Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, s_wind said:

Εγω παντως δεν εχω ιδεα εχω χρονια να συνδεθω σε wifi  γιατι εχω μονιμα ολα απεριοριστα.

Κ εγώ που τα έχω όλα απεριόριστα έχω τραγική σύνδεση ποιο αργή κ από την καθυστέρηση ή vodafonara .😁😂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ειναι και θεμα τυχης μωρε εγω με  wind  εχω σπιτι 5G και στις 2 εργασιες 20αρες μπαντες με καπου-καπου εναλλαγη 7αρας 4G...

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Καλά κατάλαβες s_wind. Απλά μου έχει βγάλει ενημέρωση σε 4.1 κ είμαι ακόμα στην 4. Κ σκέφτομαι να κάνω hard reset στην 4 να εγκαταστήσω την 4.1 κ μετά να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για ποιο σιγουριά.  Το εγκρίνεις έτσι όπως το λέω; 

εγω δεν εγκρινω,περνα την 4.1 χωρις πολλα πολλα και εισαι ετοιμος!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kek said:

εγω δεν εγκρινω,περνα την 4.1 χωρις πολλα πολλα και εισαι ετοιμος!

Καλά τα λες απλά μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα κανένα συμπτώμα κανένα lag ΠΟΤΕ.  Σε κάθε αναβάθμιση έκανα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ μετά καθαρή εγκατάσταση, γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχω πολλές εφαρμογές κ τα συγχρονιζω όλα γρήγορα. Κ λέω μήπως οφείλεται σε αυτό.  Βέβαια κ από την άλλη πλευρά που η γυναίκα έχει το 52s με τόσα σκουπίδια στο κινητό απλά πατάει το κουμπί κ κάνει την ενημέρωση από πάνω χωρίς θέματα. (Τι να πω  ίσως είναι θέμα ψυχολογικό 😁)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kek said:

εγω δεν εγκρινω,περνα την 4.1 χωρις πολλα πολλα και εισαι ετοιμος!

Θα διαφωνήσω μαζί σου . Ένας από αυτούς που ξέρει να στήνει σωστά ένα Samsung είναι ο s_wind . 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα τελευταία χρόνια δεν μου έχει τύχει ποτέ το παραμικρό σε όλα μου τα κινητά που έχω αλλάξει ανεξαρτήτου εταιρείας. Πάντα ΟΤΑ και προχωράμε...το 4.1 είναι εξαιρετικό αν κρίνω από το πως έχει κάτσει στο s20 Fe 5g. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, SpeedRacer said:

Θα διαφωνήσω μαζί σου . Ένας από αυτούς που ξέρει να στήνει σωστά ένα Samsung είναι ο s_wind . 

Το πιστευω κι εχει βοηθησει πολυ ο φιλος που αναφερεις παντοτε! Εγω αλλο ειπα...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μετά τη 4.1 διαπιστώνω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. Ενώ είχα SOT 6 ώρες και 30 ώρες stand by, έχω πεσει στις 4 ώρες SOT και 24 ώρες stand by.

Εχει κάποιος φίλος να αναφέρει κάτι ανάλογο?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LAGGI said:

Καλημέρα σε όλους.

Μετά τη 4.1 διαπιστώνω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας. Ενώ είχα SOT 6 ώρες και 30 ώρες stand by, έχω πεσει στις 4 ώρες SOT και 24 ώρες stand by.

Εχει κάποιος φίλος να αναφέρει κάτι ανάλογο?

Μετα την αναβαθμιση σε 4.1 εκανες μια πληρη φορτιση και ειδες οτι εχασες 2 ωρες ?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δύο πλήρεις φορτίσεις και όχι μία μόνο! Στο μεταξύ την 12 την πέρασα από πάνω από την 11 πριν λίγους μήνες και δεν ειχα κανένα πρόβλημα. Τουναντίον η αυτονομία τότε βελτιώθηκε πολύ...

Κατέβασα βέβαια μια εφαρμογή  το UBER.Την απεγκατεστησα  σήμερα και βλέπω πως θα πάει...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα χρειαστεί να κάνεις μερικούς κύκλους φόρτισης πρώτα για να προβείς σε ασφαλή συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Εκανες clear cache? Ισως βοηθησει.

