Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες τι επαναφορες και φορματ ? Απο πανω περαστε τη και στη μικρη πιθανοτητα που υπαρξει προβλημα κανετε την επαναφορα...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kek said:

Ελληνικο δεν εχεις ?

 

Από public το πήρα αλλά δεν νομίζω να είναι ελληνικό 

Screenshot_20211115-204511_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, costsa41 said:

Δηλαδή με αυτή τη λογική έχεις την 11 κάνεις επαναφορά ξανά στην 11 και μετά κάνεις αναβάθμιση στη 12; Τότε ποια είναι η λογική της επαναφοράς; Να επαναφέρεις τι, την παλιά και να κάνεις μετά κάτι που θα έκανες και πριν την επαναφορά; Σου φαίνεται λογικό;
Και φυσικά επαναφορά κάνει κάποιος αν έχει πρόβλημα με τη νέα και όχι έτσι αν το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά. Δεν είναι θεσφατο η επαναφορά όταν όλα λειτουργούν καλά. Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι λάθος το σκεπτικό σου , η λογική είναι όταν έχεις φορτώσει το κινητό σου με πολλές άχρηστες εφαρμογές με κατακερματισμενα αρχεία κ σαν αποτέλεσμα όταν περαστεί η καινούργια έκδοση πάνω  σε κάποια μη σωστά αρχεία να μην γίνει σωστά η εγκατάσταση τα λεγόμενα bugs.  Το είχα διαβάσει κ σε ένα άρθρο  με την σειρά note 4 κ ήμουν παθον  με HTC από nougat 7 σε 8 που ήταν ένα κινητό μπιμπα με την 8 με πολλά bugs.  Περνώντας 7 καθαρή σε 8 .όλα έστρωσαν δια μαγείας.  Αυτή είναι η λογική της καθαρής εγκατάστασης.  Βέβαια οι απόψεις διίστανται και ο καθένας έχει τις δικές του απόψεις.  Που το πιο πιθανό είναι να περαστεί η αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα κ όλα καλά.  Απλά όταν είσαι παθον κάποια πράγματα κολλάνε στο μυαλουδακι και λες δεν.... ας το πάρουμε από την αρχή όλη την διαδικασία.  Βέβαια έχει προχωρήσει τόσο μπροστά η εξέλιξη που πλέον όλα αυτά που αναφέρω δεν θα ισχύουν.  Φιλικά πάντα η δικιά μου άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ σπάνια ακουστικά σε κλήση και σήμερα που μιλούσα με ακουστικά και παράλληλα έκανα scrolling παρατήρησα ότι κατά τη διάρκεια της κλήσης τρία pixel λίγο πιο κάτω από τη γραμμή εργασιών που πρασινίζει όση ώρα μιλάς αναβοσβήνουν όπως αναβοσβήνει και η ένδειξη του τηλεφώνου στη γραμμή εργασιών όσο μιλάς. Με το που τερματίσεις την κλήση σταματάνε τς 3 pixel να αναβοσβήνουν. Έκανα restart, wipe cache clear ξαναέκανα κλήση με τον ίδιο τρόπο πάλι τα ίδια pixel αναβοσνηναν. Έχω παρατηρήσει ότι καμία φορά όταν είναι κλειδωμένο και πατάω το πλευρικό κουμπί για να ανοίξει η οθόνη στιγμιαία για δευτερόλεπτο κολλάει η κίνηση της εικόνας που έχει και πιξελιαζει. Τι κάνω? Είναι hardware πρόβλημα? Πρόβλημα της οθόνης? Πρέπει να πάει smartec?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη ματιά... Για την 12

 

Δεν δουλεύει η εφαρμογή outlook. Κρασαρει συνέχεια...

Στο Facebook πλέον δεν ανοίγει σελίδες στον browser (πχ όταν πατάς ένα νέο να δεις)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ σπάνια ακουστικά σε κλήση και σήμερα που μιλούσα με ακουστικά και παράλληλα έκανα scrolling παρατήρησα ότι κατά τη διάρκεια της κλήσης τρία pixel λίγο πιο κάτω από τη γραμμή εργασιών που πρασινίζει όση ώρα μιλάς αναβοσβήνουν όπως αναβοσβήνει και η ένδειξη του τηλεφώνου στη γραμμή εργασιών όσο μιλάς. Με το που τερματίσεις την κλήση σταματάνε τς 3 pixel να αναβοσβήνουν. Έκανα restart, wipe cache clear ξαναέκανα κλήση με τον ίδιο τρόπο πάλι τα ίδια pixel αναβοσνηναν. Έχω παρατηρήσει ότι καμία φορά όταν είναι κλειδωμένο και πατάω το πλευρικό κουμπί για να ανοίξει η οθόνη στιγμιαία για δευτερόλεπτο κολλάει η κίνηση της εικόνας που έχει και πιξελιαζει. Τι κάνω? Είναι hardware πρόβλημα? Πρόβλημα της οθόνης? Πρέπει να πάει smartec?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κατά 99,9 % είναι ο proximity server

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση? Μπορώ να κάνω κάτι από μόνος μου? Θέλει service ? Το αφήνω έτσι?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το original s pen για το Galaxy s21 ultra και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον το έχει αν είναι φυσιολογικό να μην είναι σταθερή η μύτη, (κουνιέται);

Παίζει να υπάρχει πρόβλημα;

Για παράδειγμα στο s pen του Tab s7 η μύτη είναι απόλυτα σταθερή και δεν κουνιέται καθόλου.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Είναι σταθερή η μύτη στο πενάκι!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ωχ κατάλαβα, το φοβόμουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Νομίζω πως έχει και ανταλλακτική μέσα στο κουτί, το θέμα είναι πως την αλλάζεις αν θέλει αλλαγή.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jimmis11 said:

Ωχ κατάλαβα, το φοβόμουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Νομίζω πως έχει και ανταλλακτική μέσα στο κουτί, το θέμα είναι πως την αλλάζεις αν θέλει αλλαγή.

