Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, έχετε καταφέρει ποτέ να κάνετε ανάκτηση αρχείου που είχατε διαγράψει πλήρως (χωρίς να μετακινηθεί στον κάδο απορριμάτων) από τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο της συσκευής;

Συγκεκριμένα διέγραψα ένα πολύ σημαντικό .7z αρχείο. Δοκίμασα ένα σωρό από τις εφαρμογές αμφιβόλου ποιότητας που βρίσκει κανείς αναζητώντας στο google "android file recovery", αλλά οσες έδιναν τη δυνατότητα ανάκτησης συμπιεσμένου αρχείου, αυτό θα ήταν μόνο μορφής ZIP. Όλες οι εφαρμογές που δοκίμασα εγκαθίστανται στο PC και συνδέεις το κινητό με καλώδιο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, zavarakatranemia said:

Καλησπέρα, έχει κάνει ποτέ κανείς ανάκτηση διαγραμμένου αρχείου (συγκεκριμένα .7z) χωρίς να είναι root? Δοκίμασα ένα σωρό εφαρμογές -ψιλό του σωρού- στο pc με καλώδιο αλλά καμία δεν επιτρέπει να επιλέξεις συγκεκριμένο τύπο αρχείο (όταν έχουν compressed αναζητούν μόνο ZIP)

Μήπως έχει μείνει στον κάδο; Αν είναι σβησμένο τις τελευταίες 30 ημέρες. 

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κανείς να την περάσει μέσο smart switch να δούμε αν θα του την περάσει όλη την ρομ από την αρχή; η μόνο τα 225 mb την ενημέρωση Οκτωβρίου; αλλιώς το επιχειρώ Κ σας λέω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα εχθές του Σεπτεμβρίου σε snapdragon και δυστυχώς έπαθα το παρακάτω... Βέβαια είμαι σε roaming και πατάω στην cosmote.... Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν επιστρέψω στον κανονικό μου πάροχο.

Δοκιμασα τα πάντα αλλά τίποτα... Έκανα την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου το πρωί κ μετά από μερικές ώρες το VoLTE έφυγε... Κ ενώ έχει ενεργοποιηθεί απλά δεν λειτουργεί... Ίσως φταίει το roaming δεν ξέρω 😔

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s22-series/volte-not-working-after-samsung-september-update/td-p/5985604

Link to comment
Share on other sites

Για να περιμένουμε κ τους άλλους φίλους να δούμε αν έχουν το ίδιο θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Για να περιμένουμε κ τους άλλους φίλους να δούμε αν έχουν το ίδιο θέμα. 

Εύχομαι να μην το παρουσιάσει κανένας κ θα δώσω feedback όταν επιστρέψω στη χώρα διαμονής μου. Ελλάδα είμαι με roaming ξανά λέω κ πατάω στην cosmote και αντικειμενικά όλο το καλοκαίρι δεν είχα θέματα. Όμως έχω σε πολλά wifi πρόβλημα όπου μου βγάζει το θαυμαστικό connected without internet. Οπότε γενικά έχω την εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά. Έχω το g9980 με τον snapdragon κ δεν θέλω να το δώσω γιατί το έχω βολευτεί πολύ περισσότερο από το s22 ultra με snapdragon που έχει η σύζυγος. Θα περιμένω κ την ενημέρωση του Οκτωβρίου γιατί τα tgy μοντέλα με snap πάντα αργούν στις ενημερώσεις οπότε θεωρώ κάπου 20 Οκτωβρίου θα έρθει. Θα κάμω τότε κ μια γενική επαναφορά κ βλέπω 😩😔

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου τωρα συνειδητοποίησα ότι του Σεπτεμβρίου που έγραψες την έχουμε πάρει με exynos κ τώρα πάμε του Οκτωβρίου να πάρουμε, άρα έχεις δίκιο κάτι παίζει με roaming ίσως. Εκτός κ είναι κάποιο bang.  Στο play store έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις για την κινητή δικτύωση που γράφει;  του Σεπτεμβρίου εγώ για πρώτη φορά την έκανα με καλώδιο μέσο smart switch ΑΛΛΑ μου την πέρασε όλη από την αρχή 2 giga κ διαρκέσε 20 λεπτά. Τις εντυπώσεις τις είχα γράψει ποιο πάνω κ τελικά μπήκα στην σκέψη τι είναι καλύτερο;  μήπως έχει κ τα θετικά του όλη αυτή η διαδικασία που σου δίνει η samsung?  

