Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι αν μπορει καποιος φιλος να με διαφωτησει: στο android 11 ειχα καποιες εφαρμογες π.χ yahoo με ειδοποιηση που οταν ερχονταν εβγαιναν στην οθονη του κινητου που ηταν κλειστο και εβλεπα τι αφορουσε η ειδοποιηση, εχει αλλαξει στο android 12 ή εγω δεν το βρισκω? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για όσους χρησιμοποιούν ρουτίνες αν μπορούν να βοηθήσουν. Μέχρι πριν την αναβάθμιση φαινόταν σαν αθόρυβη ειδοποίηση στο notification panel οι ρουτίνες που ήταν ενεργές και όταν έμπαινα στην εφαρμογή  γύριζε ένα κυκλακι στο εικονίδιο της ρουτίνας που ήταν ενεργη. Τώρα τίποτα απ αυτά δεν συμβαινει

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2021 at 9:49 ΠΜ, Sofos_5 said:

 


Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή, δοκίμασε να μπεις στην εφαρμογή με τα routines και συγκεκριμένα στα routines που δεν σου δουλεύουν. Όπου υπάρχει θέμα (πχ. Δεδομένα) θα δεις ένα κόκκινο θαυμαστικό σε κυκλάκι, πάτησε επάνω ώστε να δώσεις τα απαραίτητα permissions και μετά θα παίξουν κανονικά.

Επίσης να πω πως φαινομενικά λειτουργούσε σχετικά καλά η συσκευή με εγκατάσταση από πάνω με εξαίρεση 1,2 εφαρμογές, οι οποίες με επανεγκατάσταση έστρωσαν.
Τελικά επειδή έπιασα και κάτι κολλήματα στον Nova έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μετά επαναφορά των ρυθμίσεών μου και εφαρμογών, υπάρχει διαφορά, ανταποκρίνεται όντως καλύτερα.

Το μόνο που δεν μου άρεσε στο update είναι που μίκρυνε η γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις.


Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θαυμαστικό το βγάζει αν ενεργοποιήσω το wifi ενώ είμαι σε λειτουργία πτήσης και είναι λογικό αφού δεν μπορούν να ενεργοποιηθουν δεδομένα τότε. 

Αν έχεις το χρόνο φτιάξε μια ρουτίνα για on/off τα δεδομένα ανάλογα με τον αν είναι συνδεδεμένο το κινητό σε wifi και πες μου αν λειτουργεί μετά την απενεργοποιηση της λειτουργίας πτήσης. Μέχρι πριν το update πάντως δεν υπήρχε πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα hz της οθόνης μετά την αναβάθμιση. 

Το σωστό είναι

(ενώ έχουμε ρύθμιση 2k 120hz) 

Όταν αγγίζουμε την οθόνη να πηγαίνει 120 και όταν αφήνουμε να πέφτει στα 60 σωστά? 

Έκανα μια δοκιμή τώρα και αυτό βλέπω ότι κάνει. 

Άρα είναι εντάξει θεωρητικά.. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θαυμαστικό το βγάζει αν ενεργοποιήσω το wifi ενώ είμαι σε λειτουργία πτήσης και είναι λογικό αφού δεν μπορούν να ενεργοποιηθουν δεδομένα τότε. 
Αν έχεις το χρόνο φτιάξε μια ρουτίνα για on/off τα δεδομένα ανάλογα με τον αν είναι συνδεδεμένο το κινητό σε wifi και πες μου αν λειτουργεί μετά την απενεργοποιηση της λειτουργίας πτήσης. Μέχρι πριν το update πάντως δεν υπήρχε πρόβλημα. 
Χμμμ δεν ξέρω αν καταλαβαίνω σωστά πως θες να το δοκιμάσω, οι δικές μου παρακάτω πάντως και οι 2 επανέρχονται κανονικά αφού ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω την λειτουργία πτήσης.5782eaab210a86176f09787e32ae0b04.jpge4de23d5adda17b69fcd7f93310767d1.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, LELELO said:

Παίδες να κάνω μερικές ερωτήσεις για τη φωτογραφία και όποιος μπορεί να διαθέσει χρόνο μου απαντάει.

