Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μία ερώτηση για το WiFi..

Όταν έχω WiFi το οποίο δεν είναι ισχυρό και ταυτόχρονα έχω και δεδομένα(4g+), πολλές φορές όταν ανοίξω μία σελίδα στο browser μου δείχνει ότι δεν έχω σήμα και δεν κάνει την εναλλαγή από WiFi σε 4G αυτόματα με ταχύτητα.. στο S6 που είχα πριν πάρω το S 21 υπήρχε μία επιλογή πού με το που είχε ασθενές σήμα στο wi-fi αν είχες ανοίξει τα δεδομένα τα χρησιμοποιούσε ακαριαία και δεν έχανες καθόλου από ίντερνετ. Αν θυμάμαι καλά λεγόταν επιθετική εναλλαγή δικτύου ή κάπως έτσι..

Να τονίσω πως δεν έχω κάνει την αναβάθμιση που βγήκε τις τελευταίες δύο ημέρες. Υπάρχει τρόπος λοιπόν όταν δεν πιάνει καλά το WiFi να χρησιμοποιεί ακαριαία τα δεδομένα μου εφόσον τα έχω ανοιχτά?? Υπάρχει τέτοια επιλογή ή ρύθμιση για να την κάνω?

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Το galaxyfirmware.com ειναι αξιοπιστο για κατεβασμα του firmware ....γιατι κατεβαινει πολυ γρηγορα σε σχεση με το sammobile....

Τα χουμε αφησει πισω ολα αυτα και εχουμε ξεμαθει....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anergos13 said:

Το galaxyfirmware.com ειναι αξιοπιστο για κατεβασμα του firmware ....γιατι κατεβαινει πολυ γρηγορα σε σχεση με το sammobile....

Τα χουμε αφησει πισω ολα αυτα και εχουμε ξεμαθει....emoji1787.pngemoji1787.png

Γιατί τέτοια βιασύνη. Άμεσα θα έρθει σε όλους. Θα αλλάξει κάτι αν το βάλετε νωρίτερα; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα μέσω Odin,  θυμήθηκα τα παλιά με το s7 edge χεχε,αυτη η πράσινη κουκίδα στην κάμερα τι είναι ακριβώς? 

Πολλές αλλαγές δεν έχω δει για την ώρα πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Αχρηστο εντελως για τα μπαζα οσο αφορα την μπαταρια . Ειχα κανει ορκο μετα απο 3 Samsung (S2, S3, Note3) να μην ξαναπαρω ποτε τηλεφωνο αυτης της εταιρειας, μιας και δεν ειχα ορεξη να κουβαλω μαζι μου 3-4 εφεδρικες μπαταριες. Εχοντας μετα ενα 1+3Τ, ενα ΒΒ Key2,  και ενα Huawei P20  καλομαθα και αρχισα να μη κουβαλω μαζι μου Power Bank.  Ειδικα me to Huawei P20 ειχα σωθει. Το ειχα 2,5 χρονια και ουδεποτε χρειαστηκε να το φορτισω μεσουσης της ημερα και παντα το βραδυ ειχα πανω απο 30% οση χρηση και αν του εκανα ... Πηρα λοιπον το s21 ultra  με την 5αρα μπαταρια και με την ιδια χρηση που εκανα παντοτε, αν δεν το φορτησω το απογευμα, το βραδυ θα εχω μεινει. Το καλο ειναι οτι φορτιζει ταχυτατα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LELELO said:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μία ερώτηση για το WiFi..

Όταν έχω WiFi το οποίο δεν είναι ισχυρό και ταυτόχρονα έχω και δεδομένα(4g+), πολλές φορές όταν ανοίξω μία σελίδα στο browser μου δείχνει ότι δεν έχω σήμα και δεν κάνει την εναλλαγή από WiFi σε 4G αυτόματα με ταχύτητα.. στο S6 που είχα πριν πάρω το S 21 υπήρχε μία επιλογή πού με το που είχε ασθενές σήμα στο wi-fi αν είχες ανοίξει τα δεδομένα τα χρησιμοποιούσε ακαριαία και δεν έχανες καθόλου από ίντερνετ. Αν θυμάμαι καλά λεγόταν επιθετική εναλλαγή δικτύου ή κάπως έτσι..

Να τονίσω πως δεν έχω κάνει την αναβάθμιση που βγήκε τις τελευταίες δύο ημέρες. Υπάρχει τρόπος λοιπόν όταν δεν πιάνει καλά το WiFi να χρησιμοποιεί ακαριαία τα δεδομένα μου εφόσον τα έχω ανοιχτά?? Υπάρχει τέτοια επιλογή ή ρύθμιση για να την κάνω?

Ναι φιλε μου εδω---->>>

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LELELO said:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μία ερώτηση για το WiFi..

Όταν έχω WiFi το οποίο δεν είναι ισχυρό και ταυτόχρονα έχω και δεδομένα(4g+), πολλές φορές όταν ανοίξω μία σελίδα στο browser μου δείχνει ότι δεν έχω σήμα και δεν κάνει την εναλλαγή από WiFi σε 4G αυτόματα με ταχύτητα.. στο S6 που είχα πριν πάρω το S 21 υπήρχε μία επιλογή πού με το που είχε ασθενές σήμα στο wi-fi αν είχες ανοίξει τα δεδομένα τα χρησιμοποιούσε ακαριαία και δεν έχανες καθόλου από ίντερνετ. Αν θυμάμαι καλά λεγόταν επιθετική εναλλαγή δικτύου ή κάπως έτσι..

