Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, adelijohn said:

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή πιο πολύ για να μπαίνει κατά τη διάρκεια της μερας στο γραφείο (και για να αποφεύγω το βραδυνό φορτισμα). Δε με νοιάζει η ταχύτητα, καλύτερα δλδ να είναι και αργος και να μη το ζεματαει, θα προτιμούσα samsung, αλλά αν υπάρχει κάτι καλό από άλλη εταιρία δε το απορριπτω. 

Γνωρίζει κανένας να βοηθησει;

https://www.skroutz.gr/s/7350862/Samsung-Ασύρματος-Φορτιστής-Qi-Pad-Λευκός-EP-PG920-Retail.html

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αυτος κανει για το δικο μας ? Δεν με νοιαζει η γρηγορη φορτιση.!

 

https://www.skroutz.gr/s/28253726/HAMA-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-QI-FC10-Set.html

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει.  Γνωρίζει κάποιος να μου πει στο Google duo έβαλα πίσω κάτι φόντο τα οποία ήθελα να τα διαγράψω αλλά δεν μπορώ.  Έκανα επαναφορά που έλεγε αλλά όταν κατεβαίνω στην εικόνα μου τα βγάζει πάλι.  Γνωρίζει κάποιος; 

Link to comment
Share on other sites

αυτος κανει για το δικο μας ? Δεν με νοιαζει η γρηγορη φορτιση.!
 
https://www.skroutz.gr/s/28253726/HAMA-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-QI-FC10-Set.html
Μη τσιγκουνευτείς τα 5€ και πάρε το γνήσιο της samsung. Μου έχουν χαλάσει 5-6 τέτοιες μάρκες και μου έχουν κάψει και μια μπαταρία. Άρχισε έκανε ο φορτιστής βουητό και μέχρι να το πάρω χαμπάρι σε τέρμα ησυχία πάει η μία μπαταρία. 5€ διαφορά είναι δεν αξίζει να ρισκάρεις με δεύτερες μάρκες. Να ήταν 5€ να πω οκ που και εκεί το έχεις σίγουρο ότι θα χαλάσει..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτόν που προτείνει ο DjTony έχω μια χαρά αθόρυβη λειτουργία, απλά να ξέρετε ότι Φορτίζει αργά και θέλει το κατάλληλο καλώδιο για να δώσει το maximum των Watts. Απ'την άλλη αφήνοντας το όλη νύχτα δεν ενοχλεί η αργή του φόρτιση. Ένα είναι δεδομένο, η ασύρματη φόρτιση ανεβάζει την θερμοκρασία για αυτό κι εγώ την χρησιμοποιώ ουσιαστικά από το φθινόπωρο και μετά μέχρι τον Μάιο μήνα συνήθως. Να επιβεβαιώσω απλώς τις θερμοκρασίες που αναφέρονται και καταγράφονται στο παρακάτω κατατοπιστικό άρθρο. Με φορτιστή 15W maximum βλέπω 27 με 28 βαθμούς ενώ με τον ασύρματο παίζει συνήθως τέτοια εποχή από 30, 30.5 μέχρι 31.5 .

 

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/smartphones/wireless-charging-shortens-battery-life-span/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον μου μπήκε και σε μένα το μικρόβιο, ακόμα βέβαια το σκέφτομαι.  Πόσο πιάνουν τα 12/256 black σε κατάσταση καινούριου 8μηνων; 800ευρω είναι καλά; 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Κώστα τα 128αρια  που θα χουν  κλείσει χρόνο δύσκολα θα πιάνουν αργότερα πάνω από 6 κατοστάρικα, ούτε SD card παίρνουν και άμα λέμε μένει μικρο υπόλοιπο χρονικό διάστημα εγγύησης ακόμη πιο δύσκολα.  Τα 12/256 ( που είχα κι εγώ είναι η μέση ιδανική λύση). Τον Σεπτέμβριο το είχα πάρει 840 ευρώ ημερών τότε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Ειμαι κατοχος galaxy s21 ultra
Εχω δυο ερωτήσεις:
1. Σχετικα με τον google assistant, επειδη πετυχα ενα φίλο Iphonakia και μ ελεγε "κοιτα τι κανει το δικο μ" και ελεγε πχ call Σταυρος, και ανιχνευε το όνομα και επαιρνε , η  τελος παντων αν δεν το ειχε ξανα ακουσει σου ελεγε με ποιο ονομα θέλεις να κανει mapping,
Δοκιμασα να το κανω εγω με το google αλλα αποτι καταλαβα δεν εχει τετοια επιλογή, ειναι δυνατον εν ετη 2022; η μηπως κατι κανω λαθος; με το bixby δεν δοκιμασα καν..
Εννοείται πως δεν θελω να αλλαξω τις επαφές σε λατινικούς χαρακτήρες.

