Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση που δεν ξέρω αν αφορά γενικά τα Android ή το κινητό μας. Παρατηρώ ότι όταν ανεβάζω στο Instagram story το οποίο είτε είναι βίντεο είτε είναι boomerang, μετά το upload χαλάει τρομερά η ποιότητα και δείχνει θολό. Το χω δοκιμάσει και με τη χρήση μονο δεδομένων εκτός απο wifi και πάλι τα ίδια. Το ίδιο γίνεται και όταν ανεβάσω φωτογραφία με κάποιο gif που έχει κίνηση. Ξέρουμε τι φταίει; το έχετε και εσείς;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thanostr said:

Καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση που δεν ξέρω αν αφορά γενικά τα Android ή το κινητό μας. Παρατηρώ ότι όταν ανεβάζω στο Instagram story το οποίο είτε είναι βίντεο είτε είναι boomerang, μετά το upload χαλάει τρομερά η ποιότητα και δείχνει θολό. Το χω δοκιμάσει και με τη χρήση μονο δεδομένων εκτός απο wifi και πάλι τα ίδια. Το ίδιο γίνεται και όταν ανεβάσω φωτογραφία με κάποιο gif που έχει κίνηση. Ξέρουμε τι φταίει; το έχετε και εσείς;

τωρα που το λες το παρατηρησα και εγω. εμενα οτι αναβαζω στο fb ανεβαινει και στο instagram  και μου εδειξαν οι κορες οτι βγαινει λιγο περιεργο το βιντεο και η φωτο. 

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω, μονο iPhone για την καλυτερη εμπειρια σε social. (δεν κανω πλακα, αλλωστε το ειπαν και οι unboxholics σε ενα vs ) 😛 

Οι εφαρμογες σε ανδροιδ λειτουργουν αλλιως την καμερα, επειδη εχουν πολλα μοντελα να υποστηριξουν. 

 

https://medium.com/macoclock/why-your-instagram-stories-on-android-look-low-quality-as-compared-to-iphone-c1286a638f52

ουσιαστικα, οταν βγαζεις φωτο, αυτο που κανει ειναι screenshot το view απο το κινητο σου (οτι βλεπεις εκεινη την στιγμη στην οθονη) για αυτο ειναι λιγο χαλια.... 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί και παλιότερα συμβαίνει κατά κόρον στο Android, μόνο iPhone όπως έγραψε κι ο από πάνω

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια  ερώτηση 

Θήκη spigen και τζαμάκι t max ταιριάζουν καλά στο κινητό; 

Η χτυπάει η θήκη στις άκρες στο τζάμι με αποτέλεσμα να το ξεκολλάει; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τι γνώμη έχετε για τις μεμβράνες της spigen αξίζουν; 

Κάποια πρόταση για τζαμάκι; 

Γιατί θήκη βάζω μόνο spigen αυτό δεν το διαπραγματευομαι 😄😄

Link to comment
Share on other sites

DOME WHITESTONE ,συμβατη και με SPIGEN !

Ασε τις ζελατινες....θελουμε προστασια αλλα ταυτοχρονα και ολη την...απολαυση....του τζαμιου ! 😘😅

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, patrik said:

Επίσης τι γνώμη έχετε για τις μεμβράνες της spigen αξίζουν; 

Κάποια πρόταση για τζαμάκι; 

Γιατί θήκη βάζω μόνο spigen αυτό δεν το διαπραγματευομαι 😄😄

Whidestone dome. Δεν έχω spigen θήκες αλλά με ringke RhinoShield κανένα πρόβλημα. 

Κορυφαία ποιότητα σε αίσθηση στο χέρι και σε εμφάνιση. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, patrik said:

Μια  ερώτηση 

Θήκη spigen και τζαμάκι t max ταιριάζουν καλά στο κινητό; 

Η χτυπάει η θήκη στις άκρες στο τζάμι με αποτέλεσμα να το ξεκολλάει; 

Ευχαριστώ 

Μια χαρά ταιριάζουν αλλά σε πέσιμο με τη γωνία ξεκολλάει αρκετά εύκολα το tmax. Γενικά η αφαίρεσή του είναι πολύ εύκολη δεν έχει και πολύ καλή κόλλα.  Απο την άλλη το Whitestone έχει για μένα μακράν την καλύτερη κόλλα.

On 26/1/2022 at 5:54 ΜΜ, ernesto1983 said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά 

Προς το παρόν θα δοκιμάσω το t max που το είχα και στο προηγούμενο τηλέφωνο μου. 

