Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σε recovery πλέον πως μπαίνει;;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε recovery πλέον πως μπαίνει;;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk


Καλησπέρα. Νομίζω πλέον ότι εκτός από τον συνδυασμό των κουμπιών (power + volume down), πρέπει να το έχεις συνδεμένο με το καλώδιο και με ένα υπολογιστή

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εβαλα κ γω εδω κ μια βδομαδα τις ζελατινες που πηρα απο αμαζον εχουν κ αυτες την λειτουργια αν γρατζουνιστουν να θεραπευονται δεν αλειωνουν τα χρωματα της οθονης και εχουν το ιδιο σχημα με ενα παιδι που ανεβασε στην προηγουμενη σελιδα. 3 ζελατινες με μεταφορικα 15 ευρω κ ειχε μεσα ολα τα συνεργα αυτο το πλαστικο που κουμπωνει στην θυρα για να την εφαρμοσεις πανακι κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 12:13 ΠΜ, Arian13 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το irepair είναι η αλυσίδα που βλέπω στο Google με τα πολλά καταστήματα? Την ζελατίνα την βάζουν σε όλα?

Υποθετω πως ναι... Παρε ενα τηλ πριν στο πιο κοντινο σου να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update της κάμερας της 1 Αυγούστου ,η κάμερα στο 1x μερικές φορές δεν εστιάζει, πρέπει να  περιμένω να παίζω με τις αποστάσεις ή να το χτυπήσω λίγο στα πλάγια με το χέρι μου για να φτιάξει,το έχει κάνει κάνα δύο φορές και στο 3x , διάβασα πως αρκετοί έχουν τι ίδιο θέμα,,σας έχει συμβεί εδώ;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lagouko said:

Μετά το update της κάμερας της 1 Αυγούστου ,η κάμερα στο 1x μερικές φορές δεν εστιάζει, πρέπει να  περιμένω να παίζω με τις αποστάσεις ή να το χτυπήσω λίγο στα πλάγια με το χέρι μου για να φτιάξει,το έχει κάνει κάνα δύο φορές και στο 3x , διάβασα πως αρκετοί έχουν τι ίδιο θέμα,,σας έχει συμβεί εδώ;

Με σιγουριά επειδή βγάζω το παιδί φωτογραφίες όχι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις το έλεγξα και εγώ εστιάζει κατευθείαν κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μου βγήκε σήμερα μία αναβάθμιση στο instagram και από τότε που την έκανα δεν μου εμφανίζονται καθόλου τα feeds αλλά τα stories εμφανίζονται μία χαρά .. άλλα άτομα με άλλο κινητό δεν έχουν δει κάτι ανάλογο Οπότε θεωρώ ότι είναι στην αναβάθμιση που έβγαλε σε εμένα.

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά το θέμα συνεχίζει να υπάρχει..

Του έχει συμβεί σε κανέναν στο s21 Ultra;

 

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 10:32 ΜΜ, vriz27 said:

Καλησπέρα. Νομίζω πλέον ότι εκτός από τον συνδυασμό των κουμπιών (power + volume down), πρέπει να το έχεις συνδεμένο με το καλώδιο και με ένα υπολογιστή

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Power και volume up με σύνδεση στον υπολογιστή. Όταν φανεί το σήμα της samsung αφήνεις το power και κρατάς μόνο το άλλο μέχρι να εμφανιστεί το μενού του recovery 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος θήκες για το τηλέφωνο και δεν τις θέλει ας μου στείλει πμ,έχω με πενάκι αλλά έχει αρχίσει να φθείρεται,ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κάποιος από εδώ από το 21 ultra σε 22ultra?είδε σημαντικές διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bardull said:

Έχει πάει κάποιος από εδώ από το 21 ultra σε 22ultra?είδε σημαντικές διαφορές?

