Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • Administrators
19 minutes ago, ilka71 said:

τα λινκ που βάζεις πάντα μέσω tapatalk με πάνε εδώ...

Δεν το δουλεύω καθόλου το tapatalk για να μπορέσω να σε βοηθήσω περισσότερο. Τα links πάντως είναι σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιχειρήσει κανείς κάτι τέτοιο; Η θα υπάρχουν lag κ δεν θα δουλεύει τίποτα σωστά; Από κατανάλωση μπαταρία επιρεαζει ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Νεο bug του κινητού, παρατήρησα ότι με το Bluetooth στο αυτοκίνητο όταν πάω να κάνω μια κλήση ενώ φαίνεται να είναι συνδεδεμένο μια χαρά μόλις πάω να κάνω μια κλήση καθυστερεί να πάει ο ήχος στο αυτοκίνητο. Σαν να περιμένει να το σηκώσει αυτός που παίρνω και μετά συνδέεται 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σορρυ αν έχει απαντηθεί νωριτερα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα ταυτόχρονης χρήσης της sim της Vodafone που έχω στο τηλ με eSIM της Cosmote. Σαν να έχεις δηλαδή ένα dual sim κινητό.

Εχω φοβερό πρόβλημα με την Vodafone στην περιοχή μου αλλά δεν θέλω να αλλάξω πρόγραμμα (φοιτητικό cu) και θέλω να έχω κάβα την cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω εκανα εργοστάσιακες στο τηλεφωνο γιατι ειχε bug απο την αναβάθμιση παρατήρησα και αλλο ενα που δεν έστρωσε με το reset οταν ανοιγω μια συνομιλία στο messeger και παω να βγω για ελαχιστα δεν πιάνει η αφη στην οθονη το κανει και εσας ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα πριν μια βδομάδα το κινητό και παρατηρώ γρήγορη αποφορτιση της μπαταρίας χωρίς παιξιμο παιχνιδιών και βαρια χρήση. Πανω απο 12-14 ώρες δεν αντέχει. Ειναι λες και εχω ακόμα το προηγούμενο μου κινητό(mate 10 pro, 4ετιας).Χθες έκανα μια επαναφορά μήπως φταίει η 12αρα, να δω πως θα πάει. Στο διαγνωστικό έλεγχο δεν εμφανίζει κάποιο πρόβλημα αλλά μου κάνει εντύπωση ότι στην υγεία βγάζει καλή, δεν θα έπρεπε να ήταν εξαιρετική ή έστω πολύ καλή για μιας βδομάδας κινητό; έγινε και έλεγχος απομακρυσμενος από το service και απλά είδαν μεγάλη κατανάλωση στο  messenger και το Facebook. Το κακό είναι ότι εμφανίζει μόνο καταναλώσεις των apps  και όχι οθόνης wifi κλπ. Σκέφτομαι να ζητήσω αλλαγή μπαταρίας αν και δεν το θέλω καθόλου να ανοιχτεί κινητό μιας εβδομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις υπομονή μήπως και στρώσει; Δες για αρχή αυτά τα δύο να τα κάνεις απεγκατασταση αν βλέπεις τόσο μεγάλη κατανάλωση να δεις κ να σιγουρεψεις για την μπαταρία. Αν στα κάνουν οι εφαρμογές τότε η μπαταρία είναι καλή. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, telus said:

Καλημέρα, αγόρασα πριν μια βδομάδα το κινητό και παρατηρώ γρήγορη αποφορτιση της μπαταρίας χωρίς παιξιμο παιχνιδιών και βαρια χρήση. Πανω απο 12-14 ώρες δεν αντέχει. Ειναι λες και εχω ακόμα το προηγούμενο μου κινητό(mate 10 pro, 4ετιας).Χθες έκανα μια επαναφορά μήπως φταίει η 12αρα, να δω πως θα πάει. Στο διαγνωστικό έλεγχο δεν εμφανίζει κάποιο πρόβλημα αλλά μου κάνει εντύπωση ότι στην υγεία βγάζει καλή, δεν θα έπρεπε να ήταν εξαιρετική ή έστω πολύ καλή για μιας βδομάδας κινητό; έγινε και έλεγχος απομακρυσμενος από το service και απλά είδαν μεγάλη κατανάλωση στο  messenger και το Facebook. Το κακό είναι ότι εμφανίζει μόνο καταναλώσεις των apps  και όχι οθόνης wifi κλπ. Σκέφτομαι να ζητήσω αλλαγή μπαταρίας αν και δεν το θέλω καθόλου να ανοιχτεί κινητό μιας εβδομάδας. 

