Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Το δεύτερο σε ρωτάει αν έχεις σήμα κινητού και WiFi με τι θες κατά προτιμήσει να γίνονται οι κλήσεις. 

Μα αν έχω σήμα και μπορω να καλέσω γιατί να βάλω το προτίμηση σε δίκτυα κινητής;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το προτίμηση αν το κάνεις από από wifi ή από το δίκτυο την πολυτέλεια αυτή την έχει μόνο η cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LELELO said:

Μα αν έχω σήμα και μπορω να καλέσω γιατί να βάλω το προτίμηση σε δίκτυα κινητής;

Δεν το διατύπωσα σωστά. Αν έχεις wifi κάνεις κληση μέσω αυτού για να μην χρεωθεις. Σε αντίθεση με το δίκτυο κινητής που θα σε χρεωνε.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

με το wifi calling χρεώνεσαι κανονικά. Απλά έχεις πιο ποιοτική κλήση με τη χρήση είτε Vowifi (wifi calling) ή VoLTE

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, baspats said:

με το wifi calling χρεώνεσαι κανονικά. Απλά έχεις πιο ποιοτική κλήση με τη χρήση είτε Vowifi (wifi calling) ή VoLTE

Δεν το χρησιμοποιώ το wifi calling γιατί δεν το παρέχει η wind(ακομα).Κάπου εδώ στο φόρουμ είχα διαβάσει ότι οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν όπου δεν έχουν καλό σήμα. Ίσως να κατάλαβα λάθος. Ζητώ συγνώμη από τον φίλο LELELO για την λάθος πληροφορία. 

Καλή Ανάσταση σε όλους 

 

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, baspats said:

με το wifi calling χρεώνεσαι κανονικά. Απλά έχεις πιο ποιοτική κλήση με τη χρήση είτε Vowifi (wifi calling) ή VoLTE

Κάνεις λάθος με το wifi calling δεν χρεώνεται η κλήση αρκεί να μην έχεις καλό σήμα κ να έχει ενεργοποιηθεί το τηλεφωνακι με το wifi 

Link to comment
Share on other sites

με το wifi calling χρεώνεσαι κανονικά. Απλά έχεις πιο ποιοτική κλήση με τη χρήση είτε Vowifi (wifi calling) ή VoLTE
Μεγάλο λάθος φίλε,δε χρεώνεσαι τίποτα, απλά χρησιμοποιεί δεδομένα για ποιοτική κλήση χωρίς όμως να υπάρχει χρέωση

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από vodafone 

Η χρήση της Υπηρεσίας δεν συνεπάγεται επιπλέον χρέωση, καθώς ο χρόνος ομιλίας των κλήσεων μέσω WiFi αφαιρείται από την τυχόν ενσωματωμένη χρήση του προγράμματος του συνδρομητή και δεν αφορά κατανάλωση δεδομένων. Κατά τη χρήση της Υπηρεσίας, ισχύουν οι  χρεώσεις για κλήσεις σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του προγράμματος χρήσης του συνδρομητή.

Από Cosmote

Ο χρόνος ομιλίας ή τα γραπτά μηνύματα μέσω του δικτύου δεδομένων COSMOTE 4G (LTE), ή μέσω WiFi, αφαιρούνται από την τυχόν ενσωματωμένη χρήση του προγράμματος του συνδρομητή και δεν αφορούν κατανάλωση δεδομένων. Μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης ισχύει η χρέωση για κλήσεις ή γραπτά μηνύματα σύμφωνα με το πρόγραμμα του συνδρομητή. 

