Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, SpeedRacer said:

Όταν λες Ελληνικό είναι Euro ;

Γιατί στο δικό μου που είναι Euro δεν έχει έρθει ακόμα 

Εγώ σε ελληνικό την έκανα ήδη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, LELELO said:

Εγώ σε ελληνικό την έκανα ήδη..

Μόνο σε Ελληνικό Vodafone έχουν δώσει μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, SpeedRacer said:

Όταν λες Ελληνικό είναι Euro ;

Γιατί στο δικό μου που είναι Euro δεν έχει έρθει ακόμα 

Καλημέρα ..

EUR ειναι και το δικο μου και πηρε κανονικα update...κανε αναζητηση χειροκινητα ..

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zorbas100 said:

Καλημέρα ..

EUR ειναι και το δικο μου και πηρε κανονικα update...κανε αναζητηση χειροκινητα ..

Σωστός κι εγώ χειροκίνητα το έκανα αφού είδα ότι ήρθε σε ελληνικό όταν το ανέβασε στο topic ένα παιδί..

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. Μια ερωτηση οσο αφορα τα csc: Ειχα ελληνικο και γυρισα σε ινδονησιας. Επειδη ηθελα ευρωπαικο γιατι αργουσε πολυ να παρει αναβαθμισεις, εβαλα DBT με αποτελεσμα να γινουν ολα EUX εκτος απο το τελευταιο που ηταν eur. Το αποτελεσμα ηταν να εχω αναγνωριση αγνωστων στον dialer αλλα να μην παιρνω αυτοματα αναβαθμισεις. Πηγα να βαλω μια ελληνικη τωρα και παρεμειναν σε EUX ολα. Εχετε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω? πρεπει να ξανα βαλω ινδονησιας και μετα ελληνικη μηπως?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mips said:

Αυτό ισχύει για όλες τις samsung συσκευές η μόνο για την συγκεκριμένη???

για ολες!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ernesto1983 said:

για ολες!!

Οπότε για note 10 plus που θέλω κατεβάζω με frija(κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβως) και περνάω με odin σωστά? Και κάτι άλλο προτείνεις καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mips said:

Οπότε για note 10 plus που θέλω κατεβάζω με frija(κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβως) και περνάω με odin σωστά? Και κάτι άλλο προτείνεις καθαρή εγκατάσταση ή από πάνω?

καθαρη εγκαταστασηη συνιστω παντα και θα βαλεις το csc οχι το (home csc) για να γινει clean install.ελα p.m

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα. Μια ερωτηση οσο αφορα τα csc: Ειχα ελληνικο και γυρισα σε ινδονησιας. Επειδη ηθελα ευρωπαικο γιατι αργουσε πολυ να παρει αναβαθμισεις, εβαλα DBT με αποτελεσμα να γινουν ολα EUX εκτος απο το τελευταιο που ηταν eur. Το αποτελεσμα ηταν να εχω αναγνωριση αγνωστων στον dialer αλλα να μην παιρνω αυτοματα αναβαθμισεις. Πηγα να βαλω μια ελληνικη τωρα και παρεμειναν σε EUX ολα. Εχετε καμια ιδεα τι πρεπει να κανω? πρεπει να ξανα βαλω ινδονησιας και μετα ελληνικη μηπως?
Νικόλα επειδή κι εγώ βρέθηκα στην ίδια θέση ,η μόνη λύση είναι το samkey.
Τα έχει κάνει σκατα η Samsung δυστυχώς και δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Αγοράζεις credit για samkey (googleαρε ώστε να βρεις όσο πιο φτηνά γίνεται) και μετά κατεβάζεις το samkey, βάζεις τους κωδικούς που σου στείλανε και μετά διαλέγεις ποιο csc θες να βάλεις.
Αυτό ήταν!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panosfx said:

Νικόλα επειδή κι εγώ βρέθηκα στην ίδια θέση ,η μόνη λύση είναι το samkey.
Τα έχει κάνει σκατα η Samsung δυστυχώς και δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
Αγοράζεις credit για samkey (googleαρε ώστε να βρεις όσο πιο φτηνά γίνεται) και μετά κατεβάζεις το samkey, βάζεις τους κωδικούς που σου στείλανε και μετά διαλέγεις ποιο csc θες να βάλεις.
Αυτό ήταν!

