Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσα να σου λύσω την απορία αν το έψαχνα γιατί το έχει ο κουνιάδος μου το p20 pro. Αυτό που μόνο σκέφτομαι είναι ότι έχει  6.8 ινζες  1440× 3200 pixels με τρομερή ανάλυση. Κ εννοείται καλύτερο πάνελ. Αυτό  που θυμάμαι όμως εγώ με σιγουριά όσα κινητά είχα ΠΟΤΈ ΜΑ ΠΟΤΈ δεν μπορούσα να δω σε ανάλυση 480p όλα ήταν  αίσχος.  Παλιά το κάναμε να δούμε ένα βιντεακι της στιγμής για να μην μας φάει τα mb . Πρώτη φορά πάντως ακούω σε τέτοια συσκευή να τα βλέπεις 480p. (Ανάλυση πιστεύω ή κρεμασμένο ίντερνετ που ακόμα προσπαθεί να μπαφαρει  κ έχει πέσει σε mode 240p) δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι  άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το θεμα οξυτητας σε χαμηλοτερη αναλυση ισχυει αλλα δεν μπορει να αλλαξει διοτι ειναι τιμες εντολων που περιεχει το λειτουργικο 0-1-2-3 οπου 0 ειναι default και οσο ανεβαινεις ανεβαινει η οξυτητα οχι μονο στις χαμηλοτερες αναλυσεις του youtube αλλα και σε αλλα κομματια του λειτουργικου δυστυχως με Root  χανεται η εγγυηση σε sammy συσκευες.

Σε ολα τα huawei σειρας p , mate εχει αλλη τιμη οξυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή έχω μείνει πολύ πίσω τεχνολογικά, το s21u θέλει πολύ φαΐ για να χορτάσει η οθόνη με τετοια ανάλυση...

Ειχα συνηθίσει στο p20 pro να ρίχνω την ανάλυση σε 480p στα βίντεο όταν είμαι έξω για να μην χαλάω τα δεδομένα και λόγω και της ανάλυσης και μεγέθους την οθόνης ερχόταν και έδενε το αποτέλεσμα, ενώ στο s21u με τέτοια ανάλυση οθόνης από μαμά θέλει και το ανάλογο φαΐ για να έρθει και να "γεμίσει" σωστά η οθόνη στα βίντεο που παρακολουθώ..

Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου... 

Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Τις τελευταίες 5 μερες οταν στην εφαρμογή του facebook προσπαθώ να δω ενα βίντεο απο σελιδα που ακολουθω, όταν πατησω στο βιντεο δεν παει στην επόμενη σελίδα για να παίξει. Μενει μαυρο. Μονο αν όπως ειμαι στη ροη των post ανοίξω τον ηχο μπορώ να το δω. Το κανει σε κανεναν αλλο;;; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, akaliptos_haris said:

Καλησπέρα 

Τις τελευταίες 5 μερες οταν στην εφαρμογή του facebook προσπαθώ να δω ενα βίντεο απο σελιδα που ακολουθω, όταν πατησω στο βιντεο δεν παει στην επόμενη σελίδα για να παίξει. Μενει μαυρο. Μονο αν όπως ειμαι στη ροη των post ανοίξω τον ηχο μπορώ να το δω. Το κανει σε κανεναν αλλο;;; 

Έχουν αναφέρει πολλά προβλήματα μετα το update για την εφαρμογή του facebook.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λειτουργεί κανονικά πάντως.Διαβαζω και rewies ενός χρόνου χρήσης, είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι, και μιλούν για απροβληματιστο τηλέφωνο,εγώ το έχω σκαρτο μήνα και ομολογώ ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς να έχω αντιμετωπίσει προβλήματα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bardull said:

Εμένα λειτουργεί κανονικά πάντως.Διαβαζω και rewies ενός χρόνου χρήσης, είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι, και μιλούν για απροβληματιστο τηλέφωνο,εγώ το έχω σκαρτο μήνα και ομολογώ ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς να έχω αντιμετωπίσει προβλήματα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μιλάμε για το κινητό κ σε μένα  δουλεύει σωστά απλά σε ορισμένες συσκευές δεν έχει κάτσει σωστά κ ίσως χρειαστεί απεγκατασταση κ ξανά εγκατάσταση.  Έχουν αναφέρει πολλά προβλήματα μέχρι να καταναλώνει υπερβολικά πολύ μπαταρία το fb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να βάλουμε κωδικό σε εφαρμογη;

Πχ να ζητάει pin ή δακτυλικο πριν μπει κάποιος στην συλλογή ή στα Αρχεία μου.

