Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, costsa41 said:

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις το ρολόι. Συνήθως τα Huawei ρολόγια έχουν πρόβλημα , εκτός του ότι έχουν μειωμένες smart δυνατότητες. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα φτιάξουν. Εννοείται ότι με Samsung ρολόι δε θα είχες κανένα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

OK αλλά γιατί δεν είχα πρόβλημα τόσους μήνες....

Δεν νομίζω ότι είναι η λύση να αποσυνδεσω το ρολόι.... κάτι φταίει σίγουρα και αυτό ψάχνω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

OK αλλά γιατί δεν είχα πρόβλημα τόσους μήνες....
Δεν νομίζω ότι είναι η λύση να αποσυνδεσω το ρολόι.... κάτι φταίει σίγουρα και αυτό ψάχνω...
Το ρολόι φταίει ειδικά μετά από αναβάθμιση. Θυμάμαι αρκετοί έχουν πρόβλημα με τέτοιο ρολόι και κλήσεις. Έχει γραφτεί πάλι. Οι αναβαθμίσεις του δεν είναι και ότι καλύτερο. Βέβαια ψάξε το αλλά αν δεν έχεις αλλάξει κάτι τότε μάλλον αυτό φταίει. Φυσικά όχι το τηλέφωνο μιας που με ρολόι και buds Samsung λειτουργεί τέλεια. Όποτε ψάχνεις ρολόι και ακουστικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, petraKOS07 said:

Καλησπέρα σας....

Έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο μου που με έχει κούραση τελευταία....

Έχω στην κατοχή μου ένα ρολόι huawei gt2 pro και είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο και Έχω ταυτόχρονα και ακουστικά oneplus τα οποία είναι με μαγνητικό διακόπτη και ανάβουν μόνο όταν τα φορέσω στο αυτί....το τηλέφωνο δούλευε άψογα εδώ και 8 μήνες που το έχω χωρίς πρόβλημα μιας και όταν ήθελα να μιλήσω με τα ακουστικά αυτά συνδεόταν αυτόματα....

Εδώ και 10 μέρες περίπου ενώ συνδέονται τα ακουστικά αποσυνδεονται αυτόματα και ο ήχος πηγαίνει στο ακουστικό του τηλεφώνου...

Έκανα εκκαθάριση στην μνήμη cache και στο Bluetooth και στην εφαρμογή κλήσεων αλλά τίποτα....

Όποιος μπορεί να βοηθήσει...ευχαριστώ πολύ 

Το είχα κι εγώ το Huawei και τα έκανε όλα μπαχαλο στις κλήσεις.. Πηρα Watch 4 και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baspats said:

Το είχα κι εγώ το Huawei και τα έκανε όλα μπαχαλο στις κλήσεις.. Πηρα Watch 4 και ησύχασα

το ιδιο λεω και εγω αλλα τη μπαταρια του huawei δεν μπορω να την χασω και να εχω ενα ρολοι με μια μερα μπαταρια!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο λεω και εγω αλλα τη μπαταρια του huawei δεν μπορω να την χασω και να εχω ενα ρολοι με μια μερα μπαταρια!
Τι να το κάνεις το Huawei πραγματικά!! Γιατί smart ρολόι δεν είναι!!! Τι να την κάνω την μπαταρία όταν δεν έχω κάτι που δεν δικαιολογεί τον όρο smart watch. Είναι ίδιο με ένα band των 25 ευρώ και έχει τις ίδιες λειτουργίες. Όταν μπορώ να έχω Google pay να αφήνω το τηλέφωνο σπίτι μου και να κάνω τα πάντα με το ρολόι, τότε να τη βράσω τη μπαταρία του. Φυσικά κρατάει αφού δεν κάνει καμία σοβαρή λειτουργία. Προσωπικά δε θέλω μπαταρία θέλω να έχω πραγματικό smart watch!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους! 

Μέτα το τελευταίο update, ανακάλυψα ένα bug το οποίο δεν υπήρχε πριν αλλά οκ δεν είναι κ τόσο τρομερό κ θεωρώ θα διορθωθεί. Όταν το έχω στο αθόρυβο κ συνδέσω ακουστικά Bluetooth και έπειτα καλέσω κάποιον κ μιλήσουμε, με το που πατήσω για να τερματίσει η κλήση, το τηλέφωνο γυρίζει μόνο του σε ήχο από το αθόρυβο. 

Όλο αυτό γίνεται μόνο την στην πρώτη κλήση μετα την ένωση τηλεφώνου με ακουστικά. Μετά η όποια επιλογή παραμένει μέχρι την επόμενη φορά που θα ξανά συνδέσω τα ακουστικά... 

Έχω τα jbl live pro + και έχω κάνει wipe cache μετά το update. 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με 2 διαφορετικά Bluetooth Κ αθόρυβο κ με δόνηση δουλεύουν σωστά χωρίς να συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, challenge143 said:

Επιβεβαιώνω με 2 διαφορετικά Bluetooth Κ αθόρυβο κ με δόνηση δουλεύουν σωστά χωρίς να συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Μήπως φταίει κάτι άλλο;

Ναι... Φταίει το mi fit! Διέγραψα την εφαρμογή κ το πρόβλημα έφυγε.... Χμμ... Οπότε κάτι παίζει εκεί κατά 99%

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, DjTony said:

Ήρθε νέο update Ιουλίου στα γερμανικά

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ωραίος..  πόσα mb είναι; είναι μόνο security;

Σε καμία 10ρια μέρες λογικά θα το έχουμε και στα ελληνικά..