Χωρίς φλασαρισμα ? Και αν θες να γυρίσεις σε προηγούμενο πάλι πληρώνεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panosfx said:

Δεν ξερω αν το προσεξε κανεις  ουτε το SamFirm  ουτε το Frija δουλευουν και τα δυο κατεβαζουν android 11 κυριολεκτικα απο χθες οτι ναναι...

 

15 minutes ago, panosfx said:

 

 

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φλασαρισμα ? Και αν θες να γυρίσεις σε προηγούμενο πάλι πληρώνεις ?
Ναι δυστυχώς....Εκτός κι αν πας σε Ρομ που δεν είναι multicsc όπως είναι της Ινδονησίας.Εκει μπορείς να φλασαρεις μέσω Odin όπως ξέραμε.
Ναι χωρίς φλασαρισμα.Ομως σου κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Ναι δυστυχώς....Εκτός κι αν πας σε Ρομ που δεν είναι multicsc όπως είναι της Ινδονησίας.Εκει μπορείς να φλασαρεις μέσω Odin όπως ξέραμε.
Ναι χωρίς φλασαρισμα.Ομως σου κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Το έκανα με samkey αλλά δεν πήρα 12άρα ενώ πέρασα eur.. 

Και άλλαξαν όλα σχεδόν στο csc.  

Με Ινδονησίας έκανα δοκιμή να πάω από Ινδονησίας σε ελληνική αλλά έγιναν όλα eux ξανά 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, LELELO said:

Σωστός κι εγώ χειροκίνητα το έκανα αφού είδα ότι ήρθε σε ελληνικό όταν το ανέβασε στο topic ένα παιδί..

Καλημέρα...

Κι εγω EUR μαλλον εχω,απο το πλαισιο μαλιστα αγορασμενο,,,αλλά αναβαθμιση δε βλέπω!Το πάω και χειροκινητα και τιποτε ακομα!

Δεν ξερω αν διαβασα σωστα αλλα η εφαρμογη phone info λέει

Product code

SM-G998BZKGEUR,

στην αλΛη σελιδα λέει:

CSC Version:

G998BXXU3BUKG

Ειναι Ευρωπαικό αυτο άραγε?

 

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με samkey αλλά δεν πήρα 12άρα ενώ πέρασα eur.. 
Και άλλαξαν όλα σχεδόν στο csc.  
Με Ινδονησίας έκανα δοκιμή να πάω από Ινδονησίας σε ελληνική αλλά έγιναν όλα eux ξανά 
Με μπερδεψες...Θέλεις να βάλεις Ινδονησίας ή Ελληνική;
Αν θες Ινδονησίας ,φλασαρε με Odin κατευθείαν.
Αν θες Ελληνική ,τότε φλασαρε με Odin την Ελληνική και μετά με samkey περνά το σωστό csc (EUR).

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Με μπερδεψες...Θέλεις να βάλεις Ινδονησίας ή Ελληνική;
Αν θες Ινδονησίας ,φλασαρε με Odin κατευθείαν.
Αν θες Ελληνική ,τότε φλασαρε με Odin την Ελληνική και μετά με samkey περνά το σωστό csc (EUR).

την ελληνικη ηθελα, την οποια ειχα "χαλασει" βαζοντας ινδονησιας και μετα DBT με αποτελεσμα να γινει eux... 

Και πιστευα οτι αν ξανα βαλω ινδονησιας και μετα ελληνικη, οτι θα επεστρεφα στην ελληνικη αλλα παπαλα. με samkey επαιξε μονο και ευχαριστω πολυ τον @ernesto1983 για την βοηθεια και το key Που μου εδωσε..

Βεβαια αναβαθμιση δεν πηρα απο ανδροιδ 11 αλλα που θα παει, θα ερθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. 

Στην αναβάθμιση τη 12 που ήταν πολύ μεγάλη είχα κάνει εργοστασιακές πριν να την εγκαταστήσω και όχι μετά.. πολύ λένε πως πρέπει και μετα..

Εγώ δεν είχα κάτι ιδιαίτερο αλλά χθες είχα χρόνο και και έκανα εργοστασιακες.. δεν βλέπω καμία διαφορά αλλά λίγες μικρές βελτιώσεις υπάρχουν.. 

