Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, pchrono said:

Techmaniacs: Η Samsung λάνσαρε το Expert Raw camera app με υποστήριξη 16-bit Linear DNG RAW.
https://techmaniacs.gr/i-samsung-lansare-to-expert-raw-camera-app-me-ypostirixi-16-bit-linear-dng-raw/

Δουλεύει με 11 αν το κατεβάσω? Ή θέλει αποκλειστικά 12?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, sakis88888 said:

Και τι διαφορά έχει αυτή η εφαρμογή κάμερας; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Είμαι κάτοχος note9 κ γλυκοκοιτάζω το s21 ultra 12/256. Μπόρεσα να διαβάσω 60 σελίδες συζητήσεις…Έχει κάνει κάποιος φίλος την μετάβαση να δώσει εντυπώσεις?
Με ενδιαφέρει μπαταρία(κλήσεις, browsing, social, streaming, μουσική), σήμα ποιότητα κλήσεων(cosmote έχω), ήχος, loudspeaker, cube call recording, χρήση με πενάκι.
Τέλος προτάσεις για θήκες με πενάκι ή χωρίς, φορτιστές ή κάποιο άλλο περιφερειακό που αναβαθμίζει ή προστατεύει τη συσκευή.
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον φίλο ασχοληθεί.

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alepapas said:

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Είμαι κάτοχος note9 κ γλυκοκοιτάζω το s21 ultra 12/256. Μπόρεσα να διαβάσω 60 σελίδες συζητήσεις…Έχει κάνει κάποιος φίλος την μετάβαση να δώσει εντυπώσεις?
Με ενδιαφέρει μπαταρία(κλήσεις, browsing, social, streaming, μουσική), σήμα ποιότητα κλήσεων(cosmote έχω), ήχος, loudspeaker, cube call recording, χρήση με πενάκι.
Τέλος προτάσεις για θήκες με πενάκι ή χωρίς, φορτιστές ή κάποιο άλλο περιφερειακό που αναβαθμίζει ή προστατεύει τη συσκευή.
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον φίλο ασχοληθεί.

Καλημέρα... είχα το ΝΟΤΕ 10+.... αρκετά παρόμοιο.... και μπορώ να σου δώσω τις δικές μου εντυπώσεις.

Σε οτι αφορά την μπαταρία, σίγουρα πολύ καλύτερη.... πάνω από 50% καλύτερη απόδοση σε γενικότερη χρήση που του κάνω εγώ, η οποία περιλαμβάνει, κλήσεις, χάρτες, browsing, παιχνίδια, κάμερα. Οταν τελειώνει η μέρα μου, πολλές φορές είναι και πάνω από 50% η στάθμη της μπαταρίας. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να την τελειεώσω μέσα στην ίδια μέρα. Η ποιότητα του σήματος πάντα η ίδια εξαιρετική, στους ίδιους χώρους που κινούμαι. Κι εγώ Cosmote έχω και πλέον σε αρκετά σημεία έχει κάλυψη 5G, το οποίο φυσικά πετάει... έχω δει ταχύτητες κοντά στα 1 Gbit. O ήχος είναι πολύ καλός (όχι ο καλύτερος που έχω ακούσει, αυτό ήταν στο 12 προ  μαξ), στερεοφωνικός και δεν θα απογοητεύσει. Call recording δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Έχω την αυθεντική θήκη με το πενάκι, και απλά πηγαίνει το κινητό σε άλλο επίπεδο με τις δυνατότητες που προσθέτει. Η απόκρισι στο πενάκι είναι απίστευτη, νομίζεις οτι γράφεις σε χαρτί. Έχω φορτιστή τον 35W PD Power Adapter Duo με δύο υποδοχές, και φορτίζει το κινητό σε κάτι παραπάνω από 1 ώρα από 0%.

Φαντάσου οτι ήταν αρκετά μεγάλη η διαφορά από το ΝΟΤΕ 10+.... πόσο μάλλον από το 9άρι που έρχεσαι εσύ. Είναι αναβάθμιση σχεδόν σε όλα θα έλεγα.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξεκίνησα να πειραματίζομαι με τα Bixby Routines και έχω δύο απορίες:

Αν κάνεις κανενα 5ρι να φανταστώ δεν λειτουργούν συνδυαστικά ε;

έχω φτιάξει μια που έχει συνδεθεί στο wifi για να κλείνει δεδομένα, να γυρίζει στη δόνηση, να γυρίζει σε 2g και να μπαίνει bluetooth. Η δεύτερη είναι όταν το το σήμα wifi πέφτει κάτω από τη μια γραμμή, να ανοιγει δεδομένα και να πηγαίνει σε 4g. 

