Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 18/11/2021 at 3:15 ΜΜ, kek said:

Μετά την αναβάθμιση μου εμφάνισε τον αριθμό κινητού μου και τώρα ξανά εξαφανίστηκε πως γίνεται αυτό?

 

SmartSelect_20211120-140520_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Back up αν δεν έχουμε usb adapter πως μπορούμε να πάρουμε? 

Αν συνδέσω το κινητό με το laptop με dex γίνεται? 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς το Youtube Vanced ? Σας γράφει ελέγξτε σύνδεση στο ίντερνετ; εμένα μου το βγάζει μετά από το Update

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, panosz1 said:

Παιδιά έχεις κανείς το Youtube Vanced ? Σας γράφει ελέγξτε σύνδεση στο ίντερνετ; εμένα μου το βγάζει μετά από το Update

Αυτό είναι ένας λόγος να έχεις Android. 🙂 

Έχω εγώ, κανένα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα σε recovery Mode.... Κάποια λύση; το κλείνω, κρατάω πατημένο το power και το Volume Up αλλά δεν μπαίνει. Κάνει απλά επανεκκίνηση

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, marlborakis said:

Ρε παιδιά δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα σε recovery Mode.... Κάποια λύση; το κλείνω, κρατάω πατημένο το power και το Volume Up αλλά δεν μπαίνει. Κάνει απλά επανεκκίνηση

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να είναι συνδεδεμένο είτε για φόρτιση είτε στο λαπτοπ και να κάνεις τον συνδιασμο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το τηλέφωνο στο PC (ιδανικά με καλό καλώδιο)
Το κλεινεις (περιμένεις λίγο να κλείσει τελείως)
Έπειτα για επανεκκίνηση πατάς power και volume down
Λογικά πρέπει να ανοίξει σε recovery

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι δεν μπορείς στο πληκτρολόγιο να επιλέξεις τους εναλλακτικους χαρακτήρες πχ τονισμένα γράμματα 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι δεν μπορείς στο πληκτρολόγιο να επιλέξεις τους εναλλακτικους χαρακτήρες πχ τονισμένα γράμματα 
Ποιο πληκτρολόγιο ?
Gboard έχει κανονικότατα
Τσέκαρα και Samsung. Έχει τα τονισμένα επίσης.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, qosmio said:

Ποιο πληκτρολόγιο ?
Gboard έχει κανονικότατα
Τσέκαρα και Samsung. Έχει τα τονισμένα επίσης.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Για του Samsung λεω

Τα έχει τα τονισμένα ναι αλλά μόλις πας να τα επιλέξεις δεν κάνει τπτ 

Τλχ σε εμένα 

Link to comment
Share on other sites

Για του Samsung λεω
Τα έχει τα τονισμένα ναι αλλά μόλις πας να τα επιλέξεις δεν κάνει τπτ 
Τλχ σε εμένα 
Το δοκίμασα μόλις.
Κανονικά γράφει και όταν τα επιλέγεις.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, LELELO said:

Την έκανα κι εγώ...

 

Πρώτα εργοστασιακες, μετά update και χειροκίνητο στήσιμο(έλεγα να κάνω και μετά εργοστασιακές απο το update αλλά το ξέχασα)..

Όλα βλέπω να κυλάνε όπως πριν..

Νομίζω ότι έκανες ότι χρειαζότανε!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαφανίζω την ειδοποίηση για αναβαθμιση λογισμικού?Πάτησα κατά λάθος έλεγχο και άρχισε να την κατεβάζει τη 12. Προς το παρόν θέλω να μείνω στην 11 και να απαλλαγώ από εικονίδια και ειδοποιήσεις για τη 12...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, marlborakis said:

Ρε παιδιά δεν μπορώ να το βάλω με τίποτα σε recovery Mode.... Κάποια λύση; το κλείνω, κρατάω πατημένο το power και το Volume Up αλλά δεν μπαίνει. Κάνει απλά επανεκκίνηση

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μετά το Android 10 άλλαξε η διαδικασία. 