Link to comment
Share on other sites

την ελληνικη ηθελα, την οποια ειχα "χαλασει" βαζοντας ινδονησιας και μετα DBT με αποτελεσμα να γινει eux... 
Και πιστευα οτι αν ξανα βαλω ινδονησιας και μετα ελληνικη, οτι θα επεστρεφα στην ελληνικη αλλα παπαλα. με samkey επαιξε μονο και ευχαριστω πολυ τον @ernesto1983 για την βοηθεια και το key Που μου εδωσε..
Βεβαια αναβαθμιση δεν πηρα απο ανδροιδ 11 αλλα που θα παει, θα ερθει.
Να ναι καλά το παιδί ,κι εμένα ο Ernesto με βοήθησε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, LELELO said:

Καλησπέρα σε όλους.. 

Στην αναβάθμιση τη 12 που ήταν πολύ μεγάλη είχα κάνει εργοστασιακές πριν να την εγκαταστήσω και όχι μετά.. πολύ λένε πως πρέπει και μετα..

Εγώ δεν είχα κάτι ιδιαίτερο αλλά χθες είχα χρόνο και και έκανα εργοστασιακες.. δεν βλέπω καμία διαφορά αλλά λίγες μικρές βελτιώσεις υπάρχουν.. 

Όπως τι μικρές βελτιώσεις εννοείς; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Όπως τι μικρές βελτιώσεις εννοείς; 

Λάγκαρε κάποιες φορές σε κάποιες εφαρμογές.. 

Είχα θέμα με τα hz.

Είναι πιο σβέλτο σε απόκριση..

Δε είχα κάποιο θέμα για να κάνω εργοστασιακές αλλά με έτρωγε.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Πανευτυχής κάτοχος και εγώ πλέον. Έρχομαι από S20 Ultra. Πήρα το 256 λόγω έλλειψης sd card. Μιας και διάβασα ότι και το s22 δε θα έχει sd πήρα την απόφαση να αλλάξω. Πολύ καλό το κινητό, πιο αεράτο από το S20 ultra..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με Samsung Pay τι παίζει; Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ και νόμιζα ότι υποστηρίζεται κανονικά και μάλιστα είναι ανάγκη να το χρησιμοποιήσω άμεσα όμως όταν το ανοίγω μου γράφει "Samsung Pay isn't supported on your phone" ! Ισχύει αυτό;;

ΥΓ. Το τηλέφωνο το έστησα στην Ελλάδα με ελληνική SIM, όπου τώρα βλέπω ότι δεν ανήκει στις υποστηριζόμενες χώρες, όμως πλέον βρίσκομαι Σουηδία όπου υποστηρίζεται το Samsung Pay και έχω και σουηδική SIM μέσα. Να υποθέσω ότι έχει μείνει στο ελληνικό setting και θέλει επαναφορά εργοστασιακών;

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mclisme said:

Καλησπέρα, με Samsung Pay τι παίζει; Δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ και νόμιζα ότι υποστηρίζεται κανονικά και μάλιστα είναι ανάγκη να το χρησιμοποιήσω άμεσα όμως όταν το ανοίγω μου γράφει "Samsung Pay isn't supported on your phone" ! Ισχύει αυτό;;

ΥΓ. Το τηλέφωνο το έστησα στην Ελλάδα με ελληνική SIM, όπου τώρα βλέπω ότι δεν ανήκει στις υποστηριζόμενες χώρες, όμως πλέον βρίσκομαι Σουηδία όπου υποστηρίζεται το Samsung Pay και έχω και σουηδική SIM μέσα. Να υποθέσω ότι έχει μείνει στο ελληνικό setting και θέλει επαναφορά εργοστασιακών;

spay υποστηριζει η ρομ βιετναμ (xvv) και η ταυλανδης (THL) αν και απο το 2022 στην ταυλανδη δν θα υποστηριζεται!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος που είναι το ξυπνητήρι στις ρυθμίσεις γιατί έχω φάει κόλλημα και δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να φλασαρω την τελευταια 12αρα DBT με Odin και σταματαει λιγο πριν τελειωσει και βγαζει FAIL και τωρα εννοειται δε μπορω να κανω boot... δεν πρεπει με τιποτα να χασω οτι εχω μεσα διοτι δεν εχω backup...

 

να προσπαθησω να βαλω 11αρα ? θα μπει ? η να βαλω αλλη εκδοση 12αρα ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...