Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, challenge143 said:

Δεν αναφέρει κάτι για κάμερα. Μάλλον είναι απλά η ενημέρωση Μαΐου 

Αναφέρει..

Screenshot_20220513-100057_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτή τη στιγμη έχω τρομερή αυτονομία που δεν την περίμενα με τίποτα από exynos.
Όσοι βάλατε ή σκοπεύετε να βάλετε την ενημέρωση, κάντε τον κόπο να ενημερώσετε αν άλλαξε κάτι στην αυτονομία.

Θενκς

Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εγώ μόλις την έβαλα αλλά πριν τη βάλω η αυτονομία Ήταν όντως εξαιρετική όπως λέει και ο φίλος.. Εγώ δεν θα την έβαζα ακόμα αλλά είχα κάποια θεματάκια με την κάμερα και κάποια μικρόλαγκαρισματα οπότε την έβαλα επιτόπου.. θα επανέλθω με λεπτομέρειες Αν δω κάτι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, LELELO said:

Αναφέρει..

Screenshot_20220513-100057_Software update.jpg

Α ωραία. Περιμένουμε εντυπώσεις. Πάντως αν θυμάμαι είχαν αναφέρει για 1.5 gb ενημέρωση. Η μπορεί να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Έχεις διαπιστώσει κάποια αλλαγή;  τρώει μπαταρία; είδες κάποιο bugs? 

Τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά χθες του έκανα φόρτιση μέχρι το 100.Οι καθημερινές μου είναι μέχρι 85. Μια χαρά το βλέπω όπως άλλωστε και πριν. Bug όχι δεν παρατήρησα κάτι. Αν αρχίσει τίποτα περίεργα θα του κάνω και wipe cache,αλλά δεν νομίζω να χρειαστεί. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμενα έχει αλλαγές στην κάμερα,βραδινά,βίντεο κλπ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας





Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 12:50 ΠΜ, LELELO said:

Παίδες καλησπέρα. Παρατήρησα σήμερα πως στην κάμερα όταν βγάζω μία φωτογραφία σε μέρος με χαμηλό φωτισμό και επεμβαίνει μόνη της βελτιστοποίηση Σκηνής με την χρήση νυχτερινής λήψης αν το αφήσω 5 δευτερόλεπτα και μετά πατήσω αριστερά να δω τι τράβηξα ανοίγει κανονικά η φωτογραφία με όλη της τη φωτεινότητα. Αν με το που τραβήξω τη φώτο πατήσω Κατευθείαν να δω τη φωτογραφία που τράβηξα θυμηθεί σε προεπισκόπηση και πρέπει να κάνω zoom in zoom out για να την δείξει Φωτεινή και και με ολοκληρωμένη επεξεργασία. Παλαιότερα με το που έβγαζα μία δύσκολη φωτογραφία και έκανε επεξεργασία βλέποντας την εικόνα θολή μόλις τελείωνε η επεξεργασία την έδειχνε μόνο του με το τελικό αποτέλεσμα αλλά τώρα αν θέλω να δω τα τελικά αποτελέσματα της επεξεργασίας πρέπει να κάνω zoom in zoom out ή να περιμένω 5 δευτερόλεπτα να τελειώσει η επεξεργασία και μετά να πατήσω το κουμπί να δω και τι φωτογραφία τράβηξα . Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό και αν ναι πώς μπορούμε να διορθώσουμε?

Ίσως φταίει που τις τελευταίες ημέρες έκανε μία αναβάθμιση η επεξεργασία φωτογραφιών..

 

On 1/5/2022 at 8:28 ΠΜ, bromonano2 said:

Είναι μάλλον bug, έχω δει αναφορές και στο twitter. Εκκαθάριση cache κτλ στην εφαρμογή συλλογή και αν δεν διορθωθεί περιμένεις update .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

1. Τελικά με το update δεν διορθώθηκε το θέμα με την προεπισκόπηση οταν τραβάς φωτογραφία..

2. Επίσης άνοιξα ένα αποθηκευμένο excel μεγέθους 22 mb με την εφαρμογή της Microsoft το οποίο είχε σε ένα κελί φίλτρο και όταν πατούσα το φίλτρο να ξεφιλτράρω έκλεινε η εφαρμογή του excel. Σα να μην έχει τη δύναμη να επεξεργαστεί τόσο μεγάλα αρχεία βλέπω.. 