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως ναι
Εφάρμοζα αυτή τη διαδικασία στο Xiaomi mi9T που είχα τα προηγούμενα 3 χρόνια και πάντα είχα ελάχιστα θέματα σε σχέση με άλλους κατόχους.
Τώρα που διάβασα ότι γίνεται μέσω smart switch αυτό θα το δοκιμάσω στην επόμενη του Οκτωβρίου στο S21FE που έχω τώρα

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, challenge143 said:

Συγνώμη φίλε μου τωρα συνειδητοποίησα ότι του Σεπτεμβρίου που έγραψες την έχουμε πάρει με exynos κ τώρα πάμε του Οκτωβρίου να πάρουμε, άρα έχεις δίκιο κάτι παίζει με roaming ίσως. Εκτός κ είναι κάποιο bang.  Στο play store έχεις κάνει όλες τις ενημερώσεις για την κινητή δικτύωση που γράφει;  του Σεπτεμβρίου εγώ για πρώτη φορά την έκανα με καλώδιο μέσο smart switch ΑΛΛΑ μου την πέρασε όλη από την αρχή 2 giga κ διαρκέσε 20 λεπτά. Τις εντυπώσεις τις είχα γράψει ποιο πάνω κ τελικά μπήκα στην σκέψη τι είναι καλύτερο;  μήπως έχει κ τα θετικά του όλη αυτή η διαδικασία που σου δίνει η samsung?  

Αυτό πρέπει να το κάνω όταν επιστρέψω με το καλό γιατί ίσως με γλυτώσει από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων... Άσχετος γαρ με την εν λόγω διαδικασία... Κατεβάσω στον υπολογιστή κάποιο λογισμικό? Smart switch λέγεται? 

Ναι στο play store έκανα ότι είπες 

Το κακό όμως είναι τα θέματα με το όποιο wifi... Σχεδόν κάθε μέρα θα μου βγάλει connected without internet.. Σε άσχετα router με συσκευές οικογένειας να μην έχει κανείς θέμα... Το γύρισα σε στατικ και άλλαξα και την mac στις επιλογές του router... Αυτό λύνει προσωρινά τα θέματα... Αλλά δεν είναι νορμάλ... Τι να πω οψόμεθα 

 

1000 ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 8:37 ΠΜ, challenge143 said:

Λοιπόν αναφέρομαι μόνο στα παιδιά που σκέφτονται να κάνουν ενημέρωση λογισμικού μέσο smart switch.. Όταν σας ήρθε ενημέρωση ΟΤΑ  Σεπτεμβρίου που ήταν κοντά στα 800mb,  αν το βάλετε στον υπολογιστή μέσο smartswitch  να ξέρετε ότι είναι 8 γιγα Κ θα διαρκέσει περίπου 20 λεπτά. Και τώρα αρχίζουν τα ωραία. Είχαμε Κ έχουμε μια τρομερή συσκευή δεν μπορώ να περιγράψω το πόσο ποιο smooth Κ γρηγορότερο έγινε η συσκευή. (πιστεύω έχει πιάσει ταβάνι)ηταν Κ είναι τρομερά γρήγορη συσκευή. Επί του θέματος... Από 100%φορτιση  μέχρι το 97% με λειτουργία 3.5 το τηλέφωνο είχα 18 λεπτά οθόνη. Κάτι που τόσο ψηλά δεν το είχα ξανά δει. Στην δεύτερη μέρα που είμαι τώρα με 58% έχω 3ωρες 58 λ οθόνη.κ το τελευταίο που παρατήρησα γιατί εγώ το aod το έχω να ανάβει όταν έρχεται ειδοποίηση.  Ανάβει πολύ γρήγορα η ειδοποίηση (αν είχατε προσέξει ερχόταν Κ μετά έσβηνε γρήγορα Κ άναβε η aod ) τουλάχιστον σε μένα υπήρχε μια ανεπεστητη καθυστέρηση ας το περιγράψω. Παιδιά καντε την με κλειστά μάτια. Δεν ξέρω γιατί το περνάει από την αρχή όλη την αναβάθμιση η Samsung αλλά ίσως υπάρχει λόγος καθαρίζει τα Catce Κ διάφορα σκουπίδια τι να πω. Συγνώμη για το σεντόνι.