To facebook γενικα ειναι ενεργοβορο. Βαλ' το να παγωνει στο παρασκηνιο (δηλαδη να μπει στα deep sleep apps).
To messenger αν το χρησιμοποιεις πολυ ειναι λογικα να σου τραβαει πολλη μπαταρια...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.. τελικά το  bug με τά Hertz που δεν αυξομειώνονται έχει μείνει ακόμα και μετά τη δεύτερη μικρή αναβάθμιση μετά τις 12 και την αναβάθμιση security του Νοεμβρίου. Από βλακεία όταν είχα κάνει τις 12 έκανα εργοστασιακές πρώτου την κατεβάζω και μετά το update δεν ξανά έκανα εργοστασιακές.. κάποια στιγμή που θα βρω χρόνο θα το κάνω μία Εργοστασιακή επαναφορά καθώς δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα στο κινητό και για μικρές βελτιώσεις καλό θα ήταν να γίνει..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, megatr0n said:

To facebook γενικα ειναι ενεργοβορο. Βαλ' το να παγωνει στο παρασκηνιο (δηλαδη να μπει στα deep sleep apps).
To messenger αν το χρησιμοποιεις πολυ ειναι λογικα να σου τραβαει πολλη μπαταρια...

Έχω περάσει τις lite εκδόσεις τους. Βλέπω μια καλύτερη απόκριση του κινητού. Τα είχα βάλει βέβαια και πιο πριν, τα ξαναέβαλα και τώρα. Έχω μια απορία, αν μπούνε σε αδράνεια από μόνες τους, μήπως οι εφαρμογες προσπαθούν περισσότερες φορές να ανοίξουν και έτσι τρώει παραπάνω; 

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 10:35 ΠΜ, apots7 said:

Καλημερα.

Σορρυ αν έχει απαντηθεί νωριτερα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα ταυτόχρονης χρήσης της sim της Vodafone που έχω στο τηλ με eSIM της Cosmote. Σαν να έχεις δηλαδή ένα dual sim κινητό.

Εχω φοβερό πρόβλημα με την Vodafone στην περιοχή μου αλλά δεν θέλω να αλλάξω πρόγραμμα (φοιτητικό cu) και θέλω να έχω κάβα την cosmote 

Το κινητό παίρνει και 2η SIM γιατί να το κάνεις με την esim; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 11:19 ΠΜ, dan81 said:

Καλημέρα μην ανυσηχεις είναι το optical image stabilisation (o. i. s) από τις κάμερες. Και σε εμένα το ίδιο ακούγεται λίγο σαν κουδουνίστρα.. Όταν ενεργοποιήσεις τις κάμερες θα παρατηρήσεις πως σταματάει λόγω ενεργοποίησης του συστήματος σταθεροποιησης. Όπως γνωρίζω έχουν όλες οι κάμερες o. i. s.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χαχα γελάω γιατί το άκουσα πριν καν διαβάσω κάπου ότι είναι η κάμερα,και σκέφτηκα από μόνος ότι κάτι είναι με τις κάμερες,και λέω τόσο έντονο ήχο έχει το o.i.s.! Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας,και σε μένα κ σε όλους το κάνει.

Μπορεί κανείς να βάλει το Smart switch σε υπολογιστή και να σώσει ότι έχει το τηλέφωνο, ώστε να έχω back up,αν θέλω να κάνω επαναφορά να τα περάσω όλα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites



Παιδια ενω εκανα εργοστάσιακες στο τηλεφωνο γιατι ειχε bug απο την αναβάθμιση παρατήρησα και αλλο ενα που δεν έστρωσε με το reset οταν ανοιγω μια συνομιλία στο messeger και παω να βγω για ελαχιστα δεν πιάνει η αφη στην οθονη το κανει και εσας ???


Ναι, μόλις μπήκα για να το γράψω και βλέπω ότι με πρόλαβες. Μου έχει σπάσει τα νευρα το συγκεκριμένο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio27 said:


 

 


Ναι, μόλις μπήκα για να το γράψω και βλέπω ότι με πρόλαβες. Μου έχει σπάσει τα νευρα το συγκεκριμένο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 

