Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, djivo said:

Δεν είναι το πρόβλημα στους σελιδοδείκτες που δε μπορώ να αποχωριστώ τον chrome. Πιο πολύ οι κωδικοί και οι αποθηκευμένες κάρτες με ενδιαφέρουν και η εμπειρία συγχρονισμού που προσφέρει ο chrome μιας και τον χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου. 

Το γνωρίζω για τα προγράμματα που ανέφερες, και ο Samsung Internet το κάνει. Μονό που δε μπορώ να μπω σε κάθε ένα site και να προσπαθώ να θυμηθώ τους κωδικούς. 

Και τους κωδικούς μπορείς να μεταφέρεις αυτόματα στον opera και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα παλιά με τον firefox αλλα με ένα κλικ πήγαν όλα στον opera

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, andreas443 said:

Και τους κωδικούς μπορείς να μεταφέρεις αυτόματα στον opera και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα παλιά με τον firefox αλλα με ένα κλικ πήγαν όλα στον opera

Ναι αλλά πρέπει να χρησιμοποιώ και τον Opera σε υπολογιστή και γενικά σε όλες τις άλλες συσκευές για να μεταφερθούν.

Έτσι δεν είναι; Απευθείας από το κινητό δεν γίνεται να φανταστώ..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djivo said:

Ναι αλλά πρέπει να χρησιμοποιώ και τον Opera σε υπολογιστή και γενικά σε όλες τις άλλες συσκευές για να μεταφερθούν.

Έτσι δεν είναι; Απευθείας από το κινητό δεν γίνεται να φανταστώ..

όχι δεν γίνετε απευθείας από το κινητό πρέπει και στο pc να βάλεις opera γενικά αν κάνεις την μετάβαση πρέπει μετά να βάλεις παντού τον opera για να συγχρονίζονται όλες οι συσκευές.
Δοκίμασε στο pc τουλάχιστον τον Opera να δεις πως είναι αν σε βολεύει θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις στο pc τον opera gx και στον κινητό τον opera (όχι τον gx διότι δεν έχει ακόμα ενσωματωμένο vpn και ad block ενώ η default έκδοση τα έχει)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

O opera μου κολλάει από εχθές σε συγκεκριμένη σελίδα. Στο newsbomb. Μπαίνει και δεν αποκρίνεται η οθόνη να κάνω κύλιση... Όλα τα άλλα site με τον opera λειτουργούν κανονικά... Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O opera μου κολλάει από εχθές σε συγκεκριμένη σελίδα. Στο newsbomb. Μπαίνει και δεν αποκρίνεται η οθόνη να κάνω κύλιση... Όλα τα άλλα site με τον opera λειτουργούν κανονικά... Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Εδώ που τα λέμε, δεν αξίζει και πολύ το συγκεκριμένο site ... Δεν χάνεις και πολλά να μην το διαβάζεις.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποια αλλαγή σημαντική η αναβάθμιση Σεπτεμβρίου?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, one2377 said:

Εδώ που τα λέμε, δεν αξίζει και πολύ το συγκεκριμένο site ... Δεν χάνεις και πολλά να μην το διαβάζεις. emoji3.pngemoji3.pngemoji3.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενω αξιζουν τα αλλα ε?Skai,protothema κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ούτως η άλλως δεν τα πλησιάζω... Αλλά βγαίνουμε εκτός θέματος

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Το έχει σύνδεσεί κανείς με το smart switch της Samsung ; μου έβγαλε ότι έχω μια ενημέρωση Κ πάτησα εγώ Οκ Κ είναι περίπου 8 γιγα. Πρώτη φορά το κάνω ελπίζω να μην γίνει καμιά πατάτα.... Ακόμη το κάνει αργά Κ βασανιστικά ..😥

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση κάνει καλό είναι να μην το πειράξεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Αναβάθμιση κάνει καλό είναι να μην το πειράξεις

Βρε το καταλαβαίνω ότι κάνει αναβάθμιση απλά γιατί 8 γιγα. Μάλλον μου την περνάει όλη από την αρχη με την ενημέρωση ασφαλείας του Σεπτεμβρίου καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω από άλλους τόσο είναι το firmware που κατεβάζει το smart

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 8:07 ΠΜ, djivo said:

Έχει κανείς πρόβλημα με το widget των σελιδοδεικτών του chrome? Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Συνέχεια κολλάει και επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση ή καθαρισμό, αλλά μετά από λίγο ξανά τα ίδια. Συμβαίνει τον τελευταίο μήνα και χθες έκανα μέχρι και επαναφορά αλλά τίποτα..