2.Εχω το 256 gb  απο καιρό είχα standart εφαρμογές , τωρα τελευταία βλεπω πως εχω μονο 3.5 το πολυ 4 gb ram διαθέσημα...
σαν πολλα δεν καταλαλώνει;
Αυτο το βλέπω και στην μπαταρία , τελευταία εχω την εντύπωση οτι τρωει πολύ, βγαζω μόνο 2μιση με 3 ώρες χρονο λειτουργία οθονης, ειμαι παντα χωρις εξοικονόμηση , ετσι ημουν και πρίν .

Screenshot_20220218-211402_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211358_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211350_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211343_Device care.jpg

Edited by baspax1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι δεν το πολύ δουλεύεις το κινητό. Όσο για το iPhone κ με τα ονόματα είναι μεγάλο μπέρδεμα . Πρέπει να το έχεις γυρισμένο στα αγγλικά . Έτσι το έχει κ ο κουμπάρος μου κ αν έχει δύο ονόματα ίδια αρχίζει το μπέρδεμα. Γενικά για μένα είναι κάτι άχρηστο από την στιγμή που έχεις τις αγαπημένες επαφές που χρησιμοποιούνται ποιο τακτικά. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, baspax1 said:

Καλησπέρα σας, Ειμαι κατοχος galaxy s21 ultra
Εχω δυο ερωτήσεις:
1. Σχετικα με τον google assistant, επειδη πετυχα ενα φίλο Iphonakia και μ ελεγε "κοιτα τι κανει το δικο μ" και ελεγε πχ call Σταυρος, και ανιχνευε το όνομα και επαιρνε , η  τελος παντων αν δεν το ειχε ξανα ακουσει σου ελεγε με ποιο ονομα θέλεις να κανει mapping,
Δοκιμασα να το κανω εγω με το google αλλα αποτι καταλαβα δεν εχει τετοια επιλογή, ειναι δυνατον εν ετη 2022; η μηπως κατι κανω λαθος; με το bixby δεν δοκιμασα καν..
Εννοείται πως δεν θελω να αλλαξω τις επαφές σε λατινικούς χαρακτήρες.

2.Εχω το 256 gb  απο καιρό είχα standart εφαρμογές , τωρα τελευταία βλεπω πως εχω μονο 3.5 το πολυ 4 gb ram διαθέσημα...
σαν πολλα δεν καταλαλώνει;
Αυτο το βλέπω και στην μπαταρία , τελευταία εχω την εντύπωση οτι τρωει πολύ, βγαζω μόνο 2μιση με 3 ώρες χρονο λειτουργία οθονης, ειμαι παντα χωρις εξοικονόμηση , ετσι ημουν και πρίν .

Screenshot_20220218-211402_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211358_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211350_Device care.jpg

Screenshot_20220218-211343_Device care.jpg

Δοκίμασε με 4G αντί για 5G για αρχή να δεις την διαφορά. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 5g καταναλώνει.  Βέβαια παίζει κ σε ποιο παροχο είσαι κ αν ψάχνεις να βρεις το σήμα.... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Η αλήθεια είναι ότι το 5g καταναλώνει.  Βέβαια παίζει κ σε ποιο παροχο είσαι κ αν ψάχνεις να βρεις το σήμα.... 