1. Πριν την αναβάθμιση το hdr αν το είχες ενεργοποιήσει από το μενού και το απαιτούσαν οι συνθήκες εμφανιζόταν πάνω δεξιά στην οθόνη. Τώρα παρατηρώ πως δεν εμφανίζεται Αν και το έχω ενεργοποιημένο από το μενού. Αυτό σημαίνει πως δεν μπαίνει ποτέ ή είναι στα πλαίσια τις αναβαθμίσεις και μπαίνει χωρίς εμείς να το καταλαβαίνουμε εφόσον το έχουμε ενεργοποιημένο από το μενού?

2. Ποιες ρυθμίσεις έχετε στο αυτόματο? Πχ έχετε αφήσει την επιλογή φωτογραφία με κίνηση ή αυτόματη εστίαση παρακολούθησης( αυτές οι δύο επιλογές βοηθάνε ως προς το τελικό αποτέλεσμα σύμφωνα με τη χρήση σας?)?

3. Η βελτιστοποίηση σκηνής αν είναι ενεργοποιημένη, βλέπω ότι έχει κρυφτεί και βγαίνει μόνο όταν το κινητό αντιλαμβάνεται ότι τη χρειάζεται. Τη χρησιμοποιείτε;

Παρακαλώ όποιος έχει διάθεση Ας μου απαντήσει για το hdr περισσότερο( φοβάμαι μην είναι κάποια δυσλειτουργία δεν φαίνεται) και βέβαια για τις καθημερινές του ρυθμίσεις στο αυτόματο!!

Edit: Όσον αφορά θα hz σε προηγούμενο μου μήνυμα έγραψα ότι εμένα λειτουργεί η εναλλαγή κανονικά αλλά από τότε έχω ενημερώσει κάποιες εφαρμογές που μου βγήκαν. Αυτή τη στιγμή τσεκάρω αν υπάρχει εναλλαγή στα hz και βλέπω ότι και σε μένα είναι καρφωμένα στο 120 Οπότε συμπεραίνω ότι κάποια εφαρμογή που ενημερώθηκε μπορεί να κάνει τη δυσλειτουργία αυτή.. μπορεί να λέω και βλακείες βέβαια..

Παίδες κάποιος καμία άποψη; Ειδικά για το hdr που δε φαίνεται αν μπορεί κάποιος..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Χμμμ δεν ξέρω αν καταλαβαίνω σωστά πως θες να το δοκιμάσω, οι δικές μου παρακάτω πάντως και οι 2 επανέρχονται κανονικά αφού ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω την λειτουργία πτήσης.5782eaab210a86176f09787e32ae0b04.jpge4de23d5adda17b69fcd7f93310767d1.jpg

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ! Εδωσες  ιδέα! 

Φτιάχνοντας την αντίστροφη ρουτίνα όπως έχεις κάνει με την Out of home τουλάχιστον λύνεται το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, LELELO said:

Παίδες κάποιος καμία άποψη; Ειδικά για το hdr που δε φαίνεται αν μπορεί κάποιος..

Λογικά έχει αφαιρεθεί η ένδειξη του HDR. Σε αυτόματη λειτουργία πάντως λειτουργεί κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gthebest said:

Λογικά έχει αφαιρεθεί η ένδειξη του HDR. Σε αυτόματη λειτουργία πάντως λειτουργεί κανονικά. 

Και πως το καταλαβαίνεις ότι λειτουργεί κανονικά όταν το έχουμε στην αυτόματη;; πως καταλαβαίνουμε ότι μια φώτο επέλεξε να τη βγάλει με hdr;

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, boymanos said:

γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι αν μπορει καποιος φιλος να με διαφωτησει: στο android 11 ειχα καποιες εφαρμογες π.χ yahoo με ειδοποιηση που οταν ερχονταν εβγαιναν στην οθονη του κινητου που ηταν κλειστο και εβλεπα τι αφορουσε η ειδοποιηση, εχει αλλαξει στο android 12 ή εγω δεν το βρισκω? ευχαριστω.