Λόγο συγχρονισμού μου είναι αδύνατη η μετάβαση σε άλλον browser.

Μια με 2 σελίδες πίσω, έχω γράψει το ίδιο πρόβλημα περίπου. Μου το παρουσιάζει εμένα μόνο σε μερικά wifi ενώ με δεδομένα ειναι όλα καλά.. Δεν θυμάμαι ποτέ να είχα πρόβλημα με τον chrome στο παρελθόν 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, BOST said:

Μια με 2 σελίδες πίσω, έχω γράψει το ίδιο πρόβλημα περίπου. Μου το παρουσιάζει εμένα μόνο σε μερικά wifi ενώ με δεδομένα ειναι όλα καλά.. Δεν θυμάμαι ποτέ να είχα πρόβλημα με τον chrome στο παρελθόν 

Σήμερα ενεργοποίησα ένα καινούριο Galaxy a53 για τη σύζυγό. Και κάνει το ίδιο. 

Δεν έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από ότι διάβασα αλλά ίσως να προέρχονται από το ίδιο σφάλμα. Δοκίμασα και αυτό που είπες με τα δεδομένα, αλλά και πάλι το κάνει.

Μετά από πολύ ψάξιμο και πολλά τεστ διαπίστωσα ότι το widget των σελιδοδεικτών παγώνει όταν κλείσω την εφαρμογή από τις πρόσφατες κάτι που παλιά δεν γινόταν.. Αν την αφήσω ανοιχτή ή επιλέξω από το μενού το "διατήρηση ανοιχτού" δηλαδή να μένει ο chrome ανοιχτός πάντα στις πρόσφατες εφαρμογές, δουλεύει μια χαρά. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, djivo said:

Σήμερα ενεργοποίησα ένα καινούριο Galaxy a53 για τη σύζυγό. Και κάνει το ίδιο. 

Δεν έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από ότι διάβασα αλλά ίσως να προέρχονται από το ίδιο σφάλμα. Δοκίμασα και αυτό που είπες με τα δεδομένα, αλλά και πάλι το κάνει.

Μετά από πολύ ψάξιμο και πολλά τεστ διαπίστωσα ότι το widget των σελιδοδεικτών παγώνει όταν κλείσω την εφαρμογή από τις πρόσφατες κάτι που παλιά δεν γινόταν.. Αν την αφήσω ανοιχτή ή επιλέξω από το μενού το "διατήρηση ανοιχτού" δηλαδή να μένει ο chrome ανοιχτός πάντα στις πρόσφατες εφαρμογές, δουλεύει μια χαρά. 

Για δοκίμασε στον chrome, settings, privacy and security, use secure Dns, choose another provider Και επέλεξε open dns

 

Δοκιμάζω τα πάντα κ αυτό δείχνει να βοήθησε περιεργως 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τον τρόπο αυτό αν κ χρονοβόρο που έκανα την αναβάθμιση έχω τρομερές θετικές εντυπώσεις.  Αλλά το τσεκάρω κ θα σας ενημερώσω με λεπτομέρειες. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, BOST said:

Για δοκίμασε στον chrome, settings, privacy and security, use secure Dns, choose another provider Και επέλεξε open dns

 

Δοκιμάζω τα πάντα κ αυτό δείχνει να βοήθησε περιεργως 

Δυστυχώς σε μένα κάνει το ίδιο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι παίζει με το google discover στο one ui ;;μετά από πολλά χρόνια δοκιμάζω άλλον εκτός nova launcher αλλά μετά από λίγο ΔΕΝ ανοίγει η καρτέλα !γιατί; και μετά από λίγο κολλάει εντελώς το one ui home screen και δεν ξέρω τι να κάνω.



Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι παίζει με το google discover στο one ui ;;μετά από πολλά χρόνια δοκιμάζω άλλον εκτός nova launcher αλλά μετά από λίγο ΔΕΝ ανοίγει η καρτέλα !γιατί; και μετά από λίγο κολλάει εντελώς το one ui home screen και δεν ξέρω τι να κάνω.




