Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω ότι έστρωσε ημπαταρια...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, LELELO said:

Κατά πάσα πιθανότητα ναι. Εμένα με τα μισά καλώδια συνδέεται που έχω..

τελικα οντως εφταιγε το καλωδιο ηταν ενα blitwolf BW- TC19 το οποιο υποτιθεται εφτανε τα 5gb σε ταχυτητα. το συγκεκριμενο καταργηθηκε σχεδον αμεσα γιατι δεν το βλεπω πουθενα απλα ειχε μεινει στο συρταρι μου

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατάφερα το πιο δύσκολο για μένα μέχρι στιγμής να περάσω κάρτα στο samsung pay μένει τώρα να δοκιμάσω να δω αν θα δουλέψει. 

Screenshot_20220420-011409_Samsung Pay.jpg

Screenshot_20220420-011451_Samsung Pay.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικα. Χρησιμοποιώ Samsung Pay με curve πάνω από 2 χρόνια.
Τι csc έχεις?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, bromonano2 said:

Δουλεύει κανονικα. Χρησιμοποιώ Samsung Pay με curve πάνω από 2 χρόνια.
Τι csc έχεις?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Γερμανικό έχω αλλά Sim Ελλάδα απλά το έκανα με VPN. 

Just now, theopanatha said:

Γερμανικό έχω αλλά Sim Ελλάδα απλά το έκανα με VPN. 

 Και το πέρασα και στο galaxy watch 4.

20220420_084147.jpg

20220420_084130.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζετε θέμα με το σήμα στη συσκευη;

Το έχω σε lte/3g...αλλά βλέπω χαμηλό σήμα και κάποιες φορές όταν με καλούν δεν χτυπάει...σαν να μιλάω..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Geodou91 said:

Αντιμετωπίζετε θέμα με το σήμα στη συσκευη;

Το έχω σε lte/3g...αλλά βλέπω χαμηλό σήμα και κάποιες φορές όταν με καλούν δεν χτυπάει...σαν να μιλάω..

Μόνο αν έχεις cosmote έχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις cosmote έχει πρόβλημα. 
Καί ο λόγος?
Δεν έχω Samsung αλλά έχω cosmote και το σήμα είναι πεσμένο.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Μόνο αν έχεις cosmote έχει πρόβλημα. 

Γιατί συγκεκριμένα με cosmote? Και εγώ cosmote έχω, αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, παρόλο που η ένδειξη του σήματος είναι χαμηλή εντός σπιτιού.  Βέβαια το έχω εντός σπιτιού με WiFi call με δίκτυο σε 2g/3g που λειτουργεί άψογα και εκτός σπιτιού με δεδομένα 3g/4g_5g άρα volte. Με bixby routines το έχω φτιάξει. Δεν έχω δοκιμάσει αλλιώς απλά μου κάνει εντύπωση ειδικά για την cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Το 3g η cosmote  το καταργεί κ αλλάζει όλη την δομή κ για λίγο καιρό θα υπάρχει μια ανακατωσουρα μέχρι να ανανεώσουν τον εξοπλισμό κ τους πυλώνες. Είναι η μόνη εταιρεία που πάει μπροστά.  Θα υπάρχουν στην αρχή κάποια προβλήματα αλλά υπομονή εσείς με cosmote μετά την ανανέωση θα πετάει. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Arian13 said:

Γιατί συγκεκριμένα με cosmote? Και εγώ cosmote έχω, αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, παρόλο που η ένδειξη του σήματος είναι χαμηλή εντός σπιτιού.  Βέβαια το έχω εντός σπιτιού με WiFi call με δίκτυο σε 2g/3g που λειτουργεί άψογα και εκτός σπιτιού με δεδομένα 3g/4g_5g άρα volte. Με bixby routines το έχω φτιάξει. Δεν έχω δοκιμάσει αλλιώς απλά μου κάνει εντύπωση ειδικά για την cosmote 

