Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

12 ώρες πριν, LAGGI said:

Στο προσωπικό DNS τι έχουμε να προτείνουμε εκτός από το adguard? Μάλλον το adguard μου ρίχνει την ποιότητα στις συνδέσεις wifi και κολλάνε οι βιντεοκλησεις στο messenger αλλά και στο whatsapp...

Αν το βάλω στο off όλα είναι ΟΚ...

 

Φίλε μου τι είναι αυτό που αναφέρεις και πως κάνεις τη ρύθμιση που είπε ο φίλος ?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, anergos13 said:

doh-de.blahdns.com

και καθαρισες..,

Ευχαριστώ πολύ

1 hour ago, LELELO said:

Φίλε μου τι είναι αυτό που αναφέρεις και πως κάνεις τη ρύθμιση που είπε ο φίλος ?

Πας στις ρυθμίσεις και βάζεις στο search προσωπικό DNS. Εκεί βάζεις τη διεύθυνση που έγραψε ο φίλος μας. Με τον τρόπο αυτό γλυτώνεις από πάσης φύσεως διαφημίσεις σε browser αλλά και στις εφαρμογές

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, LAGGI said:

Ευχαριστώ πολύ

Πας στις ρυθμίσεις και βάζεις στο search προσωπικό DNS. Εκεί βάζεις τη διεύθυνση που έγραψε ο φίλος μας. Με τον τρόπο αυτό γλυτώνεις από πάσης φύσεως διαφημίσεις σε browser αλλά και στις εφαρμογές

Εαν κάποιο παιχνίδι σου δίνει κάποια ζωή βλέποντας μια διαφήμιση, χάνεις αυτή την λειτουργία μιας και δεν βλέπεις διαφημίσεις; Επίσης κόβει τις διαφημίσεις στο YouTube; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, noisex said:

Πάντως η παραπάνω πρόταση dns δεν κόβει διαφημίσεις.

Σίγουρα?

Εγώ δεν έχω Πάντως διαφημίσεις!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

b5dc99.dns.nextdns.io
Δοκιμάστε και αυτό πάει σφαίρα


Το βρήκα από εδώ

https://my.nextdns.io/b5dc99/setup
Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πάντως η παραπάνω πρόταση dns δεν κόβει διαφημίσεις.
Κοβει εντελως !!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο. Τώρα ξαναδοκίμασα και παίζει. Είχα πατήσει το αυτόματο, σαν επιλογή, γι αυτό δεν...
Μακάρι να παίζει χωρίς να κάνει τη γραμμή να σέρνεται. Γι αυτό το λόγο είχα σταματήσει να παίζω το adguard.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά αν έχουν αναφερθεί αυτά που θέλω να ρωτήσω αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε είπα να ρωτήσω.. έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και είμαι στο android 12 αγορασμενο από Γερμανό οπότε με GREECE(COS) firmware. έχω δύο ερωτήσεις:

1. Εχθές ενώ το τηλέφωνο ενώ ήταν idle και φόρτιζε σε ασύρματο φορτιστή Samsung έτυχε να το έχω μπροστά μου στο γραφείο και το είδα..έκανε μόνο του επανεκκίνηση χωρίς προφανή λόγο..με το που επανεκκίνησε είδα ότι είχε έρθει μήνυμα από Vodafone που έχω κάρτα ζητώντας να κάνει install ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS.. το αναφέρω μήπως έχει σχέση..έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό με το restart?

2. Επειδή όπως είπα έχει ROM GREECE COS μπορώ να βάλω την GREECE EUR χωρίς πρόβλημα προκειμένου να μην έχει όλα αυτά τα extra από cosmote? Να υποθέσω ότι χάνεις και την εγγύηση έτσι?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanostc said:

Καλησπέρα σε όλους!Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά αν έχουν αναφερθεί αυτά που θέλω να ρωτήσω αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε είπα να ρωτήσω.. έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και είμαι στο android 12 αγορασμενο από Γερμανό οπότε με GREECE(COS) firmware. έχω δύο ερωτήσεις:

1. Εχθές ενώ το τηλέφωνο ενώ ήταν idle και φόρτιζε σε ασύρματο φορτιστή Samsung έτυχε να το έχω μπροστά μου στο γραφείο και το είδα..έκανε μόνο του επανεκκίνηση χωρίς προφανή λόγο..με το που επανεκκίνησε είδα ότι είχε έρθει μήνυμα από Vodafone που έχω κάρτα ζητώντας να κάνει install ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS.. το αναφέρω μήπως έχει σχέση..έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό με το restart?

