Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις αν μπορω να προσθεσω e-sim στην συσκευη; Νομιζω η επιλογη υπαρχει, αλλα λειτουργεί;
Ναι μπορείς
Το έχω δοκιμάσει και δουλεύει.

Απλα δεν μπορείς να έχεις ενεργές τις 2 sim και την e-sim
Διαλέγεις και παίρνεις.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

41 minutes ago, SpeedRacer said:

Παρατηρήστε τον ρυθμό ανανέωσης. 

Είναι μόνιμα στα 120 hz και κατεβαίνει στα 60 hz μόνο στην κάμερα. 

Πρέπει να είναι bug της 4 ui

Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα κάνει μια εναλλαγή στα 60 , μετά ξανά στα 120 hz και λειτουργεί κανονικά. 

Τυχαία το δοκίμασα και λειτούργησε 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

μετά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων η συσκευή επανήλθε. έχω όμως τρεις απορίες

1) πατώντας το κουμπί on/off ενεργοποιειται το Bixby. πως αλλάζει αυτο;

2) πως μπορώ να βάλω σαν εικονίδιο στην αρχική οθόνη την εφαρμογή καιρος; το βρίσκω μόνο σαν widget.

3) ενώ έχω ενργοποιημενη την δόνηση και ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή πχ σερφαρω στο Google, όταν έρχεται sms δεν δονείται η συσκευή, το ίδιο και όταν έρχεται viber. είναι κάποια ρυθμιση; πως αλλάζει;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pexths said:

μετά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων η συσκευή επανήλθε. έχω όμως τρεις απορίες

1) πατώντας το κουμπί on/off ενεργοποιειται το Bixby. πως αλλάζει αυτο;

2) πως μπορώ να βάλω σαν εικονίδιο στην αρχική οθόνη την εφαρμογή καιρος; το βρίσκω μόνο σαν widget.

3) ενώ έχω ενργοποιημενη την δόνηση και ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή πχ σερφαρω στο Google, όταν έρχεται sms δεν δονείται η συσκευή, το ίδιο και όταν έρχεται viber. είναι κάποια ρυθμιση; πως αλλάζει;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

1. Ρυθμίσεις, συνθετες λειτουργίες, πλαϊνο πλήκτρο. 

2. Το widget είναι συντόμευση νομίζω από Google και όχι εφαρμογή, άρα δε νομίζω ότι μπορείς, απλά κατεβάζεις κάτι που να θεωρείς αξιόπιστο. Πχ εγώ εμπιστεύομαι μόνο τo site okairos.gr οπότε το έχω σε μόνιμο tab στον chrome.

3. Νομίζω είναι ρύθμιση στις ρυθμίσεις ήχου, ψάξε λίγο γιατί δεν το βρήκα τώρα αλλά κάτι μου θυμίζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήστε τον ρυθμό ανανέωσης. 
Είναι μόνιμα στα 120 hz και κατεβαίνει στα 60 hz μόνο στην κάμερα. 
Πρέπει να είναι bug της 4 ui
Ναι μόλις το είδα.. Επίσης κατεβαίνει στους χάρτες.ναι ειναι bug
Όποιος έχει το ίδιο πρόβλημα κάνει μια εναλλαγή στα 60 , μετά ξανά στα 120 hz και λειτουργεί κανονικά. 
Τυχαία το δοκίμασα και λειτούργησε 
Δυστυχώς όχι, δεν λειτούργησε σε εμενα

Edit. Και στο test ufo κολλημένο στα 120 μένει

Sent from my SM-G998B using Tapatalk




aced6ddf05c36f8edfe73049c8b74b6b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα που το τσέκαρα σήμερα κολλημένο στα 120 είναι. Με αλλαγή στα 60 και μετά πάλι πίσω δεν έστρωσε.

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 
Έχω δημιουργήσει μια ρουτίνα στο Bixby routines όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού να απενεργοποιεί τα δεδομένα, την τοποθεσία και το NFC και όταν αποσυνδέομαι από αυτό να ξαναενεργοποιούνται.Το τηλέφωνο κάθε βράδυ μπαίνει σε λειτουργία πτήσης.
Μετά το update σε Android 12 όταν κλείσω την λειτουργία πτήσης και το τηλέφωνο συνδεθεί στο οικιακό wifi όταν θα απόσυνδεθώ από αυτό επανέρχονται όλες οι συνδέσεις που έχω ορίσει στις ρουτίνες να ξανανοίξουν εκτός από τα δεδομένα. Αυτό συμβαίνει μόνο αν πριν έχει ενεργοποιηθεί η λειτουργία πτήσης. 
Έχω κάνει εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και στο τηλέφωνο και στην εφαρμογή. Έχει κανείς παρόμοια ρουτίνα να μου πει αν συμβαίνει μόνο στο δικό μου ή είναι bug?


Είχα το ίδιο θέμα στην αρχή, δοκίμασε να μπεις στην εφαρμογή με τα routines και συγκεκριμένα στα routines που δεν σου δουλεύουν. Όπου υπάρχει θέμα (πχ. Δεδομένα) θα δεις ένα κόκκινο θαυμαστικό σε κυκλάκι, πάτησε επάνω ώστε να δώσεις τα απαραίτητα permissions και μετά θα παίξουν κανονικά.