Να τονίσω πως δεν έχω κάνει την αναβάθμιση που βγήκε τις τελευταίες δύο ημέρες. Υπάρχει τρόπος λοιπόν όταν δεν πιάνει καλά το WiFi να χρησιμοποιεί ακαριαία τα δεδομένα μου εφόσον τα έχω ανοιχτά?? Υπάρχει τέτοια επιλογή ή ρύθμιση για να την κάνω?

Υπάρχει και ρουτίνα που μπορείς να βάλεις:όταν το σήμα του wifi πέσει στις 2 μπάρες και κάτω να ανοίγουν τα data.Ετσι δεν χρειάζεται να είναι πάντα ανοικτά 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και'γω με Odin τη 12 σήμερα που έμεινε λίγος χρόνος.
Πολύ smooth φαίνονται όλα και τα πάντα δουλεύουν απροβλημάτιστα.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, NIKOSXRI said:

Υπάρχει και ρουτίνα που μπορείς να βάλεις:όταν το σήμα του wifi πέσει στις 2 μπάρες και κάτω να ανοίγουν τα data.Ετσι δεν χρειάζεται να είναι πάντα ανοικτά 

Που το βρίσκεις αυτό; είναι κάποια εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, challenge143 said:

Που το βρίσκεις αυτό; είναι κάποια εφαρμογή; 

Ανήκει στο goodlock που στην Ελλάδα δεν παίζει και χρησιμοποιείς το nicelock

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.bluehorizonapps.nicelock3%26hl%3Del%26gl%3DUS%26auao%3Dnone%26referrer%3Dutm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dnicelock%2Bmodules%26pcampaignid%3DAPPU_1_sP6VYcLwFIPd7_UP_6GEmAU&ved=2ahUKEwjCiPnrr6H0AhWD7rsIHf8QAVMQ5YQBegQICRAC&usg=AOvVaw1pxT6FL1jxt1FPrM9hkdQo

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, costsa41 said:

Ρουτίνες υπάρχουν και στο τηλέφωνο και μπορείς να δημιουργήσεις και τη δική σου. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει η δυνατότητα να μπορεί να γίνει παραμετροποίηση σε κάτι τέτοιο. Δεν το έχω δοκιμάσει. Βρίσκονται βέβαια στις σύνθετες λειτουργίες.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το αναφέρω γιατί το έχω βάλει στο δικό μου αυτο.Απο το πρόγραμμα routines+ κάνε  import την ρουτίνα που σου έστειλα και είσαι κομπλε

Seamless connection.json

Edited by NIKOSXRI
Attach file
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικο μου, ελληνικό από Κωτσόβολο. Ετοιμαστείτε από δω και πέρα θα πάρει φωτιά το νήμα καλό setup σε όλους!!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω κοιτάξει..  Ελληνικό έχω.. λόγω όμως πίεσης χρόνου θα κάνω καθαρη εγκατασταση το σουκου.. 

Όποιος επιθυμεί εντυπώσεις (αν και κάποιοι έχουν γράψει αλλά κουβέντα να γίνεται) για:

- Κάμερα

- ταχύτητα 

- μπαταρία(όσο είναι εφικτό)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ τώρα Ένα από τα πιο μεγάλα update όσο θυμάμαι Samsung τηλέφωνα σίγουρα πιο σβέλτο κάτι  που παρατήρησα στην κάμερα στα 108 megapixel σε αφήνει να κάνεις ζουμ μέχρι ×6.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ. Πριν την ενημέρωση ήμουν με 5G και τώρα βγάζει μόνο Η+.... Κάποια λύση; σημείωση, έχω esim...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πρέπει να δώσουμε τα εύσημα στην Samsung, για το πόσο έχει βελτιώσει την υποστήριξη των συσκευών της, ειδικά σε σχέση με το παρελθόν! Εγώ δεν θυμάμαι άλλη φορά να δόθηκε νέα έκδοση μόλις ένα μήνα μετά τα Pixel. (επίσης πρώτη φορά βλέπω μέσα σε μια μέρα να έχει δώσει την αναβάθμιση σε τόσες πολλές χώρες, ενώ συνήθως γινόταν πολύ σταδιακά)

Σε οτι αφορά το κινητό, μου φαίνεται πιο γρήγορο, μάλλον έχουν γίνει πιο γρήγορα τα animations. Φαίνεται ακόμα πιο προσεγμένο στις λεπτομέρειες, όπως άλλωστε συνηθίζεται στις τελευταίες εκδόσεις του Android. Η μπαταρία στα ίδια πολύ καλά επίπεδα (αν και είναι νωρίς να πω, αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει). Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως παίρνουμε back up με το smart switch γράφει δεν γίνεται επειδή δεν υπάρχει κάρτα 

 

Όπως έγραψα πέρασα την 12 με Odin και έβαλα btu λέτε να έκανα βλακεια? 

Γιατί τώρα σε αντίθεση με πριν έχει αυξημένη κατανάλωση η μπαταρία και βλέπω η winbank και Google play πρώτα στην κατανάλωση, πριν ήταν κάτω αυτά τα δύο 

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το παρακάτω άρθρο εμείς με exynos είμαστε καλά!

https://techmaniacs.gr/provlimata-stin-othoni-ton-galaxy-s21-sd888-dimioyrgei-to-one-ui-4-android-12/

Link to comment
Share on other sites

πως λετε να κανω φορματ; Γιατι δεν μ εκατσε καλα η 12. Ολο προβληματα. Επαναφορα ρυθμισεων και μετα επαναφορα backup μονο photo?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οποιος την εβαλε, ας μας πει αν ανοιγει κανονικα το outlook (η εφαρμογη) και ας περιηγηθει λιγο να μας πει αν κλεινιε μονη της... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παλέτα χρωμάτων στις ρυθμίσεις .... τι άθλια χρώματα που έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...