Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία ερώτηση ή πλειοψηφία εδώ μέσα τι προτείνει όταν με το καλό έρθει η μεγάλη αναβάθμιση τα Χριστούγεννα;  κάνουμε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ μετά την κατεβάζουμε ή την περνάμε απευθείας κ ότι κάτσει;  γιατί ποιο παλιά οι απόψεις διίστανται...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, challenge143 said:

Παιδιά μία ερώτηση ή πλειοψηφία εδώ μέσα τι προτείνει όταν με το καλό έρθει η μεγάλη αναβάθμιση τα Χριστούγεννα;  κάνουμε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων κ μετά την κατεβάζουμε ή την περνάμε απευθείας κ ότι κάτσει;  γιατί ποιο παλιά οι απόψεις διίστανται...

Κάτσε πρώτα να έρθει, να διαβάσεις τις πρώτες εντυπώσεις και βλέποντας και κάνοντας.

Πάντως πλέον δεν ακολουθείται η λογική του παρελθόντος. Κάνεις κανονικά αναβάθμιση και συνεχίζεις. Αν στη πορεία κατά τη χρήση της συσκευής εμφανιστούν μυστήρια προβλήματα, μετά μπαίνεις στη διαδικασία για hard reset.

Υπάρχουν βέβαια και αυτοί (λίγοι πλέον) που θεωρούν ιεροτελεστία τη διαδικασία και μπαίνουν στη διαδικασία hard reset και στήσιμο από την αρχή. Δεκτό και αυτό αλλά όχι απαραίτητο πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας την γνήσια μεμβράνη της Samsung; Όχι αυτή που βάζουν στη Smartec, αλλά αυτή με κωδικό GP-TFG998WS που κυκλοφορεί στο Skroutz;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας την γνήσια μεμβράνη της Samsung; Όχι αυτή που βάζουν στη Smartec, αλλά αυτή με κωδικό GP-TFG998WS που κυκλοφορεί στο Skroutz;;

Δεν την έχει αγοράσει κανείς βλέπω κ δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνήσια χωρίς να μας δείχνει κ την συσκευασία της. Πάντως στην smartec την περνάνε με μηχάνημα κ γίνεται σωστή δουλειά σαν την εργοστασιακή.  Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να την βάλεις χωρίς να σου κάνει φυσαλίδες. 

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβρανη της smartec ειναι κσλη, εχει ευκρινεια αλλα ειναι πολυ ευαισθητη.Μη τολμησεις και σου ξεφυγει καμια νυχια γρατσουνιεται αμεσως  

Αντιθετα η μεμβρανη στα mediamarkt ειναι φουλ ανθεκτικη, κοστιζει 19ε και εχεις εγγυηση 1 χρονο οσες φορες την καταχραστεις , την χαλασεις πας μεσα στο χρονο σου ξαναβαζουν καινουργια με την αποδειξη αγορας μεμβρανης.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, s_wind said:

Η μεμβρανη της smartec ειναι κσλη, εχει ευκρινεια αλλα ειναι πολυ ευαισθητη.Μη τολμησεις και σου ξεφυγει καμια νυχια γρατσουνιεται αμεσως  

Αντιθετα η μεμβρανη στα mediamarkt ειναι φουλ ανθεκτικη, κοστιζει 19ε και εχεις εγγυηση 1 χρονο οσες φορες την καταχραστεις , την χαλασεις πας μεσα στο χρονο σου ξαναβαζουν καινουργια με την αποδειξη αγορας μεμβρανης.

Πολύ ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη στην mediamark σου βάζουν μεμβράνη;  στην τοποθετούν οι ίδιοι;  όταν το αγόρασα Αύγουστο από εκεί κ τους ρώτησα μου είπαν ότι δεν είχαν . Από το κατάστημα στο ρεντι.  Γνωρίζει κανείς με σιγουριά για το ρεντι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_wind said:

Η μεμβρανη της smartec ειναι κσλη, εχει ευκρινεια αλλα ειναι πολυ ευαισθητη.Μη τολμησεις και σου ξεφυγει καμια νυχια γρατσουνιεται αμεσως  

Αντιθετα η μεμβρανη στα mediamarkt ειναι φουλ ανθεκτικη, κοστιζει 19ε και εχεις εγγυηση 1 χρονο οσες φορες την καταχραστεις , την χαλασεις πας μεσα στο χρονο σου ξαναβαζουν καινουργια με την αποδειξη αγορας μεμβρανης.

Ακόμη zagg βάζουν στα media Markt? 

Αν ναι, καλή η εγγύηση καλή η αντοχή κτλ αλλά η αίσθηση στο χέρι τελείως χάλια. 

Όπως όλες οι μεμβράνες υγρής τοποθέτησης δηλαδή. 

*δεν ξέρω κατά πόσο έχουν εξελιχθεί έχω να βάλω μεμβράνη υγρής τοποθέτησης πάνω από ένα έτος. Τότε ήταν οοολες χάλια στην αίσθηση στο χέρι. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ε τι να πω αυτη παντως δεν ξερω τι ειναι αλλα εχω παρει στο προσφατο παρελθον σβαρνα τα καταστηματα της Αθηνας οπου εβαλα ηταν ολα περιεργα.Αλλες κολαγε το δαχτυλο ,αλλες θαμπες,αλλες υπερ-ευαισθητες δεν λεω στο εμποριο μπορει να υπαρχουν κιαλλες καλες αλλα στα mediamarkt στη συγγρου βολευτηκα.Την καθαριζω το βραδυ απο ψιλοδαχτυλιες πριν βαλω για  φορτιση την συσκευη και δεν εχει ιχνος αραχνιας στο φως σαν να περασα καινουργια εκεινη την στιγμη.Τι ποιοτητα ειναι δεν ξερω αλλα με ικανοποιει οτι μετα απο εντονη χρηση αμεσα με το καθαρισμα φαινεται ολοκαινουργια λες και περασες τζαμακι σε αντοχη ενω δεν ειναι...

