Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/6/2022 at 12:16 ΠΜ, gustom2008 said:

Εγω γιατι δεν ξετρελαινομαι με την μπαταρια??Για να ειστε ευχαριστημενοι με την μπαταρια μαλλον το δουλευετε με wifi γιατι αν ανοιξεις 4g την παει αμασητη...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να τρελαίνεται κάνεις με την μπαταρία,απλά όμως θα σου πω ότι φορτίζει με τον γνήσιο φορτιστή σε περίπου μία ώρα (ανάλογα το ποσοστό που θα το βάλεις στην πρίζα) και εγώ προσωπικά με ανοιχτά μόνιμα δεδομένα κ Bluetooth συνδεδεμένα σε ρολόι κ ακουστικό,και με ομιλία μπορεί κ 6 με 7 ώρες τη μέρα,δεν έμεινα ποτέ από μπαταρία.

Λείπω από το σπίτι 12 ώρες τη μέρα κ το έχω για να βγάζει όλες τις δουλειές (πλοήγηση, μηνύματα, ίντερνετ, ομιλία,messenger βιντεοκλήση,απλά όχι games). Ένα παράδειγμα είναι ότι φεύγω 3 το βράδυ κ έρχομαι σπίτι 5 το απόγευμα κ με όλα αυτά που σου είπα, έρχομαι στην χειρότερη με 20-25% μπαταρία.

Αυτά από προσωπική εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παίδες, Ιουνίου security patch έχει πάρει κάποιος?
Τα Γερμανικά την 1η Ιουνίου, ίσως και 31 Μαΐου δε θυμάμαι ακριβώς.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2022 at 4:34 ΜΜ, hrcivic said:

Δεν ξερω ρε παιδια σε διλημμα είμαι μονο και μονο μη γινει κανα ντου μετα την αγορα που θα κανω και μετα πεσει η τιμη κατακορυφα και νοιωσω ασχημα, παλιοτερα την πατησα πολλες φορες emoji1.png
 

Και εγώ τα ίδια έλεγα αλλά από την στιγμή που θα το πάρεις, δεν θα ξαναασχοληθείς με την τιμή του. Απλά θα το χαίρεσαι κάθε μέρα και θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα. Προχώρα και δεν θα το μετανιώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pchrono said:

Και εγώ τα ίδια έλεγα αλλά από την στιγμή που θα το πάρεις, δεν θα ξαναασχοληθείς με την τιμή του. Απλά θα το χαίρεσαι κάθε μέρα και θα λες γιατί δεν το έκανα νωρίτερα. Προχώρα και δεν θα το μετανιώσεις!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω! Απλά για εμένα μην πας στο 1000ρικο για καινούργιο, υπάρχουν στα 700 από αγγελίες αρκετές καλές περιπτώσεις με τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση και τζάμια θήκες έτοιμα,που το καθιστούν value for money. Αν είναι να πας στο 1000ρικο πας για το 22u που πλέον μετά τις αναβαθμίσεις έχει βελτιωθεί κατά πολύ και σίγουρα θα γίνει ακόμα καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκλεισα χρόνο με τη συσκευή πριν λιγες εβδομάδες. Ενώ το πρώτο 6μηνο όλα ήταν σφαίρα τους τελευταίους μήνες τρώει διάφορα σκαλωματάκια, κολλήματα, παγώματα, τα κλασσικά εκνευριστικά του Android και λίγο έχασα τον ενθουσιασμό μου. Το αποκορύφωμα που διαπίστωσα σήμερα όταν χρειάστηκε να τραβήξω 4K 60fps βίντεο, (δεν δουλεύω βίντεο σχεδόν ποτέ) ότι μετά από 20-30 δευτερόλεπτα το βίντεο πάγωνε όχι απλά στιγμιαίο stuttering, αλλά να "πηδάνε" τα αυτοκίνητα πχ. από τη μία θεση στην άλλη καθώς κινούνται. Να πω βέβαια ότι όπως σεταρίστηκε πέρσυ το Μάιο με Android 11, έτσι έχει μεινει ως τώρα, πήρε εννοείται και τη 12, αλλά "από πάνω", και δεν έχει γίνει ποτέ factory reset (κανονικά δεν είναι και απαραίτητο βέβαια...)

