Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κερδίσει άλλος αυτή τη δωροεπιταγη 50 ευρώ για αγορές in app στο galaxy store 

Επειδή  δεν παίζω παιχνίδια rpg μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο παιχνίδι 1ου προσώπου να μην πάει χαμένο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, s_wind said:

Εαν κανεις διαφορους καθαρισμους με εφαρμογες η καταβαζεις αρχεια και μετα πας και ξανακανεις καθαρισμους σημαινει οτι πασης φυσεως αρχεια που αποθηκευσες δεν μπορουν πλεον να ξαναεμφανιστουν αλλα παραμενει ως ενδειξη οτι το ειχες κατεβασει.Διεγραψετο και αυτο εσυ.

Δεν χρησιμοποιώ τέτοιες εφαρμογές, αυτό το αρχείο μου φαίνεται περίεργο γιατί το εμφανίζει μέσα στη "συλλογή" μου, όχι απλά στα "τα αρχεία μου". Όπως και να έχει ευχαριστώ. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Αν το φορτίσω με φορτιστή με περισσότερα απο 25 watt θα κάνω ζημιά;
Ποιος είναι ο κατάλληλος φορτιστής της Samsung για να τον αγοράσω;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Αν το φορτίσω με φορτιστή με περισσότερα απο 25 watt θα κάνω ζημιά;
Ποιος είναι ο κατάλληλος φορτιστής της Samsung για να τον αγοράσω;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν θα κάνεις ζημιά. Η συσκευή θα φορτίσει με max 25W ή λιγότερα, αν ο φορτιστής δεν υποστηρίζει το πρότυπο φόρτισης της Samsung.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Meraklis87 said:

Ποιος είναι ο κατάλληλος φορτιστής της Samsung για να τον αγοράσω;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτός που έχει μέσα η συσκευασία,δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάποιον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Meraklis87 said:

Καλησπέρα.
Αν το φορτίσω με φορτιστή με περισσότερα απο 25 watt θα κάνω ζημιά;
Ποιος είναι ο κατάλληλος φορτιστής της Samsung για να τον αγοράσω;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Δεν θα πάθει τίποτα με τον μικρότερο φορτιστή μην ανησυχείς, απλά θα φορτίζει πιο αργά. Βέβαια να είναι έστω αντίστοιχου κινητού με μεγάλη σχετικά μπαταρία γιατί θα αυξηθεί υπερβολικά ο χρόνος φόρτισης. Ένας 25w είναι μια χαρά δεν χρειάζεσαι μεγαλύτερο. Μπορείς να πάρεις αυτόν https://www.skroutz.gr/s/26822418/Samsung-USB-C-Wall-Adapter-Λευκό-Fast-Travel-Charger-25W.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έχει μέσα η συσκευασία,δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάποιον άλλον.
Μα δεν έχει αντάπτορα η συσκευασία του S21 Ultra.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνεις ζημιά τα έχουμε αναφέρει κ ποιο πίσω το θέμα φόρτισης. Αν έχεις 45 watt φορτιστή η συσκευή σου θα δουλέψει μέχρι 25w . Άρα παίρνεις το γνήσιο φορτιστή τον 25 w  κ χρησιμοποίησε κ το καλά ποιοτικά γνήσιο καλώδιο που έχει το κουτί μέσα κ είσαι  οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος του κινητού εδώ κ 10 μέρες, τρομερό σε όλα δεν έχω κανένα παράπονο απλά μια απορία.... που είναι ρε παιδιά αυτά τα 1200 nits φωτεινότητα οθόνης που μας λέει η Samsung? Το παλιό μου κινητό (το έχω ακόμα) είναι το Zenfone 8 Flip, το βάζω δίπλα δίπλα με το S21 ultra και ενώ στο 25%, 50% κ 75% φωτεινότητα το Samsung του ρίχνει κ είναι πιο φωτεινό όταν τα βάζω και τα 2 σε full φωτεινότητα το Zenfone του κάνει πλάκα. και το κατάλαβα γιατί full φωτεινότητα βάζω μόνο όταν το έχω σε GPS στον δρόμο που βαράει ήλιος και το Samsung ήταν αρκετά πιο σκούρο. Μιλάμε σε full φωτεινότητα το Zenfone είναι σχεδόν 20% πιο φωτεινό πως γίνεται αυτό? να τονίσω το S21 το έχω δοκιμάσει και με manual φωτεινότητα και στο auto που αλλάζει ανάλογα τον φωτισμό, και στις 2 περιπτώσεις δεν ακουμπάει το Zenfone όταν είναι full. Τελικά που είναι αυτά τα 1200 nits που μας λένε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τωρα αυτο με τα nits απο ενα σημειο και μετα εχουν ξεφυγει δεν ξερω κατα ποσο ειναι χρησιμες οι υπερβολες αριθμων 800-1000 κτλ.σημασια εχει να βλεπει καποιος σε ολες τις συνθηκες καλα απο κει και περα δεν ξερω το υπολοιπο του "αφου βλεπω καλα" τι χρηστικοτητα θα ειχε . . . .Αποψη μου ετσι....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