Και το επόμενο θα είναι whitestone 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος S10+. To μόνο παράπονο που έχω είναι το video το βράδυ. Αξίζει η μετάβαση σε s21 ultra; Θα δω αισθητή διαφορά σε φώτο και video;

Σκεφτόμουν το s22 ultra, αλλά με τα μέχρι στιγμής συγκριτικά καμερών που έχω δει στο youtube, δεν βλέπω κάτι που να δικαιολογεί τα +350€ του s22 ultra. 

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

DOME WHITESTONE ,συμβατη και με SPIGEN !
Ασε τις ζελατινες....θελουμε προστασια αλλα ταυτοχρονα και ολη την...απολαυση....του τζαμιου !
Κανένα μαγαζί που να βάζει το dome Whitestone στην Αθήνα υπάρχει; και αν ναι ξέρουμε κόστος;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, harisnikolop said:

Κάτοχος S10+. To μόνο παράπονο που έχω είναι το video το βράδυ. Αξίζει η μετάβαση σε s21 ultra; Θα δω αισθητή διαφορά σε φώτο και video;

Σκεφτόμουν το s22 ultra, αλλά με τα μέχρι στιγμής συγκριτικά καμερών που έχω δει στο youtube, δεν βλέπω κάτι που να δικαιολογεί τα +350€ του s22 ultra. 

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη γνώμη σας.

Ούτε εγώ βλέπω διάφορες στη φωτογραφία στο s21 Ultra με το 22 Ultra αλλά θεωρώ ότι θα πάρει αρκετές αναβαθμίσεις και κάποια στιγμή η διαφορά θα είναι εμφανή αλλά όχι ικανή στο να μεταπήδησει κάποιος από το s21 στο s22.. σίγουρα αν μου μιλούσες πριν βγει το s22 θα σου έλεγα χωρίς να ξέρω το δικό σου πώς είναι πώς το s21 είναι μία ολοκληρωμένη συσκευή που δεν υστερεί σε τίποτα... αν έχεις όμως τη δυνατότητα θα σου πρότεινα να πάρεις το s22 Ultra Μιας και είναι νεότερο κινητό Και σίγουρα με τις επόμενες αναβαθμίσεις θα έχει αρκετές διαφορές από το s21 πόσο μάλλον από αυτό που έχεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα διαφέρουν εκπληκτικά..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, DjTony said:

Κανένα μαγαζί που να βάζει το dome Whitestone στην Αθήνα υπάρχει; και αν ναι ξέρουμε κόστος;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

ελα,δες μερικα βιντεο, κατσε μια ωρα σε υσηχια και βαλτο μονος !

Εχω βαλει 5-6 εως τωρα με πληρη επιτυχια ! Φαινεται βουνο αλλα με λιγη προσοχη και τηρηση οδηγιων δε θα εχεις θεμα....εγω τα βαζω παντα και παιζει παραλληλα βημα-βημα η διαδικασια στην οθονη του PC .

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

 
ελα,δες μερικα βιντεο, κατσε μια ωρα σε υσηχια και βαλτο μονος !
Εχω βαλει 5-6 εως τωρα με πληρη επιτυχια ! Φαινεται βουνο αλλα με λιγη προσοχη και τηρηση οδηγιων δε θα εχεις θεμα....εγω τα βαζω παντα και παιζει παραλληλα βημα-βημα η διαδικασια στην οθονη του PC .
Θα σου πω ένα πράγμα. Έχω δύο παιδιά. Ένα 3.5 ετών και ένα 3 μηνών. Δε θα πω κάτι άλλο! Ευχαριστώ!

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα στα 37€ και ο Θεός βοηθός. Θα το περάσω αύριο που έχω ρεπό και θα είμαι με το γαμπρό μου και την αδερφή μου, Ν βοηθήσει με τα παιδιά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, harisnikolop said:

Κάτοχος S10+. To μόνο παράπονο που έχω είναι το video το βράδυ. Αξίζει η μετάβαση σε s21 ultra; Θα δω αισθητή διαφορά σε φώτο και video;

Σκεφτόμουν το s22 ultra, αλλά με τα μέχρι στιγμής συγκριτικά καμερών που έχω δει στο youtube, δεν βλέπω κάτι που να δικαιολογεί τα +350€ του s22 ultra. 

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα τη γνώμη σας.

