Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Ένα πρόβλημα που μου είχε παρουσιαστεί προ ημερών και προσωρινά το έλυσα, εμφανίζεται κάθε μέρα. Για την εφαρμογή τον sms χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Google μηνύματα. Μόλις μπω σε ένα μήνυμα μου πετάγεται ειδοποίηση ότι πρέπει να αποδεχτώ κάτι στο Google Play για να λειτουργεί πιο σωστά η εφαρμογή. Αυτό το κάνει Σε κάθε είσοδο μου σε κάποιο μήνυμα και για να το σταματήσω κάνω εκκαθάριση στα μηνύματα αλλά αυτό μετά από μία μέρα ξαναβγαίνει. Έχω αποδεχτεί όλες τις άδειες αλλά αυτό βγαίνει συνεχώς.

Κάποια ιδέα;;

Screenshot_20220729-194938_Messages.jpg

Screenshot_20220729-194957_Messages.jpg

Επίσης παρατηρώ αρκετό λαγκ στο facebook.. Ίσως είναι από τις αυξημένες θερμοκρασίες του κινητού βέβαια..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Μια βοήθεια παρακαλώ! Ξαφνικά στο Facebook και στο telegram άλλαξε ο ήχος ειδοποιήσεων, ενώ μέσω των ρυθμίσεων (ήχοι και δόνηση) και μέσω των ρυθμίσεων της κάθε εφαρμογής φαίνεται ο ήχος που έχω ορίσει όμως όταν έρχεται ειδοποίηση τότε χτυπάει διαφορετικά.  Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει φέρει η αναβάθμιση Αυγούστου?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση Αυγούστου και σε ελληνικό

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, one2377 said:

Ήρθε η αναβάθμιση Αυγούστου και σε ελληνικό

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όπως πάντα όπως έχω παρατηρήσει την 9η μέρα του μήνα έρχεται η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα,αλλά δεν κατάλαβα αν βελτίωσε κάτι ουσιωδες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα,αλλά δεν κατάλαβα αν βελτίωσε κάτι ουσιωδες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οι μηνιαίες μικρές ενημερώσεις είναι ενημερώσεις ασφαλείας δε βελτιώνουν κάτι. Μόνο αν χρειαστεί στην πορεία γίνονται μεγαλύτερες και διορθώνουν προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Οι μηνιαίες μικρές ενημερώσεις είναι ενημερώσεις ασφαλείας δε βελτιώνουν κάτι. Μόνο αν χρειαστεί στην πορεία γίνονται μεγαλύτερες και διορθώνουν προβλήματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ούτε εγώ παρατήρησα κάτι διαφορετικό.. βέβαια οι απλές κάθε μήνα είναι περίπου 295 mb.  Του Αυγούστου ήταν πάνω από 400..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...κι εγω παρατήρησα αλλαγη στο εικονιδιο του 5G,αλλά έχω την εντυπωση οτι αυτο συνέβη πριν την αναβάθμιση.Συγκεκριμένα παλιότερα φαινονταν το 5G σε λευκο πλαισιο/κουτάκι με τα γραμματα να ειναι διαφανα και τωρα αυτό εναλασσεται ακανόνιστα με το να ειναι διαφανο το κουτάκι και το 5G να φαινεται λευκο,με λευκο περιγεγραμμενο πλαισιο.Κατι σχετιζεται με τα δεδομένα ή με τις συχνότητες που χρησιμοποιούνται????

Screenshot_20220809-191129_Nova7.jpg

Screenshot_20220809-191115_Nova7.jpg

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LELELO said:

Πες το να μη δώσω σημασία.. χαχα.. οκ δε το συνεχίζω λοιπόν..

Έτσι ακριβώς να μείνουμε στα θέμα τα μας κ να χαρούμε την συσκευή μας 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπήκα στο τρυπάκι να πάω στο s22 ultra,με έχει κερδίσει το κινητό τόσο πολυ που πρώτη φορα εδώ και χρόνια σκέφτομαι να το κρατήσω άλλο ένα χρονο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Ενώ μπήκα στο τρυπάκι να πάω στο s22 ultra,με έχει κερδίσει το κινητό τόσο πολυ που πρώτη φορα εδώ και χρόνια σκέφτομαι να το κρατήσω άλλο ένα χρονο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εγώ λέω κάνε υπομονή να δούμε τι θα βγάλει το s23 .