Link to comment
Share on other sites

Ιδικά στην vodafone επειδή στην δουλειά το έχουμε σε κάρτα το ενα νούμερο  και το έχουμε γυρίσει σε λειτουργία πτήση ,χωρίς λεφτά σχεδόν μέσα δεν χρεώνει τίποτα εδώ κ χρόνια. Δεν ξέρω αν το άρθρο που έγραψες τώρα είναι φρέσκο . Αλλά σε αυτό το κομμάτι είμαι απόλυτα σίγουρος εκτός κ αλλάζει μετά το Πάσχα. Κ δεύτερο παράδειγμα με vodafone η κάρτα της γυναίκας μου που σε wifi calling δεν χρεώνεται 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτό που είναι αναρτημένο στο site της κάθε εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους... Θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το Dex.... το ενεργοποιώ στο τηλ. Έχω μια Sony 9096 αλλά δεν την βλέπει ποτέ... σε μια απλή lg την είδε.... μήπως έχει ιδέα κάποιος τι γίνεται με την Sony...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Για χρονια χρησιμοποιούσα στις περισσότερες συσκευές μου τον kiwi browser λόγω addblock.Πρωτη φορά με samsung και βρίσκω ενδιαφέρον τον stock browser αλλά δεν έχει δικό του addblock.

Τι προτείνετε και τι χρησιμοποιητε;

Να αλλάξω τον dns στις ρυθμίσεις ή  να κατεβάσω κάποιον από αυτούς που μου προτεινει ο browser;

Και μια δεύτερη ερώτηση,βάζετε εφαρμογές χειροκίνητα σε αδράνεια ή deepsleep..ή να αφήσω την συσκευή να κάνει μόνη της τη δουλειά αυτή;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Geodou91 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Για χρονια χρησιμοποιούσα στις περισσότερες συσκευές μου τον kiwi browser λόγω addblock.Πρωτη φορά με samsung και βρίσκω ενδιαφέρον τον stock browser αλλά δεν έχει δικό του addblock.

Τι προτείνετε και τι χρησιμοποιητε;

Να αλλάξω τον dns στις ρυθμίσεις ή  να κατεβάσω κάποιον από αυτούς που μου προτεινει ο browser;

Και μια δεύτερη ερώτηση,βάζετε εφαρμογές χειροκίνητα σε αδράνεια ή deepsleep..ή να αφήσω την συσκευή να κάνει μόνη της τη δουλειά αυτή;

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εγώ χρησιμοποιώ το dns οπότε δεν έχω βάλει κάποια από τα προτεινόμενα του browser και δουλεύει μιαχαρά. Στο δεύτερο σκέλος της ερώτησής σου, εγώ βάζω αρκετές, εκτός από Spotify, Tunein radio, tidal, γιατί εκεί μου έκανε συνέχεια διακοπές. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Geodou91 said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Για χρονια χρησιμοποιούσα στις περισσότερες συσκευές μου τον kiwi browser λόγω addblock.Πρωτη φορά με samsung και βρίσκω ενδιαφέρον τον stock browser αλλά δεν έχει δικό του addblock.

Τι προτείνετε και τι χρησιμοποιητε;

Να αλλάξω τον dns στις ρυθμίσεις ή  να κατεβάσω κάποιον από αυτούς που μου προτεινει ο browser;

Και μια δεύτερη ερώτηση,βάζετε εφαρμογές χειροκίνητα σε αδράνεια ή deepsleep..ή να αφήσω την συσκευή να κάνει μόνη της τη δουλειά αυτή;

Εγώ έχω κατεβάσει από τις προτεινόμενες κ πραγματικά παντρεύεται τέλεια κ τις κόβει όλες τις διαφημίσεις κ στο δεύτερο σκέλος το άφησα την συσκευή να τα κάνει μόνη της όλα στο auto . Κ μετά από κάποιους κύκλους τα βάζει μόνη της σε αδράνεια ότι δεν χρησιμοποιείς. Με το ui 4 που τα είχα βάλει σε deep sleep μόνος μου δεν είδα καμία τρελή διαφορά στην μπαταρία κ τώρα με 4.1 όλα αυτόματα .