Που μπορώ να βρω αυτή τη ρύθμιση στο Bixby routines;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Geodou91 said:

Που μπορώ να βρω αυτή τη ρύθμιση στο Bixby routines;

Δεν είναι μια ρύθμιση. Πρέπει να φτιάξεις ρουτίνα όταν συνδέεται στο wifi του σπιτιού σου τι θα γίνεται και όταν αποσυνδέεται πάλι το ίδιο. Δεν ξέρω αν γίνεται πιο απλά αλλά σε εμένα έτσι δουλεύει. Αν μένεις κάπου που δεν έχεις σήμα  ενώ εκτός σπιτιού είσαι καλά, ενεργοποίησε την λειτουργία πτήσης εντός σπιτιού και να δέχεσαι και να κάνεις κλήσεις μέσω wifi. Απλά θα πρέπει να θυμάσαι να βγάζεις την λειτουργία πτήσης όταν βγαίνεις από το σπίτι. Για να μην έχω αυτό το φόβο το έκανα μέσω bixby routines 

Link to comment
Share on other sites

Στο αν δεν έχει καλό σήμα δεν χρειάζεται να το βάλει λειτουργία πτήσης. Αν έχει ενεργό το WiFi calling πηγαίνει αυτόματα .

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, challenge143 said:

Στο αν δεν έχει καλό σήμα δεν χρειάζεται να το βάλει λειτουργία πτήσης. Αν έχει ενεργό το WiFi calling πηγαίνει αυτόματα .

Ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχω μια ερώτηση όσο αφορά κάποιες εφαρμογές. Έχω 2 τηλέφωνα διαφορετικής μάρκας και στα 2 έχω σκουρόχρωμη λειτουργία,απλά στο S21 ultra κάποιες εφαρμογές τις ανοίγει με φωτεινή λειτουργία (λευκό φόντο). Υπάρχει κάποια ρύθμιση που κάνω λάθος; Η ίδια εφαρμογή στο άλλο τηλέφωνο εμφανίζεται κανονικά σε σκούρο φόντο (Xiaomi η άλλη συσκευή).

Το έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό απλά δεν ασχολήθηκα,και στην επιλογή του dark mode δεν έχει κάποια ειδική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, challenge143 said:

Σου έχουν επιλογές να το γυρίσεις σε dark mode

Εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο,εκτός αν εννοείς το force dark Mode από τα Developer Options. Μου κάνει εντύπωση που το xiaomi έχει επιλογή για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά να επιλέξεις και δεν έχει το S21. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλη την ομάδα! Εκτός από το μαμά καλώδιο υπάρχει καμία καλή πρόταση μέχρι 20€?  Κυρίως για φόρτιση το θέλω.

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gambitzx said:

Εγώ δεν βρίσκω κάτι τέτοιο,εκτός αν εννοείς το force dark Mode από τα Developer Options. Μου κάνει εντύπωση που το xiaomi έχει επιλογή για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά να επιλέξεις και δεν έχει το S21. 

Να σου πω την αλήθεια δεν χρησιμοποιώ darkmode ώστε να το ψάξω τόσο καλά αν το έχει αυτό που λες. Εγώ σου έλεγα ότι οι εφαρμογές σου παρέχουν π.χ viber , samsung internet κτλ.  Εμένα το μαύρο ενώ το βλέπω σε άλλους κ μου αρέσει σε μένα με κουράζει.  

10 ώρες πριν, panosz1 said:

Γειά σε όλη την ομάδα! Εκτός από το μαμά καλώδιο υπάρχει καμία καλή πρόταση μέχρι 20€?  Κυρίως για φόρτιση το θέλω.

https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html?from=account_favorites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλησπέρα και χρόνια πολλά.. Έχω δύο απορίες.