Το ιδιο ερωτημα υπαρχει κ στο φορουμ του S22 U. Διαβασε τα τελευταια ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει αναβάθμιση Σεπτεμβρίου ελληνικό?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bardull said:

Έχει πάρει αναβάθμιση Σεπτεμβρίου ελληνικό?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όχι προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Το RAM Plus κάνει πιο αργό το Samsung Galaxy smartphone σου; Δες πώς να το κλείσεις

https://techmaniacs.gr/to-ram-plus-kanei-pio-argo-to-samsung-galaxy-smartphone-soy-des-pos-na-to-kleiseis/

Παίδες πιστεύετε ότι το ram Plus κάνει πιο αργό το κινητό μας; Εγώ το έχω βάλει στο 6g αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν το έκανα πιο γρήγορο η πιο αργό.

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι είναι χαζομαρουλες αυτά κ τρικ των εταιρειών.το κινητό είναι τόσο δυνατό που για πολλά χρόνια ακόμα δεν πιστεύω να δούμε πτώση απόδοσης, μονάχα αν μας την κάνει η Samsung στις τελευταίες της αναβάθμισης της ή βάλουμε τίποτα σκουπίδια μέσα . Επειδή στην εταιρεία που δουλεύω υπάρχουν όλα τα βαλαντια κ τα έχω επεργαστει όλα στα χέρια μου κ δεν είμαι με καμία εταιρεία fan για να μην παρεξηγηθω .. ενδεικτικά να ξέρετε εκτος από το OnePlus 8pro που υπάρχει μια μικρή  ανεπαίσθητη διάφορα παύλα αμελητέα , Sony iii , 5 . S22U,s22 , OnePlus 9pro ,s20fe τα κινητά πάνε όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι σαν να δουλευα το s21 μου . (Και σε επεξεργασία raw αρχεία μέσο fotoshop που εκεί πονάνε κ ζεσταίνονται οι συσκευές κ όλα τα πήγαν τέλεια.)Το παραπάνω ραμ ίσως να κρατάει παραπάνω εφαρμογές χωρίς να τις κλείσει. Αυτή είναι η δικιά μου άποψη, όπως κ για μένα δεν υπάρχει το τέλειο κινητό ,(το τέλειο κινητό μπορεί να είναι για κάποιο κ ένα κινητό αξίας 200 ευρώ ) 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες έκανα πρόσφατα τη μετάβαση στο κινητό, εξαιρετικές εντυπώσεις γενικά, απλώς μία παρατήρηση, πριν λίγο για πρώτη φορά έκανα μέτρηση στο κέντρο του Παγκρατίου με το 5G (Vodafone) δυο-τρεις φορές και μου έβγαζε download 80-90.

Δεν παραείναι μικρό για 5G; Δλδ λογικά τόσο έπιανε και στο 4G που είχα στο προηγούμενο.

Ξέρω ότι δεν είναι ερώτημα αμιγώς της συσκευής, αλλά είπα να το θέσω εδώ που είμαστε οι «συνάδελφοι».😛

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Αγαπητοί συμφορουμίτες έκανα πρόσφατα τη μετάβαση στο κινητό, εξαιρετικές εντυπώσεις γενικά, απλώς μία παρατήρηση, πριν λίγο για πρώτη φορά έκανα μέτρηση στο κέντρο του Παγκρατίου με το 5G (Vodafone) δυο-τρεις φορές και μου έβγαζε download 80-90.

Δεν παραείναι μικρό για 5G; Δλδ λογικά τόσο έπιανε και στο 4G που είχα στο προηγούμενο.

Ξέρω ότι δεν είναι ερώτημα αμιγώς της συσκευής, αλλά είπα να το θέσω εδώ που είμαστε οι «συνάδελφοι».😛