Επειδή έχω ΑΠΕΙΡΑ settings και app data  να κρατήσω, να κάνω factory reset ελπίζοντας σε στρώσιμο και την αρχική ομαλή του λειτουργία ξανά, ή με την 12 αυτά είναι στο πρόγραμμα και να μην χάσω άδικα αρκετές ώρες στησίματος;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοείται με την 12 όλα κυλάνε κανονικά Κ αστραπιαία. Κάτι δεν έχει κάτσει σωστά στην συσκευή η κάποια από τις τελευταίες εφαρμογές σου δημιουργεί πρόβλημα. Καλό θα ήταν αν δεις ότι από τις εφαρμογές δεν μπορείς να βγάλεις άκρη τράβα του ένα hard reset Κ θα ξανά γίνει καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, challenge143 said:

Όχι εννοείται με την 12 όλα κυλάνε κανονικά Κ αστραπιαία. Κάτι δεν έχει κάτσει σωστά στην συσκευή η κάποια από τις τελευταίες εφαρμογές σου δημιουργεί πρόβλημα. Καλό θα ήταν αν δεις ότι από τις εφαρμογές δεν μπορείς να βγάλεις άκρη τράβα του ένα hard reset Κ θα ξανά γίνει καινούργιο.


Σε εφαρμογή συγκεκριμένα πως μπορώ να ψάξω το αίτιο εννοείς;
Μια φορά μου έβγαλε οτι μία ειναι συνεχως ενεργή και να την βάλει σε deep sleep, το οποίο δεν με βόλευε γιατι χρειαζόμουν τις ειδοποιήσεις (για εξωτερική κάμερα) αλλά το έκανα και ίσως αλλάξω κάμερα τελικά. Κάτι άλλο δεν ξέρω πως να τσεκάρω σχετικά με εφαρμογές;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν θυμηθείς πότε ξεκίνησε να σου κάνει τα κολλήματα.  Πχ αν ξεκίνησε να σου κολλάει πριν ένα μήνα η συσκευή, αν θυμάσαι  πότε έκανες έγκατασταση τις τελευταίες εφαρμογές. Και συγκεκριμένα τώρα που αναφέρεσαι για κάμερα έχω εγκαταστήσει της tapo  η οποία μου έγραφε αν πας στην μπαταρία ότι δεν δουλεύει σωστά η εφαρμογή κ διακόπτεται. Όντως όταν την διέγραψα κ την εγκατέστησα όλα οκ ήταν μετά κ δεν μου ξανά έβγαλε μήνυμα στην μπαταρία που κοίταξα. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, challenge143 said:

Μόνο αν θυμηθείς πότε ξεκίνησε να σου κάνει τα κολλήματα.  Πχ αν ξεκίνησε να σου κολλάει πριν ένα μήνα η συσκευή, αν θυμάσαι  πότε έκανες έγκατασταση τις τελευταίες εφαρμογές. Και συγκεκριμένα τώρα που αναφέρεσαι για κάμερα έχω εγκαταστήσει της tapo  η οποία μου έγραφε αν πας στην μπαταρία ότι δεν δουλεύει σωστά η εφαρμογή κ διακόπτεται. Όντως όταν την διέγραψα κ την εγκατέστησα όλα οκ ήταν μετά κ δεν μου ξανά έβγαλε μήνυμα στην μπαταρία που κοίταξα. 

OK θα το ψαξω ετσι λιγο μηπως και βρω ακρη, αν και μετα απο 1 χρονο κ ενα καινουριο λειτουργικο ισως να μην ειναι γενικα κακη ιδεα να στηθει απ'την αρχη.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος Huawei watch GT2 pro με κινητό Galaxy S21 ultra. Παρακαλώ για μια βοήθεια! Όταν έχω ενεργοποιημένα τα ασύρματα ακουστικά  και κάνω εγώ κλήση ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά στο ρολόι. Όταν δέχομαι κλήσεις, αν απαντήσω από το κουμπί των ακουστικών όλα καλά αλλά αν απαντήσω από το τηλέφωνο τότε πάλι ο ήχος μεταφέρεται στο ρολόι. 

Πως μπορώ να κάνω σαν πρώτη επιλογή τα ακουστικά?

Υ.Γ. έχω απευθυνθεί και στο αντίστοιχο νήμα του GT2 αλλά θεωρώ πως λόγω κινητού είναι καλό να το δημοσιεύσω και εδώ.. 

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panosz1 said:

 

 

Καλημέρα. Κάτοχος Huawei watch GT2 pro με κινητό Galaxy S21 ultra. Παρακαλώ για μια βοήθεια! Όταν έχω ενεργοποιημένα τα ασύρματα ακουστικά  και κάνω εγώ κλήση ο ήχος δεν μεταφέρεται στα ακουστικά αλλά στο ρολόι. Όταν δέχομαι κλήσεις, αν απαντήσω από το κουμπί των ακουστικών όλα καλά αλλά αν απαντήσω από το τηλέφωνο τότε πάλι ο ήχος μεταφέρεται στο ρολόι. 

Πως μπορώ να κάνω σαν πρώτη επιλογή τα ακουστικά?

Υ.Γ. έχω απευθυνθεί και στο αντίστοιχο νήμα του GT2 αλλά θεωρώ πως λόγω κινητού είναι καλό να το δημοσιεύσω και εδώ.. 

