Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά διαπίστωσα ένα bug κ αυτό μάλλον πρέπει να έγινε μετά την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας νομίζω.  Στις ειδοποιήσεις στο στυλ φωτισμού οθόνης αν διαπιστώσετε δεν λειτουργούν όλα τα εφέ.  Τουλάχιστον στο δικό μου.  Τα μισά δουλεύουν κανονικά κ τα μισά όχι όπως ηχώ κ κάτι άλλα.  Όχι ότι με πειράζει απλά το διαπίστωσα τυχαίος. 

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις θήκες λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση; Ή πρέπει να είναι συμβατές όπως στα iPhones;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Παιδιά διαπίστωσα ένα bug κ αυτό μάλλον πρέπει να έγινε μετά την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας νομίζω.  Στις ειδοποιήσεις στο στυλ φωτισμού οθόνης αν διαπιστώσετε δεν λειτουργούν όλα τα εφέ.  Τουλάχιστον στο δικό μου.  Τα μισά δουλεύουν κανονικά κ τα μισά όχι όπως ηχώ κ κάτι άλλα.  Όχι ότι με πειράζει απλά το διαπίστωσα τυχαίος. 

Το έχω γράψει κι εγώ λίγες ημέρες πριν 

Αλλά εγώ είμαι νέος κάτοχος οπότε δεν ήξερα πως ήταν πριν 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sakis88888 said:

Το έχω γράψει κι εγώ λίγες ημέρες πριν 

Αλλά εγώ είμαι νέος κάτοχος οπότε δεν ήξερα πως ήταν πριν 

Α τότε κάποια πατάτα έχουν κάνει με up date  θα το διορθώσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής κι εγώ από χθες. Έχετε κάποια πρόταση για άλλον launcher ή κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσω goodlock; Βασικά, δίνει τόση παραμετροποίηση όση λένε το goodlock ή να κοιτάξω καλύτερα για άλλον launcher; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Antonio27 said:

Νέος κάτοχος της συσκευής κι εγώ από χθες. Έχετε κάποια πρόταση για άλλον launcher ή κάποιο τρόπο να χρησιμοποιήσω goodlock; Βασικά, δίνει τόση παραμετροποίηση όση λένε το goodlock ή να κοιτάξω καλύτερα για άλλον launcher; 

Χρησιμοποιούσα σε όλες μου τις συσκευές nova launcher πολλά χρόνια. 

Μέχρι που στο s21 ultra είπα να το γυρίσω σε samsung και να μη το πειράξω. 

Ο κύριος λόγος ήταν γιατί με nova δεν μου δούλευαν καλά η χειρονομίες στην γραμμή πλοήγησης.. 

Δεν ξανά βάζω λοιπόν nova launcher σε Samsung συσκευή τώρα που συνήθισα της Samsung. 

goodlock μπορείς να χρησιμοποιήσεις με το nicelock από το play store. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια μάλλον χαζή ερώτηση, αλλά θέλω επιβεβαίωση.

Παρήγγειλα φορτιστή της Samsung που έχει δύο υποδοχές. https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-2X-USB-USB-C-USB-A-Wall-Adapter-Μαύρο-EP-TA220NBEGEU.html?from=index_recently_viewed

Μία USB-A με maximum απόδοση 15W

Και μία USB-C με maximum απόδοση τα 35W.

Γνωρίζω οτι το S21 Ultra υποστηρίζει μέχρι 25W, θεωρώ οτι δεν θα έχει πρόβλημα ασυμβατότητας με τον συγκερκιμένο φορτιστή, ή χρειάζεται κάποιον που να είναι σταθερά στα 25W ώστε να πιάνει την μέγιστη ταχύτητα φόρτισης;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, one2377 said:

Καλημέρα σε όλους.

Μια μάλλον χαζή ερώτηση, αλλά θέλω επιβεβαίωση.

