Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν φλασαρουμε με odin πρέπει να έχουμε ενα back up πάντα.
Συμβαίνουν διάφορα!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ernesto1983 said:

spay υποστηριζει η ρομ βιετναμ (xvv) και η ταυλανδης (THL) αν και απο το 2022 στην ταυλανδη δν θα υποστηριζεται!!!

 

Να φλασαρω ειδικές ρομ με ειδικά εργαλεία από ειδική πρόσβαση κτλ κτλ, (πάνε χρόνια από τότε που το έκανα) δεν με ψήνει γιατί δεν έχω ούτε το λόγο ούτε το χρόνο πλέον.

Ρωτάω επειδή βλέπω ότι υποστηρίζεται επίσημα σε μια σειρά από ευρωπαϊκές χώρες μεταξύ των οποίων και η Σουηδία οπότε λογικά θα υπάρχει κι άλλος τρόπος να ρυθμιστεί η Τοποθεσία και υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με την αρχική Sim που χρησιμοποιήθηκε.

Αυτό ενισχυεται απο το γεγονός οτι σε S20 FE που αγοράστηκε από Ελλάδα αλλά στήθηκε με Σουηδική sim εξαρχής,  το S Pay δουλεύει κανονικά! Χωρίς κανένα πείραγμα.

Μήπως μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος οτι είναι εφικτό μέσω σιμ; αν και θα χρειαστεί factory reset για να αλλάξει η Τοποθεσία όπως βλέπω...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, chris1974 said:

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που είναι το ξυπνητήρι στις ρυθμίσεις γιατί έχω φάει κόλλημα και δεν το βρίσκω.

στο ρολοι θα πας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα
Πήρα και εγώ το S21 Ultra. Όλα καλά εκτός από την μπαταρία. Δεν είναι τούμπανο. Έχω μπει σε κάποια forum που λένε ότι η μπαταρία στο Android 12 έχει πέσει πολύ. Αναφέρουν πτώση σε screen on time από τις 10 ώρες περίπου στις 7.Περιπου 7, 5 ώρες SOT έχω και εγώ με όλα ανοιχτά, 120 HZ και full ανάλυση. Εσείς που περίπου είστε;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, zbutlr said:

Παιδιά καλησπέρα
Πήρα και εγώ το S21 Ultra. Όλα καλά εκτός από την μπαταρία. Δεν είναι τούμπανο. Έχω μπει σε κάποια forum που λένε ότι η μπαταρία στο Android 12 έχει πέσει πολύ. Αναφέρουν πτώση σε screen on time από τις 10 ώρες περίπου στις 7.Περιπου 7, 5 ώρες SOT έχω και εγώ με όλα ανοιχτά, 120 HZ και full ανάλυση. Εσείς που περίπου είστε;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

10 ώρες δεν είχε ποτέ το συγκεκριμένο τηλέφωνο.. τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση πάνω από τις 7:30 δεν έχει ξεπεράσει ποτέ.. Εγώ παίζω συνήθως από 5 έως 7,5 αλλά το κάνω σκληρή χρήση.. στο τέλος της ημέρας έχω το λιγότερο 30% μπαταρία... για εμένα η μπαταρία είναι εξαιρετική καθώς μία μέρα τη βγάζει άνετα και τώρα που έχω περάσει αρκετές μέρες στην 12 έχει στρώσει ξανά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα
Πήρα και εγώ το S21 Ultra. Όλα καλά εκτός από την μπαταρία. Δεν είναι τούμπανο. Έχω μπει σε κάποια forum που λένε ότι η μπαταρία στο Android 12 έχει πέσει πολύ. Αναφέρουν πτώση σε screen on time από τις 10 ώρες περίπου στις 7.Περιπου 7, 5 ώρες SOT έχω και εγώ με όλα ανοιχτά, 120 HZ και full ανάλυση. Εσείς που περίπου είστε;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


10 ώρες το συγκεκριμένο τηλ βγάζει με 60hz/ fhd ,χωρίς συνδέσεις με ρολόγια κτλ.