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό κάποιες φορές μου εμφανίζει μέσα στις φωτογραφίες την παρακάτω φωτογραφία με τις αντίστοιχες λεπτομέρειες που είναι σε φάκελο Document. Το κάνει σε κάποιον άλλον ή μπορεί να ξέρει γιατί την βγάζει; Δεν έχω καταλάβει αν κάνω κάτι εγώ σε κάποια εφαρμογή και την βγάζει.Screenshot_20211019-074324_Gallery.thumb.jpg.08395b52ccb85170ba4791479d9f1976.jpgScreenshot_20211103-193232_Gallery.thumb.jpg.f199dc3cdd6377a0025218975e7eba3c.jpg

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Ε τι να πω αυτη παντως δεν ξερω τι ειναι αλλα εχω παρει στο προσφατο παρελθον σβαρνα τα καταστηματα της Αθηνας οπου εβαλα ηταν ολα περιεργα.Αλλες κολαγε το δαχτυλο ,αλλες θαμπες,αλλες υπερ-ευαισθητες δεν λεω στο εμποριο μπορει να υπαρχουν κιαλλες καλες αλλα στα mediamarkt στη συγγρου βολευτηκα.Την καθαριζω το βραδυ απο ψιλοδαχτυλιες πριν βαλω για  φορτιση την συσκευη και δεν εχει ιχνος αραχνιας στο φως σαν να περασα καινουργια εκεινη την στιγμη.Τι ποιοτητα ειναι δεν ξερω αλλα με ικανοποιει οτι μετα απο εντονη χρηση αμεσα με το καθαρισμα φαινεται ολοκαινουργια λες και περασες τζαμακι σε αντοχη ενω δεν ειναι...

 

spacer.png

Εγώ την βλέπω μια χαρά.  Τελικά για να καταλάβω μεμβράνη σου έχουν βάλει στο mediamark ή το υγρό που λένε κ στο απλώνουν στην οθόνη;  με ενδιαφέρει γιατί αν είναι τόσο αντοχής κ μεμβράνη αξίζει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _dimdim_ said:

Εδώ και λίγο καιρό κάποιες φορές μου εμφανίζει μέσα στις φωτογραφίες την παρακάτω φωτογραφία με τις αντίστοιχες λεπτομέρειες που είναι σε φάκελο Document. Το κάνει σε κάποιον άλλον ή μπορεί να ξέρει γιατί την βγάζει; Δεν έχω καταλάβει αν κάνω κάτι εγώ σε κάποια εφαρμογή και την βγάζει.Screenshot_20211019-074324_Gallery.thumb.jpg.08395b52ccb85170ba4791479d9f1976.jpgScreenshot_20211103-193232_Gallery.thumb.jpg.f199dc3cdd6377a0025218975e7eba3c.jpg

Κατι διαγραφεται απο σενα η καποια εφαρμογη...

56 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ την βλέπω μια χαρά.  Τελικά για να καταλάβω μεμβράνη σου έχουν βάλει στο mediamark ή το υγρό που λένε κ στο απλώνουν στην οθόνη;  με ενδιαφέρει γιατί αν είναι τόσο αντοχής κ μεμβράνη αξίζει 

Οχι υγρο,  μεμβρανη .

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει παραμεινει πολυ καιρο κατεβασε και κανε εγκατασταση αυτο να αναβαθμιστει σε Σεπτεμβριου.---->>>

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2021-09-01-release/main-components-2021-09-01-2-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nikosz75013 said:

σε εσάς τι λεει;

Screenshot_20211103-223348_Google Play Store.jpg

και στα Sony τελευταιας γενιάς στον Αύγουστο έχει κολλήσει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι σε πειραζει δεν υπαρχει προβλημα το εχω κανα μηνα που τοβαλα...

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Γιατι τι σε πειραζει δεν υπαρχει προβλημα το εχω κανα μηνα που τοβαλα...

 

spacer.png

Οκ ευχαριστώ το έβαλα.. είναι έγκυρο εύχομαι ε..χαχαχα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα δεν μπορω να μπω στο μυαλο σου να δω τι μπορει να φανταζεσαι χαχα ειναι απο android 12 beta5 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Ε τωρα δεν μπορω να μπω στο μυαλο σου να δω τι μπορει να φανταζεσαι χαχα ειναι απο android 12 beta5 

Ε πιστεύω δεν θα κολλήσουν όλα χάχα ευχαριστώ πολύ......

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, s_wind said:

Κατι διαγραφεται απο σενα η καποια εφαρμογη...

Και γιατί το βγάζει μέσα στις φωτογραφίες; Μου φαίνεται περίεργο. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις διαφορους καθαρισμους με εφαρμογες η καταβαζεις αρχεια και μετα πας και ξανακανεις καθαρισμους σημαινει οτι πασης φυσεως αρχεια που αποθηκευσες δεν μπορουν πλεον να ξαναεμφανιστουν αλλα παραμενει ως ενδειξη οτι το ειχες κατεβασει.Διεγραψετο και αυτο εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...