Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα όσοι γυρίσατε το csc σε γερμανικό στο Galaxy store σας εμφανίζει το samsung pay De το γερμανικό? Ενώ το είχα κ δούλευε κανονικά στην αμερικανική version μου έβγαλε στο store το update για το samsung wallet δυστυχώς το έκανα και το εμφανίζει στη γερμανική version όπου δυστυχώς δεν μπορείς να βάλεις κάρτα πάρα μόνο γερμανική που συνεργάζεται με το samsung pay. Όσες φορές και αν προσπάθησα να βάλω την αμερικανική version τώρα ζητάει υποχρεωτικά update και μόλις το κανω γυρνάει πάντα στη γερμανική version λόγω csc υποθέτω? Δλδ αν το samsung wallet μέσα στη χρονιά υποστηρίζει και Ελλάδα εμείς λόγω csc δεν θα μπορούμε να το περάσουμε? Πρέπει να αλλαχτεί πάλι το csc δλδ? Που η μόνη χρήση του τώρα είναι για τις ανεπιθύμητες κλήσεις. 
1882321944_SmartSelect_20220622-222524_SamsungPay.thumb.jpg.e722542a3d33f7363672c592c3ce04b1.jpg
828649205_SmartSelect_20220622-222452_GalaxyStore.thumb.jpg.43a0733de8f7039decf1f16491c59a4a.jpg
Τι το θέλεις το Samsung wallet ενώ υπάρχει το google pay?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, DjTony said:

Τι το θέλεις το Samsung wallet ενώ υπάρχει το google pay?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Από αυτό που διάβασες αυτή είναι η απάντηση σου?

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που διάβασες αυτή είναι η απάντηση σου?
Ναι μου κάνει εντύπωση, τι παραπάνω έχει το Samsung wallet.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2022 at 10:32 ΜΜ, theopanatha said:

Από αυτό που διάβασες αυτή είναι η απάντηση σου?

Ρε φίλε και το google pay εχω εγώ όμως άλλο ρωτάω και άλλο θέλω να μάθω μπορείς να αντιληφθείς την ερώτηση?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε και το google pay εχω εγώ όμως άλλο ρωτάω και άλλο θέλω να μάθω μπορείς να αντιληφθείς την ερώτηση?
Δε σου δουλεύει πλέον το Samsung pay έχεις όμως το google pay. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα στις πληρωμές σου. Απάντηση γιατί έγινε γερμανικό το Samsung pay δεν έχω, αφού πληρώνεις ανέπαφα με το κινητό όμως μέσω Google pay όλα καλά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ψάχνω για γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που να μπορεί να δώσει ταυτόχρονα τουλάχιστον 25W στη μία θύρα και στην άλλη δε με ενδιαφέρει. Απλά η μία θέλω να δίνει τα πάντα που υποστηρίζει το κινητό μας. Έπεσα πάνω σε αυτό.

http://www.e-shop.gr/4smarts-car-charger-voltroad-ultimate-83w-pd-qc-black-p-TEL.200602

Πως γίνεται η USB-A να δίνει 65w και η type C 18?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά με WiFi δεν στέλνονται ούτε λαμβάνω μηνύματα στο viber, χωρίς να πάρει κάποια ενημέρωση η εφαρμογή. Μόλις ανοίγω τα δεδομένα έρχονται και στέλνονται όλα τα μηνύματα. Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος άλλος; Έχετε να προτείνεται κάποια πρόταση για λύση; 

*Ενημέρωση: τελικά έφτιαξε μόνο του μετά από καμιά ώρα. 

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω τα freebuds Pro και βλέπω ότι καθυστερεί ορισμένες φορές να συνδεθεί. Μπορώ να κάνω κάποιον καθαρισμό στο bluetooth Και αν ναι πώς γίνεται που πάω σε ποια εφαρμογή;;;

Υπάρχει κάποια άλλη λύση για αυτό;

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LELELO said:

Καλησπέρα σας. Έχω τα freebuds Pro και βλέπω ότι καθυστερεί ορισμένες φορές να συνδεθεί. Μπορώ να κάνω κάποιον καθαρισμό στο bluetooth Και αν ναι πώς γίνεται που πάω σε ποια εφαρμογή;;;

Υπάρχει κάποια άλλη λύση για αυτό;

