Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μείνω ακόμα στην 11 λες; να μην το αναβαθμίσω ακόμα; 
Αν δεν σε καίει για αναβάθμιση περίμενε το επόμενο update ( μέσα στο Δεκέμβρη λογικά)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από σήμερα κάτοχος, φαίνεται τρελό εργαλείο,πέρασα τα πάντα με smart switch,γιατί είχα υποδεέστερο μοντέλο της εταιρείας. Έχω παραγγείλει ήδη θήκες Spigen(είμαι φανατικός της εταιρείας),αλλά με το θέμα 'τζαμάκι' δεν ξέρω τι να κάνω, εν τω μεταξύ θέλω να βάλω τζαμάκι και όχι μεμβράνη απλά επειδή είναι κυρτή οθόνη έχω αμφιβολία έχετε να προτείνετε κάτι καλό;

Επίσης η μπαταρία λογικά μετά από αρκετές φορτίσεις θα δείξει την αντοχή της αν και για πρώτη μέρα το βλέπω σούπερ

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, gambitzx said:

Από σήμερα κάτοχος, φαίνεται τρελό εργαλείο,πέρασα τα πάντα με smart switch,γιατί είχα υποδεέστερο μοντέλο της εταιρείας. Έχω παραγγείλει ήδη θήκες Spigen(είμαι φανατικός της εταιρείας),αλλά με το θέμα 'τζαμάκι' δεν ξέρω τι να κάνω, εν τω μεταξύ θέλω να βάλω τζαμάκι και όχι μεμβράνη απλά επειδή είναι κυρτή οθόνη έχω αμφιβολία έχετε να προτείνετε κάτι καλό;

Επίσης η μπαταρία λογικά μετά από αρκετές φορτίσεις θα δείξει την αντοχή της αν και για πρώτη μέρα το βλέπω σούπερ

καλοριζικο φιλε μου, να το χαρεις. 

Αν και με τα τζαμακια ειμαι ασχετος, πηρα ενα Τ ΜΑΧ για το s20 plus της γυναικας μου καθως το dome Που θεωρειται κορυφη ειναι ακριβο. Ακολουθησα τις οδηγιες και εχει μπει απιστευτα καλα, ειναι σα να μην φοραει τιποτα το κινητο. 

Τοσα χρονια εβαζα μεμβρανες για να μην φαινεται οτι φοραει κατι, αλλα τετοια εφαρμογη που εχει το συγκεκριμενο τζαμι, απλα ενθουσιαστηκα. Δεν ξερω στον χρονο αν θα αντεξει, παντως 1 εβδομαδα που το εχει εχω παθει πλακα με την εφαρμογη, την αισθηση και την καθαροτητα στην εικονα. για μενα ηταν η καλυτερη επιλογη χωρις να εχω δοκιμασει αλλο και να εχω εμπειρια. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής bug το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Ενώ η οθόνη πρέπει να είναι θολή όταν ανοίγεις τα πλαίσια edge συμβαίνει αυτό στην φωτογραφία. 

Screenshot_20211203-093646_One UI Home.jpg

Screenshot_20211203-093654_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theopanatha13 said:

Έχω το εξής bug το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος? Ενώ η οθόνη πρέπει να είναι θολή όταν ανοίγεις τα πλαίσια edge συμβαίνει αυτό στην φωτογραφία. 

Screenshot_20211203-093646_One UI Home.jpg

Screenshot_20211203-093654_One UI Home.jpg

Το κάνει και σε εμένα. Πιθανότατα την άλλαξαν την εμφάνιση με αυτό το εφέ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cartoonistas said:

Το κάνει και σε εμένα. Πιθανότατα την άλλαξαν την εμφάνιση με αυτό το εφέ 

Ναι αλλά κάποια είναι θολά όπως ήταν παλιά κ κάποια είναι έτσι. Μήπως είναι bug?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παράλληλα στην κατοχή μου a52s εταιρικό. Στο βίντεο παραθέτω την μετάβαση από τον ultrawide στον wide. Παρατηρήστε τι ωραίο θόλωμα και πόσο smooth transition έχει μεταξύ των φακών. Στο s21 γιατί δεν το δίνει και είμαστε αναγκασμένοι να τρώμε τα shutters κατα την ενναλαγη φακων?

https://photos.app.goo.gl/uqjzptxxrVKDXAm58

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, bromonano2 said:

Εχω παράλληλα στην κατοχή μου a52s εταιρικό. Στο βίντεο παραθέτω την μετάβαση από τον ultrawide στον wide. Παρατηρήστε τι ωραίο θόλωμα και πόσο smooth transition έχει μεταξύ των φακών. Στο s21 γιατί δεν το δίνει και είμαστε αναγκασμένοι να τρώμε τα shutters κατα την ενναλαγη φακων?

https://photos.app.goo.gl/uqjzptxxrVKDXAm58

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Είναι όντως πολύ όμορφο. Αρχίζω και υποπτεύομαι οτι κάθε κινητό έχει την δική του σχεδιαστική ομάδα. Δηλαδή δεν υπάρχει μια κοινή γραμμή σε όλες της σειρές τηλεφώνων 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια μου ήρθε  και εμενα η αναβάθμιση χθες την πέρασα και εχω το εξεις bug με το που ανοίξω το viber μου κλείνει η εφαρμογη αμεσως και στο mymail μου βγαζει αυτο στην φωτογραφία τι να κανω

