Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στην παρέα! Εκπληκτική η εφαρμογή raw. Η φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγαίνουν χωρίς θόρυβο πλέον!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gthebest said:

Καλησπέρα στην παρέα! Εκπληκτική η εφαρμογή raw. Η φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγαίνουν χωρίς θόρυβο πλέον!

Συμφωνώ είναι πάρα πολύ καλή εφαρμογή. Για το χαμηλό φωτισμό μιλάς για αυτόματη λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, LELELO said:

Συμφωνώ είναι πάρα πολύ καλή εφαρμογή. Για το χαμηλό φωτισμό μιλάς για αυτόματη λειτουργία;

Ναι στο αυτόματο. Περιμένω να πέσει το σκοτάδι να το τσεκάρω και νύχτα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Εκπληκτική η εφαρμογή raw. Η φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγαίνουν χωρίς θόρυβο πλέον!
αυτήν την εφαρμογή που την βρίσκουμε;
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, gthebest said:
Καλησπέρα στην παρέα! Εκπληκτική η εφαρμογή raw. Η φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού βγαίνουν χωρίς θόρυβο πλέον!

αυτήν την εφαρμογή που την βρίσκουμε;

Αναζήτηση στο galaxy store και το κάνεις εγκατάσταση. Expert raw λέγεται 

 

 

Σχετικά με την εφαρμογή αυτή, το expert raw, έχω να παρατηρήσω ότι σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού ο θόρυβος επιστρέφει (στην αυτόματη λειτουργία). Με την βασική εφαρμογή της κάμερας σε νυχτερινή λειτουργία (και χρησιμοποιώντας μέγιστο αριθμό διαφράγματος) είναι καλύτερο το αποτέλεσμα. Σε συνθήκες κανονικού φωτισμού υπερέχει η εφαρμογή expert raw

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gthebest said:

Αναζήτηση στο galaxy store και το κάνεις εγκατάσταση. Expert raw λέγεται 

 

 

Σχετικά με την εφαρμογή αυτή, το expert raw, έχω να παρατηρήσω ότι σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού ο θόρυβος επιστρέφει (στην αυτόματη λειτουργία). Με την βασική εφαρμογή της κάμερας σε νυχτερινή λειτουργία (και χρησιμοποιώντας μέγιστο αριθμό διαφράγματος) είναι καλύτερο το αποτέλεσμα. Σε συνθήκες κανονικού φωτισμού υπερέχει η εφαρμογή expert raw

Συμφωνώ..

Link to comment
Share on other sites

Από note 20 5G να πάω σε s21 ultra 512 αξίζει κατά την γνώμη σας?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το Έλιωσα το κινητό. Από τις 11:00 με δεδομένα, 230 φωτογραφίες, gps κλπ, κάτω από το φως της ημέρας κάποιες φορές με έντονη ηλιοφάνεια και έχω τις ώρες αυτές που βλέπετε.. νομίζω παλαιότερα είχα καλύτερους χρόνους αλλά νομίζω Πώς με τη χρήση που του έκανα σήμερα πήγε πολύ καλά..

Να συμπληρώσω πως εδώ και αρκετή ώρα είμαι στο wifi του σπιτιού μου με χαμηλό φωτισμό και τσεκάρω τις φωτογραφίες που έβγαλα..

Τι λέτε;

Screenshot_20220313-202229_Device care.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Καλά 230 φωτογραφίες τι έκανες αποθανάτισες κανένα γάμο; Μωρέ μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Με ειχε πιασει για αλλαγη,εδωσα το note 20 5G για το S21 Ultra.Μακαρι να μην το μετανιωσω,αλλα με ετρωγε για αλλαγη χωρις πολλα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες! Το S21 ειναι ενα ΝΟΤΕ 20 ULTRA on Steroids ! 😁

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να βάλεις το caller I'd που έχουν άλλες ρομ χωρίς να αλλάξεις ρομ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησιμοποιούν ασύρματο φορτιστή,ποιον έχετε; 

επίσης το πενάκι κοστίζει όντως 99 ευρώ ή όχι

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gambitzx said:

Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησιμοποιούν ασύρματο φορτιστή,ποιον έχετε; 