Edit για το 2: Τελικά κατέβασα το wps Office και επεξεργάστηκα κανονικά το αρχείο.. μεγάλη βλακεία που η εφαρμογή Microsoft Excel δεν μπορεί να σηκώσει ένα εξαίρετο οποίο μπορεί να είναι αρκετά megabyte καθώς η εφαρμογή Αυτή είναι σαν του υπολογιστή και δουλεύεις αρκετά αποδοτικά .

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την περάσετε την τελευταία ενημέρωση κ άλλα άτομα; όλα  καλά δείχνουν; 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα προσωπικά όλα είναι οκ,και μπαταρία λίγο καλύτερα,και νομίζω οι κάμερες εχουν νέες δυνατοτητες

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites


και νομίζω οι κάμερες εχουν νέες δυνατοτητες

Όπως;;;

Για την μπαταρία επιβεβαιώνω κι εγώ.
Ασύλληπτη αυτονομία και μετά την αναβάθμιση. Σχεδόν 6ω sot με 45%.

781f143e18bf71d391fc710c0967c636.jpg

Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινό πορτραίτο σίγουρα και ακόμα δεν τα έχω δει όλα,έχει πλέον σχεδόν τις δυνατότητες του s22 ultra

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινό πορτραίτο σίγουρα και ακόμα δεν τα έχω δει όλα,έχει πλέον σχεδόν τις δυνατότητες του s22 ultra

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Νυχτερινό πορτραίτο πως γίνεται;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετα την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση εχω την εντύπωση οτι η ασύρματη φόρτιση εχει γινει πιο αργη. Εχει παρατηρηση και κάποιος άλλος κατι τέτοιο;;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από χθες Όταν πάω να ανοίξω μία σελίδα στο Samsung internet μου πετάει για ένα ή δύο Δευτερόλεπτα το συγκεκριμένο που επισυνάπτω σε screenshot και μετά την ανοίγει.. μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση έτσι ώστε να μπορέσει να τις ανοίγει Όπως πριν τις σελίδες;

Στον προσωπικό dns έχω βάλει: doh-de.blahdns.com

Screenshot_20220517-150838_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον προσωπικό dns έχω βάλει: doh-de.blahdns.com


Αυτό φταίει άλλαξε το.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, chios said:

Στον προσωπικό dns έχω βάλει: doh-de.blahdns.com


Αυτό φταίει άλλαξε το.

Και με αυτόν τον dns το κάνει!

Screenshot_20220517-155804_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220517-155739_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreas443 said:

Το dns φταίει μην βάλεις καθόλου

Να το αφήσω κενό δηλαδή;;;

Έχω και ενεργοποιημένο το adblock για samsung internet..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή αυτόματο;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LELELO said:

Να το αφήσω κενό δηλαδή;;;

Έχω και ενεργοποιημένο το adblock για samsung internet..

θα το βάλεις στην επιλογή αυτόματο το dns, το adblock στον samsung internet δεν επηρεάζει θα το αφήσεις ενεργό για να κόβει τις διαφημίσεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, chios said:

Δεν έχει επιλογή αυτόματο;;

7 minutes ago, andreas443 said:

θα το βάλεις στην επιλογή αυτόματο το dns, το adblock στον samsung internet δεν επηρεάζει θα το αφήσεις ενεργό για να κόβει τις διαφημίσεις

Το έκανα και όλα οκ.. 

Ρε πόσο γρήγορα πάει πλέον.. τι έχανα τόσο καιρό.