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 4.1 ειχω παρατήρηση ότι χάθηκε το σηματάκι smart thing όταν συνδεθώ τα Bluetooth ακουστικά. Το έχει παρατήρηση κ άλλος; όχι ότι με ενοχλεί απλά περιέργεια, ενώ στην 4 εμφανιζόταν κανονικά σε 4.1 όχι. Έχω πάει κ στην έξοδο πολυμέσων αλλά δεν βρήκα κάτι.  

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς συμβαίνει εδώ με τους χρόνους της εφαρμογης youtube vanced σε σχεση με το sot της οθονης;Υπόψιν ότι έχει γίνει επαναφορά εργοστ. 

Το κινητό είχε φορτιστει μέχρι το 85%.

Screenshot_20220429-205935_Device care.jpg

Screenshot_20220429-205845_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο 85 δεν ρεσηταρουν οι χρόνοι.  Φορτησετο στο 100 % 
Εννοείς δεν μηδενίζουν; Νομίζω πώς γίνεται. Μόλις το έβγαλα από τη φόρτιση στο 85 και πριν πάλι στο 85 ήταν. Πιστεύω στον φίλο παραπάνω φταίει η εφαρμογή. 24a211d793e5dec0ef4bec668823f52c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Εννοείς δεν μηδενίζουν; Νομίζω πώς γίνεται. Μόλις το έβγαλα από τη φόρτιση στο 85 και πριν πάλι στο 85 ήταν. Πιστεύω στον φίλο παραπάνω φταίει η εφαρμογή. 24a211d793e5dec0ef4bec668823f52c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ στο έγραψα με σιγουριά γιατί κ άλλο παλληκάρι παραπονέθηκε με 22u κ η απάντηση που του έδωσαν ήταν αυτή που σου έδωσα κ εγώ. Αλλά δεν το φορτίζω στο 85 εγώ για να έχω μια πλήρη γνώμη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Εγώ στο έγραψα με σιγουριά γιατί κ άλλο παλληκάρι παραπονέθηκε με 22u κ η απάντηση που του έδωσαν ήταν αυτή που σου έδωσα κ εγώ. Αλλά δεν το φορτίζω στο 85 εγώ για να έχω μια πλήρη γνώμη

Ίσως να φταίει ότι είναι η μοναδική εφαρμογή που πέρασα μέσω smart switch απ το παλιό μου κινητό και μάλλον είναι και παλιά η έκδοση του vanced,την διεγραψα,πέρασα την καινούρια σήμερα και με το καλό αύριο θα κάνω και μια φόρτιση μέχρι το 100% να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Geodou91 said:

Ίσως να φταίει ότι είναι η μοναδική εφαρμογή που πέρασα μέσω smart switch απ το παλιό μου κινητό και μάλλον είναι και παλιά η έκδοση του vanced,την διεγραψα,πέρασα την καινούρια σήμερα και με το καλό αύριο θα κάνω και μια φόρτιση μέχρι το 100% να δω τι γίνεται.

Εμένα μου έβγαλε ειδοποίηση πριν καμιά βδομάδα ότι τo microg που είναι στο vanched για να συνδέεται στο Google account , καταναλώνει την μπαταρία και να το βάλω σε περιορισμό χρήσης. Το έκανα και γενικά δεν παρατηρώ χρήση παραπάνω από το φυσιολογικό. Έχω και εγώ την τελευταία έκδοση . Ούτως ή άλλως δεν θα αναβαθμιστεί άλλο σταματάει οριστικά η υποστήριξη 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Παρατήρησα σήμερα πως στην κάμερα όταν βγάζω μία φωτογραφία σε μέρος με χαμηλό φωτισμό και επεμβαίνει μόνη της βελτιστοποίηση Σκηνής με την χρήση νυχτερινής λήψης αν το αφήσω 5 δευτερόλεπτα και μετά πατήσω αριστερά να δω τι τράβηξα ανοίγει κανονικά η φωτογραφία με όλη της τη φωτεινότητα. Αν με το που τραβήξω τη φώτο πατήσω Κατευθείαν να δω τη φωτογραφία που τράβηξα θυμηθεί σε προεπισκόπηση και πρέπει να κάνω zoom in zoom out για να την δείξει Φωτεινή και και με ολοκληρωμένη επεξεργασία. Παλαιότερα με το που έβγαζα μία δύσκολη φωτογραφία και έκανε επεξεργασία βλέποντας την εικόνα θολή μόλις τελείωνε η επεξεργασία την έδειχνε μόνο του με το τελικό αποτέλεσμα αλλά τώρα αν θέλω να δω τα τελικά αποτελέσματα της επεξεργασίας πρέπει να κάνω zoom in zoom out ή να περιμένω 5 δευτερόλεπτα να τελειώσει η επεξεργασία και μετά να πατήσω το κουμπί να δω και τι φωτογραφία τράβηξα . Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό και αν ναι πώς μπορούμε να διορθώσουμε?