To ερώτημα είναι πως

1.σε κάποια φάση ενώ έπεσε το ρεύμα και αποσυνδέθηκε εντελώς το wifi, δεν έπρεπε να ανοίξει τα δεδομένα, να βάλει 4g και να συνδεθεί

2. Είχα 4 γραμμές wifi και μου έγραφε πως είναι συνδεδεμένο στο WIFI ΧΩΡΙΣ INTERNET. Δεν έπρεπε πάλι να ανοίξει τα δεδομένα και να βάλει 4g;

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στην επεξεργασία φωτογραφίας στη συλλογή υπάρχει πλέον και η αφαίρεση αντικειμένου κάτι σαν και αυτό που έχει το pixel 6,μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι στην επεξεργασία φωτογραφίας στη συλλογή υπάρχει πλέον και η αφαίρεση αντικειμένου κάτι σαν και αυτό που έχει το pixel 6,μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά
σε ποιο σημείο του μενού είναι μπορείς να μας δείξεις;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnhoston said:

Παρατήρησα οτι στην επεξεργασία φωτογραφίας στη συλλογή υπάρχει πλέον και η αφαίρεση αντικειμένου κάτι σαν και αυτό που έχει το pixel 6,μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά

Εδω και πολυ καιρο.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

G998BXXU3BUKG νεο update απο Γερμανία και δεν αφορα ασφαλεια γιατι ειναι με 1-11-2021 που σημαινει οτι καποιες διορθωσεις θα εχουν γινει..οψόμεθα..
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:
5 ώρες πριν, johnhoston said:
Παρατήρησα οτι στην επεξεργασία φωτογραφίας στη συλλογή υπάρχει πλέον και η αφαίρεση αντικειμένου κάτι σαν και αυτό που έχει το pixel 6,μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά

σε ποιο σημείο του μενού είναι μπορείς να μας δείξεις;

Σε όποια φώτο από τη συλλογή πατάς το "μολύβι" και μετά στις 3 κάθετες τελείες δεξιά.

Εκεί έχει την επιλογή διαγραφή αντικείμενου

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Εδω και πολυ καιρο.... 

Μου το έβγαλε σαν νεο χαρακτηριστικο στις επιλογές με την αντίστοιχη σήμανση όταν έχει κάτι νέο να δείξει.

Δε τη θυμάμαι αυτή την επιλογή στην 11

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο όποιος έχει / είχε και τα δύο κινητά μπορεί να μας το επιβεβαιώσει ή όχι 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LELELO said:

Κανενα καψιμο. Το fold 3 παραγει καλυτερο τελικο αποτελεσμα ΑΝ (τονιζω το αν) αφησεις στην ακρη:

- zoom

- νυχτερινες ληψεις

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:
6 ώρες πριν, johnhoston said:
Παρατήρησα οτι στην επεξεργασία φωτογραφίας στη συλλογή υπάρχει πλέον και η αφαίρεση αντικειμένου κάτι σαν και αυτό που έχει το pixel 6,μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά

σε ποιο σημείο του μενού είναι μπορείς να μας δείξεις;

Πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το μενού.

Σε μια φωτογραφία πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά, και στην επιλογή "εργαστήρια" ενεργοποιείς την δυνατότητα διαγραφής αντικειμένου, από εκείνη τη στιγμή και μετά στα εικονίδια επεξεργασίας φωτογραφίας θα προστεθεί και μια σβηστρούλα, με αυτήν κάνεις όλη τη δουλειά.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το μενού.
Σε μια φωτογραφία πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά, και στην επιλογή "εργαστήρια" ενεργοποιείς την δυνατότητα διαγραφής αντικειμένου, από εκείνη τη στιγμή και μετά στα εικονίδια επεξεργασίας φωτογραφίας θα προστεθεί και μια σβηστρούλα, με αυτήν κάνεις όλη τη δουλειά.
ok. αυτό υπάρχει και σε άλλα κινητά Samsung; πχ έχω και το Α72
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Το είχε από την αρχή αν θυμάμαι καλά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ που είμαι ακόμα στην 11 επιβεβαιώνω ότι το έχει 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με το νέο χθεσινό update (350mb) μίκρυνε πάλι λίγο η γραμματοσειρά..

Προσωπικά μου άρεσε η λίγο μεγαλύτερη 🥸

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω βάλει τον καιρό να ανανεώνεται κάθε μία ώρα δεν το κάνει και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα 

Το κάνει και σε εσάς αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Γι αυτό τι λετε που μας έδωσαν στην 12? Θα κάνει όντως δουλειά μακροχρόνια στην μπαταρία? ae86d9f8f4ccd5016f4f152cebd95cc8.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Κάποιος γι αυτό το setting?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, dan81 said:

Κάποιος γι αυτό το setting?

Υποτίθεται ότι κάνει καλό στη μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας. Αν σε εξυπηρετεί στην καθημερινότητα σου, το έχεις ενεργό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε την 

On 26/11/2021 at 4:00 ΜΜ, doganos said:

Την κατεβάζω τώρα

Ο ρυθμός οθόνης είναι εντάξει μετά από αυτήν την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpeedRacer said:

Όσοι κάνατε την 

Ο ρυθμός οθόνης είναι εντάξει μετά από αυτήν την αναβάθμιση;

Δεν είχα κάποιο θέμα πριν. Αν θες πες μου τι να κοιτάξω και θα σου πω

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...