καλά ναι δεν ξέρω καν πόσο είναι η φωτεινότητα απ τα 1200 nits, αλλά θεωρητικά το s21 ultra έχει την πιο φωτεινή οθόνη στην αγορά αλλά με το Zenfone βλέπω πολύ καλύτερα όταν έχω full φωτεινότητα κ κοιτάω το GPS. Αυτό είναι αλήθεια με ενόχλησε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά ναι δεν ξέρω καν πόσο είναι η φωτεινότητα απ τα 1200 nits, αλλά θεωρητικά το s21 ultra έχει την πιο φωτεινή οθόνη στην αγορά αλλά με το Zenfone βλέπω πολύ καλύτερα όταν έχω full φωτεινότητα κ κοιτάω το GPS. Αυτό είναι αλήθεια με ενόχλησε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα 1200 nits αφορούν hdr περιεχόμενο σε αυτόματη φωτεινότητα . Επίσης μήπως φοράς κάποια ζελατίνα η τζαμακι?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κι εγώ ότι βάζοντάς το στην αυτόματη φωτεινότητα και κάτω από τον ήλιο θα δεις την μεγάλη διαφορά σε σχέση με τα υπόλοιπα τωρινά κινητά. Εκεί στο αυτόματο peak χτυπάει το μέγιστο. Δίπλα στο s20 fe 5g μου ( με 880 nits αν θυμάμαι καλά) η διαφορά υπέρ του s21u είναι και ήταν  εμφανέστατη! Εξάλλου αυτός ήταν και ο λόγος που το επέλεξα άσχετα αν το κράτησα μονάχα δυο εβδομάδες για τους λόγους μου...του χρόνου με s22 😉😀

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ότι έχει ιδιαιτερη σημασία καθώς η φωτεινότητα και η οθόνη του κινητού είναι κορυφαία (του στα δικά μου μάτια) αλλά τα nits που είπατε πριν φτάνουν 1500 και όχι 1200 σε αυτόματο και κάτω από τον ήλιο..

"Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1500 nits (peak)"

Link to comment
Share on other sites

Όντως το κινητό είναι πολύ δυνατό κάτω από τον ηλιο ,επιβεβαιώνω κ εγώ στο auto  κ ήλιο έχει ευκρίνεια.  Ίσως για να δώσει το μέγιστο πρέπει να είναι στο αυτόματο κ στον ήλιο. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει αρκετές φορές η μπαταρία του κινητού είναι τρομερή στη φοβερή... αυτό το πράγμα με την τράπεζα Πειραιώς που μένει ανοιχτή στο Παρασκήνιο εκεί μου τρώει την μπαταρία δεν θα το καταλάβω ποτέ.. ενώ την τοποθετώ σε πλήρη αδράνεια αυτή συνεχίζει και παίζει η βγαίνει από την αδράνεια όταν θα κάνω χρήση της εφαρμογής.. γίνεται να καρφωθεί σε περιορισμό παρασκηνίου χωρίς να κάνω κάτι παραπάνω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??

 

 μία αξιόλογη εφαρμογή αυτή η τράπεζα δεν μπορείς να φτιάξει!!! Εννοείται πως το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με το κινητό!

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να πας μεσα στην εφαρμογη να τα αποκλεισεις ολα ,ειδοποιησεις, αδειες , δεδομενα στο παρασκηνιο κτλ . μπας και ...

