Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας παιδιά, η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι και το s22, αλλά θα δω τι θα κάνω, έχω μείνει με το note 10 plus που δεν έχω πρόβλημα, απλά θέλω να αλλάξω. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, hittman said:

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας παιδιά, η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι και το s22, αλλά θα δω τι θα κάνω, έχω μείνει με το note 10 plus που δεν έχω πρόβλημα, απλά θέλω να αλλάξω. 

https://www.notebookcheck.net/The-Exynos-2200-Snapdragon-8-Gen-1-and-MediaTek-Dimensity-9000-may-all-run-hot.589466.0.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Τα έχω δει λένε ότι μάλλον θα ψήνεις αυγά χαχαχα γι αυτό και κρατάω μια πισινή, κοιτάω και το fold 3 που είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Θα δούμε,και πάλι ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, doganos said:

Νέα αναβάθμιση 500+ mb

Ενημέρωση ασφαλείας είναι?Ποιο variant έχεις? Το ελληνικό δικό μου ακόμη δεν τη βγάζει...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, LAGGI said:

Ενημέρωση ασφαλείας είναι?Ποιο variant έχεις? Το ελληνικό δικό μου ακόμη δεν τη βγάζει...

Γερμανικό το έκανα. 1 Ιανουαρίου και διόρθωνει προβλήματα λέει, σταθερότητα κτλ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη είναι για S20 Ultra. Ξέρει κανείς πως λέγεται να τη ψάξω για το δικό μας; 5c00e3e64d7ceac269f1c9d2b303f7a6.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



996821115036363dc2acedba7f17a633.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 8:17 ΜΜ, hittman said:

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας παιδιά, η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι και το s22, αλλά θα δω τι θα κάνω, έχω μείνει με το note 10 plus που δεν έχω πρόβλημα, απλά θέλω να αλλάξω. 

Φίλε και εγώ έτσι ακριβώς είμαι έχω το note 2μιση χρόνια και με έχει πιάσει να αλλάξω στο 21 ultra, εχω και κάποιες δωροεπιταγες από το πλαίσιο αλλά έχω ξενερωσει λιγο γιατί δεν υπάρχει το 256 διαθέσιμο , μόνο το 128, αλλά θα μου βγει σε καλή τιμή. Δε ξέρω αν και το 22 που θα βγει θα παίζει τόσο χαμηλά όσο το 21 τώρα οπότε μάλλον θα προχωρησω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες να βάλω τζαμάκι και τη 2η φορά ζελατίνα, όπου και τις δύο η εφαρμογή έγινε χάλια και τα πέταξα στο δεκάλεπτο μέσα, πήγα τώρα σε Dome Glass, θα ενημερώσω αν αυτό με τα jig και όλα τα εξαρτήματα εγκατάστασης πάει καλύτερα αλλιώς εγκαταλείπω και το αφήνω σκέτο όπως το είχα κάτι μήνες τώρα...

Είχα βάλει τζαμάκια αρκετά πιο παλιά σε άλλες συσκευές, δεν θυμάμαι να ήταν τόσο φασαρία όσο με αυτό εδώ.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mclisme said:

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες να βάλω τζαμάκι και τη 2η φορά ζελατίνα, όπου και τις δύο η εφαρμογή έγινε χάλια και τα πέταξα στο δεκάλεπτο μέσα, πήγα τώρα σε Dome Glass, θα ενημερώσω αν αυτό με τα jig και όλα τα εξαρτήματα εγκατάστασης πάει καλύτερα αλλιώς εγκαταλείπω και το αφήνω σκέτο όπως το είχα κάτι μήνες τώρα...

Είχα βάλει τζαμάκια αρκετά πιο παλιά σε άλλες συσκευές, δεν θυμάμαι να ήταν τόσο φασαρία όσο με αυτό εδώ.

Καλημέρα αν είσαι από Αθήνα πας από την smartec και σου βάζουν και την ζελατίνα τις samsung αλλά έχουν και τζαμάκια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreas443 said:

Καλημέρα αν είσαι από Αθήνα πας από την smartec και σου βάζουν και την ζελατίνα τις samsung αλλά έχουν και τζαμάκια


Δυστυχώς μόλις έφυγα από Αθήνα και θα αργήσω να ξαναβρεθώ εκεί αλλιώς θα το έκανα.

Ας ελπίσω να τα καταφέρω με το Dome Glass...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, adelijohn said:

Φίλε και εγώ έτσι ακριβώς είμαι έχω το note 2μιση χρόνια και με έχει πιάσει να αλλάξω στο 21 ultra, εχω και κάποιες δωροεπιταγες από το πλαίσιο αλλά έχω ξενερωσει λιγο γιατί δεν υπάρχει το 256 διαθέσιμο , μόνο το 128, αλλά θα μου βγει σε καλή τιμή. Δε ξέρω αν και το 22 που θα βγει θα παίζει τόσο χαμηλά όσο το 21 τώρα οπότε μάλλον θα προχωρησω

Καλησπέρα φίλε μου το πήρα πριν λίγο από public 12 256 ,ενώ δεν φαίνεται διαθέσιμο υπήρχε ένα κομμάτι,το έμαθα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hittman said:

Καλησπέρα φίλε μου το πήρα πριν λίγο από public 12 256 ,ενώ δεν φαίνεται διαθέσιμο υπήρχε ένα κομμάτι,το έμαθα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία. 