Για εμάς που έχουμε ήδη το 21 δεν αξίζει η μετάβαση,έχει κ ένα πρόγραμμα στο εξωτερικό που παίρνεις αρκετά λεφτά πίσω αν ανταλλάξεις το παλιό σου κινητό στην Samsung ,αλλά αν εξαιρέσεις τον σχεδιασμό,τον επεξεργαστή και το πενάκι,άντε κ το λογισμικό της κάμερας,η μετάβαση δεν αξίζει.

Τώρα εσύ που έχεις πιο παλιό μοντέλο θα πας εκεί στο 22, άλλωστε η διαφορά στην τιμή δεν είναι μεγάλη,εκτός αν θες το 1TB  μοντέλο.

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Φίλε η διαφορά από s10 στο 21 θα το δεις είναι αισθητή. Αλλά για μένα αν δε θες απαραίτητα το πενάκι μέσα στο τηλέφωνο δεν αξίζει να πας προς το 22 για οικονομικούς λόγους τη δεδομένη στιγμή. Ίσως σε 3 μήνες είναι πιο κοντά οπότε η διαφορά θα είναι μικρή. 

Εγώ από note 10 plus που είχα το πενάκι αλλά δε το πολυχρησιμοποιουσα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το s21 ultra εδώ και 1μιση μήνα σχεδον. Και σκέψου ότι στη πρώτη έκδοση του 22 θα πέσεις και σε 8ram αντί για 12. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.καινουργιος με το κινητό αυτο εδώ και λίγες ημέρες.οταν τραβάω φωτογραφία και ζουμαρω μετά, βλέπω πολύ θορυβο στην φωτογραφία.υπάρχει κάποιο θέμα με την συσκευή μου η είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κανω;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καθαρίσε τις κάμερες πίσω κ ελπίζω να μην έχεις βάλει κ εσύ κανένα γυαλακι στις κάμερες όπως άλλοι. Κ επέλεξε 4/3  ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου.. εγώ κράτησα την μαμά ζελατίνα όσο άντεξε και στην συνέχεια έβαλα Whitestone dome και είμαι πολύ ευχαριστημένος θήκη https://www.skroutz.gr/s/26661914/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-Ultra-5G.html 

Κοίταξα λίγο προς s22 ultra αλλά θα παραμείνω εδώ δεν υπάρχει λόγος αλλαγής έχω το μεγάλο με 16 gb ram και τρέχει καθημερινά στα 9.5 gb απορώ με τα 8 gb στο 22 ultra .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Evagelos_ said:

Την καλημέρα μου.. εγώ κράτησα την μαμά ζελατίνα όσο άντεξε και στην συνέχεια έβαλα Whitestone dome και είμαι πολύ ευχαριστημένος θήκη https://www.skroutz.gr/s/26661914/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-Ultra-5G.html 

Κοίταξα λίγο προς s22 ultra αλλά θα παραμείνω εδώ δεν υπάρχει λόγος αλλαγής έχω το μεγάλο με 16 gb ram και τρέχει καθημερινά στα 9.5 gb απορώ με τα 8 gb στο 22 ultra .την

Τη ζελατίνα που είχε πάνω άφησα κ γω,ακόμα καλά κρατεί,και μετά αν χαλάσει πάλι ζελατίνα θα βάλω,δεν θέλω κόλλες κτλ,με τέτοιο τζαμί που έχει δύσκολα θα δω γρατζουνιά εκτός αν το πετάω στην άμμο.

Πριν πάρω το 21 σκεφτόμουν να περιμένω για το s22 που άκουγα κ φήμες για πενάκι (όπως κ έγινε),αλλά το πήρα σε Black Friday 12GB/256GB, σχεδόν 500 ευρώ κάτω. Για να πάω σε 22 με τίποτα,είμαι πολύ ευχαριστημένος,δεν έχει σημαντικές αλλαγές,ίσως θα μου άρεσε που λίγο το 22 μοιάζει με τα note περισσότερο αλλά μέχρι εκεί.

Τώρα για την ram εγώ με 12 GB  είμαι κομπλέ,με 16 εσύ είσαι καλύτερος και από το PC ,δεν έχει κανένα κόλλημα ότι κ αν ανοίξω,είναι τέρας. Τώρα γιατί έβαλαν 8 GB στο 128,ένας θεός ξέρει. Εγώ πιστεύω πρέπει σιγά σιγά και τα 128 Rom  να φεύγουν και να ξεκινάνε οι εκδόσεις από 256 και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...