Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, kek said:

Με μπερδευεις ακομα περισσοτερο τωρα ! Βρε συ,θελω οταν γυριζω το κινητο με την οθονη στο τραπεζι,κομοδινο πχ ,να σβηνει η AOD ωστε να μη χαλαει μπαταρια αφου ετσι κι αλλιως γυρισμενο ειναι και δε φαινεται....νομζω πιο παλια υπηρχε αυτη η επιλογη....αν θυμαμαι καλα φυσικα! Καποια πιο συγκεκριμένη βοηθεια ?

Έχω την εντύπωση γιατί το έψαξα όσο το λέγατε και δεν το βλέπω αυτό ότι υπάρχει.  Γιατί δεν βάζεις όμως όταν έχεις ειδοποιήση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το δεις. ;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, challenge143 said:

 Γιατί δεν βάζεις όμως όταν έχεις ειδοποιήση να ανάβει η οθόνη μέχρι να το δεις. ;

θελω συνεχως ανοιχτη την AOD ,ωστοσο,θελω οταν γυριζω το κινητο με την οθονη στο τραπεζι να σβηνει η AOD αφουν δεν εχει λογο υπαρξης....παλια νομιζω γινοταν κατι τετοιο.Δεν εχει να κανει με ειδοποιησεις κλπ

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα,μάλλον δεν γίνεται πλέον:

https://forum.xda-developers.com/t/always-on-display-doesnt-turn-off-when-the-phone-is-on-it-is-face-or-the-sensors-are-covered.4246953/

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 6:58 ΜΜ, kek said:

θελω συνεχως ανοιχτη την AOD ,ωστοσο,θελω οταν γυριζω το κινητο με την οθονη στο τραπεζι να σβηνει η AOD αφουν δεν εχει λογο υπαρξης....παλια νομιζω γινοταν κατι τετοιο.Δεν εχει να κανει με ειδοποιησεις κλπ

Εγω δεν το θυμαμαι αυτο στην aod μονο το παρακατω.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχε σαν επιλογή στις ρυθμίσεις.
Μέχρι το Note 9 το έκανε αυτό που λέει ο φίλος με την AOD.
Μετά πήρα το Note 10 και δεν το έκανε,ενώ το Note 10 plus το έκανε κανονικά.Στο έβγαζε κι επιλογή αν έβαζες την εφαρμογή AOD notify.
Τώρα πια δεν το κάνει κανένα από τα καινούρια.Δεν ξέρω γιατί το βγάλανε αλλά κι εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό.
Κι όχι μόνο για την μπαταρία αλλά και για κάνα burn in.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, panosfx said:

Δεν το είχε σαν επιλογή στις ρυθμίσεις.
Μέχρι το Note 9 το έκανε αυτό που λέει ο φίλος με την AOD.
Μετά πήρα το Note 10 και δεν το έκανε,ενώ το Note 10 plus το έκανε κανονικά.Στο έβγαζε κι επιλογή αν έβαζες την εφαρμογή AOD notify.
Τώρα πια δεν το κάνει κανένα από τα καινούρια.Δεν ξέρω γιατί το βγάλανε αλλά κι εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα αυτό.
Κι όχι μόνο για την μπαταρία αλλά και για κάνα burn in.

Έχει μια επιλογή που σβήνει η οθόνη μετά από 10 δευτερόλεπτα (εννοώ η AOD)αλλά μάλλον εσύ θέλεις να κλείνει τελείως όταν το βάζεις ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gambitzx said:

Έχει μια επιλογή που σβήνει η οθόνη μετά από 10 δευτερόλεπτα (εννοώ η AOD)αλλά μάλλον εσύ θέλεις να κλείνει τελείως όταν το βάζεις ανάποδα.

Ο φιλος λεει για επιλογη της aod που υπηρχε και σου ελεγε οταν το βαζεις σε τσεπη η τελος παντων ο αισθητηρας φωτος να πιανει το σκοτος (κινητο αναποδα) να σβηνει η οθονη.

Το θυμαμαι στο note 10 plus.Δε το βρισκω πλεον και δε το ειχα παρατηρησει

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όντως επιβεβαιώνω ότι δεν το έχει. Είναι έτσι όπως τα λέει ο φίλος 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnhoston said:

Ο φιλος λεει για επιλογη της aod που υπηρχε και σου ελεγε οταν το βαζεις σε τσεπη η τελος παντων ο αισθητηρας φωτος να πιανει το σκοτος (κινητο αναποδα) να σβηνει η οθονη.

Το θυμαμαι στο note 10 plus.Δε το βρισκω πλεον και δε το ειχα παρατηρησει

Ρυθμίσεις,  Οθόνη  , προστασία από τυχαία αγγίγματα 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SpeedRacer said:

Ρυθμίσεις,  Οθόνη  , προστασία από τυχαία αγγίγματα 

Φίλε μου, αλλο λεμε εμεις αλλο εσυ, οπως και να χει, αυτο που ζητησα δεν γίνεται πλεον! 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το συγκεκριμένο που αναφέρετε το είχα πετύχει με το aodNotify από play store.
Εξαιρετική εφαρμογή γενικά.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καινούργιος με το κινητό αυτό και ήθελα να ρωτήσω πως κάνω πιο μικρά τα εικονίδια στο συρτάρι η στην αρχική οθόνη;; 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα sms μεταξύ samsung κινητών από την εφαρμογή για μηνύματα της Samsung να είναι δωρεάν? 