Παρήγγειλα φορτιστή της Samsung που έχει δύο υποδοχές. https://www.skroutz.gr/s/29312014/Samsung-2X-USB-USB-C-USB-A-Wall-Adapter-Μαύρο-EP-TA220NBEGEU.html?from=index_recently_viewed

Μία USB-A με maximum απόδοση 15W

Και μία USB-C με maximum απόδοση τα 35W.

Γνωρίζω οτι το S21 Ultra υποστηρίζει μέχρι 25W, θεωρώ οτι δεν θα έχει πρόβλημα ασυμβατότητας με τον συγκερκιμένο φορτιστή, ή χρειάζεται κάποιον που να είναι σταθερά στα 25W ώστε να πιάνει την μέγιστη ταχύτητα φόρτισης;

H σταθερότητα στα W φόρτισης έχει μείνει στο παρελθόν.
Τα τελευταία πρωτόκολλα φόρτισης έχουν να κάνουν με μεταβαλλόμενα τάση V και συνεπώς μεταβαλλόμενη ισχύ W.

Ο φορτιστής που πήρες είναι τεχνολογίας Power Delivery (P.D). Γίνεται συνεχή "διαπραγμάτευση" μεταξύ κινητού (το οποίο επίσης υποστηρίξει Power Delivery τεχνολογία) και φορτιστή. Ο φορτιστής δίνει, εφόσον το αντέχει, ότι ακριβώς ζητάει το κινητό.

Στην δική σου περίπτωση τα max Watt που δίνει η έξοδος Type-C είναι 35.
Το κινητό σου θα ζητήσει max 25W.
Λόγω της μεταβαλλόμενης V του PD φορτιστή σου, η ισχύς φόρτισης που θα μεταφέρεται στο κινητό θα είναι αυτή του το κινητό ζητάει, και άρα δεν υπάρχει κίνδυνος να "μπει" στην συσκευή μεγαλύτερη ισχύ από την επιτρεπόμενη.
Γενικά είναι πλήρως καλυμμένος.

Υ.Γ ακόμα και 100W να ήταν η έξοδος, εφόσον κινητό και φορτιστής υποστηρίζουν P.D, στο κινητό max 25W θα έφταναν. Αυτή είναι και η ουσία του P.D.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

H σταθερότητα στα W φόρτισης έχει μείνει στο παρελθόν.
Τα τελευταία πρωτόκολλα φόρτισης έχουν να κάνουν με μεταβαλλόμενα τάση V και συνεπώς μεταβαλλόμενη ισχύ W.

Ο φορτιστής που πήρες είναι τεχνολογίας Power Delivery (P.D). Γίνεται συνεχή "διαπραγμάτευση" μεταξύ κινητού (το οποίο επίσης υποστηρίξει Power Delivery τεχνολογία) και φορτιστή. Ο φορτιστής δίνει, εφόσον το αντέχει, ότι ακριβώς ζητάει το κινητό.

Στην δική σου περίπτωση τα max Watt που δίνει η έξοδος Type-C είναι 35.
Το κινητό σου θα ζητήσει max 25W.
Λόγω της μεταβαλλόμενης V του PD φορτιστή σου, η ισχύς φόρτισης που θα μεταφέρεται στο κινητό θα είναι αυτή του το κινητό ζητάει, και άρα δεν υπάρχει κίνδυνος να "μπει" στην συσκευή μεγαλύτερη ισχύ από την επιτρεπόμενη.
Γενικά είναι πλήρως καλυμμένος.

Υ.Γ ακόμα και 100W να ήταν η έξοδος, εφόσον κινητό και φορτιστής υποστηρίζουν P.D, στο κινητό max 25W θα έφταναν. Αυτή είναι και η ουσία του P.D.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Πολύ κατατοπιστικός.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Για Καλύτερο αποτέλεσμα βίντεο θεωρείτε είναι Καλύτερο να χρησιμοποιηθεί η επιλογή επαγγελματικό βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε συγκεκριμενες συνθηκες να εχεις σταθερη αποδοση με καλυτερα αποτελεσματα κανοντας τις καταλληλες ρυθμισεις  .