Δεν ξερω , εδω μιλαμε για τις ιδιες ακριβώς συνήθειες, εννοείται οτι μπορω να μειώσω την κατανάλωση,
πρωτα πρωτα θα ενεργοποιούσα εξοικονόμηση ενεργειας, σκέψου ειμαι χωρίς γιατι μου ρίχνει τον ρυθμο ανανεωσης στα 60 πραγμα που αν πας στα 120 δεν ξανα πας στα 60.

Το θέμα ειναι γιατι ξαφνικα εγινε αυτό... Και γιατι τοση καταναλωση μνήμης; θα δουμε τωρα , για αρχη εκανα wipe cache μηπως και...
 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petraKOS07 said:

Την βοήθεια σας...

Ποια η γνώμη σας για το tmax για τζάμι στο κινητό μας?

Αγόρασα το κινητό μεταχειρισμένο οπότε δεν ξέρω αν όταν μπήκε είχε γίνει το κόλπο με το κέρμα που δείχνει βιντεακι στο YouTube ή όχι. Στα θετικά ή αίσθηση που είναι φοβερη και είναι σαν να ακουμπάς την οθόνη, καμία σχέση με τα screen protector που είναι φιλμ. Στα αρνητικά ότι και έχω δοκιμάσει υπάρχουν στιγμές που το δακτύλικο απλά δεν πιάνει, το έχω περάσει με όλους τους  πιθανούς και απίθανους τρόπους. Ίσως κάποιος άλλος να μας διαφωτίσει για το αν λειτουργεί καλύτερα αν το γυαλί περαστεί με το κόλπο με το κέρμα. Στο oneplus 7 pro που είχα πριν με το ίδιο γυαλί δούλευε άψογα εδώ λόγω ultrasonic έχω πολύ άσχημη εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, baspax1 said:

Δεν ξερω , εδω μιλαμε για τις ιδιες ακριβώς συνήθειες, εννοείται οτι μπορω να μειώσω την κατανάλωση,
πρωτα πρωτα θα ενεργοποιούσα εξοικονόμηση ενεργειας, σκέψου ειμαι χωρίς γιατι μου ρίχνει τον ρυθμο ανανεωσης στα 60 πραγμα που αν πας στα 120 δεν ξανα πας στα 60.

Το θέμα ειναι γιατι ξαφνικα εγινε αυτό... Και γιατι τοση καταναλωση μνήμης; θα δουμε τωρα , για αρχη εκανα wipe cache μηπως και...
 

1637123165_Screenshot_20220219-234645_Devicecare.thumb.jpg.503cccc2eb0624ccdfd66519700127ca.jpg

Ψάξε τι σου τρώει την ενέργεια μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.  Γενικά λόγο καραντίνας εδώ που είμαι δεν έχω wifi κ είμαι μόνιμα με 5g κ η μπαταρία με την χρήση που κάνω αρνητε να πέσει με όλα ανοιχτά κ hotspot 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kobe1326 said:

Αγόρασα το κινητό μεταχειρισμένο οπότε δεν ξέρω αν όταν μπήκε είχε γίνει το κόλπο με το κέρμα που δείχνει βιντεακι στο YouTube ή όχι. Στα θετικά ή αίσθηση που είναι φοβερη και είναι σαν να ακουμπάς την οθόνη, καμία σχέση με τα screen protector που είναι φιλμ. Στα αρνητικά ότι και έχω δοκιμάσει υπάρχουν στιγμές που το δακτύλικο απλά δεν πιάνει, το έχω περάσει με όλους τους  πιθανούς και απίθανους τρόπους. Ίσως κάποιος άλλος να μας διαφωτίσει για το αν λειτουργεί καλύτερα αν το γυαλί περαστεί με το κόλπο με το κέρμα. Στο oneplus 7 pro που είχα πριν με το ίδιο γυαλί δούλευε άψογα εδώ λόγω ultrasonic έχω πολύ άσχημη εμπειρία

