Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είναι καθαρά θέμα λογισμικό. Δεν χρειάζεται να τρελαίνεστε. Το κινητό έχει 12 mb μνήμη.  Άστο βάλουμε στα 6 που έχουν πει τα παιδιά να δούμε πως δουλεύει 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

το ότι θα λειτουργεί εσωτερικής καύσης κινητήρας χωρίς λάδι, με ξεπερνάει!😆

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν το συνεχίζω απλά το παράδειγμα σου ήταν άτοπο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 4.1 έφερε ουσιώδες διάφορες η απλά έγινε για να γινει;;τι πιστευετε;;;εγώ δεν είδα πολλά καλούδια αλλά και πολλές βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fatsionas said:

Τελικά η 4.1 έφερε ουσιώδες διάφορες η απλά έγινε για να γινει;;τι πιστευετε;;;εγώ δεν είδα πολλά καλούδια αλλά και πολλές βελτιώσεις.

Αυτά που έχουν αναφέρει στα βιντεακια κ τα παιδιά εδώ. Είναι περίπου 10 με 12 διαφορετικά πραγματάκια ίσως κ ανούσια αλλά υπαρκτα. Όπως πχ η μπαλέτα χρωμάτων, η μνήμη ραμ,  το smart widget κ άλλα τέτοια μικρά πράγματα, να είχαμε να λέγαμε. Το καλό είναι ότι ορισμένα παιδιά που είχαν κάποια μικρά lag από ότι είπαν διορθώθηκαν κ το έκαναν ποιο smooth το κινητό.  Κ αυτή για μένα είναι η ουσία να είναι ποιο καλογραμμένο το ui χωρίς προβλήματα.  Εμένα ακόμα δεν έχει έρθει για να σου πω την ακριβή άποψη αλλά πάνω κάτω αυτές είναι οι διαφορές. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ θαθελα να πιάσω στα χέρια μου ένα s22 ultra να δω τις διαφορές

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bardull said:

Πάντως πολύ θαθελα να πιάσω στα χέρια μου ένα s22 ultra να δω τις διαφορές

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πηγαινε σε ενα καταστημα να το δεις σκετο οπλο ειναι...😁

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, costsa41 said:

Και στο αυτοκίνητο σου μπορείς να αφαιρέσεις τα λάδια. Θα δουλεύει ο κινητήρας.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εξυπνόπουλε αν δεις πιο πάνω ρωτάω τι είναι η ram plus. Αν είναι δέσμευση μνήμης rom για να την κάνει ram και μου είπαν ναι. Με τα 12Gb που έχει από μαμά ram το κινητό γιατί να του δεσμεύσω και άλλα από τη rom; Έπρεπε να είχε επιλογή όποιος θέλει να το κάνει και όποιος δε θέλει όχι. Δεν είπα την υπάρχουσα ram που έχει (12Gb) να την κατάργηση και να δουλεύει το κινητό. Άρα άστοχο το παράδειγμα σου, η έξτρα ραμ δεν είναι απαραίτητη για να λειτουργήσει το κινητό όπως παρομοίασες με τα λάδια. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί τα πρώτα αποτελέσματα που είναι διαφημίσεις δεν τα ανοίγει πια ούτε το chrome ούτε το Samsung browser 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. Πριν την 4.1 όλα πήγαιναν βούτυρο στο κινητό..  με το που την έκανα υπήρχαν κάτι λαγκαρίσματα αλλά με τη βοήθεια των παιδιών εδώ έριξα καθαρισμό σε κάποιες εφαρμογές και όλα καλά..  όλα πάνε πολύ σβέλτα.

Πάντως με την 4.1 δεν έχω εντοπίσει αλλαγές αλλά το κινητό πάει σφαίρα όπως και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κ μένα σήμερα αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα γιατί στην δουλειά έχει πολύ κακό ίντερνετ αν δεν βαρεθώ θα την περάσω καθαρή.  

