Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οκ.. και? Και σε ποιο κινητό δεν επεμβαίνει αλγοριθμος σε οποιαδηποτε φωτο?. Το θέμα "φεγγάρι " έχει αναλυθει αρκετές φορές στο παρελθόν.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

9 minutes ago, bromonano2 said:

Ναι οκ.. και? Και σε ποιο κινητό δεν επεμβαίνει αλγοριθμος σε οποιαδηποτε φωτο?. Το θέμα "φεγγάρι " έχει αναλυθει αρκετές φορές στο παρελθόν.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν πειραζει.. ας το πούμε άλλη μια.. το αποτελεσμα είναι ιδανικό αλλά μακάρι τα κινητά να έβγαζαν τέτοιες φωτογραφίες.. έχω την εντύπωση πως βουτάει έτοιμη φωτο ανάλογα με τις συνθήκες.. σαν module είναι εξαιρετικό αλλά δυστυχώς κάποιοι νομίζουν ότι το κινητό μας είναι τηλεσκόπιο αλλά δεν..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, adelijohn said:

Σχετικά με το resfresh rate, στα παιχνίδια στο κόβει στα 60; 

Στην εισαγωγή μέχρι να πατήσω την οθόνη ναι μετά όμως όχι. 

Ένα συγκεκριμένο παίζω  Real Racing 3,  δεν ξέρω στα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το update του Ιανουαρίου στη διαχείριση μπαταρίας. Μάλλον μιλάμε για την καλύτερη διαχείριση από τότε που αγόρασα τη συσκευή. Από την άλλη διατηρείται η τυχαία απώλεια σύνδεσης wifi όταν μιλάω στο messenger.Συνδεθηκε χωρίς ίντερνετ μου λέει και πρέπει να κλείσω και να ξανά ανοίξω το wifi. Σε καμμια άλλη συσκευή δεν γίνεται αυτό...

Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν έρχεται με τίποτα η ενημέρωση.  🤬

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 7:52 ΠΜ, adelijohn said:

Καλημέρα παιδιά, 

Εχθές έκανα την αλλαγή από το note 10 plus, οι εντυπώσεις πολύ καλές.

Έβαλα τη κλασσική θήκη για αρχή spigen rugged armor, πολύ καλό κρατημα ,δίνει λίγο όγκο όμως (είχα συνηθίσει και το note που είναι πιο λεπτο) και λέω να τσιμπήσω την ringke onyx, είχα πολύ καλές εντυπώσεις από ringke την έχει κανένας να μου πει αν είναι σχετικά λεπτή ; 

Επίσης βλέπω ότι στον dialer και στις επαφές όταν σκρολλαρεις να πας προς τα κάτω για τα ονόματα δεν έχει την αλφαβητική σειρά δεξιά για να πας άμεσα σε κάποιο γράμμα αλλά έχει μόνο κουκίδες. Αλλάζει αυτό ή είναι νέο με το 12αρι ;

Υπάρχει νόημα να πάρω 45αρι φορτιστή , έχει κάποια διαφορά στο χρόνο φόρτισης με τον 25αρι;

Καλώς σας βρήκα αν και λίγο καθυστερημένα 

Καλησπέρα

Το έχω σχεδόν 2 μήνες. Ευχαριστημένος 100%. Οθόνη, τηλέφωνο, δεδομένα5G, διαχείριση μπαταρίας, κάμερα, φόρτιση,τι να λέμε!

Εγώ πάντα στα κινητά τεράστιες θήκες,φαν της Spigen, έχω την Tough Armor,δεν βάζω τζαμί έχω την μεμβράνη,και αν χαλάσει πάλι μεμβράνη θα βάλω.

Για τον dialer ναι αυτό είναι,απλά κάνεις search.Δεν με χαλάει, λεπτομέρειες.

Θα μείνεις ευχαριστημένος,δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 11:18 ΠΜ, LELELO said:

Παίδες την προστασία συσκευής την έχετε βάλει; χρειάζεται; αν ναι έχει επίπτωση στην ταχύτητα του κινητού;

Screenshot_20220115-121358_Device care.jpg

Εγώ προσωπικά την έχω ενεργοποιήσει,δεν βλέπω κανένα θέμα ούτε σε μπαταρία ούτε κάτι,και μάλλον κάνει καθαρισμό από τυχόν κακόβουλο λογισμικό ή κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το update του Ιανουαρίου στη διαχείριση μπαταρίας. Μάλλον μιλάμε για την καλύτερη διαχείριση από τότε που αγόρασα τη συσκευή. Από την άλλη διατηρείται η τυχαία απώλεια σύνδεσης wifi όταν μιλάω στο messenger.Συνδεθηκε χωρίς ίντερνετ μου λέει και πρέπει να κλείσω και να ξανά ανοίξω το wifi. Σε καμμια άλλη συσκευή δεν γίνεται αυτό...
Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα?
Πράγματι εκπληκτική μπαταρία. Πολύ καλύτερο standby, το cameraserviceworker έχει εξαφανιστεί και πλέον βγάζω 7 ώρες οθόνη σε 48 ώρες αναμονή. Το κινητό είναι πιο smooth από ποτέ και δεν νομίζω ότι θα ξανακάνω update ποτεεεέ .