επίσης το πενάκι κοστίζει όντως 99 ευρώ ή όχι

Το πενάκι το έχει το e-shop 27,90€ σκέτο και 69,90€ την clear view cover. Όσο για φορτιστή εγώ χρησιμοποιώ αυτόν..

https://www.skroutz.gr/s/20008573/Samsung-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-15W-Μαύρος-Stand.html

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Με ειχε πιασει για αλλαγη,εδωσα το note 20 5G για το S21 Ultra.Μακαρι να μην το μετανιωσω,αλλα με ετρωγε για αλλαγη χωρις πολλα χρηματα

Η αλήθεια είναι ότι σίγουρα δεν πρόκειται να το μετανιώσεις.  Η συσκευή είναι απροβληματστη κ πραγματικά σε όλους τους τομείς θα εκπλαγείς και κυρίως στην μπαταρία.  Κ στο λέω εγώ που είμαι ψείρας  κ μου έχουν τύχει αρκετές προβληματικες συσκευές στο παρελθόν που αμέσωςτις αλλάζω .  Το θέμα είναι ότι από το note η σωστή αλλαγή κατά εμέ θα ήταν να πας s22u από την στιγμή που έκανες τέτοιο άλμα. 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο τώρα με τα κρύα κ οποιος είναι σε μηχανή έχετε παρατηρήσει να σας γράφει ότι η μπαταρία της συσκευής είναι σε χαμηλή θερμοκρασία κ ενδέχεται να υπάρχει κατανάλωση; έχει κάποιον αισθητήρα λογικά; 🤔  

Link to comment
Share on other sites

https://www.yoost.gr/product/samsung-galaxy-s21-ultra-ef-zg99p-smart-view-cover-with-s-pen-black-eu/?ref=bestprice.gr

Από αυτό το μαγαζί έχει αγοράσει κανείς ; Η θα φάω καμία φόλα;

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε pin?
Βιομετρικά δεδομένα και ασφάλεια / άλλες ρυθμίσεις ασφαλείας / ρύθμιση κλειδώματος κάρτας sim / αλλαγή pin κάρτας sim.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Μιας και πολύ πρόσφατα μπήκα και γω στο κλαμπ του S 21 Ultra, είπα να κάνω μια δοκιμή βίντεο σε μια διαδρομή στο βουνό, με το αποτέλεσμα ομολογώ να μην είναι το αναμενόμενο λαμβάνοντας υπόψη το διαθέσιμο αντίστοιχο δείγμα από το παλιό μου S 10 plus. Αυτό για το οποίο εξεπλάγην αρνητικά ήταν η σταθερότητα της λήψης και αναρωτιέμαι μήπως φταίει κάποια ρύθμιση που έχω κάνει.
Η κάμερα είναι ρυθμιζόμενη να γράφει UHD στα 30fps, 9:16 aspect ratio και με ενεργή την λειτουργία υψηλής σταθερότητας.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 12:49 ΜΜ, konakis said:

Ζήτα δωρεάν επανατοποθέτηση αν είναι όπως τα περιγράφεις. Λογικά θα σου περάσουν καινούργια δίχως χρέωση εφόσον υπάρχουν και δουν τις φουσκάλες που αναφέρεις.

Την είχα βάλει πρίν κανα 2μηνο και την έβγαλα την επόμενη μέρα. Πέρασα εχθές να ξαναβάλω μήπως έτυχε τότε και δεν την έβαλαν καλά και όντως αυτή τη φορά την τοποθέτησαν τέλεια. Πήρε και 2 ευρουλάκια αύξηση...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Την είχα βάλει πρίν κανα 2μηνο και την έβγαλα την επόμενη μέρα. Πέρασα εχθές να ξαναβάλω μήπως έτυχε τότε και δεν την έβαλαν καλά και όντως αυτή τη φορά την τοποθέτησαν τέλεια. Πήρε και 2 ευρουλάκια αύξηση...

Πόσο πήγε 12 ευρώ την έχουν 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, challenge143 said:

Πόσο πήγε 12 ευρώ την έχουν 

Τώρα 12€. Πριν 2-3 μήνες που είχα βάλει πρώτη φορά είχε 10€. Αλλά εντάξει τα αξίζει δεν είναι της πλάκας..

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω το s21 ultra στα χερια μου,το ρυθμιζω και θα πω αργοτερα την αποψη μου σε σχεση με το note 20 5G που ειχα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...