Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, DjTony said:

Έχουμε βρει καμία άκρη ρε παιδιά όταν έχουμε συνδεδεμένο στο τηλέφωνο ρολόι huawei + ακουστικά Samsung ας πούμε, όταν κάνουμε κλήση να πηγαίνει στα ακουστικά αυτόματα και να μη πρέπει να το επιλέξεις χειροκίνητα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο με το ρολοι σου , αλλα εμενα οταν εχω bt ακουστικα και ειναι συνδεδεμενα στο κινιτο και οχι στο ρολοι ,απο οπου και να απαντησω τη κληση ,απο ρολοι η κινιτο ο ηχος παει στα bt.

adok13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 minutes ago, adok13 said:

Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο με το ρολοι σου , αλλα εμενα οταν εχω bt ακουστικα και ειναι συνδεδεμενα στο κινιτο και οχι στο ρολοι ,απο οπου και να απαντησω τη κληση ,απο ρολοι η κινιτο ο ηχος παει στα bt.

Μήπως τελικά παίζουν ρόλο τα ρολόγια κ τα λογισμικά τους. Όταν έχω κλήση ο ήχος ακούγεται από το Bluetooth κ ανάβει το ρολόι ,αν πατήσω το ρολόι θα απαντήσω κ θα μιλήσω στο ρολόι κ το ίδιο στο αμάξι .ο κουνιάδος μου έχει το πρόβλημα αυτό σε gt2pro κ με το a52s σαν συσκευή  🤔. Τελικά τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά παίζουν ρόλο τα ρολόγια κ τα λογισμικά τους. Όταν έχω κλήση ο ήχος ακούγεται από το Bluetooth κ ανάβει το ρολόι ,αν πατήσω το ρολόι θα απαντήσω κ θα μιλήσω στο ρολόι κ το ίδιο στο αμάξι .ο κουνιάδος μου έχει το πρόβλημα αυτό σε gt2pro κ με το a52s σαν συσκευή  . Τελικά τι ισχύει;
Όταν πετάξεις το Huawei ρολόι και πάρεις Samsung θα δεις ότι όλα θα φτιάξουν. Οι κλήσεις θα πηγαίνουν στα ακουστικά μόνο όταν τα φοράς και έχουν σύνδεση με το werable της Samsung. Έχει γραφτεί πάρα πολλές φορές αυτό για τα ρολόγια της Huawei.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Γιατί δεν το πηγαίνει αυτόματα; είχα διαβάσει ότι το πρόβλημα υπήρχε αν δεν απατώμαι στην σειρά gt2 . Μετά το πρόβλημα λύθηκε.  Έχω το gt3 elite κ δεν αντιμετωπίζω προσωπικά θέμα με αυτό το θέμα κ αυτόματα πάει στα Bluetooth κ στο car kit του αυτοκινήτου σε pioneer z7200dav κ δεν έκανα να θυμάμαι καμία ρύθμιση. Βέβαια ακόμα είμαι με την 12 αναβάθμιση  δεν έχω βάλει την 13 αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό κ το βρω μπροστά μου. 

Εγώ έχω το gt2 και ακουστικά τα soundcore liberty 3 pro και δεν έχω τέτοιο θέμα, η κλήση πάει απευθείας στα ακουστικά. Δεν ξέρω αν είναι κάποια ρύθμιση, αλλά εγώ δεν έχω κάνει κάτι επιπλέον. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, costsa41 said:

Όταν πετάξεις το Huawei ρολόι και πάρεις Samsung θα δεις ότι όλα θα φτιάξουν. Οι κλήσεις θα πηγαίνουν στα ακουστικά μόνο όταν τα φοράς και έχουν σύνδεση με το werable της Samsung. Έχει γραφτεί πάρα πολλές φορές αυτό για τα ρολόγια της Huawei.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι Κώστα δεν κατάλαβες δεν έχω κανένα παράπονο εγώ από το ρολόι δουλεύει υποδειγματικά σε όλα κ οι κλήσεις πάνε στο Bluetooth όπως έγραψα κ ποιο πάνω κ αν θέλω απαντάω στο ρολόι κ το ίδιο συμβαίνει κ στο car kit του αυτοκινήτου, απλά προσπαθώ να βρω λύση με το παλικάρι ποιο πάνω που είπε αν βρέθηκε λύση, γιατί πολλοί όπως και εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα ίσα ίσα που έρχονται όλα ακαριαία οι ειδοποιήσεις, σίγουρα δεν έχει το λογισμικό της Samsung αλλά ο κάθε άνθρωπος επιλέγει τις προτεραιότητες του κ τι ζητάει. (Είχα βέβαια τον ενδοιασμό οταν το αγόρασα μην πω ψέματα αλλά η προτεραιότητα μου ήταν η αυτονομία κ το τρομερό ντιζάιν.  Αλλά ευτυχώς δικαιώθηκα για αυτά που ζητάω.  )