Screenshot_20211203-182211_myMail.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos93gr said:

Παιδιά μια βοήθεια μου ήρθε  και εμενα η αναβάθμιση χθες την πέρασα και εχω το εξεις bug με το που ανοίξω το viber μου κλείνει η εφαρμογη αμεσως και στο mymail μου βγαζει αυτο στην φωτογραφία τι να κανω

Screenshot_20211203-182211_myMail.jpg

Αν συνεχίσει να στο ξανά κάνει κάνε μια εκκαθάριση ,ξανά κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή κ αν τα ίδια,δυστυχώς επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. 

Link to comment
Share on other sites

Χθές  πήρα ui 4 Android 12 ,επειδή το έχω 3 μέρες έφαγα 4 ενημερώσεις απανωτά. Βρίσκομαι εξωτερικό,αλλά και πάλι δεν ήξερα ότι ήρθε το 4αρι από τώρα. Δεν παρατήρησα κάτι ιδιαίτερο,ένα μικρό Bug  με το WiFi  είδα όταν ξύπνησα,αλλά αυτό λύνεται με επαναφορά δικτύων. Έχει αλλάξει το γραφικό της φόρτισης,και μου φαίνεται ότι ίσως φορτίζει πιο γρήγορα,δεν βάζω προστασία μπαταρίας, πάντα τα γεμίζω ως 100%,χρόνια τώρα όλες τις συσκευές. Θα το ψάξω λίγο σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, έχει κανείς το Galaxy watch 4 μαζί με s21 ultra με android 12? Από όταν έκανα την αναβάθμιση, παρατηρώ στο ρολόι ένα περίεργο γεγονός, κάποιες στιγμές δείχνει σα να έχω κλήση ανοιχτή, με αριθμό 100000, δηλαδή να σα μιλάω με αυτό τον αριθμό. Έχω καταλάβει ότι αυτό έχει σχέση με το viber, σαν κλήση του viber δηλαδή όταν λαμβάνω μήνυμα. Και μετράει χρόνος κλήση χωρίς να γίνεται κλήση. Επειδή έχω και το watch 3, δεν μου κάνει κάτι τέτοιο αλλά δεν μου έκανε και με android 11 το κινητό,  οπότε πρέπει να είναι bug σε σχέση με viber και android 12. Αν το έχει δει κανείς άλλος και αν το έλυσε θα ήθελα μια γνώμη. Βέβαια το κινητό δεν το έκανα reset με την αναβάθμιση γιατί σκέφτομαι να το δώσω και βαριέμαι να στηνω 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, έχει κανείς το Galaxy watch 4 μαζί με s21 ultra με android 12? Από όταν έκανα την αναβάθμιση, παρατηρώ στο ρολόι ένα περίεργο γεγονός, κάποιες στιγμές δείχνει σα να έχω κλήση ανοιχτή, με αριθμό 100000, δηλαδή να σα μιλάω με αυτό τον αριθμό. Έχω καταλάβει ότι αυτό έχει σχέση με το viber, σαν κλήση του viber δηλαδή όταν λαμβάνω μήνυμα. Και μετράει χρόνος κλήση χωρίς να γίνεται κλήση. Επειδή έχω και το watch 3, δεν μου κάνει κάτι τέτοιο αλλά δεν μου έκανε και με android 11 το κινητό,  οπότε πρέπει να είναι bug σε σχέση με viber και android 12. Αν το έχει δει κανείς άλλος και αν το έλυσε θα ήθελα μια γνώμη. Βέβαια το κινητό δεν το έκανα reset με την αναβάθμιση γιατί σκέφτομαι να το δώσω και βαριέμαι να στηνω 
Καλημέρα φίλε. Τα έχω και τα δύο, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει το bug που αναφέρεις. Και γενικά δεν έχω κάποιο θέμα με την αναβάθμιση δε 12.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, vriz27 said:

Καλημέρα φίλε. Τα έχω και τα δύο, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει το bug που αναφέρεις. Και γενικά δεν έχω κάποιο θέμα με την αναβάθμιση δε 12.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς κάποιο κόλλημα είναι, θα βγάλω screen shot το ρολόι να το δείξω την επόμενη φορά. Λίγο περίεργο και στην αρχή τρόμαξα ότι κάποιος με ακούει 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια μου ήρθε  και εμενα η αναβάθμιση χθες την πέρασα και εχω το εξεις bug με το που ανοίξω το viber μου κλείνει η εφαρμογη αμεσως και στο mymail μου βγαζει αυτο στην φωτογραφία τι να κανω
Screenshot_20211203-182211_myMail.thumb.jpg.1df4c1c74e22c971697872f19f7d75a4.jpg
μόνο με επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων, δυστυχώς