Δες video, είναι πανεύκολο, ψάξε για "αλλαγή μύτης στο S pen", τόσο απλό. Αλλά εντάξει, κουνιέται, εξαρτάται τι είδους μύτη έχεις (σκούρα ή άσπρη) 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakis88888 said:

Από public το πήρα αλλά δεν νομίζω να είναι ελληνικό 

Screenshot_20211115-204511_Software update.jpg

Ελληνικό είναι φίλε απλά δεν έχει έρθει η ενημέρωση ακόμα για Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alex61 said:

Δες video, είναι πανεύκολο, ψάξε για "αλλαγή μύτης στο S pen", τόσο απλό. Αλλά εντάξει, κουνιέται, εξαρτάται τι είδους μύτη έχεις (σκούρα ή άσπρη) 

Ευτυχώς το κουτάκι είχε 2 ανταλλακτικές μύτες, μια άσπρη και μια μαύρη. Την άλλαξα και έβαλα την μαύρη με το ειδικό εργαλείο που είχε, απλά τζάμπα μια μύτη χαμένη με το καλημέρα, πριν καν το χρησιμοποιήσω... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ σπάνια ακουστικά σε κλήση και σήμερα που μιλούσα με ακουστικά και παράλληλα έκανα scrolling παρατήρησα ότι κατά τη διάρκεια της κλήσης τρία pixel λίγο πιο κάτω από τη γραμμή εργασιών που πρασινίζει όση ώρα μιλάς αναβοσβήνουν όπως αναβοσβήνει και η ένδειξη του τηλεφώνου στη γραμμή εργασιών όσο μιλάς. Με το που τερματίσεις την κλήση σταματάνε τς 3 pixel να αναβοσβήνουν. Έκανα restart, wipe cache clear ξαναέκανα κλήση με τον ίδιο τρόπο πάλι τα ίδια pixel αναβοσνηναν. Έχω παρατηρήσει ότι καμία φορά όταν είναι κλειδωμένο και πατάω το πλευρικό κουμπί για να ανοίξει η οθόνη στιγμιαία για δευτερόλεπτο κολλάει η κίνηση της εικόνας που έχει και πιξελιαζει. Τι κάνω? Είναι hardware πρόβλημα? Πρόβλημα της οθόνης? Πρέπει να πάει smartec?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φοράς τζαμακι;; Αν ναι τι μάρκα;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοράς τζαμακι;; Αν ναι τι μάρκα;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι τίποτα, την εργοστασιακή μεμβράνη έχω

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, anestispro said:

Όχι τίποτα, την εργοστασιακή μεμβράνη έχω

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μήπως έχεις βάλει καποιο λανσερ ή καποιο θέμα που να το επηρεάζει; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jimmis11 said:

Ευτυχώς το κουτάκι είχε 2 ανταλλακτικές μύτες, μια άσπρη και μια μαύρη. Την άλλαξα και έβαλα την μαύρη με το ειδικό εργαλείο που είχε, απλά τζάμπα μια μύτη χαμένη με το καλημέρα, πριν καν το χρησιμοποιήσω... 

Γιατί είναι χαμένη, μην την πετάς, η μπλε-μαύρη είναι για μαλακό γράψιμο (λογικό να "κουνιέται") ενώ η άλλη για πιο σκληρό 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, challenge143 said:

Είναι λάθος το σκεπτικό σου , η λογική είναι όταν έχεις φορτώσει το κινητό σου με πολλές άχρηστες εφαρμογές με κατακερματισμενα αρχεία κ σαν αποτέλεσμα όταν περαστεί η καινούργια έκδοση πάνω  σε κάποια μη σωστά αρχεία να μην γίνει σωστά η εγκατάσταση τα λεγόμενα bugs.  Το είχα διαβάσει κ σε ένα άρθρο  με την σειρά note 4 κ ήμουν παθον  με HTC από nougat 7 σε 8 που ήταν ένα κινητό μπιμπα με την 8 με πολλά bugs.  Περνώντας 7 καθαρή σε 8 .όλα έστρωσαν δια μαγείας.  Αυτή είναι η λογική της καθαρής εγκατάστασης.  Βέβαια οι απόψεις διίστανται και ο καθένας έχει τις δικές του απόψεις.  Που το πιο πιθανό είναι να περαστεί η αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα κ όλα καλά.  Απλά όταν είσαι παθον κάποια πράγματα κολλάνε στο μυαλουδακι και λες δεν.... ας το πάρουμε από την αρχή όλη την διαδικασία.  Βέβαια έχει προχωρήσει τόσο μπροστά η εξέλιξη που πλέον όλα αυτά που αναφέρω δεν θα ισχύουν.  Φιλικά πάντα η δικιά μου άποψη. 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου τωρα οσο αφορα το android 12 δεν κοβω και φλεβες υπαρχουν καποιες αλλαγες το σημαντικο ειναι οτι γινεται λιγο πιο γρηγορο και πιο ομαλο στην κινηση το κινητο μπορει και να ειναι και η εντυπωση μου (ειναι οπως στο αυτοκινητο βαζεις βενζινη και νομιζεις οτι παει... καλυτερα 😃) η μπαταρια για μια νυχτα που το εχω μαλλον ιδια μου φαινεται αυτα προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chris1974 said:

Εγω ακομα περιμενω την αναβαθμιση,αγορασμενο το κινητο απο Plaisio.

Εγώ Κωτσοβολο.  Θα έρθει λίγο αργότερα για τα ελληνικά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...