Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, HSP said:

Αν είχατε 2 έπιλογες ... 

S21 Ultra S22 Ultra  κ δεν υπήρχε κολλημα στο χρηματικό τι θα επιλεγατε ? Το S21 U μου αρέσει πολυ περισσότερο και για τα γούστα μου έχει καλύτερη εμφανιση. 

Το S22, με χαλαει το design, η κυρτη οθονη  και οτι μοιαζει πολυ στο Note  (δεν θα χρησιμοποιησω ποτε πενακι). 

 

Τι θα επιλεγατε?? 

Ακριβώς γι αυτό το λόγο επειδή δεν θα χρειαστω πότε το πενάκι πήγα στο s21 ultra. Μεταχειρισμένο βέβαια αλλά η βασική μου σκέψη ήταν αυτή. 

Αν δεν υπήρχε θέμα οικονομικό θα πήγαινα κ εγω στο s22 ultra.

Όχι τώρα άμεσα όμως, να στρώσουν τα θεματακια του και σε κανα 2μηνο με κάμια προσφορά (πχ επιστροφή eurobank) θα το χτύπαγα 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2021 at 10:10 ΠΜ, panagiotis_76 said:

Καλημερα στην όμαδα. Ερωτηση: εχω παραγγειλει απο Κωτσοβολο. Στην περιγραφη δεν λεει DUAL SIM. Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει το SINGLE SIM? Στην Ευρωπη ξερω οτι βγαινουν μονο δίκαρτα, σωστα? 

Όλα είναι δίκαρτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

@HSP για τους λόγους που αναφέρεις θα επέλεγα φυσικά το s21U . Δεν μου αρέσει καθόλου η εμφάνιση του S22u , δεν καίγομαι για πενάκι και το κυριότερο γυρίσαμε σε πλάτος 77, κάτι mm τελείως πλακάκι. Αν το έχεις για χρήση γραφείου μεταφορά σε τσάντα φάκελο κλπ business man δηλαδή αξίζει τότε το s22U.

Αυτά δεν υπάρχουν ούτε για αστείο στον τρόπο ζωής μου οπότε δεν ασχολούμαι καν... ελπίζω να βοήθησα με την καθαρά προσωπική μου άποψη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/228887-samsung-galaxy-s21-ultra-clear-view-cover-s-pen-black

Θα μας τρελάνει ο Κωτσόβολος. Πότε την έβαλε την θήκη τόσο ρε παιδιά. ;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/228887-samsung-galaxy-s21-ultra-clear-view-cover-s-pen-black

Θα μας τρελάνει ο Κωτσόβολος. Πότε την έβαλε την θήκη τόσο ρε παιδιά. ;

Πρόλαβε να την πάρει κάποιος? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konakis said:

@HSP για τους λόγους που αναφέρεις θα επέλεγα φυσικά το s21U . Δεν μου αρέσει καθόλου η εμφάνιση του S22u , δεν καίγομαι για πενάκι και το κυριότερο γυρίσαμε σε πλάτος 77, κάτι mm τελείως πλακάκι. Αν το έχεις για χρήση γραφείου μεταφορά σε τσάντα φάκελο κλπ business man δηλαδή αξίζει τότε το s22U.

Αυτά δεν υπάρχουν ούτε για αστείο στον τρόπο ζωής μου οπότε δεν ασχολούμαι καν... ελπίζω να βοήθησα με την καθαρά προσωπική μου άποψη.

 Ευχαριστώ ολους για τις απαντησεις... 

Η αλήθεια ειναι πως θα το σκεφτομουν περισσότερο αν η οθονη ηταν τελείως φλατ.  Το πενακι, δεν νομιζω πως θα μου χρησιμευσει πουθενά...  

Την δικια μου δουλειά θα την κάνει κ το S21U.  Θελω ΚΑΛΗ καμερα,  μεγαλη οθόνη,  ταχύτητα κ κατι να αρέσει. 

Link to comment
Share on other sites

Πλούσια και φωτεινή είναι με εξαιρετική ανάλυση 2Κ. Η κατασκευή του κινητού είναι επίσης εξαιρετική και η κάμερα σούπερ ειδικά ο τηλεφακός.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 12:17 ΠΜ, HSP said:

Αν είχατε 2 έπιλογες ... 

S21 Ultra S22 Ultra  κ δεν υπήρχε κολλημα στο χρηματικό τι θα επιλεγατε ? Το S21 U μου αρέσει πολυ περισσότερο και για τα γούστα μου έχει καλύτερη εμφανιση. 

Το S22, με χαλαει το design, η κυρτη οθονη  και οτι μοιαζει πολυ στο Note  (δεν θα χρησιμοποιησω ποτε πενακι). 