Είχα το ίδιο θέμα με το S22 Ultra και το GT 2 Pro (αλλά μάλλον είναι γενικό με τo συνδυασμό Huawei-Samsung). 

Το πρόβλημα είναι η εφαρμογή Huawei Health. 

Εγκατέστησε την έκδοση του Google Play (v. 10) και αγνόησε την αναβάθμιση που εμφανίζει μέσα από την εφαρμογή. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, netblaster said:

Είχα το ίδιο θέμα με το S22 Ultra και το GT 2 Pro (αλλά μάλλον είναι γενικό με τo συνδυασμό Huawei-Samsung). 

Το πρόβλημα είναι η εφαρμογή Huawei Health. 

Εγκατέστησε την έκδοση του Google Play (v. 10) και αγνόησε την αναβάθμιση που εμφανίζει μέσα από την εφαρμογή. 

 

 

Έχω Mod εφαρμογή Health οπότε μάλλον θα πρέπει να απενεργοποιησω τις κλήσεις από το ρολόι. Στην περίπτωση που γυρίσω στη επίσημη, πως θα βρω προηγούμενη έκδοση από αυτή που δίνει το Google play?

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικές βελτιώσεις στις κάμερες των Samsung Galaxy S22 φέρνει το update Ιουνίου

https://techmaniacs.gr/simantikes-veltioseis-stis-kameres-ton-samsung-galaxy-s22-fernei-to-update-ioynioy/

Για να δούμε σε εμάς θα έρθει κάποια βελτίωση στην κάμερα;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panosz1 said:

Έχω Mod εφαρμογή Health οπότε μάλλον θα πρέπει να απενεργοποιησω τις κλήσεις από το ρολόι. Στην περίπτωση που γυρίσω στη επίσημη, πως θα βρω προηγούμενη έκδοση από αυτή που δίνει το Google play?

Στο Google Play υπάρχει η v.10. Απλά κάνεις εγκατάσταση μέσα από το google play. (Μετά σε ζαλίζει να κάνεις update μέσα απτο Huawei Health στη v.12, απλά αγνόησέ το.)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, netblaster said:

Στο Google Play υπάρχει η v.10. Απλά κάνεις εγκατάσταση μέσα από το google play. (Μετά σε ζαλίζει να κάνεις update μέσα απτο Huawei Health στη v.12, απλά αγνόησέ το.)

Αααα κατάλαβα.. υπάρχει η 10.1.1.312 αλλά δεν ξέρω αν θα την βάλω γιατί έχω βάλει κάποια custom watch faces

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Play υπάρχει η v.10. Απλά κάνεις εγκατάσταση μέσα από το google play. (Μετά σε ζαλίζει να κάνεις update μέσα απτο Huawei Health στη v.12, απλά αγνόησέ το.)
επιτέλους με την έκδοση του play store (και μετά την αναβάθμιση σε Android 12 γιατί πριν πάλι και αυτή δεν δούλευε) δουλεύει καλά η λειτουργία των κλήσεων με το ρολόι! ο ήχος πάει στην συσκευή με την οποία απαντάς. το μόνο μείον ότι δεν έχουμε custom watch faces!
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τώρα που έχω android 12 και πέρασα την έκδοση του play store δουλεύουν όλα μια χαρά.ο ήχος πάει εκεί που απαντάς!απαντάς από το κινητό μένει ο ήχος εκεί,απαντάς από το bt ακουστικό ο ήχος πάει εκεί.το ίδιο και με το ρολόι .
η ερώτηση είναι εάν κλείσω το ρολόι και μείνουν κινητό και bt ακουστικό και απαντήσω από το κινητό ο ήχος πάει στο bt ακουστικό ! φυσικά εάν απαντήσω από το bt ακουστικό μένει εκεί ο ήχος.

αλλά γιατί όταν-χωρίς συνδεδεμένο ρολόι - απαντάω από το κινητό πάει στο bt ακουστικό ;

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk δεν λειτουργεί πλέον,ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για την θερμοκρασία του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk δεν λειτουργεί πλέον,ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για την θερμοκρασία του κινητού?
Τι σχέση έχει το Tapatalk με τη θερμοκρασία; εντωμεταξύ μια χαρά λειτουργεί το Tapatalk

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DjTony said:

Τι σχέση έχει το Tapatalk με τη θερμοκρασία; εντωμεταξύ μια χαρά λειτουργεί το Tapatalk

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν είπα ότι έχει σχέση με θερμοκρασία,σε μένα δε δουλεύει,απλά θέλω να μάθω ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για να βλέπετε θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει ότι τα links σε Facebook και Instagram δεν τα ανοίγει, ψάχνοντας λύση διάβασα ότι είναι θέμα του κινητού μας και ότι θα λυθεί 

Έχει κάποιος ανάλογο θέμα? 

Link to comment
Share on other sites

Έμενε δεν ήρθε κανένα ακόμα,να δούμε πότε....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...