Μήπως έχει να κάνει με την εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Λύστε μου μια απορία όποιος ξέρει, ο γνήσιος ασύρματος φορτιστής για τη συσκευή μας είναι ο (EP-N5200TBEGW); Γιατί έχω έναν παλαιότερο duo στον οποίο φορτίζει πιο αργά και από την καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το βρηκα καινουργιο σε καταστημα εδω στην Κυπρο το 512 gb και 12gb ram οπου θα το παρω την πεμπτη με το καλο αφου δεν με βολευε το samsung galaxy z flip 3 και το εδωσα στα 700 ευρω θα βαλω και αλλο 750 απο πανω και θα το παρω. Ειναι κορυφαια και η καλυτερη επιλογη πιστευω. Θα ηθελα να ρωτησω πως τα παει με την αναβαθμιση του νεου λειτουργικου συστηματος ειναι ολα οκ η εχουμε θεματα ; Επισης θα βαλω δυο καρτες sim μεσα θα ειναι ενταρξη η θα πεφτει η μπαταρια σαν το νερο ; Επειδη στο Note 20 ultra που ειχα ειχα δυο καρτες μεσα λιγοτερο 5g χρεισιμοποιουσα και επεφτε η μπαταρια του σε δυο μερες χρησης ετσι χαλαρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι να δωσεις τοσα χρηματα 700+750=1450ε περιμενε το S22 σε 2 μηνες καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Παιδια καλησπερα το βρηκα καινουργιο σε καταστημα εδω στην Κυπρο το 512 gb και 12gb ram οπου θα το παρω την πεμπτη με το καλο αφου δεν με βολευε το samsung galaxy z flip 3 και το εδωσα στα 700 ευρω θα βαλω και αλλο 750 απο πανω και θα το παρω. Ειναι κορυφαια και η καλυτερη επιλογη πιστευω. Θα ηθελα να ρωτησω πως τα παει με την αναβαθμιση του νεου λειτουργικου συστηματος ειναι ολα οκ η εχουμε θεματα ; Επισης θα βαλω δυο καρτες sim μεσα θα ειναι ενταρξη η θα πεφτει η μπαταρια σαν το νερο ; Επειδη στο Note 20 ultra που ειχα ειχα δυο καρτες μεσα λιγοτερο 5g χρεισιμοποιουσα και επεφτε η μπαταρια του σε δυο μερες χρησης ετσι χαλαρα.

Με δύο Sim η μπαταρία καταναλώνει 30-40% παραπάνω ειδικά αν η μία από τις δύο ειναι Cosmote. Εγώ έβαλα τη 12 πάνω χωρίς clean installation και τρέχει μια χαρά. Άφησα να κάνει όλα τα update από μόνη της η συσκευή και μετά άρχισα να τη χρησιμοποιώ...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, LAGGI said:

Με δύο Sim η μπαταρία καταναλώνει 30-40% παραπάνω ειδικά αν η μία από τις δύο ειναι Cosmote. Εγώ έβαλα τη 12 πάνω χωρίς clean installation και τρέχει μια χαρά. Άφησα να κάνει όλα τα update από μόνη της η συσκευή και μετά άρχισα να τη χρησιμοποιώ...


Ούτε καν, 15% κι αυτό με το ζόρι να καταναλώσει η 2η sim (και Cosmote) με βάση την εμπειρία μου 6 μήνες τώρα με 2 sim μόνιμα μέσα απο τις οποίες απενεργοποιώ τη μία ανά διαστήματα.
Τη μεγάλη διαφορά την κάνει το αν είσαι εκτός σπιτιού/γραφείου που πέφτει σαν νερό η μπαταρία σε σχέση με το να βρίσκεσαι στην ίδια κυψέλη για αρκετή ώρα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταιες αναβαθμισεις εχω θεμα με το viber δεν μου ερχονται ειδοποιησεις παρα μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη γιατι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chris1974 said:

Με τις τελευταιες αναβαθμισεις εχω θεμα με το viber δεν μου ερχονται ειδοποιησεις παρα μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη γιατι;


Δεν έχω τέτοιο θέμα παρά το "βρώμικο" πέρασμα και όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις, τα πάντα έρχονται κανονικά.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chris1974 said:

Με τις τελευταιες αναβαθμισεις εχω θεμα με το viber δεν μου ερχονται ειδοποιησεις παρα μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη γιατι;

Δες μην τυχόν έχει μπει στην βελτιστοποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην όμαδα. Ερωτηση: εχω παραγγειλει απο Κωτσοβολο. Στην περιγραφη δεν λεει DUAL SIM. Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει το SINGLE SIM? Στην Ευρωπη ξερω οτι βγαινουν μονο δίκαρτα, σωστα? 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, panagiotis_76 said:

Καλημερα στην όμαδα. Ερωτηση: εχω παραγγειλει απο Κωτσοβολο. Στην περιγραφη δεν λεει DUAL SIM. Υπαρχει περιπτωση να μου ερθει το SINGLE SIM? Στην Ευρωπη ξερω οτι βγαινουν μονο δίκαρτα, σωστα? 

Η λογική λέει ότι θα σου ρθει δίκαρτο αλλά κάνε τους μια κλήση για καλό και για κακό..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...