Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ και στο Α72 δεν έχω βρει τρόπο να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται νέα μηνύματα από εφαρμογες. θα ορκιζόμουν ότι λίγους μήνες πριν υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις που έλεγε Light screen for new messages αλλά τώρα δεν υπάρχει! κάποιος είχε γράψει ότι εάν έχεις για ασφάλεια δακτυλικο, πιν κλπ τότε δεν ανάβει. αλλά θεωρώ εάν ισχύει ότι είναι βλ@κεια! δηλαδή να μην έχουμε ασφάλεια στο κινητό για να ανάβει η οθόνη; ;

αυτό μόνο στην Samsung το έχω πάθει! τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

37 minutes ago, ilka71 said:

και εγώ και στο Α72 δεν έχω βρει τρόπο να ανάβει η οθόνη όταν έρχονται νέα μηνύματα από εφαρμογες. θα ορκιζόμουν ότι λίγους μήνες πριν υπήρχε επιλογή στις ρυθμίσεις που έλεγε Light screen for new messages αλλά τώρα δεν υπάρχει! κάποιος είχε γράψει ότι εάν έχεις για ασφάλεια δακτυλικο, πιν κλπ τότε δεν ανάβει. αλλά θεωρώ εάν ισχύει ότι είναι βλ@κεια! δηλαδή να μην έχουμε ασφάλεια στο κινητό για να ανάβει η οθόνη; ;

αυτό μόνο στην Samsung το έχω πάθει! τι γίνεται;;;

Υπάρχει η επιλογή να ανάβει η aod Όταν έρχονται νέες ειδοποιήσεις στο κινητό σε Android 12.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογή να ανάβει η aod Όταν έρχονται νέες ειδοποιήσεις στο κινητό σε Android 12.
δεν λέμε αυτό. λέμε όταν έρχεται ειδοποίηση που σε ΟΟΟΛΑ τα κινητά ανάβει για 3 δευτερόλεπτα η οθόνη βλέπεις λίγο και κομμάτι του μηνύματος και η οθόνη ξανά σβήνει.
αυτό που λες - και να φαίνεται τι γράφει το μήνυμα - γίνεται με τον τρόπο που λες; και πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, one2377 said:

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και το αντιμετωπίζω εδώ και πολύ καιρό.... και δεν έχω βρει τρόπο να το λύσω... και κανένας δεν έχει προτείνει τίποτα.

Απλά νομίζω πως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sakis88888 said:

Απλά νομίζω πως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή δυστυχώς 

Τελικά, ψάχνοντας για πολλούς μήνες λύση στο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις που δεν ανάβει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα, βρήκα τη λύση με μια εφαρμογή. Λέγεται Glimpse Notifications, την κατεβάζουμε φυσικά από το Play Store και κάνει αυτό που θα έπρεπε να κάνει η συσκευή εξ'αρχής. Δηλαδή πολύ απλά, όταν έρχεται μήνυμα, να ακούγεται ο ήχος και να ανάβει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να κλείνει. Τόσο απλά, τόσο λογικά.

 

Για ποιό λόγο η Samsung θεωρεί οτι αυτό είναι περιττό..... αλήθεια σας λέω δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως και να έχει, την έχω εγκαταστήσει από το πρωί και σε όσες ειδοποιήσεις ήρθαν (και έχω ενεργοποιήσει φυσικά), η οθόνη άναψε κανονικά.

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά φοβάμαι τις τρίτες εφαρμογές από άποψη μπαταρίας οπότε περίμενα να το έχει από μόνο του το κινητό 

Πάντως και σύντομες καλές είναι 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο μηνα

Μετα τη χθεσινη αναβαθμιση σε 12 το τηλεφωνο ειναι φουλ στα bug και τις καθυστερησεις?

Σας το κανει και εσας η μονο εμενα?

Αραγε με hard reset και στησιμο απ την αρχη θα στρωσει η τσαμπα θα το κανω?

Ευχαριστω

 

Υ.Γ.Ενα εντονο παραδειγμα ακομα και τερματισμος κλησεως δε γινεται με το power button αν και ειναι ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
12 ώρες πριν, eddiedimitris said:

Αραγε με hard reset και στησιμο απ την αρχη θα στρωσει η τσαμπα θα το κανω?