Πήγαινε ρυθμίσεις-γενικη διαχείριση-επαναφορά ρυθμίσεων δικτυου. Στο note 10 που έχω έχει είναι. Τώρα στο δικό σου κάτι αντίστοιχο φαντάζομαι 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ψάχνω για γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που να μπορεί να δώσει ταυτόχρονα τουλάχιστον 25W στη μία θύρα και στην άλλη δε με ενδιαφέρει. Απλά η μία θέλω να δίνει τα πάντα που υποστηρίζει το κινητό μας. Έπεσα πάνω σε αυτό.

http://www.e-shop.gr/4smarts-car-charger-voltroad-ultimate-83w-pd-qc-black-p-TEL.200602

Πως γίνεται η USB-A να δίνει 65w και η type C 18?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Καλησπέρα, εγώ έχω τον παρακάτω φορτιστή και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, δίνει σε ταχύτητες φόρτισης ακριβώς ότι και ο αυθεντικός φορτιστής τοίχου της Samsung:

https://www.e-shop.gr/baseus-digital-display-qc-pps-dual-quick-car-charger-65w-100w-type-c-cable-grey-p-TEL.074165

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, DjTony said:

Καλημέρα σας. Ψάχνω για γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που να μπορεί να δώσει ταυτόχρονα τουλάχιστον 25W στη μία θύρα και στην άλλη δε με ενδιαφέρει. Απλά η μία θέλω να δίνει τα πάντα που υποστηρίζει το κινητό μας. Έπεσα πάνω σε αυτό.

http://www.e-shop.gr/4smarts-car-charger-voltroad-ultimate-83w-pd-qc-black-p-TEL.200602

Πως γίνεται η USB-A να δίνει 65w και η type C 18?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

μακρια απο αυτες τις "κακες" μαρκες.

Καλη η εταιρεια baseus, που σου ειπαν στο προηγουμενο ποστ, ομως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Προσωπικα ειχα - εχω sony, belkin, anker.

Δες κατα την αποψη μου σε anker, με πορτες 1 ή 2, Α ή C, αναλογα τις αναγκες σου. Κορυφαια ποιοτητα (και τιμη)

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 7:44 ΜΜ, kampinas said:

όσοι έχετε τα buds pro (αυτά που δίνανε με την προπαραγγελία), παρατηρείτε πρόβλημα με την κλήση; Όλοι μου λένε ότι δεν με ακούνε καλά και με διακοπές ενώ είναι δίπλα μου το κινητό και με καλό σήμα. 

 

13 ώρες πριν, DjTony said:

Καλημέρα σας. Ψάχνω για γρήγορο φορτιστή αυτοκινήτου που να μπορεί να δώσει ταυτόχρονα τουλάχιστον 25W στη μία θύρα και στην άλλη δε με ενδιαφέρει. Απλά η μία θέλω να δίνει τα πάντα που υποστηρίζει το κινητό μας. Έπεσα πάνω σε αυτό.

http://www.e-shop.gr/4smarts-car-charger-voltroad-ultimate-83w-pd-qc-black-p-TEL.200602

Πως γίνεται η USB-A να δίνει 65w και η type C 18?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εγώ έχω πάρει τον  συγκεκριμένο και είμαι ευχαριστημένος 

https://www.skroutz.gr/s/23231414/Samsung-Φορτιστής-Αυτοκινήτου-Μαύρος-Γρήγορης-Φόρτισης-με-Θύρες-1xUSB-1xType-C-μαζί-με-Καλώδιο-type-C-EP-L5300XBEGEU.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας προσωπική άποψη αν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές ανάμεσα σε s21 ultra και s22 ultra?κάποιος που θα προβεί στην αλλαγή θα δει κάτι ουσιώδεις?έχω διαβάσει πολλά άρθρα,πολλά βίντεο YouTube,και ειλικρινά οι διαφορές με εξαίρεση το spen,είναι ελάχιστες ακόμα και στην κάμερα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και κάτι ακόμα,πόσο πιθανό είναι σε αναβάθμιση λογισμικού να πάρουμε όλα τα καλά των καμερών του s22 ultra,αφού σε hardware είναι εφικτο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την γρηγορη ασυρματη φορτιση ποτε θα το φτιαξουν; δωσαμε τοσα λεφτα να αλλαξουμε φορτιστες παντ αδικα.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας προσωπική άποψη αν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές ανάμεσα σε s21 ultra και s22 ultra?κάποιος που θα προβεί στην αλλαγή θα δει κάτι ουσιώδεις?έχω διαβάσει πολλά άρθρα,πολλά βίντεο YouTube,και ειλικρινά οι διαφορές με εξαίρεση το spen,είναι ελάχιστες ακόμα και στην κάμερα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και κάτι ακόμα,πόσο πιθανό είναι σε αναβάθμιση λογισμικού να πάρουμε όλα τα καλά των καμερών του s22 ultra,αφού σε hardware είναι εφικτο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