Πριν ένα 3μηνο γύρισα κι εγώ από Nova και έμεινα για το smoothness και κάποια animations...
Δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, αφού κανείς όλες τις αναβαθμίσεις του OneUI και της Google εφαρμογής δοκίμασε και στις 2 clear data μήπως στρώσουν.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα 3μηνο γύρισα κι εγώ από Nova και έμεινα για το smoothness και κάποια animations...
Δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, αφού κανείς όλες τις αναβαθμίσεις του OneUI και της Google εφαρμογής δοκίμασε και στις 2 clear data μήπως στρώσουν.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

όλα οκ τώρα,την πρώτη μέρα που γύρισα κολλούσε πολύ ,σταματούσε να δουλεύει το swipe δεξιά αριστερά και δεν άνοιγε η καρτέλα του google discover .μετά ως δια μαγείας όλα έφτιαξαν.
το μόνο που μου λείπει τελικά από τον νόβα είναι το πιο μεγάλο grid .ήθελα άλλη μια γραμμή οριζόντια δηλαδή 7 .μια χαρά το συνηθισα .δεν ξανά γυρίζω σε νόβα πάρα μόνον εάν γίνει τόσο smooth όπως το one ui με gestures !
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αναφέρομαι μόνο στα παιδιά που σκέφτονται να κάνουν ενημέρωση λογισμικού μέσο smart switch.. Όταν σας ήρθε ενημέρωση ΟΤΑ  Σεπτεμβρίου που ήταν κοντά στα 800mb,  αν το βάλετε στον υπολογιστή μέσο smartswitch  να ξέρετε ότι είναι 8 γιγα Κ θα διαρκέσει περίπου 20 λεπτά. Και τώρα αρχίζουν τα ωραία. Είχαμε Κ έχουμε μια τρομερή συσκευή δεν μπορώ να περιγράψω το πόσο ποιο smooth Κ γρηγορότερο έγινε η συσκευή. (πιστεύω έχει πιάσει ταβάνι)ηταν Κ είναι τρομερά γρήγορη συσκευή. Επί του θέματος... Από 100%φορτιση  μέχρι το 97% με λειτουργία 3.5 το τηλέφωνο είχα 18 λεπτά οθόνη. Κάτι που τόσο ψηλά δεν το είχα ξανά δει. Στην δεύτερη μέρα που είμαι τώρα με 58% έχω 3ωρες 58 λ οθόνη.κ το τελευταίο που παρατήρησα γιατί εγώ το aod το έχω να ανάβει όταν έρχεται ειδοποίηση.  Ανάβει πολύ γρήγορα η ειδοποίηση (αν είχατε προσέξει ερχόταν Κ μετά έσβηνε γρήγορα Κ άναβε η aod ) τουλάχιστον σε μένα υπήρχε μια ανεπεστητη καθυστέρηση ας το περιγράψω. Παιδιά καντε την με κλειστά μάτια. Δεν ξέρω γιατί το περνάει από την αρχή όλη την αναβάθμιση η Samsung αλλά ίσως υπάρχει λόγος καθαρίζει τα Catce Κ διάφορα σκουπίδια τι να πω. Συγνώμη για το σεντόνι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που είναι αυτή η ενημέρωση κι εγω δεν τη βλέπω ?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, margaritagr said:

Ρε παιδια που είναι αυτή η ενημέρωση κι εγω δεν τη βλέπω ?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν εννοείς αυτό που έγραψα εγώ ήταν το update του Σεπτέμβρη Κ μέσο υπολογιστή μου την πέρασε όλη από την αρχή. 

Just now, challenge143 said:

Αν εννοείς αυτό που έγραψα εγώ ήταν το update του Σεπτέμβρη Κ μέσο υπολογιστή μου την πέρασε όλη από την αρχή. 

Αν την έχεις κάνει ΟΤΑ λογικά δεν θα στην βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνει ποτέ κανείς ανάκτηση διαγραμμένου αρχείου (συγκεκριμένα .7z) χωρίς να είναι root? Δοκίμασα ένα σωρό εφαρμογές -ψιλό του σωρού- στο pc με καλώδιο αλλά καμία δεν επιτρέπει να επιλέξεις συγκεκριμένο τύπο αρχείο (όταν έχουν compressed αναζητούν μόνο ZIP)

Edited by zavarakatranemia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...