Ναι, αν έχεις προβλήματα, αυτή είναι η καλύτερη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2021 at 4:57 ΜΜ, one2377 said:

Τελικά, ψάχνοντας για πολλούς μήνες λύση στο πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις που δεν ανάβει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα, βρήκα τη λύση με μια εφαρμογή. Λέγεται Glimpse Notifications, την κατεβάζουμε φυσικά από το Play Store και κάνει αυτό που θα έπρεπε να κάνει η συσκευή εξ'αρχής. Δηλαδή πολύ απλά, όταν έρχεται μήνυμα, να ακούγεται ο ήχος και να ανάβει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να κλείνει. Τόσο απλά, τόσο λογικά.

 

Για ποιό λόγο η Samsung θεωρεί οτι αυτό είναι περιττό..... αλήθεια σας λέω δεν μπορώ να καταλάβω. Όπως και να έχει, την έχω εγκαταστήσει από το πρωί και σε όσες ειδοποιήσεις ήρθαν (και έχω ενεργοποιήσει φυσικά), η οθόνη άναψε κανονικά.

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.

κατεβασα την εφαρμογη, εβαλα μια εφαρμογη που με ενδιεφερε, αλλα δεν αναβει η οθονη οταν ερχεται η ειδοποιηση. ποια ρυθμιση εχεις κανει για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την εφαρμογη, εβαλα μια εφαρμογη που με ενδιεφερε, αλλα δεν αναβει η οθονη οταν ερχεται η ειδοποιηση. ποια ρυθμιση εχεις κανει για αυτο?
Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και ενεργοποίησε το

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, one2377 said:

Μπες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και ενεργοποίησε το

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το εχω ενεργοποιησει, οταν ειναι κλειστο ερχεται μονο ο ηχος, οταν παταω το κουμπι να ανοιξει το κινητο, τοτε μου δειχνει την ειδοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ενεργοποιησει, οταν ειναι κλειστο ερχεται μονο ο ηχος, οταν παταω το κουμπι να ανοιξει το κινητο, τοτε μου δειχνει την ειδοποιηση.
Δεν ξέρω τι άλλο....

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update σε Αγγλική συσκευή. Περίεργο που δεν έχουν ενσωματώσει security patches Δεκεμβρίου. Προφανώς και είναι διορθώσεις για το Android 12 και θα περιμένουμε νέα αναβάθμιση σε λίγο καιρό πάλι.

Screenshot_20211202-070758_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με android 12 δουλευει ο τερματισμος κλησης απ το power button?Περα απο αυτο οταν δεχεσαι κληση αν πατησεις το power button μπαινει αθορυβο?Εχω την αισθηση οτι ειναι bug

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω πάντως την μαύρη αλήθεια, μετά από τόσες beta , αναβάθμιση σε stable , επαναφορά εργοστασιακων και πέρασμα με Odin ξανά το firmware, (μήπως και φταίει κάτι από όλα αυτα) ικανοποιημένος δεν είμαι από την 4.0. Παρόλο stable νομίζω ότι είμαι ακόμα σε beta με αδικαιολογητα hiccups (που δεν είχα σε 3.1) και χειρότερη μπαταρία με ακριβώς το ίδιο στήσιμο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους απο χθες και εγω κάτοχος μαύρο 12Gb  και 256Gb γενικα μέχρι στιγμής, εχω το S9plus που το λατρεψα απο την πρώτη στιγμη για να δούμε τι θα δουμε με το ultra 

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bromonano2 said:

Εγώ να πω πάντως την μαύρη αλήθεια, μετά από τόσες beta , αναβάθμιση σε stable , επαναφορά εργοστασιακων και πέρασμα με Odin ξανά το firmware, (μήπως και φταίει κάτι από όλα αυτα) ικανοποιημένος δεν είμαι από την 4.0. Παρόλο stable νομίζω ότι είμαι ακόμα σε beta με αδικαιολογητα hiccups (που δεν είχα σε 3.1) και χειρότερη μπαταρία με ακριβώς το ίδιο στήσιμο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Να μείνω ακόμα στην 11 λες; να μην το αναβαθμίσω ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους απο χθες και εγω κάτοχος μαύρο 12Gb  και 256Gb γενικα μέχρι στιγμής, εχω το S9plus που το λατρεψα απο την πρώτη στιγμη για να δούμε τι θα δουμε με το ultra 
Καλησπέρα καλως ήρθες και καλοταξιδο το εργαλείο θα δεις και εσύ με τον καιρό το τηλέφωνο που πήρες είναι φανταστικό έτσι απλά! Απο που να αρχίσεις... Ότι καλύτερο έχει βγάλει η Samsung και πιο ολοκληρωμένο. Το έχω δύο μήνες και τρέχει όπως το πρώτο λεπτό που ήταν άδειο και μετά την αναβάθμιση προσωπικά σε εμένα κανένα θέμα όλα μια χαρά!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dan81 said:

Καλησπέρα καλως ήρθες και καλοταξιδο το εργαλείο θα δεις και εσύ με τον καιρό το τηλέφωνο που πήρες είναι φανταστικό έτσι απλά! Απο που να αρχίσεις... Ότι καλύτερο έχει βγάλει η Samsung και πιο ολοκληρωμένο. Το έχω δύο μήνες και τρέχει όπως το πρώτο λεπτό που ήταν άδειο και μετά την αναβάθμιση προσωπικά σε εμένα κανένα θέμα όλα μια χαρά!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειχα το S7 Edge και απο την πρώτη μερα δεν μου αρεσε εκανα σκιπ το 8 και πηρα το S9+ που αν δεν εσπαγε η οθόνη αλλο ενα χρονο θα το ειχα αλλα αφου βγηκε και η προσφορα Blackfriday  ειπα να το παρω... Πρεπει να παρω θήκη θα κρατήσω την προστασια στην οθόνη που εχει, ελπιζω η μπαταρια να ειναι καλη... 

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το S7 Edge και απο την πρώτη μερα δεν μου αρεσε εκανα σκιπ το 8 και πηρα το S9+ που αν δεν εσπαγε η οθόνη αλλο ενα χρονο θα το ειχα αλλα αφου βγηκε και η προσφορα Blackfriday  ειπα να το παρω... Πρεπει να παρω θήκη θα κρατήσω την προστασια στην οθόνη που εχει, ελπιζω η μπαταρια να ειναι καλη... 
Για την μπαταρία θα σου πω απλά πως όλη μέρα σκαναρω qr πιστοποιητικα στην δουλειά με την γνωστή εφαρμογή συν σερφαρισμα στα social και mails και τώρα που γύρισα σπίτι είμαι ακόμη στο 43%.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dan81 said:

Για την μπαταρία θα σου πω απλά πως όλη μέρα σκαναρω qr πιστοποιητικα στην δουλειά με την γνωστή εφαρμογή συν σερφαρισμα στα social και mails και τώρα που γύρισα σπίτι είμαι ακόμη στο 43%. emoji6.png

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ πλέον έχω βάλει την επιλογή προστασία μπαταρίας να φορτίζει έως 85%... τόσο καιρό το φορτιζα έως 100 % και έμενε 30-40% στο τέλος της μέρας και το ξεσκιζα.. ας το προστατέψω και λίγο αφού με 85% πάλι βγάζω μια μέρα άνετα..για να μην είμαι υπερβολικός βέβαια αν η μέρα μου γίνει πιο απαιτητική θα του δώσω την κανονική φόρτιση..

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης Θεσσαλονίκη κάπου στο κέντρο έχετε να προστεινετε κάτι

Φοβάμαι και λέω να βάλω τζαμακι

Αλλιώς κάτι να παραγγείλω να βάλω μόνος αν και δεν το πολύ κατέχω, να είναι σχετικά εύκολο

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον έχω βάλει την επιλογή προστασία μπαταρίας να φορτίζει έως 85%... τόσο καιρό το φορτιζα έως 100 % και έμενε 30-40% στο τέλος της μέρας και το ξεσκιζα.. ας το προστατέψω και λίγο αφού με 85% πάλι βγάζω μια μέρα άνετα..για να μην είμαι υπερβολικός βέβαια αν η μέρα μου γίνει πιο απαιτητική θα του δώσω την κανονική φόρτιση..
Αυτό το μοτίβο χρησιμοποιώ και εγώ ακριβώς. Επίσης ενεργοποιημενη η νέα επιλογή 85% εκτός αν έχω καμία απαιτητική ημέρα οπότε το φορτίζω μέχρι το 100% πάντα σε αργή ασύρματη φορτιση το βραδι. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ημέρα που να έχει πέσει κάτω από 28% στην χειρότερη περίπτωση.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...