Έχω μιλήσει με το πλαίσιο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει, θα πάω για το 128 μάλλον, σου εύχομαι να το χαρεις!!! Δώσε εντυπώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση εχω την εντύπωση πως το scroll και η εναλλαγή παραθύρων σαν να έχει σπασίματα; Πάει πιο αργά κάπως; Αλλά όχι πάντα....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Eyezdark said:

Χρόνια πολλά 

Υπάρχει κάποιο τζάμι να δουλεύει σωστά;;

ειδάλλως να τοποθετήσω μεμβράνη;;

Κ που.. καμία πρόταση;; 

 

Εχω το whitestone με το υγρό.Εκατσε τελεια και δουλευει τέλεια.Η προστασία υποδειγματικη και η αίσθηση λειτουργίας τελεια.Κάποια στιγμή στην αρχη δεν έπιανε πάντα το αποτύπωμα αλλά αυτό περιέργως έστρωσε μετα και δεν με απασχόλησε ξανά!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση εχω την εντύπωση πως το scroll και η εναλλαγή παραθύρων σαν να έχει σπασίματα; Πάει πιο αργά κάπως; Αλλά όχι πάντα....

Λες για την αναβάθμιση που βγήκε χθες(Ιανουαρίου με 500+ mb) που είπε ένας φίλος ή τη 12 γενικά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Νομίζω το ίδιο και ίσως καλύτερο. Δε μου έχει κάνει ποτέ κάτι. Μήπως βέβαια είναι και η πιο μεγάλη ραμ που έχει το δικό μου λόγω χωρητικότητας; Πάντως από τη στιγμή που μπήκε η 12 , και πάνω στην προηγούμενη, χωρίς επαναφορά, όλα λειτουργούν τέλεια. Με κάποιο πρόβλημα στο Facebook κάποια στιγμή το οποίο έφτιαξε και δε βγάζει το μήνυμα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι δεν έχει να κάνει .

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία σας πιστεύετε την έκδοση 12 τα διωρθωσαν όλα τα bug; Με τρώει κ το δικό μου χέρι να την περάσω ή να περιμένω κανένα μήνα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, LELELO said:

Λες για την αναβάθμιση που βγήκε χθες(Ιανουαρίου με 500+ mb) που είπε ένας φίλος ή τη 12 γενικά;

Την αναβαθμιση που βγηκε εχθες... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, doganos said:

Την αναβαθμιση που βγηκε εχθες... 

Άλλος που να την έκανε να μας πει να βλέπει αν βλέπει όσα αρνητικά είδε ο φίλος και πως γενικα του έκατσε;

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mclisme said:

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες να βάλω τζαμάκι και τη 2η φορά ζελατίνα, όπου και τις δύο η εφαρμογή έγινε χάλια και τα πέταξα στο δεκάλεπτο μέσα, πήγα τώρα σε Dome Glass, θα ενημερώσω αν αυτό με τα jig και όλα τα εξαρτήματα εγκατάστασης πάει καλύτερα αλλιώς εγκαταλείπω και το αφήνω σκέτο όπως το είχα κάτι μήνες τώρα...

Είχα βάλει τζαμάκια αρκετά πιο παλιά σε άλλες συσκευές, δεν θυμάμαι να ήταν τόσο φασαρία όσο με αυτό εδώ.

Γενικως ειναι θεμα γενικα απο τοτε που μικρυναν τα bezel. Στο S20+ την εβαλα με  το X-One 20 μηνες (3 τζαμακια) αλλα πλεον το εχω χωρις τιποτα. Καινουργιο δεν ειναι πλεον ουτε θα το πουλησω οποτε ηρθε η ωρα να το απολαυσω χωρις τζαμακια.

Το Dome το ειχα βαλει 2 φορες στο S10e και τις 2 εβγαλε κολλα εσωτερικα πανω στο τζαμακι (ξεραθηκε δλδ και εκανε θαμπωμα στην οθονη). 

Γενικως μου αρεσει να αλλαζω θηκες και ηταν μπελας να προσεχεις μην ξεκολλησει το τζαμι η η φαση ταιριαζει δεν ταιριαζει η θηκη με το τζαμι.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, costsa41 said:

Απορώ πως ακόμα δεν την έχεις περάσει ειδικά αν κάνεις όλες τις ενημερώσεις

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κώστα τις έχω σταματήσει τις ενημερώσεις να τις κάνω κ η αλήθεια σχεδόν μέρα παρά μέρα μου πετάει ειδοποιήσεις μια για το play store μια για το galaxy store κ μια για ενημέρωση λογισμικού. Κ έχει αρχίσει να κουράζει αλλά το τηλέφωνο πάει σφαίρα.. από την άλλη είχα ακούσει για ορισμένα bug κ ότι η samsung την πήρε πίσω την ενημέρωση κ προβληματιστικα η αλήθεια γι αυτό έχω μείνει στην 11 . Αλλά από ότι διαβάζω εδώ δεν έχετε αντιμετώπιση κάποιο σοβαρό πρόβλημα εκτός του φίλου ποιο πάνω που δεν ξέρω τι ισχύει. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ μεγάλο λάθος να μην κάνει κάποιος τις ενημερώσεις εφαρμογών , πόσο συστήματος,  γιατί διορθώνουν κενά ασφαλείας. Γι'αυτό άλλωστε βγαίνει μηνιαίο patch ασφαλείας από την google. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...