1.Στο κινητό μου Έχω δύο κάρτες Η πρώτη είναι Wind Η δεύτερη είναι Cosmote. Όταν ενεργοποιώ κλήσεις WiFi παρατηρώ πως ενεργοποιείται μόνο στην Cosmote πού είναι η δεύτερη κάρτα και όχι στην WIND. Κάνω κάτι λάθος Ή πρέπει να ενεργοποιείται μόνο στη μία κάρτα;

Αυτό το παρατήρησα ενεργοποιώντας λειτουργία πτήσης και ανοίγοντας το WiFi. Δεν το στη φωτογραφία πώς είναι ενεργοποιημένες οι κλήσεις wi-fi μόνο για τη δεύτερη sim. Δεν θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένες και για τη sim1;

 

2.Επίσης δεν καταλαβαίνω όταν ενεργοποιείς κλήσεις wi-fi τι διαφορά η χρησιμότητα έχουν οι δύο επιλογές:

1.προτίμησε σε δίκτυα WiFi η

2.προτίμηση σε δίκτυα κινητής

Και υπό ποιες προϋποθέσεις δουλεύουν αυτές.

Screenshot_20220423-134635_One UI Home.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LELELO said:

Παίδες Καλησπέρα και χρόνια πολλά.. Έχω δύο απορίες.

1.Στο κινητό μου Έχω δύο κάρτες Η πρώτη είναι Wind Η δεύτερη είναι Cosmote. Όταν ενεργοποιώ κλήσεις WiFi παρατηρώ πως ενεργοποιείται μόνο στην Cosmote πού είναι η δεύτερη κάρτα και όχι στην WIND. Κάνω κάτι λάθος Ή πρέπει να ενεργοποιείται μόνο στη μία κάρτα;

Αυτό το παρατήρησα ενεργοποιώντας λειτουργία πτήσης και ανοίγοντας το WiFi. Δεν το στη φωτογραφία πώς είναι ενεργοποιημένες οι κλήσεις wi-fi μόνο για τη δεύτερη sim. Δεν θα έπρεπε να είναι ενεργοποιημένες και για τη sim1;

 

2.Επίσης δεν καταλαβαίνω όταν ενεργοποιείς κλήσεις wi-fi τι διαφορά η χρησιμότητα έχουν οι δύο επιλογές:

1.προτίμησε σε δίκτυα WiFi η

2.προτίμηση σε δίκτυα κινητής

Και υπό ποιες προϋποθέσεις δουλεύουν αυτές.

Screenshot_20220423-134635_One UI Home.jpg

Αν εννοείς για κλήσεις wifi calling νομίζω ότι η wind δεν το υποστηρίζει ακόμα 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mips said:

Αν εννοείς για κλήσεις wifi calling νομίζω ότι η wind δεν το υποστηρίζει ακόμα 

Πολύ σωστά Αυτό εννοώ.. Άρα δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση έχω μόνο κλήσεις wi-fi με την κάρτα της Cosmote. 

Υπάρχει κάποια άποψη για το δεύτερο ερώτημα μου;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, LELELO said:

Πολύ σωστά Αυτό εννοώ.. Άρα δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση έχω μόνο κλήσεις wi-fi με την κάρτα της Cosmote. 

Υπάρχει κάποια άποψη για το δεύτερο ερώτημα μου;

Για το δεύτερο ερώτημα σου νομίζω ότι σε ρωτάει να επιλέξεις πως θες να γίνει η κλήση. Αν θες μέσω wifi η μέσω δικτυου κινητής. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, LELELO said:

Πολύ σωστά Αυτό εννοώ.. Άρα δεν χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση έχω μόνο κλήσεις wi-fi με την κάρτα της Cosmote. 

Υπάρχει κάποια άποψη για το δεύτερο ερώτημα μου;

Το δεύτερο σε ρωτάει αν έχεις σήμα κινητού και WiFi με τι θες κατά προτιμήσει να γίνονται οι κλήσεις. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...