Σε εμένα η ενημέρωση Σεπτεμβρίου ήταν security και ήταν μόνο 200τοσο mb όπως και η ενημέρωσης ασφαλείας του Οκτωβρίου.. μήπως λες την μεγάλη του Αυγούστου; Αυτή που έκανε update και σε κάμερες; 1 Αυγούστου ήταν η επίσημη ημέρα κυκλοφορίας και την πήρα γύρω στης 20

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lagouko said:

Σε εμένα η ενημέρωση Σεπτεμβρίου ήταν security και ήταν μόνο 200τοσο mb όπως και η ενημέρωσης ασφαλείας του Οκτωβρίου.. μήπως λες την μεγάλη του Αυγούστου; Αυτή που έκανε update και σε κάμερες; 1 Αυγούστου ήταν η επίσημη ημέρα κυκλοφορίας και την πήρα γύρω στης 20

Έτσι όπωςτα λες είναι. Απλά γράφω ότι όταν το συνδέσεις με το smartswitch στην περνάει όλη από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σκεφτομαι να παρω μεταχειρισμενο το ultra απο καταστημα.Ποια ειναι η γνωμη σας;Προφανως δινουν καποια εγγυηση δικη τους.Απο τιμες ξεκιναει απο 550 ευρω περιπου.Προτεινετε καποιο συγκεκριμενο καταστημα,αν δεν μπορειτε εδω σε πμ;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ήρθε...Την εκανα μεσω Smart switch και όντως κατέβασε όλο το αρχείο...Χρειάστηκε 30 λεπτά περίπου...

Ελπίζω να έκατσε καλύτερα η αναβάθμιση με τον τροπο αυτό...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Και σε μενα ήρθε...Την εκανα μεσω Smart switch και όντως κατέβασε όλο το αρχείο...Χρειάστηκε 30 λεπτά περίπου...

Ελπίζω να έκατσε καλύτερα η αναβάθμιση με τον τροπο αυτό...

να σου κανω μια ερωτηση? μεσω smart switch σου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση ή πατας κατι εσυ για να την δεις?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, LAGGI said:

Και σε μενα ήρθε...Την εκανα μεσω Smart switch και όντως κατέβασε όλο το αρχείο...Χρειάστηκε 30 λεπτά περίπου...

Ελπίζω να έκατσε καλύτερα η αναβάθμιση με τον τροπο αυτό...

Μπράβο έτσι την είχα κάνει Κ εγώ στην Σεπτεμβρίου πιστεύω ότι κάθετε καλύτερα.περιμενουμε εντυπώσεις.

2 ώρες πριν, boymanos said:

να σου κανω μια ερωτηση? μεσω smart switch σου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση ή πατας κατι εσυ για να την δεις?

Με το που θα βάλεις το καλώδιο θα στο εμφανίσει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Μπράβο έτσι την είχα κάνει Κ εγώ στην Σεπτεμβρίου πιστεύω ότι κάθετε καλύτερα.περιμενουμε εντυπώσεις.

Με το που θα βάλεις το καλώδιο θα στο εμφανίσει μόνο του.

Θέλει backup ή κάνει απλό update?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, telus said:

Θέλει backup ή κάνει απλό update?

Δεν χρειάζεται backup. Απλά σου περνάει όλο το λογισμικό από την αρχή και όχι μόνο την τελευταία ενημέρωση.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, telus said:

Θέλει backup ή κάνει απλό update?

Ποιο συγκεκριμένα αριστερά στο γράφει να πάρεις ένα backup για λόγους ασφαλείας, δεν είναι τίποτα να το κάνεις δεν παίρνει χρόνο η αναβάθμιση παίρνει.  Απλά για παρατηριστε μετά την αναβάθμιση ορισμένα παιδιά στο s22u βέβαια, είχαν ένα θέμα με το αισθητήρα δεν έσβηνε η οθόνη όταν μίλαγαν. Για δείτε αν έχετε κάποιο θέμα κ εσείς να στείλουμε καμία αναφορά στην Sammy. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συγκεκριμένα αριστερά στο γράφει να πάρεις ένα backup για λόγους ασφαλείας, δεν είναι τίποτα να το κάνεις δεν παίρνει χρόνο η αναβάθμιση παίρνει.  Απλά για παρατηριστε μετά την αναβάθμιση ορισμένα παιδιά στο s22u βέβαια, είχαν ένα θέμα με το αισθητήρα δεν έσβηνε η οθόνη όταν μίλαγαν. Για δείτε αν έχετε κάποιο θέμα κ εσείς να στείλουμε καμία αναφορά στην Sammy. 
Μετά την αναβάθμιση σε S21+ δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τον συγκεκριμένο αισθητήρα.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 9:57 ΠΜ, anegefalos said:

Καλημερα,σκεφτομαι να παρω μεταχειρισμενο το ultra απο καταστημα.Ποια ειναι η γνωμη σας;Προφανως δινουν καποια εγγυηση δικη τους.Απο τιμες ξεκιναει απο 550 ευρω περιπου.Προτεινετε καποιο συγκεκριμενο καταστημα,αν δεν μπορειτε εδω σε πμ;

Την ίδια σκέψη έχω και εγώ. Αλλά δυστυχώς είμαι επαρχία.

550 ξεκειναει το 128 GB; 

Εμενα με ενδιαφέρει το 256 gb

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...