13 σε τόσες πολλές συσκευές και σε midrange ταυτόχρονα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να δώσω ένα update σχετικά με το θέμα της εστίασης των καμερών:

Πήγα σε Σουηδικό  Samsung service center μιας και ειμαι εξωτερικό, και η απάντηση ήταν ότι επειδή αυτό το πρόβλημα εμφανίζεται συνήθως μετά από πτώση του κινητού, εάν προκύπτει κάτι τέτοιο από την εξέταση του κινητού τότε δεν καλύπτεται η εργασία εντός εγγύησης, αν πάλι το κινητό δείχνει ΟΚ εξωτερικά τότε προχωράνε σε σε αντικατάσταση δωρεάν.

Το δικό μου η αλήθεια είναι ότι είχε φάει 2-3 γερές και μάλιστα σε άσφαλτο, είχα γράψει νομίζω κιόλας ότι μου είχε κάνει εντύπωση ότι η οθόνη βγήκε αλώβητη σε όλες τις περιπτώσεις όπου όλα τα προηγούμενα μου θα είχαν σπάσει, και δυστυχώς είχε εμφανή σημάδια πτώσης στις γωνίες. Έτσι μου είπαν ότι με αυτό που βλέπουν δε θα μπορούσε να το πάρει για επισκευή εντός εγγύησης.

Συμπεράσματα: αφ'ενός για την αγωνία του φίλου μηπως προκύψει τέτοιο ζήτημα εκτός εγγύησης, φαίνεται ότι εφόσον κάποιος είναι ιδιαίτερα προσεκτικός και δεν του πέφτει κάτω η συσκευή μάλλον δεν πρέπει να ανησυχεί. Εμένα είχε φάει αρκετά άσχημες πτώσεις που και τις 3 φορές που το σήκωνα ήμουνα έτοιμος να δω σπασμένη οθόνη...

Επίσης, ακόμα και να έχει πέσει κάτω, αν το έχετε σε καλή θήκη που το προστατεύει περιμετρικά και δεν αφήσει σημάδια δύσκολα να μπορέσει να ισχυριστεί η Samsung ότι συνέβη λόγω πτώσης, οπότε και έτσι ακόμα μάλλον θα το καλύψει. Εγώ είχα μια πολύ λεπτή που σχεδόν έσπασε και άφηνε κάποιες ακμές ακάλυπτες με αποτέλεσμα να σημαδευτούν μόνιμα.

Απο εκεί και πέρα, το αστείο είναι ότι με ένα χτυπηματάκι στη γωνία των καμερών, αμέσως "ξυπνάνε" και εστιάζουν οπότε αν δεν αλλάξει κάτι, παλεύεται και έτσι που είναι, ενώ αν τελικά μου δημιουργεί πρόβλημα συχνά τότε το παίρνω απόφαση και σκάω το 100ρικο για επισκευή. Αυτά...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ποιο λογική απάντηση φίλε που έδωσες. Το είχα σκεφτεί Κ εγώ αυτή την απάντηση αλλα μας επιβεβαίωσες, απλά μας μπέρδεψε ένα παλικάρι που είπε ότι είναι "γνωστό" θέμα στο εξωτερικό Κ πουθενά δεν διάβασα για πρόβλημα όπως τα s20u που όντως υπήρχε θέμα. τώρα αν ο άλλος έχει μανταλάκια στα χέρια του όπως της γυναίκας μου που το έχει κάνει σουρωτήρι στις τούμπες εεεεεε δεν φταίει η συσκευή . Ευχαριστούμε για την πληροφορία πάντως

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Είναι η ποιο λογική απάντηση φίλε που έδωσες. Το είχα σκεφτεί Κ εγώ αυτή την απάντηση αλλα μας επιβεβαίωσες, απλά μας μπέρδεψε ένα παλικάρι που είπε ότι είναι "γνωστό" θέμα στο εξωτερικό Κ πουθενά δεν διάβασα για πρόβλημα όπως τα s20u που όντως υπήρχε θέμα. τώρα αν ο άλλος έχει μανταλάκια στα χέρια του όπως της γυναίκας μου που το έχει κάνει σουρωτήρι στις τούμπες εεεεεε δεν φταίει η συσκευή . Ευχαριστούμε για την πληροφορία πάντως