Εάν μπορείς βοήθησε με ποιο βίντεο και ποιο κέρμα? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ πολύ έξυπνο δεν το γνώριζα αυτό.  Ίσως οταν το περνάει απο το φως το μπλε να ξηραίνει το υγρό κ να μην υπάρχει καλό δακτυλικο αποτύπωμα.  Αν κ εχω ακόμα την μαμά ζελατίνα την εργοστασιακή αλλά ποτέ δεν ξέρεις το μέλλον κ είδη το s22u δεν έχει ούτε ζελατίνα απο την μάνα του. Πάντως στην γυναίκα μου που της πήρα το a52s  έβαλα της nilkin γυαλακι χωρίς υγρό κ τέτοια πράγματα κ το δακτυλικο όντως είναι λίγο της υπομονής.  Πιστεύω ότι γενικά αν βάζουμε γυαλακι όλο κ κάτι θα χάσουμε σε απόκριση..🤔

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ πολύ έξυπνο δεν το γνώριζα αυτό.  Ίσως οταν το περνάει απο το φως το μπλε να ξηραίνει το υγρό κ να μην υπάρχει καλό δακτυλικο αποτύπωμα.  Αν κ εχω ακόμα την μαμά ζελατίνα την εργοστασιακή αλλά ποτέ δεν ξέρεις το μέλλον κ είδη το s22u δεν έχει ούτε ζελατίνα απο την μάνα του. Πάντως στην γυναίκα μου που της πήρα το a52s  έβαλα της nilkin γυαλακι χωρίς υγρό κ τέτοια πράγματα κ το δακτυλικο όντως είναι λίγο της υπομονής.  Πιστεύω ότι γενικά αν βάζουμε γυαλακι όλο κ κάτι θα χάσουμε σε απόκριση..
Μάπα είναι το nillikin,με το spigen στο a52s δουλεύει μια χαρά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, challenge143 said:

Ελα ρε συ πολύ έξυπνο δεν το γνώριζα αυτό.  Ίσως οταν το περνάει απο το φως το μπλε να ξηραίνει το υγρό κ να μην υπάρχει καλό δακτυλικο αποτύπωμα.  Αν κ εχω ακόμα την μαμά ζελατίνα την εργοστασιακή αλλά ποτέ δεν ξέρεις το μέλλον κ είδη το s22u δεν έχει ούτε ζελατίνα απο την μάνα του. Πάντως στην γυναίκα μου που της πήρα το a52s  έβαλα της nilkin γυαλακι χωρίς υγρό κ τέτοια πράγματα κ το δακτυλικο όντως είναι λίγο της υπομονής.  Πιστεύω ότι γενικά αν βάζουμε γυαλακι όλο κ κάτι θα χάσουμε σε απόκριση..🤔

Όλα τα δακτυλικά οθόνης με γυαλί έχουν μια μικρή καθυστέρηση, άλλοτε αμελητέα, άλλοτε δεν το πιάνει. Αν έχεις ειδικά πλύνει χέρια κτλ δυσκολεύονται.

Στο δικός μας το είχα αποφασίσει εξαρχής ότι θα του φοράω μόνο μεμβράνη,και απλά θα το προσέχω.

Αν γενικά δεν το προσέχεις κτλ, επειδή χρησιμοποιώ χρόνια τζάμια,ακόμα κ αν το χτυπήσεις κ σπάσει λίγο το τζαμί,πρέπει να το αλλάξεις, σπαστικό για μένα,μου έχουν σπάσει σε άκρες πολλές φορές σε σημεία που δεν έχει νόημα να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, vag74 said:

Μάπα είναι το nillikin,με το spigen στο a52s δουλεύει μια χαρά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως vag74 είχες nilkin κ δεν δούλευε καλά; 

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/forums/topic/674597-επιδόσεις-κάμερας-κινητών-και-συγκρίσεις/page/156/#comment-59094620

Λοιπόν κάποιος κατάφερε κ έβγαλε ένα συγκριτικό με το δικό μας κ με το s22u 

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση.. έχω κάθε χρόνο ένα ημερολόγιο ημερήσιο που έχει μέγεθος περίπου όσο ένα κινητό. από τα κινητά της Samsung πλέον ποια έχουν γραφίδα και εάν υπάρχει εφαρμογή που να μοιάζει με αυτό το ημερολόγιο κάθε χρόνο να ανανεώνεται; θα μπορώ να γράψω όπως στο χαρτί με την γραφίδα η είναι δυσκολότερο; bbec377e041ff70bf07dd59e40b4b893.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...