Link to comment
Share on other sites

Οι μονές σειρές δεν ξέρω αν είναι συγκυρία ή όχι ήταν και είναι πάντα πιο πλήρεις και βελτιωμένες σε σχέση με τις προηγούμενες ζυγές βλ. S7 , s9, s21 ... υποθέτω ότι η 23 σειρά θα είναι δυνατή και σίγουρα πραγματικά βελτιωμένη 

Τώρα πια βέβαια μιλάμε ουσιαστικά για Note συσκευή δηλαδή η σειρά S ουσιαστικά το κορυφαίο μοντέλο ultra είναι το αντίστοιχο Note και η τελευταία αντικαταστήθηκε από τα Fold.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Εγώ προσωπικά με την συγκεκριμένη συσκευή που έχω, πραγματικά έχω μείνει έκπληκτος. Δεν με έχει αφήσει πουθενά παραπονούμενο κ κυρίως στο θέμα μπαταρίας. Ήμουν μία ανάσα να πάρω το s22u κ είχα φοβηθεί με αυτά που διάβαζα αν κ με τα update διορθώθηκαν από ότι διαβάζω. Ο μοναδικός λόγος που θα πήγαινα στο 22 για μένα είναι η ομορφιά του κ το ότι έχει γωνίες,κατά ταλλα είναι ακριβώς η ίδια συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, konakis said:

Οι μονές σειρές δεν ξέρω αν είναι συγκυρία ή όχι ήταν και είναι πάντα πιο πλήρεις και βελτιωμένες σε σχέση με τις προηγούμενες ζυγές βλ. S7 , s9, s21 ... υποθέτω ότι η 23 σειρά θα είναι δυνατή και σίγουρα πραγματικά βελτιωμένη 

Τώρα πια βέβαια μιλάμε ουσιαστικά για Note συσκευή δηλαδή η σειρά S ουσιαστικά το κορυφαίο μοντέλο ultra είναι το αντίστοιχο Note και η τελευταία αντικαταστήθηκε από τα Fold.

Εγώ το βλέπω κάπως διαφορετικά,,s8+ έκανε πάταγο σε ντιζάιν σε όλα οι πάντες το αντέγραψαν,s9 ξέραμε τι περιμέναμε,s10+ πάταγο,,S20 ultra όχι,,s21 ultra χαμός,,s22 ultra ελάχιστες αλλαγές,,,εννοώ κάθε δύο.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, lagouko said:

Εγώ το βλέπω κάπως διαφορετικά,,s8+ έκανε πάταγο σε ντιζάιν σε όλα οι πάντες το αντέγραψαν,s9 ξέραμε τι περιμέναμε,s10+ πάταγο,,S20 ultra όχι,,s21 ultra χαμός,,s22 ultra ελάχιστες αλλαγές,,,εννοώ κάθε δύο.

Ακόμα καλύτερα. Να περιμένω 2 σειρές, μπας και κάνω λίγο οικονομία!!! Μακάρι να κρατηθώ αλλά δεν το βλέπω. (μιλάω για 23, το 22 δεν βλέπω να το παίρω, εκτός και μου κάτσει κάποιο καλή προσφορά)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην βελτιστοποίηση και "ολοκλήρωση" στις μονές σειρές. Ναι μεν έφερναν κάτι νέο οι ζυγές όμως στις μονές σειρές ολοκληρώνονταν η υλοποίηση, συνεπώς θεωρώ πως το επερχόμενο s23u θα είναι πιο άρτιο  λειτουργικά  τουλάχιστον κατά την άποψη μου..η συνεργασία με ΑΜD δεν με άφησε ικανοποιημένο εμένα προσωπικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνετε συγχρονισμό στο Google foto έχετε καταφέρει να τα φτιάξετε να σας στα εμφανίζει μέσα σε φακέλους; Όπως η συλλογή της Samsung; Η απλά έτσι είναι η φτιάξει του να μπαίνουν ημερομηνιακα ;

Link to comment
Share on other sites

S8,s9,s10,s20 απλά άλλαζε το σχέδιο και τίποτα το ουσιαστικό είχε επαναπαυθεί αρκετά. Μόνο στις κάμερες έγινε το πείραμα στο 20. Το 8 και το 10 τα είχα. Η πραγματική αλλαγή έγινε στο 21 με νέο επεξεργαστή και σχεδίαση αλλιώτικη. Και πέτυχε. Η κάμερα από το 20 έγινε καλύτερη καθώς και η καθημερινή εμπειρία χρήσης. Το 22 είναι το πιο ώριμο τηλέφωνο της στην πεπατημένη που φυσικά παραπέμπει σε note περισσότερο. Το επόμενο, όπως είναι φυσικό, θα έχει μικρές αλλαγές μέχρι να αποφασίσει να κάνει πάλι το επόμενο βήμα. Έτσι πάνε αυτά. Άλλωστε μια άλλη γνωστή εταιρεία τα έχει διδάξει και τα ακολουθούν και οι υπόλοιποι και περισσότερο η Samsung. Όποιος επιθυμεί κάτι το διαφορετικό, πραγματικά , πάει σε αναδιπλουμενο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...