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος, όταν ήμουν στην 11 όταν πήγαινα να ανοίξω ένα link για το YouTube με ρωτούσε με ποια εφαρμογή να το ανοίξω η με το YouTube η με το YouTube Vanced τώρα με την 12 έχει προεπιλογή το YouTube και δεν μπορώ να τα ανοίξω με τη εφαρμογή YouTube Vanced, υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, giannismal said:

Καλησπέρα μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος, όταν ήμουν στην 11 όταν πήγαινα να ανοίξω ένα link για το YouTube με ρωτούσε με ποια εφαρμογή να το ανοίξω η με το YouTube η με το YouTube Vanced τώρα με την 12 έχει προεπιλογή το YouTube και δεν μπορώ να τα ανοίξω με τη εφαρμογή YouTube Vanced, υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του vanced θα το κάνεις 

Screenshot_20211125-162822_Settings.jpg

Screenshot_20211125-162833_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω το έχω ρυθμίσει αλλά πάλι δεν μου τα ανοίγει f7e97a6ee461339bec3fd2a4574f791e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



00d3f21929b5238bdeb9174294d56d2a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην εφαρμογή του YouTube, και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής? Μετά δεν θα σε ξαναρωτήσει την πρώτη φορά με ποια εφαρμογή θα την ανοίξεις?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην εφαρμογή του YouTube, και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής? Μετά δεν θα σε ξαναρωτήσει την πρώτη φορά με ποια εφαρμογή θα την ανοίξεις?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν με αφήνει να κάνω εκκαθάριση προεπιλογής δεν το έχει τικαρισνενο2b3d022427aba0dfe9cc6badc826f31f.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Techmaniacs: Η Samsung λάνσαρε το Expert Raw camera app με υποστήριξη 16-bit Linear DNG RAW.
https://techmaniacs.gr/i-samsung-lansare-to-expert-raw-camera-app-me-ypostirixi-16-bit-linear-dng-raw/

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pchrono said:

Techmaniacs: Η Samsung λάνσαρε το Expert Raw camera app με υποστήριξη 16-bit Linear DNG RAW.
https://techmaniacs.gr/i-samsung-lansare-to-expert-raw-camera-app-me-ypostirixi-16-bit-linear-dng-raw/

Εγώ αυτό δεν το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε Spotify αυτό το "το Spotify προσπαθεί να παίξει" ξέρετε γιατί το κάνει και πως φεύγει? 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε Spotify αυτό το "το Spotify προσπαθεί να παίξει" ξέρετε γιατί το κάνει και πως φεύγει? 
Εγώ χρησιμοποιώ (με συνδρομή) αλλά δεν έχει βγάλει κάποιο μνμ
Λειτουργεί κανονικά και στο Android auto και στο κινητό..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Techmaniacs: Η Samsung λάνσαρε το Expert Raw camera app με υποστήριξη 16-bit Linear DNG RAW.
https://techmaniacs.gr/i-samsung-lansare-to-expert-raw-camera-app-me-ypostirixi-16-bit-linear-dng-raw/
Πως λειτουργεί; το έκανε κάποιος;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, marlborakis said:

Πως λειτουργεί; το έκανε κάποιος;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι zip και εγώ δεν έχω ιδέα πώς να το κάνω. Αυτά τα έκανα παλιά με ρουταρισμενο κινητό αλλά αυτό δεν το έχω κάνει root

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sakis88888 said:

Είναι zip και εγώ δεν έχω ιδέα πώς να το κάνω. Αυτά τα έκανα παλιά με ρουταρισμενο κινητό αλλά αυτό δεν το έχω κάνει root

Θα το ψάξω αύριο με ησυχία για να δω που είναι στο playstore ή στο samsung store. Όσο αφορά το αρχείο,  το εγκαθιστάς με την προϋπόθεση να πατήσεις στις ρυθμίσεις "αποδοχή αγνώστων app" κάπως έτσι τέλος πάντων πρέπει να λέγεται. ΜΕ ΕΠΙΦΎΛΑΞΗ  για την ασφάλεια του app γιατί δεν ξέρω εάν έχει ιό.  Εγώ θα προτιμήσω την εφαρμογή από το store , εάν την εντοπίσω αύριο που θα το δω 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pchrono said:

Θα το ψάξω αύριο με ησυχία για να δω που είναι στο playstore ή στο samsung store. Όσο αφορά το αρχείο,  το εγκαθιστάς με την προϋπόθεση να πατήσεις στις ρυθμίσεις "αποδοχή αγνώστων app" κάπως έτσι τέλος πάντων πρέπει να λέγεται. ΜΕ ΕΠΙΦΎΛΑΞΗ  για την ασφάλεια του app γιατί δεν ξέρω εάν έχει ιό.  Εγώ θα προτιμήσω την εφαρμογή από το store , εάν την εντοπίσω αύριο που θα το δω 

Στο samsung store δεν το έχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...