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έχει σε όλους ΑΠΕΙΡΟ noise σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ή κάνω κάτι τρελά λάθος; Αν δεν βάλω night mode, το απολεσμα σε θέμα noise είναι απαράδεκτο

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω χωρίς τη χρήση night mode. Με night mode όντως είναι οκ. Συγκρίνω με το 1+ 9 pro που έχω και μέχρι τώρα έχει πολύ λιγότερο noise το 1+. Και μιλάμε για εσωτερικό χώρο με φωτισμό. Το ultra ειδικά στις μαύρες περιοχές μιας φωτογραφίας βγάζει πολύ noise

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα τι φταίει. Το focus enhancer. Βλέπω μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο όταν το απενεργοποιώ

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σε χαμηλό φωτισμό που τραβάω τον μικρό δεν έχω παρατηρήσει τόσο τραγικά όπως το λέει ο φίλος για θόρυβο. Ίσα ίσα που έχει πολύ καλό κ έξυπνο λογισμικό που επιλέγει την σωστή φωτογραφία. Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.  Έχω το note 3 που το πενάκι παίζει κανονικά στην οθόνη του s21 ultra ,το ερώτημα είναι με το γνήσιο  πενάκι που πουλάνε έχει καλύτερη κ ποιο γρήγορη ανταπόκριση ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και δύο μέρες κάποιες φορές μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι η δεύτερη κάρτα δεν λειτουργεί. Το επαναφέρω με restart. Τώρα δουλεύει κανονικά και δεν ξέρω αν και πότε θα το ξανακάνει.. σκέφτηκα να βγάλω μία τις κάρτες και να τις ξαναβάλω..

καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει και πώς αντιμετωπίζεται;;

Screenshot_20211111-195957_One UI Home.jpg

Screenshot_20211111-200002_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτες κανε ενα καθαρισμο με οινοπνευμα και βαλτες .Απο κει και περα βλεπεις δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.Εκτος σπανιων περιπτωσεων καποιων κακων εφαρμογων κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μετά την 2 στην θέση της πρώτης για να δεις  μην τυχόν έχει θέμα η κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

Παίδες εδώ και δύο μέρες κάποιες φορές μου βγάζει αυτό το μήνυμα ότι η δεύτερη κάρτα δεν λειτουργεί. Το επαναφέρω με restart. Τώρα δουλεύει κανονικά και δεν ξέρω αν και πότε θα το ξανακάνει.. σκέφτηκα να βγάλω μία τις κάρτες και να τις ξαναβάλω..

καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει και πώς αντιμετωπίζεται;;

Screenshot_20211111-195957_One UI Home.jpg

Screenshot_20211111-200002_One UI Home.jpg

Μου το είχε κάνει με την SIM 1 και είχα ρωτήσει αλλά δεν είχα πάρει κάποια απάντηση. Από τότε δεν μου το ξανά έκανε. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες.
Έχει κάποιος οδηγίες για beta android 12 ; Δουλεύουν ολα κανονικά;
Επιστρέφεις σε 11 αν χρειαστεί;;
Thank u!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Καλησπέρες.
Έχει κάποιος οδηγίες για beta android 12 ; Δουλεύουν ολα κανονικά;
Επιστρέφεις σε 11 αν χρειαστεί;;
Thank u!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν υπάρχει λόγος τώρα πια να μπεις σε τέτοια διαδικασία. πριν το τέλος του μήνα θα έχει βγει stable 12 για το s21

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φωτογραφία είναι από το p40 pro (1/8 sec. f/1.9 6.71mm ISO 6400) - Νυχτερινή λειτουργια

H δεύτερη από το s21 ultra (1/4 sec. f/1.8 6.7mm ISO 3200) Νυχτερινή λειτουργια

Τα συμπεράσματα δικά σας. Εγω βέβαια βγάζω καλύτερο το p40 pro

IMG_20201127_224215.jpg

20211113_202029.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...