Κλείνεις την συσκευή συνδέεις τα ενσύρματα ακουστικά στην συσκευή και μετά κρατάς τα συνδυασμένα κουμπιά και μπαίνει στο recovery. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, μετά την αναβάθμιση αν και δεν έκανα επαναφορά, διαπίστωσα το εξής θέμα. Επειδή το φορτίζω κλειστό, κάνα 2 φορές όταν το έχω ανοίξει μου ζητάει να διαλέξω τρόπο αναζήτησης,  και ταυτόχρονα στις επαφές μου κλείνει την εμφάνιση συχνής επικοινωνία, όπου δείχνει επαφές που μιλάω συχνά. Αυτό μόνο έχω παρατηρήσει κάνα 2 φορές. Σας έχει τύχει ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Καλημέρα παίδες, μετά την αναβάθμιση αν και δεν έκανα επαναφορά, διαπίστωσα το εξής θέμα. Επειδή το φορτίζω κλειστό, κάνα 2 φορές όταν το έχω ανοίξει μου ζητάει να διαλέξω τρόπο αναζήτησης,  και ταυτόχρονα στις επαφές μου κλείνει την εμφάνιση συχνής επικοινωνία, όπου δείχνει επαφές που μιλάω συχνά. Αυτό μόνο έχω παρατηρήσει κάνα 2 φορές. Σας έχει τύχει ?

Όχι σε εμένα. Πάντως αν θες τα λιγότερα bugs η επαναφορά είναι μονόδρομος...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, doganos said:

Όχι σε εμένα. Πάντως αν θες τα λιγότερα bugs η επαναφορά είναι μονόδρομος...

Το ξέρω, βασικά θέλω να το πουλήσω γιαυτό βαρέθηκα να κάνω. Ήθελα να πάω σε Xperia 1iii για δοκιμή μέχρι να έρθει S22 ultra και βαρέθηκα να κάνω σωστή δουλειά εδώ. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω σοβαρότατα προβλήματα που έχουν καταστήσει το κινητό σχεδόν μη λειτουργικό.
μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω. αντίγραφα κτλ για να επανέλθω σε φυσιολογικές καταστασεις;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pexths said:

λοιπόν μετά την αναβάθμιση αντιμετωπίζω σοβαρότατα προβλήματα που έχουν καταστήσει το κινητό σχεδόν μη λειτουργικό.
μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω. αντίγραφα κτλ για να επανέλθω σε φυσιολογικές καταστασεις;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απλά κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και φυσικά πιο πριν πάρε back up τα αρχεία σου. Φυσικά το σωστό είναι να μην επαναφέρεις ρυθμίσεις πάρα μόνο αρχεία, κατάλογο, σμσ και τέτοια. Όχι ρυθμίσεις, που πρέπει να τις κάνεις από την αρχή όπως και το στήσιμο των εφαρμογών μια μια για να μην επαναφέρεις και τα προβλήματα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και φυσικά πιο πριν πάρε back up τα αρχεία σου. Φυσικά το σωστό είναι να μην επαναφέρεις ρυθμίσεις πάρα μόνο αρχεία, κατάλογο, σμσ και τέτοια. Όχι ρυθμίσεις, που πρέπει να τις κάνεις από την αρχή όπως και το στήσιμο των εφαρμογών μια μια για να μην επαναφέρεις και τα προβλήματα..
κατανοητό. πως πάω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pexths said:

κατανοητό. πως πάω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάτα στην αναζήτηση. Αυτό που είναι σαν μεγ.φακος το λεγόμενο  search . Κ θα στο βγάλει.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Έχω δημιουργήσει μια ρουτίνα στο Bixby routines όταν συνδέομαι στο wifi του σπιτιού να απενεργοποιεί τα δεδομένα, την τοποθεσία και το NFC και όταν αποσυνδέομαι από αυτό να ξαναενεργοποιούνται.Το τηλέφωνο κάθε βράδυ μπαίνει σε λειτουργία πτήσης.
Μετά το update σε Android 12 όταν κλείσω την λειτουργία πτήσης και το τηλέφωνο συνδεθεί στο οικιακό wifi όταν θα απόσυνδεθώ από αυτό επανέρχονται όλες οι συνδέσεις που έχω ορίσει στις ρουτίνες να ξανανοίξουν εκτός από τα δεδομένα. Αυτό συμβαίνει μόνο αν πριν έχει ενεργοποιηθεί η λειτουργία πτήσης. 
Έχω κάνει εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και στο τηλέφωνο και στην εφαρμογή. Έχει κανείς παρόμοια ρουτίνα να μου πει αν συμβαίνει μόνο στο δικό μου ή είναι bug? 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω που την έβαλα όλα τρέχουν άψογα όπως πριν, Facebook, outlook, viber κ άλλες εφαρμογές. Βέβαια δεν έχω δει και κάτι τρομερό σε αλλαγές ακριβώς ίδιο τηλέφωνο

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...