5 με 8 sot ώρες ανάλογα με την χρήση βγαζει. Εμένα προσωπικά δεν με έχει προδωσει ΠΟΤΕ στην διάρκεια ενός 24ωρου και αυτό νομίζω είναι το σημαντικό στην τελική με οποία χρήση (120 hz/qhd/ galaxy watch 4 , buds pro μόνιμα καρφωμενα πανω) και αν του έχω κανει( φυσικα χωρίς παιχνίδια καθώς δεν ασχολούμαι με mobile gaming)

Φυσικά παίζει ρόλο και αν είσαι εν κίνηση όλη μέρα η στο γραφείο/σταθερός σε ένα σημείο ( πληγή του exynos)

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

10 ώρες δεν είχε ποτέ το συγκεκριμένο τηλέφωνο.. τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση πάνω από τις 7:30 δεν έχει ξεπεράσει ποτέ.. Εγώ παίζω συνήθως από 5 έως 7,5 αλλά το κάνω σκληρή χρήση.. στο τέλος της ημέρας έχω το λιγότερο 30% μπαταρία... για εμένα η μπαταρία είναι εξαιρετική καθώς μία μέρα τη βγάζει άνετα και τώρα που έχω περάσει αρκετές μέρες στην 12 έχει στρώσει ξανά
Άρα είμαι εντάξει. Ας μην το ψάξω παραπάνω.. Ευχαριστώ 1f61388fe9641f86ca8b930943d776bf.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zbutlr said:

Άρα είμαι εντάξει. Ας μην το ψάξω παραπάνω.. Ευχαριστώ 1f61388fe9641f86ca8b930943d776bf.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις και αυτά που ανέφερε ο φίλος πάνω θα το κρίνεις... πρέπει να τσεκάρεις αν έχεις μία ή δύο κάρτες αν το σήμα σου είναι ικανοποιητικό εκεί που βρίσκεσαι αν χρησιμοποίησα αρκετές φορές δεδομένα τι συνδέσεις έχεις bluetooth και τα λοιπά.. επίσης αν το έχεις λίγες ημέρες πρέπει να το αφήσεις να κάνει την ανάλογη εκμάθηση με τον τρόπο που το χρησιμοποιείς..

Ανοιχτά 7 μισή ώρες που σου βγάζει έχουν γίνει με απαιτητική χρήση σε σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω κανει την αναβάθμιση σε 12 τέτοια νούμερα δεν έχω ματαξαναδει.  5.30 με βία 6 είμαι.  Για μια τέτοια συσκευή δεν χρειάζεται να πολύ αναλύουμε μπαταρία εκτός αν υπάρχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έπαψα να κοιτάω sot και να ασχολούμαι συνέχεια με την μπαταρία χαίρομαι και αυτό το τηλέφωνο και όσα είχα προηγούμενα.

Βγάζει μέρα με την χρήση μου επομένως δεν ασχολούμαι καθόλου. 

Πολύ ψυχοφθορα διαδικασία τελικά που για πολλά χρόνια ακολουθούσα. 

Καλές γιορτές σε όλους! 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έπαψα να κοιτάω sot και να ασχολούμαι συνέχεια με την μπαταρία χαίρομαι και αυτό το τηλέφωνο και όσα είχα προηγούμενα.
Βγάζει μέρα με την χρήση μου επομένως δεν ασχολούμαι καθόλου. 
Πολύ ψυχοφθορα διαδικασία τελικά που για πολλά χρόνια ακολουθούσα. 
Καλές γιορτές σε όλους! 
Έτσι ακριβώς...

Αν και μέσα μου το μόνο που ζηλεύω από ios μεριά είναι η μπαταρία..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, bromonano2 said:

Έτσι ακριβώς...

Αν και μέσα μου το μόνο που ζηλεύω από ios μεριά είναι η μπαταρία..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Ειδικα με μια τοσο μεγαλη οθονη και 120Hz που χαλαει πολυ ενεργεια (+always on Display).

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

"Αναβάλλεται ξανά η μεγάλη One UI 4 αναβάθμιση για τα Samsung smartphones - Unboxholics.com" https://unboxholics.com/news/tech/89632-anavalletai-xana-i-megali-one-ui-4-anavathmisi-gia-ta-samsung-smartphones

Παιδιά τι γίνεται εσείς που έχετε κάνει την αναβάθμιση.  Πλάκα πλάκα έχει σταματήσει να με ενημερώνει πλέον  για την 12 άρα  . Την διέκοψε η samsung  λόγο προβλημάτων  λένε. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Vodafone branded έχει πάρει 12άρα? Δε μου τη βγάζει ενώ σε άλλο ελληνικό μου την έδωσε και δουλεύει και άψογα. Τι παίζει ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, trod said:

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Ειδικα με μια τοσο μεγαλη οθονη και 120Hz που χαλαει πολυ ενεργεια (+always on Display).