Link to comment
Share on other sites

έχω το gt2 Huawei ρολόι. είχα την έκδοση health από play store και πέρασα από πάνω πλέον την έκδοση την καινούργια από apkmirror. μου είχε σπάσει τα νεύρα. ειδικά όταν καλουσα ο ήχος πήγαινε στο ρολόι! έπρεπε να προλάβω να το γυρίσω στο ακουστικό bt.
κάποια στιγμή έσβησα την health και κατέβασα κατευθείαν αυτή την τελευταία από apkmirror (η και μέσω app gallery). πλέον 98% δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

έχω το gt2 Huawei ρολόι. είχα την έκδοση health από play store και πέρασα από πάνω πλέον την έκδοση την καινούργια από apkmirror. μου είχε σπάσει τα νεύρα. ειδικά όταν καλουσα ο ήχος πήγαινε στο ρολόι! έπρεπε να προλάβω να το γυρίσω στο ακουστικό bt.
κάποια στιγμή έσβησα την health και κατέβασα κατευθείαν αυτή την τελευταία από apkmirror (η και μέσω app gallery). πλέον 98% δουλεύει σωστά.
Δεν σου βγάζει το Huawei health μέσα στο Galaxy store, εγώ από εκεί το έχω εγκαταστήσει και κάνει και ενημερώσεις κανονικά, έχω την τελευταία έκδοση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου βγάζει το Huawei health μέσα στο Galaxy store, εγώ από εκεί το έχω εγκαταστήσει και κάνει και ενημερώσεις κανονικά, έχω την τελευταία έκδοση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι και από εκεί πλέον το κάνω. ξέχασα να το αναφέρω πριν
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, vag74 said:
Δεν σου βγάζει το Huawei health μέσα στο Galaxy store, εγώ από εκεί το έχω εγκαταστήσει και κάνει και ενημερώσεις κανονικά, έχω την τελευταία έκδοση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έβαλα μέσω του appgallery της huawei. Δεν το έχω βάλει από το galaxy store. Απλά το είχα σεταρει στο προηγούμενο κινητό μου και συνέχισα και σε αυτό χωρίς θέμα 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, vag74 said:
Δεν σου βγάζει το Huawei health μέσα στο Galaxy store, εγώ από εκεί το έχω εγκαταστήσει και κάνει και ενημερώσεις κανονικά, έχω την τελευταία έκδοση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ναι και από εκεί πλέον το κάνω. ξέχασα να το αναφέρω πριν

Α μπράβο άρα το παλικάρι με το πρόβλημα να διαβάσει την λύση.  Μπράβο ρε φίλε γιατί είχα διαβάσει αρκετά παράπονα και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα από την ημέρα που το αγορα  για να μπορέσω να βοηθήσω τα παιδιά με το πρόβλημα. Πάλι καλά που το ανακάλυψες για να τους προτείνουμε την λύση σε όποιον το έχει γιατί σαν ρολογακια αξίζουν με 1000 . 👍

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βρει καμία άκρη ρε παιδιά όταν έχουμε συνδεδεμένο στο τηλέφωνο ρολόι huawei + ακουστικά Samsung ας πούμε, όταν κάνουμε κλήση να πηγαίνει στα ακουστικά αυτόματα και να μη πρέπει να το επιλέξεις χειροκίνητα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Αν δημιουργήσεις μια ρουτίνα όταν έρχεται εισερχόμενη κλήση να συνδέεται στα ακουστικά σου; (ίσως δουλέψει)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται την ανέφερε ο ilka71την λύση, η εφαρμογή φταίει την κατεβάζεις κ τέλος όλα δουλεύουν σωστά. Εμένα επειδή είναι καινούργιο το ρολόι κ κατέβασα την ποιο πρόσφατη έκδοση δεν είχα ποτέ πρόβλημα.  Αν είχα το ρολόι ίσως κανένα χρόνο να αντιμετώπιζα και εγώ το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ας έβγαζε η samsung ρολόι με 11 μέρες αυτονομία όσο το gt2 μου μετά ενάμιση χρόνο και θα πήγαινα εννοείται. αλλά 2.5 μέρες όχι είναι λίγες.

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ας έβγαζε η samsung ρολόι με 11 μέρες αυτονομία όσο το gt2 μου μετά ενάμιση χρόνο και θα πήγαινα εννοείται. αλλά 2.5 μέρες όχι είναι λίγες.
Αυτονομία... ο μόνος λόγος που όσα ανάποδα κι αν έχει το GT2, έχω ξεμείνει με αυτό...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχω παιδιά από το galaxy store. Το ρολόι είναι Huawei gt2 pro. Όταν ξεκινάω μια κλήση η κλήση μένει στο ακουστικό του κινητού, δε πάει απευθείας στα galaxy buds 2 pro που έχω. Πρέπει να διαλέξω εγώ ρολόι ή ακουστικά. Σε εισερχόμενη κλήση αν απαντήσω από τα ακουστικά πάει στα ακουστικά, αν απαντήσω από το κινητό πάει στο κινητό. Αν δεν έχω το ρολόι συνδεδεμένο πάει πάντα στα ακουστικά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχω παιδιά από το galaxy store. Το ρολόι είναι Huawei gt2 pro. Όταν ξεκινάω μια κλήση η κλήση μένει στο ακουστικό του κινητού, δε πάει απευθείας στα galaxy buds 2 pro που έχω. Πρέπει να διαλέξω εγώ ρολόι ή ακουστικά. Σε εισερχόμενη κλήση αν απαντήσω από τα ακουστικά πάει στα ακουστικά, αν απαντήσω από το κινητό πάει στο κινητό. Αν δεν έχω το ρολόι συνδεδεμένο πάει πάντα στα ακουστικά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