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά μένω απογοητευμένος από το service της Smartec και θα εξηγήσω το γιατί. Είχα στο κινητό τζάμι whitestone ΑΛΛΑ δεν είχε σωστά χρώματα και το δακτυλικό παρόλα τα remove και add ξανά από την αρχή, δεν έπιανε σωστά. Με μεμβράνη της samsung πιάνει αστραπιαία. Ξαφνικά σπάει το Whitestone εννοείται χωρίς να χτυπήσει το κινητό κάπου, το προσέχω σα τα μάτια μου είμαι πολύ ψείρας με αυτά. Πάω σήμερα Χαϊδάρι να περάσουμε μεμβράνη και η μεμβράνη έχει 5-6 φουσκάλες και από το πρωί που την έβαλα, παρατηρώ τώρα το απόγευμα ότι πάνω δεξιά την έχει πετάξει. Δυστυχώς δεν μένω κοντά έχω πολύ δρόμο με κίνηση κλπ κλπ και θα ταλαιπωρηθώ να πάω ξανά για αλλαγή. Μου το είπε αμέσως ο υπάλληλος δες το μια δυο ημέρες και έλα να το αλλάξουμε αν δεν... Και ως το απόγευμα πέταξε τη μεμβράνη τελείως. Ποιος ξέρει πως τη βάλανε και γιατί. Όσο για το Whitestone με απογοήτευσε και αυτό πολύ, 35€ γυαλί και έσπασε για πλάκα μετά από κάνα τρίμηνο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το whitestone μου κάνει εντύπωση αυτο που λες. Έσπασε από μόνο του;
Τώρα όσον αφορά τη μεμβράνη, συμβαίνει καμια φορά να μείνουν μέσα κάποιες φουσκαλες, οι οποίες μέτα από 2 μέρες εξαφανίζονται.
Έχει τύχει και σε εμενα που συχνά πυκνά βάζω zagg.
Πώς γίνεται όμως να την πεταξε κιόλας; Η μεμβράνη πάει και γίνεται ένα με την οθόνη.
Τόσο χάλια δουλειά κάνανε;

Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για το whitestone μου κάνει εντύπωση αυτο που λες. Έσπασε από μόνο του;
Τώρα όσον αφορά τη μεμβράνη, συμβαίνει καμια φορά να μείνουν μέσα κάποιες φουσκαλες, οι οποίες μέτα από 2 μέρες εξαφανίζονται.
Έχει τύχει και σε εμενα που συχνά πυκνά βάζω zagg.
Πώς γίνεται όμως να την πεταξε κιόλας; Η μεμβράνη πάει και γίνεται ένα με την οθόνη.
Τόσο χάλια δουλειά κάνανε;

Sent from my Samsung S21 Ultra


Και όμως πάνω δεξιά ξεκόλλησε. Φάνηκε από την αρχή. Βάζω μεμβράνη χρόνια σε πολλά κινητά είτε δικά μου είτε γυναίκας φίλων κλπ. Δε μου έχει ξανά τύχει ποτέ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά μένω απογοητευμένος από το service της Smartec και θα εξηγήσω το γιατί. Είχα στο κινητό τζάμι whitestone ΑΛΛΑ δεν είχε σωστά χρώματα και το δακτυλικό παρόλα τα remove και add ξανά από την αρχή, δεν έπιανε σωστά. Με μεμβράνη της samsung πιάνει αστραπιαία. Ξαφνικά σπάει το Whitestone εννοείται χωρίς να χτυπήσει το κινητό κάπου, το προσέχω σα τα μάτια μου είμαι πολύ ψείρας με αυτά. Πάω σήμερα Χαϊδάρι να περάσουμε μεμβράνη και η μεμβράνη έχει 5-6 φουσκάλες και από το πρωί που την έβαλα, παρατηρώ τώρα το απόγευμα ότι πάνω δεξιά την έχει πετάξει. Δυστυχώς δεν μένω κοντά έχω πολύ δρόμο με κίνηση κλπ κλπ και θα ταλαιπωρηθώ να πάω ξανά για αλλαγή. Μου το είπε αμέσως ο υπάλληλος δες το μια δυο ημέρες και έλα να το αλλάξουμε αν δεν... Και ως το απόγευμα πέταξε τη μεμβράνη τελείως. Ποιος ξέρει πως τη βάλανε και γιατί. Όσο για το Whitestone με απογοήτευσε και αυτό πολύ, 35€ γυαλί και έσπασε για πλάκα μετά από κάνα τρίμηνο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

H μεμβρανη μου το εχει κανει και μενα, παρολο οτι μπαινει με μηχανημα, εχω παει 2 φορες 2 κινητα ταυτοχρονα, τη μι φορα στο 1 εκατσα με αρκετες φουσκαλες, απλα επειδη ειμαι επαρχια και περνουσα απο εκει δεν ξανα ασχοληθηκα.

Ομοιως το dome, στο s22 μου εχει βγει μαπα σε θεμα αντοχης, οι ακρες μονιμα σπασμενες και σε μενα και στον κολλητο. και εσπασε και ενα ακομα καθως εβγαζα την προστατευτικη μεμβρανη για να το τοποθετησω στο κινητο. ΠΡαγματικα δεν το περιμενα, αν και πρωτη φορα μαζικη χρηση του κανω καθως παντα ημουν με μεβρανες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...