Είναι θέμα εταιρείας ,τα έχω αναφέρει Κ σε ποιο πίσωσελιδες. Δυστυχώς με Vodafone που έχουμε να ξέρεις ότι δεν θα έχουμε Κ το τρομερό ίντερνετ Κ από περιοχή σε περιοχή έχει μεγάλη διαφορά. Κ αν παρατήρησεις όταν σε μια περιοχή έχεις 5g θα δεις ότι "ορισμένες" φορές δεν θα σου είναι σταθερό, στα 10 βήματα θα πιάσεις 4g Κ μετά 5 g.  Αντιθέτως στην δεύτερη sim που έχω whats up "cosmote" το σήμα σταθερότατο Κ βλέπεις κάτι ταχύτητες 900 με 1000 Κ είναι να τρελαίνεσαι. Δυστυχώς λόγο φτηνου συμβολαίου μας κάνει η Vodafone να μην την ξεχνάμε. Απλά στα είπα γρήγορα για να έχεις μια ιδέα το 5g με Vodafone πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Είναι θέμα εταιρείας ,τα έχω αναφέρει Κ σε ποιο πίσωσελιδες. Δυστυχώς με Vodafone που έχουμε να ξέρεις ότι δεν θα έχουμε Κ το τρομερό ίντερνετ Κ από περιοχή σε περιοχή έχει μεγάλη διαφορά. Κ αν παρατήρησεις όταν σε μια περιοχή έχεις 5g θα δεις ότι "ορισμένες" φορές δεν θα σου είναι σταθερό, στα 10 βήματα θα πιάσεις 4g Κ μετά 5 g.  Αντιθέτως στην δεύτερη sim που έχω whats up "cosmote" το σήμα σταθερότατο Κ βλέπεις κάτι ταχύτητες 900 με 1000 Κ είναι να τρελαίνεσαι. Δυστυχώς λόγο φτηνου συμβολαίου μας κάνει η Vodafone να μην την ξεχνάμε. Απλά στα είπα γρήγορα για να έχεις μια ιδέα το 5g με Vodafone πως είναι.

Καταλαβα καταλαβα, ευχαριστω πολυ. Δυστυχως (σορι για το οφφ τοπικ) κι εγω λογω πακετων και καποιων προσφορων παραμενω στη Βονταφον αλλα ειναι αδιανοητα κακο το σημα της με οποια συσκευη κι αν εχω αλλαξει και οντως παρατηρησα αυτο που ανεφερες, λιγο πιο διπλα επιανα απλο 4G χθες.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση και σε ελληνικό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το widget των σελιδοδεικτών του chrome? Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Συνέχεια κολλάει και επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση ή καθαρισμό, αλλά μετά από λίγο ξανά τα ίδια. Συμβαίνει τον τελευταίο μήνα και χθες έκανα μέχρι και επαναφορά αλλά τίποτα..

Λόγο συγχρονισμού μου είναι αδύνατη η μετάβαση σε άλλον browser.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, one2377 said:

Ήρθε η ενημέρωση και σε ελληνικό.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως..

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, djivo said:

Έχει κανείς πρόβλημα με το widget των σελιδοδεικτών του chrome? Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Συνέχεια κολλάει και επανέρχεται μετά από επανεκκίνηση ή καθαρισμό, αλλά μετά από λίγο ξανά τα ίδια. Συμβαίνει τον τελευταίο μήνα και χθες έκανα μέχρι και επαναφορά αλλά τίποτα..

Λόγο συγχρονισμού μου είναι αδύνατη η μετάβαση σε άλλον browser.

Αν δεν βρείς άκρη θα σου πρότεινα να αλλάξεις browser και ο opera και ο firefox έχουν επιλογή εισαγωγή σελιδοδεικτών από chrome θα μεταφερθούν αυτόματα από τους 2 θα σου πρότεινα τον opera εχει και ενσωματωμένο ad block και vpn

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, andreas443 said:

Αν δεν βρείς άκρη θα σου πρότεινα να αλλάξεις browser και ο opera και ο firefox έχουν επιλογή εισαγωγή σελιδοδεικτών από chrome θα μεταφερθούν αυτόματα από τους 2 θα σου πρότεινα τον opera εχει και ενσωματωμένο ad block και vpn

Δεν είναι το πρόβλημα στους σελιδοδείκτες που δε μπορώ να αποχωριστώ τον chrome. Πιο πολύ οι κωδικοί και οι αποθηκευμένες κάρτες με ενδιαφέρουν και η εμπειρία συγχρονισμού που προσφέρει ο chrome μιας και τον χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου. 

Το γνωρίζω για τα προγράμματα που ανέφερες, και ο Samsung Internet το κάνει. Μονό που δε μπορώ να μπω σε κάθε ένα site και να προσπαθώ να θυμηθώ τους κωδικούς. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...