Ίσως φταίει που τις τελευταίες ημέρες έκανε μία αναβάθμιση η επεξεργασία φωτογραφιών..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Παρατήρησα σήμερα πως στην κάμερα όταν βγάζω μία φωτογραφία σε μέρος με χαμηλό φωτισμό και επεμβαίνει μόνη της βελτιστοποίηση Σκηνής με την χρήση νυχτερινής λήψης αν το αφήσω 5 δευτερόλεπτα και μετά πατήσω αριστερά να δω τι τράβηξα ανοίγει κανονικά η φωτογραφία με όλη της τη φωτεινότητα. Αν με το που τραβήξω τη φώτο πατήσω Κατευθείαν να δω τη φωτογραφία που τράβηξα θυμηθεί σε προεπισκόπηση και πρέπει να κάνω zoom in zoom out για να την δείξει Φωτεινή και και με ολοκληρωμένη επεξεργασία. Παλαιότερα με το που έβγαζα μία δύσκολη φωτογραφία και έκανε επεξεργασία βλέποντας την εικόνα θολή μόλις τελείωνε η επεξεργασία την έδειχνε μόνο του με το τελικό αποτέλεσμα αλλά τώρα αν θέλω να δω τα τελικά αποτελέσματα της επεξεργασίας πρέπει να κάνω zoom in zoom out ή να περιμένω 5 δευτερόλεπτα να τελειώσει η επεξεργασία και μετά να πατήσω το κουμπί να δω και τι φωτογραφία τράβηξα . Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό και αν ναι πώς μπορούμε να διορθώσουμε?
Ίσως φταίει που τις τελευταίες ημέρες έκανε μία αναβάθμιση η επεξεργασία φωτογραφιών..
Είναι μάλλον bug, έχω δει αναφορές και στο twitter. Εκκαθάριση cache κτλ στην εφαρμογή συλλογή και αν δεν διορθωθεί περιμένεις update .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bromonano2 said:

Είναι μάλλον bug, έχω δει αναφορές και στο twitter. Εκκαθάριση cache κτλ στην εφαρμογή συλλογή και αν δεν διορθωθεί περιμένεις update .

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έχω κάνει εκκαθάριση  στην συλλογή στην επεξεργασία φωτογραφιών και στην κάμερα και κάνουν το ίδιο οπότε Και εγώ για bug το καταλαβαίνω. Ας περιμένουμε update λοιπόν..

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε καλά να περάσετε όλοι..

Επίσης από χθες παρατηρώ αυξημένη θερμοκρασία στη συσκευή. Τη δουλεύω με τις ίδιες συνθήκες μέσα στο σπίτι οπότε δεν ξέρω τι παίζει..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη χρηση του τηλεφωνου πρεπει να ομολογησω οτι δεν μου λειπει το Note 20 καθολου.Γρηγορο,υπεροχη οθονη,ταχυτατο στα media,δεν κολαει πουθενα και νομιζω οτι θα το κρατησω αρκετο καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...