 

Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα, να δούμε τι αλλαγές έχει....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fb έχει όντως πολλά προβλήματα και δεν ξέρω αν φταίει το app ή ο συνδυασμός app μαζί με το τηλέφωνο. Έχω και γω το πρόβλημα με τα βίντεο, επίσης καμιά φορά δεν μου δείχνει το live feed και πρέπει να κλείσω κ να ξαναμπώ στην εφαρμογή και το πιο σπαστικό πρόβλημα είναι ότι όταν μπαίνω σε κάποια group του fb δεν σκρολαρει σωστά και ομαλά, το σκρολαρισμα ειναι σπαστό . Ελπίζω να φτιαχτούν κάποια στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα θα συμβαινουν:

Φταιει ο browser που εχει καποιος στην συσκευη θελει διαγραφη και εγκατασταση αλλον.

Η μπαινει καποιος σε ομαδα που γραφουν πολλοι ταυτοχρονα.

Εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ τι πρεπει να κανει καποιος .

Τωρα ειμαι με Α52s και πανε ολα βουτυρο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Μόλις την κατέβασα, να δούμε τι αλλαγές έχει....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεις κάποια συνταρακτική διαφορά η τις εντυπώσεις σου μας λες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, elessar86 said:

Παιδιά το fb έχει όντως πολλά προβλήματα και δεν ξέρω αν φταίει το app ή ο συνδυασμός app μαζί με το τηλέφωνο. Έχω και γω το πρόβλημα με τα βίντεο, επίσης καμιά φορά δεν μου δείχνει το live feed και πρέπει να κλείσω κ να ξαναμπώ στην εφαρμογή και το πιο σπαστικό πρόβλημα είναι ότι όταν μπαίνω σε κάποια group του fb δεν σκρολαρει σωστά και ομαλά, το σκρολαρισμα ειναι σπαστό . Ελπίζω να φτιαχτούν κάποια στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το Facebook την μαμά εφαρμογή αλλά το friendly εδώ και πολύ καιρό και είναι μια χαρά . Και χωρίς διαφημίσεις και με μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας και smooth αρκετά. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 9:33 ΜΜ, zorz59 said:

Μετά τα δύο τελευταία update έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με συχνές αποσυνδέσεις WiFi, μόνο στο WiFi του σπιτιού όμως? Και αν ναι λύθηκε κάπως? 

δεν εχω αποσυνδεσεις αλλα το 5ghz για καποιο λογο εχει κολλησει στα 433mbps δεν παει μεχρι τα 866 που πηγαινε παλια, ακομα και κολλημενος πανω στο ρουτερ! Αλλες συσκευες πιανουν την ταχυτητα αυτη αρα το ρουτερ δεν τα εχει παιξει!

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/pages/p11140?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=48-220414-P11140-SERVICES-SMARTPHONES-BNR-NL-VBR-FB-PUSH-PROSTASTIA_OTHONIS_MADICO

Έχει κανείς εμπειρία με τέτοια προστασία που έχει κ ένα χρόνο εγγύηση; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vasilismf said:

δεν εχω αποσυνδεσεις αλλα το 5ghz για καποιο λογο εχει κολλησει στα 433mbps δεν παει μεχρι τα 866 που πηγαινε παλια, ακομα και κολλημενος πανω στο ρουτερ! Αλλες συσκευες πιανουν την ταχυτητα αυτη αρα το ρουτερ δεν τα εχει παιξει!

Σε παλιότερη συσκευή Samsung που είχα μου έχει τύχει μετά από ενημέρωση να μου κάνει αποσύνδεση από το δίκτυο και να μου εμφανίζει και θαυμαστικό δίπλα στο σήμα του wifi,το έλυσα με επαναφορά δικτύων και ξαναπερνας τον κωδικό του wifi.

Γενική διαχείριση>επαναφορά>επαναφορά δικτύων

Απλά σου κάνει τα πάντα επαναφορά από κωδικούς και στο Bluetooth

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε esim θα έχουμε αυξησει ταχύτητας 5G?έχει βάλει κάποιος?έχει δει διαφορά σε σχέση με την συμβατική sim?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bardull said:

Αν βάλουμε esim θα έχουμε αυξησει ταχύτητας 5G?έχει βάλει κάποιος?έχει δει διαφορά σε σχέση με την συμβατική sim?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ με sim cosmote πιάνω σπίτι 550mb. Έχω δει και 800mb στο κέντρο Αθήνα. Δεν ξέρω εάν είχα esim εάν θα έβλεπα διαφορά και εάν θα καταλάβαινα διαφορά στην καθημερινότητα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι με την τελευταία αναβάθμιση (τη δεύτερη του Απριλίου) έστρωσε και η μπαταρία...

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι με την τελευταία αναβάθμιση (τη δεύτερη του Απριλίου) έστρωσε και η μπαταρία...
 
Δεν είχε θέμα πριν από αυτή. Τουλάχιστον στο δικό μου. Συνεχίζει και είναι πολύ καλή.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα το κινητο με usb σε pc με windows 11 και δεν το βλεπει με τιποτα λετε να φταιει το καλωδιο?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimitris15 said:

συνδεσα το κινητο με usb σε pc με windows 11 και δεν το βλεπει με τιποτα λετε να φταιει το καλωδιο?

Κατά πάσα πιθανότητα ναι. Εμένα με τα μισά καλώδια συνδέεται που έχω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...