Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μετα απο λιγες ωρες συμβιωσης και αφου το εφερα στα μετρα μου,σε σχεση με το note 20 5G ειναι ποιο γρηγορο,πολυ καλυτερη φωτο,οθονη εμφανως καλυτερη,ηχος λιγο καλυτερος,και νομιζω οτι ακουω ποιο καθαρα στις κλησεις.Γενικα ειναι ολοκλητωμενο τηλ,αυριο θα συγκρινω και ταχυτητες 5 G με ενα iphone 13 pto max

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις να συγκρίνεις σήμα κινητής και WiFi ανάμεσα στα δύο θα σου ήμουν υπόχρεος, γιατί σκέφτομαι τη μετάβαση στο μήλο

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bardull said:

Λοιπον μετα απο λιγες ωρες συμβιωσης και αφου το εφερα στα μετρα μου,σε σχεση με το note 20 5G ειναι ποιο γρηγορο,πολυ καλυτερη φωτο,οθονη εμφανως καλυτερη,ηχος λιγο καλυτερος,και νομιζω οτι ακουω ποιο καθαρα στις κλησεις.Γενικα ειναι ολοκλητωμενο τηλ,αυριο θα συγκρινω και ταχυτητες 5 G με ενα iphone 13 pto max

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Note 20 απλό ή note 20 ultra?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελει κανεις, σε αριστη κατασταση το κινητο και σε καλη τιμη με γνησιες θηκες, pm me. Δυστηχως, θελω με snapdragon κινητο για να δουλεψει ενα προγραμμα και το πουλαω. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Note 20 απλό ή note 20 ultra?
Samsung note 20 5G

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου με iphone 13 pro max,πολυ ποιο γρηγορο 5G σε σχεση με το s21 ultra μου.Τα πηρα κρανιο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και αρκετές ημέρες στο δίκαρτο μου κινητό Χρησιμοποιώ τη δεύτερη sim η οποία είναι Cosmote Ενώ η πρώτη είναι Wind. Στα μέρη που κινούμαι αρκετές φορές δεν έχει καλό σήμα ή Cosmote και χρησιμοποιώ το WiFi calling. Στο σπίτι μου έχει μέτριο σήμα και το WiFi μου δεν είναι και το πιο ισχυρό. Όταν κάνω τηλεφωνικές κλήσεις με το WiFi calling αρκετές φορές χάνω το συνομιλητή Μου Ενώ αν κάνω βιντεοκλήση με viber ή messenger δεν χάνω ποτέ... νομίζω η υλοποίηση του wifi calling στην συσκευή μας δεν είναι και η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bardull said:

Φιλος μου με iphone 13 pro max,πολυ ποιο γρηγορο 5G σε σχεση με το s21 ultra μου.Τα πηρα κρανιο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς γίνεται αυτό ; Σε ελληνικά βίντεο στο YouTube με cosmote πάνε ίσα βάρκα ίσα γιαλό κ όχι ένα αλλά πολλά βίντεο το δείχνουν. Έχω στην δουλειά φίλο να κάνω δοκιμή αλλά έχουμε κ οι 2 την σάπια vodafon που με 5g στο Αιγάλεω πιάνω 30 Mbps 😂

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό ; Σε ελληνικά βίντεο στο YouTube με cosmote πάνε ίσα βάρκα ίσα γιαλό κ όχι ένα αλλά πολλά βίντεο το δείχνουν. Έχω στην δουλειά φίλο να κάνω δοκιμή αλλά έχουμε κ οι 2 την σάπια vodafon που με 5g στο Αιγάλεω πιάνω 30 Mbps 
Και οι δυο cosmote,και μου εριξε πανω απο 200.....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LELELO said:

Παίδες εδώ και αρκετές ημέρες στο δίκαρτο μου κινητό Χρησιμοποιώ τη δεύτερη sim η οποία είναι Cosmote Ενώ η πρώτη είναι Wind. Στα μέρη που κινούμαι αρκετές φορές δεν έχει καλό σήμα ή Cosmote και χρησιμοποιώ το WiFi calling. Στο σπίτι μου έχει μέτριο σήμα και το WiFi μου δεν είναι και το πιο ισχυρό. Όταν κάνω τηλεφωνικές κλήσεις με το WiFi calling αρκετές φορές χάνω το συνομιλητή Μου Ενώ αν κάνω βιντεοκλήση με viber ή messenger δεν χάνω ποτέ... νομίζω η υλοποίηση του wifi calling στην συσκευή μας δεν είναι και η καλύτερη...

Κάτι έχουν αναφέρει αυτές τις μέρες με cosmote για τα δυκτια της . Κάνε υπομονή γιατί μάλλον προσωρινό είναι.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία νέα !!!

1.Νεα Αναβάθμιση στο Expert raw!

2.Οι δυνατότητες κάμερας του Galaxy S22 έρχονται σε παλαιότερα τηλέφωνα της Samsung

https://myphone.gr/oi-dynatotites-kameras-tou-galaxy-s22-erchontai-se-palaiotera-tilefona-tis-samsung/

3.