Επίσης να πω πως φαινομενικά λειτουργούσε σχετικά καλά η συσκευή με εγκατάσταση από πάνω με εξαίρεση 1,2 εφαρμογές, οι οποίες με επανεγκατάσταση έστρωσαν.
Τελικά επειδή έπιασα και κάτι κολλήματα στον Nova έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μετά επαναφορά των ρυθμίσεών μου και εφαρμογών, υπάρχει διαφορά, ανταποκρίνεται όντως καλύτερα.

Το μόνο που δεν μου άρεσε στο update είναι που μίκρυνε η γραμματοσειρά στις ειδοποιήσεις.


Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pexths said:

μετά την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων η συσκευή επανήλθε. έχω όμως τρεις απορίες

1) πατώντας το κουμπί on/off ενεργοποιειται το Bixby. πως αλλάζει αυτο;

2) πως μπορώ να βάλω σαν εικονίδιο στην αρχική οθόνη την εφαρμογή καιρος; το βρίσκω μόνο σαν widget.

3) ενώ έχω ενργοποιημενη την δόνηση και ενώ η οθόνη είναι ανοιχτή πχ σερφαρω στο Google, όταν έρχεται sms δεν δονείται η συσκευή, το ίδιο και όταν έρχεται viber. είναι κάποια ρυθμιση; πως αλλάζει;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για τον καιρό, αν απ το widget μπεις στην εφαρμογή του καιρού, πατήσεις τις τρεις γραμμές πάνω αριστερά και μετά το γρανάζι δεξιά πάνω σου έχει επιλογή να μπει το εικονίδιο της εφαρμογής στην οθόνη εφαρμογών και από εκεί το σέρνεις στην αρχικη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Κι εμένα που το τσέκαρα σήμερα κολλημένο στα 120 είναι. Με αλλαγή στα 60 και μετά πάλι πίσω δεν έστρωσε.

Ναι από ότι έχουν πει είναι bug του λογισμικού κ με αναβάθμιση θα το φτιάξουν γρήγορα, τώρα μόλις το διάβασα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μίλησα και την τεχνική εξυπηρέτηση της Samsung , μου απάντησαν πως δεν έχει αναφερθεί για τον επεξεργαστή μας.

Στην αρχή με την manual εναλλαγή ξεκόλλησε αλλά μετά πάλι τα ίδια .

Έτσι μπήκα στην διαδικασία επαναφοράς. 

Σήμερα που το έστησα κάνει εναλλαγές κανονικά από 120 hz σε 60 hz και αντιστρόφως. 

Είχα κάνει επαναφορά μετά πέρασα με Odin την αναβάθμιση. 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Εχεις κανεις force close στο viber??

Ναι εγω, πριν το φορματ... μετα τιποτα και στο outlook ειχα... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω, πριν το φορματ... μετα τιποτα και στο outlook ειχα... 
Προσπαθω μπας και το γλιτωσω....τωρα παλι δουλευει κανονικα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, SpeedRacer said:

Εχθές μίλησα και την τεχνική εξυπηρέτηση της Samsung , μου απάντησαν πως δεν έχει αναφερθεί για τον επεξεργαστή μας.

Στην αρχή με την manual εναλλαγή ξεκόλλησε αλλά μετά πάλι τα ίδια .

Έτσι μπήκα στην διαδικασία επαναφοράς. 

Σήμερα που το έστησα κάνει εναλλαγές κανονικά από 120 hz σε 60 hz και αντιστρόφως. 

Είχα κάνει επαναφορά μετά πέρασα με Odin την αναβάθμιση. 

Καλησπέρα.. πως μπορώ να δω αν κάνει εναλλαγές στο δικό μου;; κάποιο πρόγραμμα ίσως?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, LELELO said:

Καλησπέρα.. πως μπορώ να δω αν κάνει εναλλαγές στο δικό μου;; κάποιο πρόγραμμα ίσως?

Ρυθμίσεις,  επιλογές προγραμματιστή και εμφάνιση ρυθμού ανανέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SpeedRacer said:

Ρυθμίσεις,  επιλογές προγραμματιστή και εμφάνιση ρυθμού ανανέωσης. 