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι η αναβάθμιση του Ιανουαρίου γιατί, λογικά, θα ήταν μόνο σε επίπεδο ασφάλειας. Πιστεύω ότι στη 12 έκαναν απλά καλή δουλειά. Φάνηκε από την αρχή αυτό και τα όποια προβλήματα ήταν σε εφαρμογές που μετά από αναβάθμιση έφτιαξαν κι αυτές.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω περάσει από όλες τις beta, ακόμα και οι πρώτες stable release της 12 ήταν πανωλεθρια. Το κινητό πλέον έχει γίνει χάρμα οφθαλμών, με υπέροχη αυτονομία και πραγματικά λυπάμαι που θα το δώσω για το s22 ultra

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους που δεν έχουν δει την αυτονομία που λέτε. Σήμερα όλη μέρα έξω στο κέντρο της Αθήνας από 8 το πρωί, και είμαι τώρα με 32% και 2:36 ώρες οθόνη

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vaggouras90 said:

😮 εγω απο τις 8 το πρωι σπιτι λόγω τηλεργασιας με 4ωρες και 22 λεπτα οθονη αλλα μονο wifi ανοιχτο 50%. 

Αν έχεις Cosmote και βαλεις wifi calling με λειτουργια πτησης θα ειχες 60%

2 ώρες πριν, Antonio27 said:

Εγώ πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους που δεν έχουν δει την αυτονομία που λέτε. Σήμερα όλη μέρα έξω στο κέντρο της Αθήνας από 8 το πρωί, και είμαι τώρα με 32% και 2:36 ώρες οθόνη

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Είσαι με 5G λογικά για αυτό... Λογικό ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλώ συγκριτικά με το τι είχα πριν και το τι έχω τώρα. Πριν  τη 12 είχα με το ζορι 24 ώρες αυτονομία με 4 έως 5 ώρες SOT και δύο ενεργές sim. Τώρα είμαι στις 30 ώρες με 6  ώρες SOT και πάλι με δύο sim!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, costsa41 said:

17 ώρες λειτουργίας 7 ώρες οθόνης χωρίς πολύ καλό σήμα πάντα και μεικτή χρήση . Ανοιχτά όλα και πάντα στα 120 δεν το λες και λίγο και να σου απομένει 30% μπαταρία δεν το λες και λίγο. Και φυσικά 24 ώρες σύνδεση με το ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε παιδιά πως βγάζετε τέτοια sot. Εγώ 5 ώρες με το ζόρι. Με wifi στο μαγαζί. Και το Garmin στο bt

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites



Είσαι με 5G λογικά για αυτό... Λογικό ειναι!

Όχι, με 4g ήμουν. Δεν ξέρω ποιες εφαρμογές ρουφάνε τόσο πολύ και κάνουν τη διαφορά με τους υπόλοιπους εδώ μέσα, αλλά εγώ κατά μέσο όρο παίζω στο 4ωρο οθόνη μέχρι το 10%. Περίμενα πολύ παραπάνω με αυτά που άκουγα για τη συσκευή και δυστυχώς έχω απογοητευτεί


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites





Όχι, με 4g ήμουν. Δεν ξέρω ποιες εφαρμογές ρουφάνε τόσο πολύ και κάνουν τη διαφορά με τους υπόλοιπους εδώ μέσα, αλλά εγώ κατά μέσο όρο παίζω στο 4ωρο οθόνη μέχρι το 10%. Περίμενα πολύ παραπάνω με αυτά που άκουγα για τη συσκευή και δυστυχώς έχω απογοητευτεί


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

4G/5G το ίδιο είναι. Data εννοούσα. Τραβάνε πολύ μπαταρία τα δεδομένα

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν δικαιολογείται. Τέτοια νούμερα έβγαζα και με το 9 pro της OnePlus, οπότε δεν ξέρω τι φταίει

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν δικαιολογείται. Τέτοια νούμερα έβγαζα και με το 9 pro της OnePlus, οπότε δεν ξέρω τι φταίει

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Μόνιμα data, με όλα ανοιχτά και με 100% φωτεινότητα, δικαιολογεί μια χαρά ένα 4ωρο οθόνης και πολύ είναι να ξέρεις..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth και συνδεδεμένα ακουστικό κ ρολόι, χρήση νορμάλ, κλήσεις μπορεί κ 8 ώρες , πλοήγηση,ίσως κ κανέναν βίντεο (με δεδομένα) και γω κοντά στις 4 είμαι ίσως κ 5.

Απλά στο τέλος της μέρας συνήθως το βάζω για φόρτιση στο 30% ή καμιά φορά 25% για να έχω μπαταρία την επόμενη.

Όπως είπα είμαι ευχαριστημένος από το θέμα μπαταρία,και σε θέμα αυτονομίας και σε θέμα φόρτισης. Να σημειωθεί ότι τα δεδομένα συνήθως είναι 4G+  και αρκετές φορές και 5G.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση Ιανουαρίου γιατί δεν μου κάνει την τιμή να ερθει.... όλες οι προηγούμενες ήρθαν κατευθείαν ... ΓΚρρρρρρ

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

Στο προσωπικό DNS τι έχουμε να προτείνουμε εκτός από το adguard? Μάλλον το adguard μου ρίχνει την ποιότητα στις συνδέσεις wifi και κολλάνε οι βιντεοκλησεις στο messenger αλλά και στο whatsapp...

Αν το βάλω στο off όλα είναι ΟΚ...

 

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Στο προσωπικό DNS τι έχουμε να προτείνουμε εκτός από το adguard? Μάλλον το adguard μου ρίχνει την ποιότητα στις συνδέσεις wifi και κολλάνε οι βιντεοκλησεις στο messenger αλλά και στο whatsapp...
Αν το βάλω στο off όλα είναι ΟΚ...
 
doh-de.blahdns.com

και καθαρισες..,

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά είχατε δίκιο για την 12αρα όλα δουλεύουν αρμονικά με πολύ καλή αυτονομία. Αυτό που μου αρέσει πολύ εμένα προσωπικά είναι στις ειδοποιήσεις που ανάβει το always on display μέχρι να το διαβάσεις άρα ξέρεις πότε έχεις  μήνυμα. Ένα μπράβο στην Samsung 👍

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...