εγω το είχα πει ότι είναι γνωστό πρόβλημα γιατί τότε έψαχνα στο Google και είχα βρει πολλές αναφορές, και η μόνη λύση ήταν να τους αλλάξουν το module της κάμερας. σου βάζω ένα παράδειγμα γιατί δεν έχω ώρα να ψάχνω παλι.αν ψάξετε στο Google στο Samsung community θα βρείτε αρκετά.

https://forum.xda-developers.com/t/auto-focus-1x-camera.4380393/

 

adok13
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που διάβασες είναι από το 2021 που οι μισοί είχαν θέματα με το κλασικό ζουμ in-  out που ήταν θέμα software κ διορθώθηκε μετά την αναβάθμιση και 2, 3 για την εστίαση.  Τέλος πάντων όλα οκ την απάντηση την δόθηκε από το παλικάρι κ μεγάλη συσχέτιση με τις πτώσεις των κινητών.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Αυτά που διάβασες είναι από το 2021 που οι μισοί είχαν θέματα με το κλασικό ζουμ in-  out που ήταν θέμα software κ διορθώθηκε μετά την αναβάθμιση και 2, 3 για την εστίαση.  Τέλος πάντων όλα οκ την απάντηση την δόθηκε από το παλικάρι κ μεγάλη συσχέτιση με τις πτώσεις των κινητών.  

αν διαβάσεις γράφουν για πρόβλημα hardware. αν ήταν software θα είχε διορθωθεί μετά από τόσο καιρό με κάποιο update.ειναι πολύ πιθανό το πρόβλημα να ήταν στις πρώτες παρτίδες  συσκευών γιατί και εμένα η συσκευή είναι Φεβρουάριο του 2021.αν βρω χρόνο θα σου στείλω link και από το Samsung community που είχα βρει παρόμοια προβλήματα τα οποία είχαν διορθωθεί μόνο με αλλαγή του module.

Μακάρι βέβαια να το έχουν διορθώσει το πρόβλημα Γιατί και εμένα η εγγύηση λήγει σε 2 μήνες

adok13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εγώ για το θέμα κάμερα πάντως έχω να προσθέσω πως θεωρώ με τον καιρό και τις αναβαθμίσεις ότι έχει υποβαθμιστεί... παλαιότερα έβλεπα τις φωτογραφίες και ήταν πολύ πιο εντυπωσιακές. Τώρα θεωρώ ότι τουλάχιστον οι βραδινές έχουν χάσει αρκετά Από την ποιότητα που είχαν στο παρελθόν. Το ίδιο θεωρώ και για το ζουμ. Αυτή την αίσθηση έχω στην οποία μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LELELO said:

Καλημέρα σας. Εγώ για το θέμα κάμερα πάντως έχω να προσθέσω πως θεωρώ με τον καιρό και τις αναβαθμίσεις ότι έχει υποβαθμιστεί... παλαιότερα έβλεπα τις φωτογραφίες και ήταν πολύ πιο εντυπωσιακές. Τώρα θεωρώ ότι τουλάχιστον οι βραδινές έχουν χάσει αρκετά Από την ποιότητα που είχαν στο παρελθόν. Το ίδιο θεωρώ και για το ζουμ. Αυτή την αίσθηση έχω στην οποία μπορεί να κάνω και λάθος.

Ξέρεις πως θα το διαπιστώσεις; αν έχεις σταθερές λήψεις Κ σε κάθε αναβάθμιση να τραβάς το ίδιο αντικείμενο Κ να το συγκρινεις με το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Ξέρεις πως θα το διαπιστώσεις; αν έχεις σταθερές λήψεις Κ σε κάθε αναβάθμιση να τραβάς το ίδιο αντικείμενο Κ να το συγκρινεις με το προηγούμενο.

πολύ σωστά και θα το κάνω.. 

άραγε να το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος για την κάμερα η είναι ψυχασθένεια δική μου;;

1 minute ago, baspats said:

Update με security patch Δεκεμβρίου 

μου ρθε κι εμενα μόλις..

παλιότερα τα ελληνικά περνούσαν 9 ημέρες για να τις πάρουμε..  σήμερα υποθέτω ήρθε σε όλα.. 

+ότι ήρθε και στο galaxy watch 4 αναβάθμιση 

Ρε samsung τι ωραία πράγματα κάνεις τελευταία;;;;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για δες διορθώθηκε η κεφαλοποιηση ή είναι καθαρά μόνο ασφαλείας; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...