Μόλις το τσέκαρα.. εμένα όσο το σκρολάρω είναι 120 και αν το αφήσω σταθερο πάει 60.. οπότε λογικά δουλεύει.. πρέπει να δείχνει μόνο αυτές τις 2 τιμές(60,120) η παίζει και σε άλλες συχνότητας;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, costsa41 said:

Πώς είναι δυνατόν σε άλλους να λειτουργεί και σε άλλους όχι; Εμένα λειτουργεί κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αστοχία αναβάθμισης 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, LELELO said:

Μόλις το τσέκαρα.. εμένα όσο το σκρολάρω είναι 120 και αν το αφήσω σταθερο πάει 60.. οπότε λογικά δουλεύει.. πρέπει να δείχνει μόνο αυτές τις 2 τιμές(60,120) η παίζει και σε άλλες συχνότητας;

Έχω δει και 96 hz σε κάποιες στιγμές 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρατήρησα και εγω,κολλημένο στα 120hz..δεν επανερχεται με εναλλαγή

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό, αν απ το widget μπεις στην εφαρμογή του καιρού, πατήσεις τις τρεις γραμμές πάνω αριστερά και μετά το γρανάζι δεξιά πάνω σου έχει επιλογή να μπει το εικονίδιο της εφαρμογής στην οθόνη εφαρμογών και από εκεί το σέρνεις στην αρχικη
εντάξει τι να πω, άπειρα ευχαριστώ και σε σένα και στο παιδί που με βοήθησε με το κουμπί on/off και το Bixby.

στο κομμάτι που αφορά την δόνηση σε sms και viber όταν η οθόνη του κινητού είναι ανοιχτή υπάρχει κάποια προταση; όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα κάτι

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pexths said:

εντάξει τι να πω, άπειρα ευχαριστώ και σε σένα και στο παιδί που με βοήθησε με το κουμπί on/off και το Bixby.

στο κομμάτι που αφορά την δόνηση σε sms και viber όταν η οθόνη του κινητού είναι ανοιχτή υπάρχει κάποια προταση; όσο και αν έψαξα δεν κατάφερα κάτι

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπες στις ρυθμίσεις του τηλεφωνου/ειδοποιήσεις. Βρες πχ το viber. Μετά πήγαινε κατηγορίες ειδοποοησεων/μηνύματα και ενεργοποίησε την δονηση

Το αντίστοιχο κάνε και για τα sms

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Την ρουτίνα με το GPS πως την έκανες; δεν βρίσκω τον τρόπο να το κάνω και εγω..
Ετσι το εχω ρυθμισει στο BIXBY
 
ΑΝ εφαρμογη GOOGLE MAPS ,SYGIC ανοιγει.
ΤΟΤΕ τοποθεσια ενεργο.
ΟΤΑΝ ΛΗΓΕΙ Η ΡΟΥΤΙΝΑ αντιστρεφει αυτες τις ενεργειες : τοποθεσια


a6b87c2321535994fdb87a9c3cbd2edb.jpg Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να κάνω μερικές ερωτήσεις για τη φωτογραφία και όποιος μπορεί να διαθέσει χρόνο μου απαντάει.

1. Πριν την αναβάθμιση το hdr αν το είχες ενεργοποιήσει από το μενού και το απαιτούσαν οι συνθήκες εμφανιζόταν πάνω δεξιά στην οθόνη. Τώρα παρατηρώ πως δεν εμφανίζεται Αν και το έχω ενεργοποιημένο από το μενού. Αυτό σημαίνει πως δεν μπαίνει ποτέ ή είναι στα πλαίσια τις αναβαθμίσεις και μπαίνει χωρίς εμείς να το καταλαβαίνουμε εφόσον το έχουμε ενεργοποιημένο από το μενού?

2. Ποιες ρυθμίσεις έχετε στο αυτόματο? Πχ έχετε αφήσει την επιλογή φωτογραφία με κίνηση ή αυτόματη εστίαση παρακολούθησης( αυτές οι δύο επιλογές βοηθάνε ως προς το τελικό αποτέλεσμα σύμφωνα με τη χρήση σας?)?

3. Η βελτιστοποίηση σκηνής αν είναι ενεργοποιημένη, βλέπω ότι έχει κρυφτεί και βγαίνει μόνο όταν το κινητό αντιλαμβάνεται ότι τη χρειάζεται. Τη χρησιμοποιείτε;

Παρακαλώ όποιος έχει διάθεση Ας μου απαντήσει για το hdr περισσότερο( φοβάμαι μην είναι κάποια δυσλειτουργία δεν φαίνεται) και βέβαια για τις καθημερινές του ρυθμίσεις στο αυτόματο!!

Edit: Όσον αφορά θα hz σε προηγούμενο μου μήνυμα έγραψα ότι εμένα λειτουργεί η εναλλαγή κανονικά αλλά από τότε έχω ενημερώσει κάποιες εφαρμογές που μου βγήκαν. Αυτή τη στιγμή τσεκάρω αν υπάρχει εναλλαγή στα hz και βλέπω ότι και σε μένα είναι καρφωμένα στο 120 Οπότε συμπεραίνω ότι κάποια εφαρμογή που ενημερώθηκε μπορεί να κάνει τη δυσλειτουργία αυτή.. μπορεί να λέω και βλακείες βέβαια..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kek said:

Ετσι το εχω ρυθμισει στο BIXBY
 
ΑΝ εφαρμογη GOOGLE MAPS ,SYGIC ανοιγει.
ΤΟΤΕ τοποθεσια ενεργο.
ΟΤΑΝ ΛΗΓΕΙ Η ΡΟΥΤΙΝΑ αντιστρεφει αυτες τις ενεργειες : τοποθεσια


a6b87c2321535994fdb87a9c3cbd2edb.jpg

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...