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δει μερικά βιντεακια για να κάνεις hard reset δεν χρειάζεται το καλώδιο μονάχα να πατήσεις το power κ volume up . Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Παιδιά έχω δει μερικά βιντεακια για να κάνεις hard reset δεν χρειάζεται το καλώδιο μονάχα να πατήσεις το power κ volume up . Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Η διαδικασια ειναι σβηνεις την συσκευη συνδεεις το καλωδιο στο pc  η λαπτοπ.

Μολις δειξει την ενδειξη φορτισης κρατας ταυτοχρονα πατημενο το power και  volume up .Μολις  αναψει και δειξει samsung-galaxy  συνεχιζεις να το κρατας μεχρι να σε βαλει στο  recovery   mode αφηνεις αμεσα τα δαχτυλα βλεποντας το Μενου.Θα κατεβεις με το volume down θα βρεις το wipe data factory reset θα πατησεις το power να βγει μενου ναι/οχι εσυ πατα ναι.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια ειναι σβηνεις την συσκευη συνδεεις το καλωδιο στο pc  η λαπτοπ.
Μολις δειξει την ενδειξη φορτισης κρατας ταυτοχρονα πατημενο το power και  volume up .Μολις  αναψει και δειξει samsung-galaxy  συνεχιζεις να το κρατας μεχρι να σε βαλει στο  recovery   mode αφηνεις αμεσα τα δαχτυλα βλεποντας το Μενου.
Εκει θα κανεις  wipe data factory reset.
 
277570069_5095377643856131_9015201999185366499_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_e15_fr_q65&_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=eGQQFLX3cFUAX8OqtlF&tn=dovT2n86dbvrKiSe&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AT9E25h0Y62HsjvxaBGjddM1QQJmCCCVkZbkBXFZB4jccw&oe=62485F91
Αυτό που αναφέρεις είναι reset τα σβήνει όλα ,μήπως εννοεί ο φίλος να κάνει wipe cache όχι reset γιατί reset κάνεις και μέσα από τις ρυθμίσεις

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kpanos32 said:

Αυτό που αναφέρεις είναι reset τα σβήνει όλα ,μήπως εννοεί ο φίλος να κάνει wipe cache όχι reset γιατί reset κάνεις και μέσα από τις ρυθμίσεις

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Σε ενδεχομενο που αναβαθμιστεις σε 4.1 παρεις δηλαδη την ενημερωση και θελεις μετα να κανεις hard reset  καθαρο απο  recovery mode  κανεις τα παραπανω .Αυτο για να αποφυγεις τυχον σφαλματα που μπορει να εβγαζε στην πορεια η ενημερωση.

Το  wipe  cache δεν διορθωνει τυχον σφαλματα ποτε των ποτων...

Σε ενα λειτουργικο σφαλματα βγαινουν:

1) Οταν μετα απο ενημερωση δεν εκατσε σωστα ο  framework  του λειτουργικου.

2) Οταν κανεις ενημερωσεις απο το  google play  η ενημερωμενη εκδοση μιας εφαρμογης ειναι προβληματικη απο τον προγραμματιστη της και προκαλει  ξαφνικα πληθωρα  bugs.

Στην 1) δεν διορθωνετε ποτε μονο με  hard reset.

Στη 2) πρεπει να αντιληφθεις απο μονο σου πια εφαρμογη ειναι προβληματικη.Ο προγραμματιστης σε εχει γρσμμενο και οτσν θα βγει ξανα   καινουργιο  update  τοτε ισως συνελθει.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kpanos32 said:

Αυτό που αναφέρεις είναι reset τα σβήνει όλα ,μήπως εννοεί ο φίλος να κάνει wipe cache όχι reset γιατί reset κάνεις και μέσα από τις ρυθμίσεις

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αφου λεει hard reset  θελει να κανει...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Αφου λεει hard reset  θελει να κανει...