10-15% καλύτερη μπαταρία το s22 ultra λόγο καλύτερού standby, ανώτερα haptic s22, boxy design (πιο χορταστική οθονη), κατω από τον ήλιο όταν maxαρει σε αυτόματη φωτεινότητα απλά το s22 δεν έχει αντίπαλο. Στα αρνητικά τώρα, το s21 είναι 100% στρωμένο από άποψη λογισμικού , στο s22 πρέπει να περιμένουμε νομίζω το one ui 5 για να τέλειο. Επισης χειρότερα ηχεία το s22 ultra. Για μένα s22 ultra αν θες να έχεις ότι καλύτερο έχει το android αυτή τη στιγμή,αλλιώς πας στο δεύτερο καλύτερο s21 ultra. Τα γράφω σαν περσινός κάτοχος s21 και φετινός s22

Υγ. Το πενάκι δεν το δουλεύεις συνέχεια, αλλά όταν το χρειαστείς θα είναι εκεί,μην το υποτιμάς.

Edit: Σαφώς ανώτερη κάμερα το s22 , με μειωμένο shutter lag με τα τελευταία updates και με την μεγάλη διαφορά να είναι στο x10 έως x30 zoom.

Τι θα ήθελα μελλοντικά? Flat οθόνη.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένσταση είναι η μπαταρία, καλύτερο το s21u λόγω ακριβώς αυτού που ανέφερες, ότι έχει πιο στρωμένο λογισμικό. Από φθινόπωρο και μετά δεν ξέρω, όπως πάντα θα το έχει βελτιώσει πιστεύω η εταιρεία το 22αρι. 

* Πολύ πράμα πουλιέται στο γνωστό γειτονικό τεχνολογικό site 🤔

To δικό μου δέκα μέρες το κράτησα, ο συνδυασμός Snapdragon triple 8 με το τελευταίο update του Ιουνίου κάνει το 22u να φαντάζει καρβουνιάρης δίπλα στοταπεινό 21 fe 5g.  Για μένα ltpo οθόνη με 2Κ ανάλυση παραμένει ερωτηματικό αν κρίνω κι από την εμπειρία μου με το 1+  9pro.

Η συσκευή 22 ουλτρα αυτή την στιγμή είναι απ έξω κούκλα κι από μέσα  μπουρδούκλα ακόμα.  Τα βάζεις δίπλα δίπλα γοήτευσε με την μία από το νεότερο μοντέλο όμως η καθημερινή συμβίωση μαζί του βγάζει στην επιφάνεια ατέλειες του λογισμικού. Είπαμε από Σεπτέμβρη θα φτιάξει πολύ πιστεύω, είτε ένα καλό μεταχειρισμένο είτε καινούργιο τώρα με προσφορές που τρέχουν...λίγοι συμβιβασμοί προσωρινού επιπέδου θεωρώ και μετά θα γίνει όπως πρέπει, άρα η μετάβαση αξίζει με λίγη όμως προσμονή χρονικά θεωρώ...για το καλύτερο στο μέλλον 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένσταση είναι η μπαταρία, καλύτερο το s21u λόγω ακριβώς αυτού που ανέφερες, ότι έχει πιο στρωμένο λογισμικό. Από φθινόπωρο και μετά δεν ξέρω, όπως πάντα θα το έχει βελτιώσει πιστεύω η εταιρεία το 22αρι. 
* Πολύ πράμα πουλιέται στο γνωστό γειτονικό τεχνολογικό site
To δικό μου δέκα μέρες το κράτησα, ο συνδυασμός Snapdragon triple 8 με το τελευταίο update του Ιουνίου κάνει το 22u να φαντάζει καρβουνιάρης δίπλα στοταπεινό 21 fe 5g.  Για μένα ltpo οθόνη με 2Κ ανάλυση παραμένει ερωτηματικό αν κρίνω κι από την εμπειρία μου με το 1+  9pro.
Η συσκευή 22 ουλτρα αυτή την στιγμή είναι απ έξω κούκλα κι από μέσα  μπουρδούκλα ακόμα.  Τα βάζεις δίπλα δίπλα γοήτευσε με την μία από το νεότερο μοντέλο όμως η καθημερινή συμβίωση μαζί του βγάζει στην επιφάνεια ατέλειες του λογισμικού. Είπαμε από Σεπτέμβρη θα φτιάξει πολύ πιστεύω, είτε ένα καλό μεταχειρισμένο είτε καινούργιο τώρα με προσφορές που τρέχουν...λίγοι συμβιβασμοί προσωρινού επιπέδου θεωρώ και μετά θα γίνει όπως πρέπει, άρα η μετάβαση αξίζει με λίγη όμως προσμονή χρονικά θεωρώ...για το καλύτερο στο μέλλον 
Προσωπικά έχω καλύτερη μπαταρία στο τέλος της ημέρας με το s22 ultra. Και συγκεκριμένα λόγο καλύτερού standby. Το έχω αναλύσει κ παλαιότερα.