 

Τι θα επιλεγατε?? 

Να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο οι διαφορές είναι πολύ μικρές θα πάρει και τα update για αρκετό καιρό ακόμα το s21 ultra για το design συμφωνώ απόλυτα .Αυτό που θα ήθελα στο μέλλον είναι flat display και μπαταρία σαν το iPhone 13 max .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Φεβρουαρίου μόνο στα Ελληνικά δεν έχει έρθει ή γενικά;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Η ενημέρωση Φεβρουαρίου μόνο στα Ελληνικά δεν έχει έρθει ή γενικά;

Γενικά δεν έχει έρθει..

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα έρθει απευθείας Μαρτίου με 4.1. Και λέω λογικα γιατί η Samsung απορροφά αυτή την στιγμή πόρους ώστε να συνεφέρει το λογισμικό του s22.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, petraKOS07 said:

Πρόλαβε να την πάρει κάποιος? 

Κανένας πιστεύω.  Κ αν πας από το κατάστημα δεν ξέρουν τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το κινητο ειναι super πυραυλος πραγματικα και θα ηθελα να αναφερω κατι για το σημα 5g του κινητου.Διαθετω και το a52s 5g και τα ειχα διπλα διπλα σε μια διαδρομη απο την γεφυρα του παζαροπουλου στην ν.ιωνια μεχρι τους αμπελοκηπους με καρτες της vodafone οτι το s21 εχανε πολλες φορες το 5g σε σχεσει με το a52s το οποιο ομολογο πολυ δυσκολα εχανε το 5g τυχαιο δεν ξερω απλα με εβαλε σε σκεψεις.Δεν ξερω απλα μετα αλλαξα τις καρτες και παλι τα ιδια αποτελεσματα το a52s εκει καρφομενο στο 5g ενω το ultra γυρναγε σε 4g+.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

καλησπερα παιδια το κινητο ειναι super πυραυλος πραγματικα και θα ηθελα να αναφερω κατι για το σημα 5g του κινητου.Διαθετω και το a52s 5g και τα ειχα διπλα διπλα σε μια διαδρομη απο την γεφυρα του παζαροπουλου στην ν.ιωνια μεχρι τους αμπελοκηπους με καρτες της vodafone οτι το s21 εχανε πολλες φορες το 5g σε σχεσει με το a52s το οποιο ομολογο πολυ δυσκολα εχανε το 5g τυχαιο δεν ξερω απλα με εβαλε σε σκεψεις.Δεν ξερω απλα μετα αλλαξα τις καρτες και παλι τα ιδια αποτελεσματα το a52s εκει καρφομενο στο 5g ενω το ultra γυρναγε σε 4g+.

Η λύση είναι απλή exynos vs snapdragon!!

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.η εφαρμογή good lock δεν υποστηρίζεται στην ελλαδα;;;;το samsung store δεν την εχει;;;;μήπως την έχει κάποιος να την ανεβάσει σε apk;;

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι απλή exynos vs snapdragon!!
Και όμως, το S20 Ultra 5G που έχει exynos και αυτό ήταν καρφωμένο 5G σαν αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω ενώ το S21 Ultra δεν είναι. Το παρατήρησα και εγώ αμέσως όταν ήρθα στο S21 Ultra από το S20 Ultra.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, fatsionas said:

Καλησπέρα παιδιά.η εφαρμογή good lock δεν υποστηρίζεται στην ελλαδα;;;;το samsung store δεν την εχει;;;;μήπως την έχει κάποιος να την ανεβάσει σε apk;;

Κατέβασε το NiceLock από το playstore και μετά μπαίνεις στο https://www.apkmirror.com/ και στην αναζήτηση γράψε πια εφαρμογή του good lock θες, κατεβάζεις το apk και το κάνεις εγκατάσταση στο κινητό μετά μέσα από το NiceLock θα ανοίγεις τις εφαρμογές

μπες εδώ έχει μαζεμένες τις εφαρμογές με τα link για να τις κατεβάσεις από το apkmirror.com

https://www.sammyfans.com/2022/02/02/samsung-system-stock-good-lock-apps-download/