Ρωτάω γιατί δεν στέλνω sms και εχθές έτυχε να στείλω και ειδα ότι δεν χρεώθηκα καθόλου,ούτε πακέτο μηνυμάτων έχω φυσικά 

Μιλάμε για 4 μηνύματα 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα sms μεταξύ samsung κινητών από την εφαρμογή για μηνύματα της Samsung να είναι δωρεάν? 
Ρωτάω γιατί δεν στέλνω sms και εχθές έτυχε να στείλω και ειδα ότι δεν χρεώθηκα καθόλου,ούτε πακέτο μηνυμάτων έχω φυσικά 
Μιλάμε για 4 μηνύματα 
Μπορεί να στα έστειλε ως RCS message, κάτι αντίστοιχο του iMessage αλλά για Android συσκευές.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sofos_5 said:

Μπορεί να στα έστειλε ως RCS message, κάτι αντίστοιχο του iMessage αλλά για Android συσκευές.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Δεν το γνώριζα αυτό είναι η αλήθεια 

Εγώ απάντησα κανονικά όμως από την εφαρμογή μηνυμάτων 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sakis88888 said:

Υπάρχει η πιθανότητα sms μεταξύ samsung κινητών από την εφαρμογή για μηνύματα της Samsung να είναι δωρεάν? 

Ρωτάω γιατί δεν στέλνω sms και εχθές έτυχε να στείλω και ειδα ότι δεν χρεώθηκα καθόλου,ούτε πακέτο μηνυμάτων έχω φυσικά 

Μιλάμε για 4 μηνύματα 

Αν είσαι σε ίντερνετ κ εσύ κ ο άλλος κ υπάρχει εγκαταστιμενη εφαρμογή του message εκτός της samsung όπως της Google τότε στέλνονται δωρεάν όπως είπε ο φίλος μέσο rcs αλλιώς αν δεις σου γράφει αποστολή σαν sms.  

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό είναι η αλήθεια 
Εγώ απάντησα κανονικά όμως από την εφαρμογή μηνυμάτων 
Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως 
Οι εφαρμογές μηνυμάτων της Samsung πλέον υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη τεχνολογία, μπορείς να δοκιμάσεις να στείλεις και φωτογραφία, κοινοποίηση τοποθεσίας κ.α. απλά προσοχή γιατί αν δεν ισχύει αυτό που σου λέω θα φύγουν ως MMS με την ανάλογη χρέωση.

Θεωρητικά προσπαθεί όσο έχεις/έχει ίντερνετ και μετά από λίγο κάνει εναλλαγή σε SMS. Δεν παραδίδει σε iOS συσκευές.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί δεν το θυμάμαι σωστά.  Όταν έχεις 5g κ μιλάς στο τηλέφωνο το κρατάει το 5g γιατί εμένα μου το γυρνάει στο 4 g . Νομίζω ότι αυτό είναι το σωστό αλλά δεν το θυμάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι cosmote, Vodafone η εφαρμογή samsung υποστηρίζει rcs. Η wind δεν το έχει ενεργοποιήσει ακόμη. Η εφαρμογή Google messages υποστηρίζει rcs και στις 3 εταιρίες μέσω δικού της server (jibre) και μάλιστα με end to end decryption. Κρίμα πάντως που δεν το έχει κάνει "σημαία" να το μαθει ο κόσμος να απαλλαγούμε πλέον κάποια στιγμή από σαπακια τύπου vibe, what's up κτλ..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει πριν κανένα χρόνο από samsung σε samsung με ιντερνετ και οι 2 συσκευές (vodafone σε cosmote) και με χρέωσε κανονικά. Τώρα βλέπω όντως δεν χρέωσε

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτομαι να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή πιο πολύ για να μπαίνει κατά τη διάρκεια της μερας στο γραφείο (και για να αποφεύγω το βραδυνό φορτισμα). Δε με νοιάζει η ταχύτητα, καλύτερα δλδ να είναι και αργος και να μη το ζεματαει, θα προτιμούσα samsung, αλλά αν υπάρχει κάτι καλό από άλλη εταιρία δε το απορριπτω. 

Γνωρίζει κανένας να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,
Σκέφτομαι να πάρω έναν ασύρματο φορτιστή πιο πολύ για να μπαίνει κατά τη διάρκεια της μερας στο γραφείο (και για να αποφεύγω το βραδυνό φορτισμα). Δε με νοιάζει η ταχύτητα, καλύτερα δλδ να είναι και αργος και να μη το ζεματαει, θα προτιμούσα samsung, αλλά αν υπάρχει κάτι καλό από άλλη εταιρία δε το απορριπτω. 
Γνωρίζει κανένας να βοηθησει;
https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%A6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-Qi-Pad-%CE%BC%CE%B5-%CE%98%CF%8D%CF%81%CE%B1-USB-C-10W-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-P1100.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εδώ είσαι. 25€ από Γερμανό. Πολύ καλός και γνήσιος. Απενεργοποιεις την γρήγορη ασύρματη φόρτιση από το μενού του κινητού και φορτίζει αργά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, costsa41 said:

Καλημέρα. Κάποιες φορές αργεί. Νομίζω και το προηγούμενο άργησε αλλά θα έρθει σίγουρα. Εγώ το πούλησα ένα άψογο 512 και πάω για το 22 μόνο και μόνο από το μικρόβιο της αλλαγής και το ενσωματωμένο πενάκι που πια το χρειάζομαι πολύ. Να χαρείτε το καταπληκτικό αυτό τηλέφωνο και με κάποιους θα τα λέμε στο 22 .

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σίγουρα το 22 με τις επερχόμενες αναβαθμίσεις θα δείξει τα δόντια του. Εγώ περιμένω όμως να πέσει η τιμή του, πλέον με 2 παιδιά δεν έχω την πολυτέλεια που είχα παλιότερα. Καλορίζικο 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...