Καλά κατάλαβες s_wind. Απλά μου έχει βγάλει ενημέρωση σε 4.1 κ είμαι ακόμα στην 4. Κ σκέφτομαι να κάνω hard reset στην 4 να εγκαταστήσω την 4.1 κ μετά να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για ποιο σιγουριά.  Το εγκρίνεις έτσι όπως το λέω; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Σε ενδεχομενο που αναβαθμιστεις σε 4.1 παρεις δηλαδη την ενημερωση και θελεις μετα να κανεις hard reset  καθαρο απο  recovery mode  κανεις τα παραπανω .Αυτο για να αποφυγεις τυχον σφαλματα που μπορει να εβγαζε στην πορεια η ενημερωση.

Το  wipe  cache δεν διορθωνει τυχον σφαλματα ποτε των ποτων...

Σε ενα λειτουργικο σφαλματα βγαινουν:

1) Οταν μετα απο ενημερωση δεν εκατσε σωστα ο  framework  του λειτουργικου.

2) Οταν κανεις ενημερωσεις απο το  google play  η ενημερωμενη εκδοση μιας εφαρμογης ειναι προβληματικη απο τον προγραμματιστη της και προκαλει  ξαφνικα πληθωρα  bugs.

Στην 1) δεν διορθωνετε ποτε μονο με  hard reset.

Στη 2) πρεπει να αντιληφθεις απο μονο σου πια εφαρμογη ειναι προβληματικη.Ο προγραμματιστης σε εχει γρσμμενο και οτσν θα βγει ξανα   καινουργιο  update  τοτε ισως συνελθει.

Μετά το hard reset τι προτείνεις? Επαναφορά εφαρμογών και ρυθμίσεων απο back up η κανονικό στήσιμο απο την αρχή? 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, challenge143 said:

Καλά κατάλαβες s_wind. Απλά μου έχει βγάλει ενημέρωση σε 4.1 κ είμαι ακόμα στην 4. Κ σκέφτομαι να κάνω hard reset στην 4 να εγκαταστήσω την 4.1 κ μετά να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων για ποιο σιγουριά.  Το εγκρίνεις έτσι όπως το λέω; 

Οχι αγορι μου ειναι διπλος κοπος κλεισε ολες τις τρεχον εφαρμογες αποσυνδεσε τα παντα και πατα να εγκατασταθει η 4.1 εφοσον τελιωσει η εγκατασταση  και ειναι ολα κομπλε μπες με την διαδικασια του  recovery mode  και   κανε hard reset σαν να περνας ρομ ειναι θα εγκατασταθει πεντακαθαρα με ενσωματωμενο το 4.1 αλλα στην συνεχεια μη κανεις τιποτα επαναφορες κτλ.θα το χαλασεις σωστο στησιμο και ολα κομπλε θα ειναι απροβληματιστα.

*Προαιρετικα:

Αν δεν εισαι φαν των  google εφαρμογων εξαφανισετες η καντες απενεργοποιηση ασε μονο το maps.Μη τις αφηνεις να τρεχουν ειναι σαν ναχεις 2 λειτουργικα.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

έχω ανοιχτό το WiFi. όταν μπαίνω γραφείο ανοίγω το Hotspot με ρωτάει να κλείσει το WiFi λέω ναι και ανοίγει το Hotspot. όταν κλείσω το Hotspot ΜΌΝΟ του ανοίγει πάλι το WiFi.

προσπαθώ μέσω Bixby και το πετυχαίνω μέχρι που φεύγοντας από το γραφείο κλείνει μεν το Hotspot αλλά ΔΕΝ ξανά ανοίγει το WiFi! κάνω κάτι λάθος;

στις ρυθμίσεις του Hotspot έχει επιλογή να μην κλείνει το WiFi όταν ανοίξω το Hotspot. έχει καμία σημασία αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω ιδεα εχω χρονια να συνδεθω σε wifi  γιατι εχω μονιμα ολα απεριοριστα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, theopanatha13 said:

Με ποιο csc μπορούμε να έχουμε και spam protect caller id και google pay ?

DBT

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...