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2022 at 8:43 ΜΜ, petraKOS07 said:

OK αλλά γιατί δεν είχα πρόβλημα τόσους μήνες....

Δεν νομίζω ότι είναι η λύση να αποσυνδεσω το ρολόι.... κάτι φταίει σίγουρα και αυτό ψάχνω...

Λογικά θέλει αναβάθμιση την εφαρμογή υγεία και το moblile service της  Huawei από την σελίδα τους ή το app τους (όχι από το playstore) και θα λειτουργούν όλα πάλι απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω θήκη για το τηλέφωνο υπερβολικά λεπτή, θέλω τα πλαϊνά κουμπιά να μην καλύπτονται, ότι πιο κοντά στο γυμνό #touni ,,,, έχετε κάποια υπόψιν σας;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος..  πόσα mb είναι; είναι μόνο security;
Σε καμία 10ρια μέρες λογικά θα το έχουμε και στα ελληνικά..
265MB είναι. Ναι μόνο security

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2022 at 8:43 ΜΜ, petraKOS07 said:

OK αλλά γιατί δεν είχα πρόβλημα τόσους μήνες....

Δεν νομίζω ότι είναι η λύση να αποσυνδεσω το ρολόι.... κάτι φταίει σίγουρα και αυτό ψάχνω...

Μην αποσυνδέεις τελείως το ρολόι. Κάνε ξανά την διαδικασία σύνδεσης ρολογιού κινητού από την αρχή. Και εγώ αυτό έχω και soundcore liberty 3 pro ακουστικά και δουλεύει μια χαρά. Αναβάθμισε και τα hms Huawei mobile services καλού κακού 

8 ώρες πριν, lagouko said:

Παιδιά ψάχνω θήκη για το τηλέφωνο υπερβολικά λεπτή, θέλω τα πλαϊνά κουμπιά να μην καλύπτονται, ότι πιο κοντά στο γυμνό #touni ,,,, έχετε κάποια υπόψιν σας;

Ίσως κάτι σε pittaka να δεις αλλά είναι ακριβές να ξέρεις 

Edited by Arian13
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Arian13 said:

Μην αποσυνδέεις τελείως το ρολόι. Κάνε ξανά την διαδικασία σύνδεσης ρολογιού κινητού από την αρχή. Και εγώ αυτό έχω και soundcore liberty 3 pro ακουστικά και δουλεύει μια χαρά. Αναβάθμισε και τα hms Huawei mobile services καλού κακού 

Ίσως κάτι σε pittaka να δεις αλλά είναι ακριβές να ξέρεις 

Δυστυχώς πάλι τα ίδια κάνει....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2022 at 11:17 ΠΜ, petraKOS07 said:

Δυστυχώς πάλι τα ίδια κάνει....

Τι είναι ρε παιδιά τα hms Huawei mobile services? Το έχουμε όλοι όσοι έχουμε S21 με huawei ρολόι??

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 3:59 ΜΜ, panosz1 said:

Τι είναι ρε παιδιά τα hms Huawei mobile services? Το έχουμε όλοι όσοι έχουμε S21 με huawei ρολόι??

Ναι τα έχουμε. Πως σύνδεσες το ρολόι με το κινητό? Με την εφαρμογή υγεία που κατέβασες από το app gallery.  Αυτό χρειάζεται τα hms ,οπότε όλοι το έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/samsung-expert-raw-app-kai-alli-anamoni-ta-nea-charaktiristika/

Samsung Expert RAW app : Και άλλη αναμονή – τα νέα χαρακτηριστικά

Περιμένω την αναβάθμιση της εφαρμογής αυτής γιατι είναι ιδιαίτερα σπαστικό να σου βγάζει μία φωτογραφία σε δύο διαφορετικά αρχεία όπως το κάνει τώρα και ελπίζω αν επιλέξεις μόνο jpg ο χρόνος επεξεργασίας να είναι μικρότερος δίνοντάς σου τη δυνατότητα να βγάλεις παραπάνω από δύο φωτογραφίες σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Το δεύτερο θα είναι το Save Format Menu, το οποίο θα επιτρέψει στους χρήστες την αποθήκευση φωτογραφιών που έχουν ληφθεί με το Expert RAW app σε RAW ή JPEG format, καθώς τώρα τις αποθηκεύει και στα δυο formats.

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ενδεχομένως χαζή ερώτηση. Γιατί εφόσον η εφαρμογή expert raw είναι της Samsung δεν ενσωματώνουν τις λειτουργίες στην κύρια κάμερα του κινητού και πρέπει να την έχουμε σαν ξεχωριστή; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παίδες νιώθετε μία υποβάθμιση στις κάμερες ζουμ 3x και 10x με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ή είναι η ιδέα μου;

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

Παίδες νιώθετε μία υποβάθμιση στις κάμερες 3 * και 5 * με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ή είναι η ιδέα μου;

Ποια είναι η 5* ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, REDHOTSTEF said:

Ποια είναι η 5* ;

Λάθος διατύπωση.. λογικό είναι να μην καταλάβετε τίποτα..εννοώ στις κάμερες ζουμ 3 x και 10 x (όχι 5!!!)...

Διόρθωσα και το αρχικό μήνυμα..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο παράδειγμα; Τι έχεις καταλάβει;  Με την τελευταία αναβάθμιση πού έχει έρθει τώρα; γιατί δεν την έχω κάνει ακόμα,αν έχεις δείς κάτι πες για να μην την κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...