Samsung Galaxy Note20: Λαμβάνει τώρα το One UI 4.1

https://techblog.gr/software/samsung-galaxy-note20-lamvanei-tora-to-one-ui-4-1/

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση στην 4.1
Γερμανικό CSC

Η αναβάθμιση είναι 1,5GB

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις κ να μας πεις αν έχει τίποτα bugs κ ανακαλύψεις ή όλα πάνε ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει από εχτές με odin. Επιτέλους το κινητό γύριζε σε smooth εποχών 3.1, πολυ καλη δουλεια. Καλοδεχουμενα όλα τα εξτρα καλούδια ( ram plus, camera κτλ), αυτονομία στα ίδια επίπεδα . Το καλό είναι ότι μπορούμε να βάλουμε την προστασία μπαταρίας στο bixby routines. Επιτέλους μετά από 3 μήνες περίπου με one ui 4 ,το κινητό ήρθε στα συγκαλα του με διόρθωση όλων το bugs / lags κτλ. Το μόνο που δεν έχει σε σχέση με το s22 ultra είναι το εξρα brightness ( λογικό μιας και η οθόνη του δεν φτάνει τόσο ψηλά σε nits) . Επίσης στην κάμερα μου φαίνεται λιγότερος ο θόρυβος σε νυχτερινές και πολύ πιο crisp video γενικά.

Edit: Επίσης με τη νέα αναβάθμιση του expert raw ΦΥΣΑΕΙ

Edit 2: Επίσης το smart widget πολύ ωραία προσθήκη και λειτουργεί σωστα

Edit 3: η εναλλαγή στο adaptive motion smoothness (10-120 hz) πλέον είναι ακαριαία

Άργησε η samsung αλλά αν βγάλουμε από την εξισωση την camera ( που είναι κατά πολύ ανεβασμένη στο s22 ultra σε portrait και telephoto ) και το spen (καθαρά υποκειμενικό πόσο το χρειάζεται ο καθενας) καθίστε στα αυγά σας τουλάχιστον προς το παρόν

Sent from my SM-G998B using Tapatalk













Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιηση GOS σε 4.1.
Game launcher>more> game booster> labs> ενεργοποίηση

Επίσης μέσα από το ίδιο μενού απνεργοποιηστε το touch protection746d1f999170e953b9f4e0e7f093338d.jpg488b2528f515739ff56ce6a063cf302b.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Άρα προς το παρόν με την 4.1 είσαι ενθουσιασμένος...για να την περάσουμε άφοβα την ενημέρωση

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Άρα προς το παρόν με την 4.1 είσαι ενθουσιασμένος...για να την περάσουμε άφοβα την ενημέρωση
Ναι μπορώ να πω ότι είμαι καθώς τον τελευταίο καιρό ένιωθα να μην έχω ναυαρχίδα στο χέρι μου.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε θα ερθει επισημα η 4.1?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορώ να πω ότι είμαι καθώς τον τελευταίο καιρό ένιωθα να μην έχω ναυαρχίδα στο χέρι μου.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Μπορείς να μας πεις αν διορθώθηκε το bug του messeneger; Που οταν κλείνεις τη φούσκα, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται για 1 δευτερόλεπτο;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις αν διορθώθηκε το bug του messeneger; Που οταν κλείνεις τη φούσκα, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται για 1 δευτερόλεπτο;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Δεν χρησιμοποιώ messenger

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio27 said:

Μπορείς να μας πεις αν διορθώθηκε το bug του messeneger; Που οταν κλείνεις τη φούσκα, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται για 1 δευτερόλεπτο;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αν στο κάνει μόνο στο messenger είναι πρόβλημα του messenger και όχι του κινητού. Εμένα δεν μου κάνει κάτι τέτοιο πάντως. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ σε μένα δουλεύει σωστά.  Ίσως να κάνει ένα clear data στην εφαρμογή για να δει αν δουλεύει σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα στο κινητό μου αντιμετωπίζω το εξής.. στη sim1 έχω τη Wind και στη sim 2 εχω την Cosmote. Μπορώ να το αλέσω και από τις δύο κάρτες αλλά μπορούν να με καλέσουν μόνο στην Cosmote. Η Wind δείχνει ότι το έχω απενεργοποιημένο.

Κάποιος έλεγχος που μπορώ να κάνω για να το διορθώσω ξέρει κανένας?

Πώς κάνω επαναφορά δικτύων ή κάτι τέτοιο Τέλος πάντων?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LELELO said:

Παίδες σήμερα στο κινητό μου αντιμετωπίζω το εξής.. στη sim1 έχω τη Wind και στη sim 2 εχω την Cosmote. Μπορώ να το αλέσω και από τις δύο κάρτες αλλά μπορούν να με καλέσουν μόνο στην Cosmote. Η Wind δείχνει ότι το έχω απενεργοποιημένο.

Κάποιος έλεγχος που μπορώ να κάνω για να το διορθώσω ξέρει κανένας?

Πώς κάνω επαναφορά δικτύων ή κάτι τέτοιο Τέλος πάντων?

Πάτα πάνω στα κυάλια για να στο βγάλει ποιο γρήγορα να κάνεις επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Πάτα πάνω στα κυάλια για να στο βγάλει ποιο γρήγορα να κάνεις επαναφορά.

Αυτό εννοείς;

Screenshot_20220319-220402_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...