Edit: Όσο για το τι πουλιέται σε διπλανό site , είναι οι γνωστοί μεροκαματιαρηδες.. Το 256 με αποφορολογηση και - 20% βγαίνει στα 838 το 256 gb. Αν βρεις κάποιον να το πουλάει σφραγισμένο σε αυτήν την τιμή η έστω μια εβδομάδας πες μου να πάρω και ένα δεύτερο για να βγω από την ταλαιπωρία.


Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Με τρώει για αλλαγή σε s22 ultra,αλλά γενικά με καλύπτει πάρα πολύ το s21 ultra

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει για αλλαγή σε s22 ultra,αλλά γενικά με καλύπτει πάρα πολύ το s21 ultra

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν θέλεις καλύτερη μπαταρία, κάμερα οθόνη και χρησιμοποιείς το πενάκι τότε το 22. Όλα τα υπόλοιπα είναι περιττά λόγια. Το τηλέφωνο πετάει. Δε χρειάζεται κανένα άλλο update στο οτιδήποτε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bvb said:

Αυτο με την γρηγορη ασυρματη φορτιση ποτε θα το φτιαξουν; δωσαμε τοσα λεφτα να αλλαξουμε φορτιστες παντ αδικα.

Τι εχει παιχτεί με την ασύρματη φόρτιση; 

Φορτιζε μια χαρα το κινητο ασύρματα και τωρα σέρνεται.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....

Έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο μου που με έχει κούραση τελευταία....

Έχω στην κατοχή μου ένα ρολόι huawei gt2 pro και είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο και Έχω ταυτόχρονα και ακουστικά oneplus τα οποία είναι με μαγνητικό διακόπτη και ανάβουν μόνο όταν τα φορέσω στο αυτί....το τηλέφωνο δούλευε άψογα εδώ και 8 μήνες που το έχω χωρίς πρόβλημα μιας και όταν ήθελα να μιλήσω με τα ακουστικά αυτά συνδεόταν αυτόματα....

Εδώ και 10 μέρες περίπου ενώ συνδέονται τα ακουστικά αποσυνδεονται αυτόματα και ο ήχος πηγαίνει στο ακουστικό του τηλεφώνου...

Έκανα εκκαθάριση στην μνήμη cache και στο Bluetooth και στην εφαρμογή κλήσεων αλλά τίποτα....

Όποιος μπορεί να βοηθήσει...ευχαριστώ πολύ 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας....
Έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο μου που με έχει κούραση τελευταία....
Έχω στην κατοχή μου ένα ρολόι huawei gt2 pro και είναι συνδεδεμένο με το τηλέφωνο και Έχω ταυτόχρονα και ακουστικά oneplus τα οποία είναι με μαγνητικό διακόπτη και ανάβουν μόνο όταν τα φορέσω στο αυτί....το τηλέφωνο δούλευε άψογα εδώ και 8 μήνες που το έχω χωρίς πρόβλημα μιας και όταν ήθελα να μιλήσω με τα ακουστικά αυτά συνδεόταν αυτόματα....
Εδώ και 10 μέρες περίπου ενώ συνδέονται τα ακουστικά αποσυνδεονται αυτόματα και ο ήχος πηγαίνει στο ακουστικό του τηλεφώνου...
Έκανα εκκαθάριση στην μνήμη cache και στο Bluetooth και στην εφαρμογή κλήσεων αλλά τίποτα....
Όποιος μπορεί να βοηθήσει...ευχαριστώ πολύ 
Δοκίμασε να αποσυνδέσεις το ρολόι. Συνήθως τα Huawei ρολόγια έχουν πρόβλημα , εκτός του ότι έχουν μειωμένες smart δυνατότητες. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα φτιάξουν. Εννοείται ότι με Samsung ρολόι δε θα είχες κανένα πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...