Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, doganos said:

Δεν είχα κάποιο θέμα πριν. Αν θες πες μου τι να κοιτάξω και θα σου πω

 

Είναι μεταβλητός ο ρυθμός της οθόνης στις εφαρμογές;  

Η λειτουργία της οθόνης πρέπει να είναι στα 120 hz μόνο όταν ακουμπάς την οθόνη διαφορετικά πρέπει να είναι στα 60 hz.

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Ναι πως το καταλαβαινω αυτο; Οπως ηταν παλια ειναι και τωρα παντως, δεν προσεξα κατι... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Δεν έχει αλλάξει κάτι το έκανε παλιά το κάνει και τώρα. Δεν χάλασε, σε μένα τουλάχιστον, κάτι τέτοιο για να χρειάζεται update για να φτιάξει. Πάντα έτσι ήταν. Doganos το βλέπεις από τις επιλογές προγραμματιστή.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εμένα μετά από αυτό το update είναι πολύ αργή η αλλαγή από 120 hz σε 60 hz έως κάποιες στιγμές να παραμένει στα 120 hz χωρίς να αλλάζει. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εστρωσε και δουλευει σωστα ,ειχα αλλάξει σε 60,reboot,μετα αλλαγή σε 120,reboot δεν ξερω αν φταιει αυτο, 120 οταν αγγιζεις,60 σταθερο ,οταν αναβει απο standby 96hz

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Στον exynos δεν αναγράφονται πρόβλημα με τα 120hz έχει αναφερθεί σε άρθρο, μόνο στις συσκευές με τον SD.  

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο καποιος ν ανεβασει καταναλωση υπηρεσιων google play μετα απο καποιες ωρες χρησης ?

Παραμενει στο παρασκηνιο συνεχως?cfdcc5b02785bebbdd5fb6a894599277.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα ενα μινι συγκριτικο καμερων με One plus 9 pro, αν ενδιαφερεται κανεις εδω: 

https://myphone.gr/forum/topic/170719/?do=findComment&comment=7014924

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ειδοποιήσεις όταν επιλέξουμε τις αναλυτικές υπάρχει κάποια επιλογή να ανάβει η οθόνη και να φαίνεται το μνμ, γιατί μόνο ήχος ακούγεται 

Screenshot_20211128-173757_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χθες την αναβαθμιση και μεχρι στιγμης δεν δουλέουν τα link απο το facebook και κρασαρει το viber.εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, robin said:

Εκανα χθες την αναβαθμιση και μεχρι στιγμης δεν δουλέουν τα link απο το facebook και κρασαρει το viber.εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Ναι εχει αναφερθει απο μερικους (και εμενα) στις προηγουμενες σελιδες... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω δεν γλιτωνω την επαναφορα.
Facebook δεν έχω άλλα με το viber είχα και εγώ πρόβλημα. με εργοστασιακες ρυθμίσεις λύθηκαν όλα τα θέματα

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναφέρεστε για την 12 πού βγήκε πριν από μία εβδομάδα περίπου ή για αυτή που βγήκε Πριν από δύο μέρες που ανέφερε ένας φίλος;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, sakis88888 said:

Παιδιά στις ειδοποιήσεις όταν επιλέξουμε τις αναλυτικές υπάρχει κάποια επιλογή να ανάβει η οθόνη και να φαίνεται το μνμ, γιατί μόνο ήχος ακούγεται 

Screenshot_20211128-173757_Settings.jpg

αν βρεις καποια λυση, ενημερωσε με, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chris1974 said:

Παιδιά λέω να γυρίσω την κάρτα σε eSIM αξίζει η θα έχω πρόβλημα.

Όχι από την στιγμή που το υποστηρίζει η συσκευή δεν θα υπάρχει πρόβλημα.  Κολλητός το έχει κοντά 1 χρόνο κ δεν έχει πρόβλημα. (Σε άλλη συσκευή )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να γυρίσω την κάρτα σε eSIM αξίζει η θα έχω πρόβλημα.
Το έχω εγώ κάντο δεν έχει κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Γίνεται να δημιουργηθεί ρουτίνα που όταν συνδέομαι γενικά σε wifi να κλείνει τα δεδομένα και να πέφτει σε 2g και όταν αποσυνδέεται να ανοίγει δεδομένα και 4g;

Η επιλογή το σήμα να είναι 1 γραμμή και κάτω ποτέ δε μου δούλεψε.. 

Το ιδανικό θα ήταν να βάλω συγκεκριμένες ρυθμίσεις όταν συνδέομαι από το σπίτι και συγκεκριμένες ρυθμίσεις όταν συνδέομαι από τη δουλειά αλλά πέφτει η μία ρουτίνα πλανω στην άλλη οπότε ψάχνω να βάλω όταν συνδέεται η αποσυνδέεται σε wifi..

Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, LELELO said:

Καλησπέρα σας. Γίνεται να δημιουργηθεί ρουτίνα που όταν συνδέομαι γενικά σε wifi να κλείνει τα δεδομένα και να πέφτει σε 2g και όταν αποσυνδέεται να ανοίγει δεδομένα και 4g;

Η επιλογή το σήμα να είναι 1 γραμμή και κάτω ποτέ δε μου δούλεψε.. 

Το ιδανικό θα ήταν να βάλω συγκεκριμένες ρυθμίσεις όταν συνδέομαι από το σπίτι και συγκεκριμένες ρυθμίσεις όταν συνδέομαι από τη δουλειά αλλά πέφτει η μία ρουτίνα πλανω στην άλλη οπότε ψάχνω να βάλω όταν συνδέεται η αποσυνδέεται σε wifi..

Καμία πρόταση;

Έχω ακριβώς την ρουτίνα που λες. Εκεί που λέει δίκτυο και στις δύο ρουτίνες προσθέτεις όσα wifi  θες. Εγώ έχω 4

Screenshot_20211129-200150_Bixby Routines.jpg

Screenshot_20211129-200138_Bixby Routines.jpg

Edited by Strofigkas
Add pictures

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Έχω ακριβώς την ρουτίνα που λες. Εκεί που λέει δίκτυο και στις δύο ρουτίνες προσθέτεις όσα wifi  θες. Εγώ έχω 4

Screenshot_20211129-200150_Bixby Routines.jpg

Screenshot_20211129-200138_Bixby Routines.jpg

Σε υπέρ ευχαριστώ...

Επίσης αν ξέρει κάποιος... Αν βάλεις κατά τη διάρκεια της κλήσης να ανοίγει το Bluetooth η λογική δεν λέει πως όταν θα τελειώσει η κρίση θα πρέπει να κλείσει και το Bluetooth; έβαλα αυτή τη ρουτίνα όπως την περιγράφω στην εικόνα και ενώ μου ανοίγει το bluetooth κατά την κλήση οταν τελειώνει η κλήση δεν κλείνει το Bluetooth( δοκίμασα τη συγκεκριμένη ρουτίνα χωρίς άλλες ρουτίνες και δούλεψε κανονικά Αν προσθέσεις και άλλες συμβαίνει αυτό που περιγράφω παραπάνω)..

Έχει τύχει σε κάποιον; Μήπως είναι bug;

Screenshot_20211129-213321_Bixby Routines.jpg

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Strofigkas said:

Έχω ακριβώς την ρουτίνα που λες. Εκεί που λέει δίκτυο και στις δύο ρουτίνες προσθέτεις όσα wifi  θες. Εγώ έχω 4

Screenshot_20211129-200150_Bixby Routines.jpg

Screenshot_20211129-200138_Bixby Routines.jpg

Μόλις πρόσθεσα και δεύτερο wifi και δεν μου το κάνει δυστυχώς...συνδέεται κανονικά στο wifi αλλά δεν αλλάζει το 4g σε 2g..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, LELELO said:

Μόλις πρόσθεσα και δεύτερο wifi και δεν μου το κάνει δυστυχώς...συνδέεται κανονικά στο wifi αλλά δεν αλλάζει το 4g σε 2g..

Την χρησιμοποιώ μήνες την συγκεκριμένη ρουτίνα και δουλεύει αψογα. Μήπως κατά την σύνδεση στο wifi μιλούσες σε κλήση; όταν μιλάς δεν μπορεί να αλλάξει το δικτυο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Strofigkas said:

Την χρησιμοποιώ μήνες την συγκεκριμένη ρουτίνα και δουλεύει αψογα. Μήπως κατά την σύνδεση στο wifi μιλούσες σε κλήση; όταν μιλάς δεν μπορεί να αλλάξει το δικτυο

Οχι δεν μιλούσα..  τώρα τις έσβησα όλες ..πέρασα την πρώτη και δεν την ενεργοποιεί.. προφανώς έχει θέμα η εφαρμογή του τηλεφώνου μου δεν εξηγείται αλλιώς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ερώτηση. Έχουν αναφέρει σε νήμα που παρακολουθώ στο A52 κ εδώ πιο παλιά ότι στο gmail δεν έρχονται γρήγορα τα email κ ότι φταίει η εφαρμογή.  Κ ένα παλικάρι αναφέρει ότι κατέβασε του samsung το email κ έρχονται ακαριαία.  Εγώ προς το παρόν δεν έχω δει καμία τρομερή καθυστέρηση αλλά την έχετε κατεβάσει και όντως ισχύει κάτι τέτοιο για του samsung την εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 5:39 ΜΜ, sakis88888 said:

Παιδιά στις ειδοποιήσεις όταν επιλέξουμε τις αναλυτικές υπάρχει κάποια επιλογή να ανάβει η οθόνη και να φαίνεται το μνμ, γιατί μόνο ήχος ακούγεται 

Screenshot_20211128-173757_Settings.jpg

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και το αντιμετωπίζω εδώ και πολύ καιρό.... και δεν έχω βρει τρόπο να το λύσω... και κανένας δεν έχει προτείνει τίποτα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...