έχεις περάσει την τελευταία έκδοση πάνω-κάποτε-από αυτήν του play store;;
Link to comment
Share on other sites

έχεις περάσει την τελευταία έκδοση πάνω-κάποτε-από αυτήν του play store;;
Ναι... Να το κάνω από την αρχή λες;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

μωρέ ας έβγαζε η samsung ρολόι με 11 μέρες αυτονομία όσο το gt2 μου μετά ενάμιση χρόνο και θα πήγαινα εννοείται. αλλά 2.5 μέρες όχι είναι λίγες.

Έτσι ακριβώς. Βέβαια εμένα είναι καινούργιο το ρολόι κ με ενεργοβόρα watch faces βγάζει 14 μέρες και σε μη ενεργοβόρα βγάζει κοντά στις 20 μέρες με τα πάντα ενεργά πλην την θερμοκρασία σώματος. Στο ντιζάιν του ρολογιού είναι μονόδρομος το Huawei, αλλά κάποιος που ζητάει ποιο φρου φρου κ άρωματα, να γράφει από το ρολόι να παίρνει πλήρες εικόνες από τα social κτλ εκεί ξεκάθαρα έχει καλύτερο λογισμικό το samsung (είναι ποιο τηλέφωνο το ρολόι τους) η αλήθεια να λέγεται.  Απλά όπως είχα γράψει ο καθένας με τις επιλογές του, εγώ δεν τα χρειάζομαι αυτά που μου παρέχει η samsung μόνο  για 2 μέρες αυτονομία για πράγματα που όντως με βολεύουν να τα κάνω από το κινητό κ όχι από το καπάκι μπουκαλιού. ( κάπου έχει χαθεί η έννοια του έξυπνου ρολογιού με το έξυπνο κινητό 😀)

Προσωπική μου άποψη πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή από το galaxy store με καθαρή εγκατάσταση. Το κάνει ξανά. Δείτε τι κάνει. Ανεβάζω βίντεο.

https://www.mediafire.com/file/zolqufa2i2oosti/Screen_Recording_20221204_104606_Call.mp4/file

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Εχω παρατηρήσει τις 2 τελευταίες ημέρες ότι όταν πάνω να ανοίξω ή να κλεισω κάποια συνομιλια που μέσα έχει κάποια φωτό ή βίντεο, μου ανοιγει στο πάνω μέρος της οθονης στιγμιαία ένα πλαίσιο με χρωματιστά πίξελ και εξαφανίζεται, δλδ είναι σα να έχει μια στιγμιαία αδυναμία να ανοίξει σωστά τη φωτό 

Μου το έκανε μια φορά που πήγα να μπω στο viber και μια που πήγα να βγω από το messenger.

Και σκέφτομαι μπορεί να είναι θέμα συστήματος ή πάει να με χαιρετήσει η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Να το κάνω από την αρχή λες;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

ναι εμένα ήταν χάλια. τώρα δουλεύει μια χαρά στο 98%των περιπτώσεων καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης κάνε
και αυτό να το έχεις έτσι
9dfdaf53d87b6cdcc9537dc285549dcb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή από το galaxy store με καθαρή εγκατάσταση. Το κάνει ξανά. Δείτε τι κάνει. Ανεβάζω βίντεο.

https://www.mediafire.com/file/zolqufa2i2oosti/Screen_Recording_20221204_104606_Call.mp4/file

Sent from my SM-G998B using Tapatalk




Ο μόνος τρόπος που έχω βρει για να μην μπλέκεται το GT2 με τις κλήσεις, είναι αλλαγή των Bluetooth ρυθμίσεων του ρολογιού όπως στο επισυναπτόμενο. Έτσι απευθείας το στέλνει στα ακουστικά.

Με τον συγκεκριμένο τρόπο ωστόσο το μόνο που θα μπορείς να κάνεις σε εισερχόμενη κλήση στο ρολόι είναι απόρριψη.6792507d7a9882224b7ade4d7d281971.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έκανα και τα δύο, πάει απευθείας στο bluetooth τώρα ΑΛΛΑ εγώ θέλω να απαντάω και από το ρολόι. Με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις να απαντάω από εκεί και με αυτό τον τρόπο του κόβω τελείως την επικοινωνία.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έκανα και τα δύο, πάει απευθείας στο bluetooth τώρα ΑΛΛΑ εγώ θέλω να απαντάω και από το ρολόι. Με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις να απαντάω από εκεί και με αυτό τον τρόπο του κόβω τελείως την επικοινωνία.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


εμένα πλέον απαντάει από το ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

εμένα πλέον απαντάει από το ρολόι.
Εμένα δυστυχώς όχι. Έχω android 13 αν παίζει ρόλο

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...