Έχω όλα όσα με βολεύουν / Μ αρέσουν και απολαμβάνω την συσκευή. 

Bluetooth τοποθεσία data μόνιμα ανοιχτά. 

2k 120hz κτλ. 

Όποιος καταφέρει να σταματήσει να κοιτάει sot θα σωθεί. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα νεο update android 12 DBT G998BXXS3BULC       01-12-2021 ουτε εγω εχω καποιο θεμα ...ομως οπως εγραψα πριν με αναζητηση samfirm κλπ κλπ εκτος απο γερμανια το εχουν γυρισει σε android 11

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Έχω όλα όσα με βολεύουν / Μ αρέσουν και απολαμβάνω την συσκευή. 

Bluetooth τοποθεσία data μόνιμα ανοιχτά. 

2k 120hz κτλ. 

Όποιος καταφέρει να σταματήσει να κοιτάει sot θα σωθεί. 🙂 

Συμφωνω, αυτο που εγραψα ειναι οτι δεν γινεται να ζηταμε πολυ καλες οθονες, μεγαλες και 20 ωρες αυτονομια. Εμενα οι ωρες που κραταει με υπερκαλυπτουν. Δεν καθομαι να δω ποσες ακριβως ειναι ουτε με ενδιαφερει.

 

10 minutes ago, Strofigkas said:

Μετά την μεγάλη αναβάθμιση σε 12,ποσες μικρότερες αναβαθμίσεις πήρατε; 

μια.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Strofigkas said:

Μετά την μεγάλη αναβάθμιση σε 12,ποσες μικρότερες αναβαθμίσεις πήρατε; 

τεσσερις...G998BXXU3BUKG ,  G998BXXS3BUL1,  G998BXXS3BUL6,G998BXXS3BULC

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μείνει στην G998BXXS3BUL1

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kountoura said:

Έχω όλα όσα με βολεύουν / Μ αρέσουν και απολαμβάνω την συσκευή. 

Bluetooth τοποθεσία data μόνιμα ανοιχτά. 

2k 120hz κτλ. 

Όποιος καταφέρει να σταματήσει να κοιτάει sot θα σωθεί. 🙂 

Από τότε που έβαλα να προστασία μπαταρίας (να κλείνει η φόρτιση στο 85%) ηρέμησα και δεν κοιτάω πλέον sot..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Θέλω να σας ενημερώσω ότι με επαναφορά εργοστασιακων τα περισσότερα μικροπροβληματακια διορθώθηκαν.  Το μόνο σοβαρό θέμα που δυστυχώς συνεχίζεται ακόμη είναι με το Bluetooth στο αυτοκίνητο. Ενώ συνδέεται κανονικά όταν πάω να κάνω μία κλήση κάνει κάποια δευτερόλεπτα να ακουστεί ο ήχος από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Εάν ο συνομιλητής σηκώσει γρήγορα το τηλέφωνο και εκείνη τη στιγμή εγώ ακούω μουσική μου μιλάει και δεν τον ακούω. Προφανώς όμως ειναι θέμα της 12 και όχι του τηλέφωνου έτσι πιστεύω

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ένα update έκανε μετά το major. Έχει μεινει στο BUL1...

Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα προς το παρόν και χωρίς hard reset...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από S20 Ultra, και η γυναίκα μου έχει το S20 FE 5G. Και το ultra και το FE είναι μονίμως κλειδωμένα σε 5G. Στο S21 με πετάει συνέχει σε 4G+ σε σημεία που είχα και έχει το FE κολλημένο 5G. Το S21 μου είναι EUR EUR EUR EUX EUR. Έτσι ήταν και το S20 Ultra νομίζω.. Δεν είναι δηλαδή κάποιας άλλης χώρας να έχει περίεργη ρύθμιση... Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε σημείο σταματημένος και το FE έχει 3 γραμμές 5G εμένα έχει μια και συνέχεια πέφτει σε 4G. Καμιά ιδέα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...