 

Θα κάνω το βράδυ. Το σκέφτηκα κι εγώ αλλα δεν είχα καλώδιο pc πρόχειρο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, LAGGI said:

Θα κάνω το βράδυ. Το σκέφτηκα κι εγώ αλλα δεν είχα καλώδιο pc πρόχειρο...

Παρατηρησα και εγω στο S20+ περιεργη αυτονομια σημερα που το χρησιμοποιησα ολη μερα μετα το update. Θα το παρακολουθησω αλλα πιστευω οτι θα στρωσει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου φάνηκε κακή αυτονομία.

Δεν εκανα κάποια προεργασία έριξα κατ ευθείαν την 4.1. 

Τώρα πάντως του έκανα αυτό https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-s21-ultra/wipe-cache/

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, patrik said:

Και στο δικό μου φάνηκε κακή αυτονομία.

Δεν εκανα κάποια προεργασία έριξα κατ ευθείαν την 4.1. 

Τώρα πάντως του έκανα αυτό https://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-galaxy-s21-ultra/wipe-cache/

Ουσιαστικά διέγραψες την cache  χωρίς να χάσεις κάτι από τα δεδομένα σου;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gambitzx said:

Ουσιαστικά διέγραψες την cache  χωρίς να χάσεις κάτι από τα δεδομένα σου;

Δεν χάθηκε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 2:27 ΜΜ, doganos said:

DBT

Dbt είναι το γερμανικό είσαι σίγουρος; Γιατί κάπου είδα στο ίντερνετ ότι δεν έχει. 

Κάποιος παιδία που να έχει στο κινητο του το spam protection and caller id + το google pay και εννοείται να μην υπάρχει θέμα με τις κλήσεις να μου πει  ποιο csc έχει γιατί θέλω να το περάσω με odin και θέλω να είμαι σίγουρος ότι τα έχει όλα αυτά που προανέφερα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, theopanatha13 said:

Dbt είναι το γερμανικό είσαι σίγουρος; Γιατί κάπου είδα στο ίντερνετ ότι δεν έχει. 

Κάποιος παιδία που να έχει στο κινητο του το spam protection and caller id + το google pay και εννοείται να μην υπάρχει θέμα με τις κλήσεις να μου πει  ποιο csc έχει γιατί θέλω να το περάσω με odin και θέλω να είμαι σίγουρος ότι τα έχει όλα αυτά που προανέφερα. 

Τοσους μηνες αυτο εχω. Ναι ειμαι σιγουρος. Αλλα δεν χρειαζεται να το κανεις με odin, μπορεις και με samkey χωρις επαναφορα.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, doganos said:

Τοσους μηνες αυτο εχω. Ναι ειμαι σιγουρος. Αλλα δεν χρειαζεται να το κανεις με odin, μπορεις και με samkey χωρις επαναφορα.... 

Δλδ τι εννοείς με samkey?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από  4 πλήρεις φορτίσεις είναι σίγουρο πια ότι η 4.1 τρώει περισσότερο μπαταρία. 26 ώρες αναμονή και με το ζόρι 4 1/2 ώρες SOT. Ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση...

Με την 4.0 στη τελευταία έκδοση η συσκευή ήταν στα καλύτερα της..

Δυστυχώς έγινε ένα βήμα πίσω με την 4.1 🤔

P.s.

BTW  hard reset δεν κάνω με τίποτε

Οτι πιο βαρετο να στηνω τηλέφωνο από την αρχή. Εχω κι αλλες δουλιες να κανω.Ελεος με τις παντοφλες της Samsung....

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, LAGGI said:

Μετά από  4 πλήρεις φορτίσεις είναι σίγουρο πια ότι η 4.1 τρώει περισσότερο μπαταρία. 26 ώρες αναμονή και με το ζόρι 4 1/2 ώρες SOT. Ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση...

Με την 4.0 στη τελευταία έκδοση η συσκευή ήταν στα καλύτερα της..

Δυστυχώς έγινε ένα βήμα πίσω με την 4.1 🤔

P.s.

BTW  hard reset δεν κάνω με τίποτε

Οτι πιο βαρετο να στηνω τηλέφωνο από την αρχή. Εχω κι αλλες δουλιες να κανω.Ελεος με τις παντοφλες της Samsung....

  Χα χα έχεις δίκιο. Εγώ μόλις έκανα hard reset κ παίρνω καθαρή την 4.1 . Θα ενημερώσω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...