2. Επειδή όπως είπα έχει ROM GREECE COS μπορώ να βάλω την GREECE EUR χωρίς πρόβλημα προκειμένου να μην έχει όλα αυτά τα extra από cosmote? Να υποθέσω ότι χάνεις και την εγγύηση έτσι?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δες μήπως έχεις βάλει συγκεκριμένο πρόγραμμα κ ώρα για επανεκκίνηση τηλεφώνου 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, challenge143 said:

Δες μήπως έχεις βάλει συγκεκριμένο πρόγραμμα κ ώρα για επανεκκίνηση τηλεφώνου 

Όχι δεν έχω βάλει άλλωστε πρώτη φορά το έκανε!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, thanostc said:

Καλησπέρα σε όλους!Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά αν έχουν αναφερθεί αυτά που θέλω να ρωτήσω αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε είπα να ρωτήσω.. έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και είμαι στο android 12 αγορασμενο από Γερμανό οπότε με GREECE(COS) firmware. έχω δύο ερωτήσεις:

1. Εχθές ενώ το τηλέφωνο ενώ ήταν idle και φόρτιζε σε ασύρματο φορτιστή Samsung έτυχε να το έχω μπροστά μου στο γραφείο και το είδα..έκανε μόνο του επανεκκίνηση χωρίς προφανή λόγο..με το που επανεκκίνησε είδα ότι είχε έρθει μήνυμα από Vodafone που έχω κάρτα ζητώντας να κάνει install ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS.. το αναφέρω μήπως έχει σχέση..έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό με το restart?

2. Επειδή όπως είπα έχει ROM GREECE COS μπορώ να βάλω την GREECE EUR χωρίς πρόβλημα προκειμένου να μην έχει όλα αυτά τα extra από cosmote? Να υποθέσω ότι χάνεις και την εγγύηση έτσι?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επειδή έχεις firmware της Cosmote έχει προεγκατεστημένες τις ρυθμίσεις της στο κέντρο μηνυμάτων και internet.

Το μήνυμα λογικά με τις ρυθμίσεις της Vodafone σου ήρθε για να αντικαταστήσεις τις ρυθμίσεις αυτές.

(Internet μέσω data) και μηνύματα λειτουργούσαν κανονικά πριν;

Αυτό έπρεπε να στο κάνει όταν το έστηνες το τηλέφωνο με την κάρτα sim μέσα και μετά από 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makouin said:

Επειδή έχεις firmware της Cosmote έχει προεγκατεστημένες τις ρυθμίσεις της στο κέντρο μηνυμάτων και internet.

Το μήνυμα λογικά με τις ρυθμίσεις της Vodafone σου ήρθε για να αντικαταστήσεις τις ρυθμίσεις αυτές.

(Internet μέσω data) και μηνύματα λειτουργούσαν κανονικά πριν;

Αυτό έπρεπε να στο κάνει όταν το έστηνες το τηλέφωνο με την κάρτα sim μέσα και μετά από 2 μήνες.

Και όμως δεν είχαν έρθει τα μηνύματα με τις ρυθμίσεις και λειτουργούσαν κανονικά. Βέβαια είναι esim οπότε δεν ξέρω αν παίζει κάτι διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού εδώ και καμιά εβδομάδα, και αντιμετωπίζω το εξής θέμα κάποιες φορές όταν ξεκλειδώσω το κινητό ( είτε με την αναγνώριση προσώπου ή με το δακτυλικο αποτύπωμα) κανει κάποια "σπασίματα" στο σκολαρισμα. αν το κλειδώσω και το ξανά ξεκλειδώσω στρώνει... συμβαίνει και σε αλλους;; διορθώνεται κάπως;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, gsymia said:

Καλησπέρα σε όλους!! είμαι καινούργιος κάτοχος του κινητού εδώ και καμιά εβδομάδα, και αντιμετωπίζω το εξής θέμα κάποιες φορές όταν ξεκλειδώσω το κινητό ( είτε με την αναγνώριση προσώπου ή με το δακτυλικο αποτύπωμα) κανει κάποια "σπασίματα" στο σκολαρισμα. αν το κλειδώσω και το ξανά ξεκλειδώσω στρώνει... συμβαίνει και σε αλλους;; διορθώνεται κάπως;;

Καλημέρα το ίδιο ακριβώς γίνετε και σε μένα μετά το τελευταίο update του Ιανουαρίου

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα.  Όντως είναι πολύ γρήγορο. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δουλευει απροβληματιστα,χωρις κολληματα,χωρις bug, μπαταρια που μου βγαζει την ημερα με αρκετη χρηση,οθοναρα που απολαμβανεις....μονο το μικροβιο της αλλαγης θα με εκανε να την αφησω αφου ειναι τερας αξιοπιστιας τοσο σε επιπεδο Hardware οσο και σε software !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, andreas443 said:

Καλημέρα το ίδιο ακριβώς γίνετε και σε μένα μετά το τελευταίο update του Ιανουαρίου

Και σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο σαν να μαζευεσται αρκετοί με το θέμα αυτό.  Το έχετε κάνει ποτέ επανεκκίνηση την συσκευή μετά το update.  Λέω μήπως...γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα.  Μήπως έχετε αλλάξει άλλον λανσερ κ σας δημιουργεί αυτό θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...