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λύση είναι απλή. Επειδή έχω ακριβώς κ τα δυο τηλέφωνα  κ επειδή το έχω τσεκαρει άπειρες φορές από Πειραιά Νέα Μάκρη δεν φταίει η συσκευή ούτε ο exynos. Η συμπεριφορά είναι ακριβώς η ίδια κ στα 2 τηλέφωνα κ συγκεκριμένα όταν έχεις ενεργό το 5 g κ όταν έχεις αυτήν την υπέροχη σύνδεση της  vodafon .... Ε ναι φυσικά κ δεν θα έχεις σταθερή σύνδεση. Κ έχω πειραματιστεί αρκετές φορές αλλάζοντας θέση στα 2 κινητά μεταξύ τούς κ βλέπεις την διαφορά σήματος άμεσος στους 40 πόντους διαφορά μεταξύ τους οι  2 δύο συσκευές.επειδη έχω περάσει από όλους τους παρόχους κ το έχω ξανά γράψει η vodafon είναι η χειρότερη εταιρεία σε κάλυψη σήματος. Στη δεύτερη θύρα στο s21u όταν βάζω την cosmote κάρτα η συσκευή απογειώνεται κ το σήμα είναι καρφωμένο κ δυνατό. Στην συγκεκριμένη συσκευή είναι μύθος παιδιά για το σήμα  όσο αφορά το exynos. Όσο για αυτήν την υπέροχη vodafon που με έχει κρεμάσει άπειρες φορές , μπορώ να βάλω στοίχημα το σπίτι μου ότι είναι προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, andreas443 said:

Κατέβασε το NiceLock από το playstore και μετά μπαίνεις στο https://www.apkmirror.com/ και στην αναζήτηση γράψε πια εφαρμογή του good lock θες, κατεβάζεις το apk και το κάνεις εγκατάσταση στο κινητό μετά μέσα από το NiceLock θα ανοίγεις τις εφαρμογές

μπες εδώ έχει μαζεμένες τις εφαρμογές με τα link για να τις κατεβάσεις από το apkmirror.com

https://www.sammyfans.com/2022/02/02/samsung-system-stock-good-lock-apps-download/

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λύση είναι απλή. Επειδή έχω ακριβώς κ τα δυο τηλέφωνα  κ επειδή το έχω τσεκαρει άπειρες φορές από Πειραιά Νέα Μάκρη δεν φταίει η συσκευή ούτε ο exynos. Η συμπεριφορά είναι ακριβώς η ίδια κ στα 2 τηλέφωνα κ συγκεκριμένα όταν έχεις ενεργό το 5 g κ όταν έχεις αυτήν την υπέροχη σύνδεση της  vodafon .... Ε ναι φυσικά κ δεν θα έχεις σταθερή σύνδεση. Κ έχω πειραματιστεί αρκετές φορές αλλάζοντας θέση στα 2 κινητά μεταξύ τούς κ βλέπεις την διαφορά σήματος άμεσος στους 40 πόντους διαφορά μεταξύ τους οι  2 δύο συσκευές.επειδη έχω περάσει από όλους τους παρόχους κ το έχω ξανά γράψει η vodafon είναι η χειρότερη εταιρεία σε κάλυψη σήματος. Στη δεύτερη θύρα στο s21u όταν βάζω την cosmote κάρτα η συσκευή απογειώνεται κ το σήμα είναι καρφωμένο κ δυνατό. Στην συγκεκριμένη συσκευή είναι μύθος παιδιά για το σήμα  όσο αφορά το exynos. Όσο για αυτήν την υπέροχη vodafon που με έχει κρεμάσει άπειρες φορές , μπορώ να βάλω στοίχημα το σπίτι μου ότι είναι προβληματική.
Εγώ για cosmote μιλάω όχι για Vodafone. Ότι δύο κινητά με την ίδια σύνδεση είχαν διαφορετικό τρόπο λειτουργίας.

Λες δηλαδή αν βάλω τη SIM στο 2o slot να έχει καλύτερο σήμα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι ο exynos έχει μικρότερο σήμα σε σχέση με τον snapdragon έχει αναφερθεί όχι μόνο με το s21 ultra αλλά και προηγούμενες συσκευές της Samsung παράδειγμα Snapdragon 870 5G  και  FULL σημα το δικό μου s21 ultra 4g και μερικές φορές 4g+  στην μέση σήμα ...IPHONE 12 MAX 5g  και full σήμα είναι τηλέφωνα που τα έχω καθημερινά στο ίδιο δίκτυο όλα. 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά στην κατοχή μου  έχω το HTC u12 a52s κ s21u.  Στις περιοχές που κινουμε συνέχεια έχουν ακριβώς την ίδια αντιδράσει όλα τα χρόνια.  Όταν βάζω cosmote στο s21 απλά το κινητό είναι άψογο σε όλα. Σε ταχύτητα κ σε κάλυψη.  Κ γνωρίζετε η HTC σε θέμα σήμα είναι κορυφή.  Κ όμως όλα τα χρόνια κ με το 21 είναι η ίδια αντιδράσει σήματος. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. θελω να βαλω το whitestone και θελω να μου πει οποιος ξέρει αν υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει και την τοποθέτηση. Δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλω μόνος μου με βίντεο από το YouTube κτλ. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...