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Παίδες καλημέρα, έχει κανείς το Galaxy watch 4 μαζί με s21 ultra με android 12? Από όταν έκανα την αναβάθμιση, παρατηρώ στο ρολόι ένα περίεργο γεγονός, κάποιες στιγμές δείχνει σα να έχω κλήση ανοιχτή, με αριθμό 100000, δηλαδή να σα μιλάω με αυτό τον αριθμό. Έχω καταλάβει ότι αυτό έχει σχέση με το viber, σαν κλήση του viber δηλαδή όταν λαμβάνω μήνυμα. Και μετράει χρόνος κλήση χωρίς να γίνεται κλήση. Επειδή έχω και το watch 3, δεν μου κάνει κάτι τέτοιο αλλά δεν μου έκανε και με android 11 το κινητό,  οπότε πρέπει να είναι bug σε σχέση με viber και android 12. Αν το έχει δει κανείς άλλος και αν το έλυσε θα ήθελα μια γνώμη. Βέβαια το κινητό δεν το έκανα reset με την αναβάθμιση γιατί σκέφτομαι να το δώσω και βαριέμαι να στηνω 

Έχω S21 με android 12 και watch 4 στην τελευταία αναβάθμιση και φυσικά έχω και στα 2 την εφαρμογή viber και δεν μου έχει τύχει ούτε μια φορά το πρόβλημα σου.

Γενικά δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής ευτυχώς.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχω S21 με android 12 και watch 4 στην τελευταία αναβάθμιση και φυσικά έχω και στα 2 την εφαρμογή viber και δεν μου έχει τύχει ούτε μια φορά το πρόβλημα σου.
Γενικά δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής ευτυχώς.
Με s21u και watch 4 εγω παρατηρησα κατι αλλο , οταν δεχομαι κληση στο viber και παω να απαντησω απο το κινητο ...ανοιγει το μεγαφωνο....στο ρολοι....και πρεπει να γυρισω την εξοδο ηχου στο viber ( απο το ρολοι ...στο ακουστικο του τηλεφωνο) για να μιλησω....

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το αλλαξω και να κανω default το ακουστικο του τηλεφωνου.....(δεν το βρηκα ...τουλαχιστον)


Γνωριζει καποιος....πως??

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλαζα θήκη χθες και καθάριζα το κινητό για να περάσω την καινούργια και κάπως κουνήθηκε τυχαία και ακούστηκε κάτι από μέσα, άρχισα να το κουνάω και κουνιέται κάτι μέσα αρκετά έντονα μπορώ να πω ....είναι φυσιολογικό κανένας αισθητήρας ή των φακών των καμερών ή πρόβλημα?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλαζα θήκη χθες και καθάριζα το κινητό για να περάσω την καινούργια και κάπως κουνήθηκε τυχαία και ακούστηκε κάτι από μέσα, άρχισα να το κουνάω και κουνιέται κάτι μέσα αρκετά έντονα μπορώ να πω ....είναι φυσιολογικό κανένας αισθητήρας ή των φακών των καμερών ή πρόβλημα?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλημέρα μην ανυσηχεις είναι το optical image stabilisation (o. i. s) από τις κάμερες. Και σε εμένα το ίδιο ακούγεται λίγο σαν κουδουνίστρα.. Όταν ενεργοποιήσεις τις κάμερες θα παρατηρήσεις πως σταματάει λόγω ενεργοποίησης του συστήματος σταθεροποιησης. Όπως γνωρίζω έχουν όλες οι κάμερες o. i. s.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια φορά την ημέρα τουλάχιστον μου βγάζει διαρκώς το πιο κάτω μήνυμα. Την ξήλωσα την εφαρμογή του Facebook την ξαναπέρασα αλλά πάλι τα ίδια. Κάποια λύση κάνεις ;

Screenshot_20211206-142742_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gthebest said:

Καλησπέρα. Μια φορά την ημέρα τουλάχιστον μου βγάζει διαρκώς το πιο κάτω μήνυμα. Την ξήλωσα την εφαρμογή του Facebook την ξαναπέρασα αλλά πάλι τα ίδια. Κάποια λύση κάνεις ;

Screenshot_20211206-142742_One UI Home.jpg

Και σε μένα το κάνει τις τελευταίες μέρες αυτό. 

Κάνα κόλλημα της πιο σάπιας εφαρμογής. 

Πατάω κλείσιμο το αγνοώ και περιμένω με καμία αναβάθμιση να στρώσει.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update της 12 εχω το ίδιο θέμα,πολύ πιθανών να λύνεται με επαναφορά  μονο..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gthebest said:

Καλησπέρα. Μια φορά την ημέρα τουλάχιστον μου βγάζει διαρκώς το πιο κάτω μήνυμα. Την ξήλωσα την εφαρμογή του Facebook την ξαναπέρασα αλλά πάλι τα ίδια. Κάποια λύση κάνεις ;

Screenshot_20211206-142742_One UI Home.jpg

Και σε εμένα το κάνει. Αφορά το Facebook που είναι στον ασφαλη φακελο. Μπείτε εκεί και κάνετε μια εκκαθάριση cache, και δεδομένων στο Facebook app mansger μήπως στρωσει

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...