Link to comment
Share on other sites

Με θλίψη πάντως διαπιστώνω πως το παλιό μου huawei p20 pro σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού χωρίς φλας βγάζει καλύτερες φωτογραφίες,έχουν πολύ θόρυβο 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λογισμικού ή κάμερας 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sakis88888 said:

Με θλίψη πάντως διαπιστώνω πως το παλιό μου huawei p20 pro σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού χωρίς φλας βγάζει καλύτερες φωτογραφίες,έχουν πολύ θόρυβο 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα λογισμικού ή κάμερας 

Μάλλον λογισμικού.  Εγώ το έχω συγκρίνει με το p40 pro και οι νυχτερινές του huawei είναι κλάσης ανώτερες του galaxy, δυστυχώς. Ίσως τελικά το dxomark να λέει την αλήθεια 

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ταχα και τα δυο δεν εβλεπα αυτες τις τρανταχτες νυχτερινες διαφορες που λετε.Απο ενα σημειο και μετα αναλογα το βαθος του σκοταδιου η την πηγη φωτος θελει καποιες ρυθμισεις για πολυ καλο αποτελεσμα 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, s_wind said:

Εγω οταν ταχα και τα δυο δεν εβλεπα αυτες τις τρανταχτες νυχτερινες διαφορες που λετε.Απο ενα σημειο και μετα αναλογα το βαθος του σκοταδιου η την πηγη φωτος θελει καποιες ρυθμισεις για πολυ καλο αποτελεσμα 

Δεν είπα, εγώ τουλάχιστον, για τρανταχτες, απλά δεν είναι τόσο καλό το τηλέφωνο ειδικά στην αυτόματη λειτουργία σε σκοτεινό περιβάλλον, δηλ παρουσιάζεται αρκετός θόρυβος. Βέβαια αυτό κάνει μπαμ συγκριτικά με το p40 pro. Το πρόβλημα διορθώνεται κάπως στην νυχτερινή λειτουργία. Όπως λες και συ πρέπει να ασχοληθείς κάπως για να βγει καλύτερη φωτογραφία.  Στα huawei δεν κάνεις τίποτα απλά πατάς το κουμπί και βγαίνει άψογη με την μια ακόμα και σε αυτόματη λειτουργία. Πιστεύω σε κάποιο μελλοντικό update θα διορθωθεί 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, LELELO said:

Όπως έχω ξαναγράψει αρκετές φορές η μπαταρία του κινητού είναι τρομερή στη φοβερή... αυτό το πράγμα με την τράπεζα Πειραιώς που μένει ανοιχτή στο Παρασκήνιο εκεί μου τρώει την μπαταρία δεν θα το καταλάβω ποτέ.. ενώ την τοποθετώ σε πλήρη αδράνεια αυτή συνεχίζει και παίζει η βγαίνει από την αδράνεια όταν θα κάνω χρήση της εφαρμογής.. γίνεται να καρφωθεί σε περιορισμό παρασκηνίου χωρίς να κάνω κάτι παραπάνω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??

 

 μία αξιόλογη εφαρμογή αυτή η τράπεζα δεν μπορείς να φτιάξει!!! Εννοείται πως το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με το κινητό!

και η εφαρμογη της εθνικης τα ιδια κανει . συνεχεια ανοικτη στο παρασκηνιο και ψηλα στα στατιστικα της μπαταριας παντα . ισως να ειναι για καλο. με ολα αυτα που γινονται ισως ειναι καλυτερα να τρεχει συνεχεια για να στειλει ειδοποιηση αμεσα για καποια συναλλαγη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι συμβαίνει στις συσκευές σας κι η χρήση του καθενός είναι διαφορετική. Έχω το απλό s21 και τις 2 τραπεζικές εφαρμογές. Της Πειραιώς δεν την χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ. Της εθνικής είναι η βασική μου και μάλιστα χρησιμοποιώ καθημερινά την ανέπαφη πληρωμή. Καμία από τις 2 δεν τρέχει υπερβολικά στο παρασκήνιο και δεν έχω battery drain από αυτές. Αντιθέτως έχω απίστευτο drain από τις υπηρεσίες Google play.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noisex said:

Δε ξέρω τι συμβαίνει στις συσκευές σας κι η χρήση του καθενός είναι διαφορετική. Έχω το απλό s21 και τις 2 τραπεζικές εφαρμογές. Της Πειραιώς δεν την χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ. Της εθνικής είναι η βασική μου και μάλιστα χρησιμοποιώ καθημερινά την ανέπαφη πληρωμή. Καμία από τις 2 δεν τρέχει υπερβολικά στο παρασκήνιο και δεν έχω battery drain από αυτές. Αντιθέτως έχω απίστευτο drain από τις υπηρεσίες Google play.

Και εγώ κανένα θέμα με τις εφαρμογές από τις συγκεκριμένες τράπεζες 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...