Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

εσκασε update για γερμανικο!!!

17 ώρες πριν, guy_fawkes said:

γνωστά αυτά τα θέματα απο το s10!

ειναι παλιο αυτο το αρθρο..κοντα 2,5 μηνες!επειδη ημουν κατοχος και snapdagon τα εχω δοκιμασει και τα δυο o exynos υπερτερει φετος!!κ με το patch οκτωμβριου εγινε πανω απο τον snap!!

 

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ernesto1983 said:

εσκασε update για γερμανικο!!!

ειναι παλιο αυτο το αρθρο..κοντα 2,5 μηνες!επειδη ημουν κατοχος και snapdagon τα εχω δοκιμασει και τα δυο o exynos υπερτερει φετος!!κ με το patch οκτωμβριου εγινε πανω απο τον snap!!

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου, απλά στο συγκριτικό με τις φωτογραφίες αναφερθήκαμε και όχι στα benchmarks

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή για την παραλαβή, η πιο περίεργη φάση χεχε

Ενω το κινητό υπάρχει έχουν κολλήσει σε μια θήκη που διάλεξα και αργεί και το κινητό 

Ήθελα να ρωτήσω αν εσείς που το έχετε θεωρείτε απαραίτητο να βάλω κάποιο τζαμακι 

Η αλήθεια είναι πως δεν μου αρέσουν και στο τωρινό μου κινητό (p20 pro) δεν έχω, το οποίο έχει φάει άπειρες πτώσεις χωρίς να πάθει το παραμικρό 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να είχε s21 ultra και 1+ 9pro για να μου πει λίγο την εμπειρία του όσο αφορά την αυτονομία των συσκευών;  Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το 9pro, ερχόμενος από το xperia 5 ii που ήταν πολύ καλό και σκέφτομαι την μετάβαση στο s21 ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 ώρες πριν, Antonio27 said:

Υπάρχει κάποιος που να είχε s21 ultra και 1+ 9pro για να μου πει λίγο την εμπειρία του όσο αφορά την αυτονομία των συσκευών;  Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το 9pro, ερχόμενος από το xperia 5 ii που ήταν πολύ καλό και σκέφτομαι την μετάβαση στο s21 ultra

Η αχίλλειος πτέρνα του OnePlus 9 Pro είναι αυτό που σε απασχολεί… η αυτονομία του. Το S21 Ultra τα πηγαίνει καλύτερα σε αυτό το τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για σημαντική διαφορά; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Παίζει ας πούμε 15-20% πάνω το ultra;

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Antonio27 said:

Μιλάμε για σημαντική διαφορά; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Παίζει ας πούμε 15-20% πάνω το ultra;

Αυτό δεν μπορεί κάνεις να το πει με σιγουριά μιας και από αναβάθμιση σε αναβάθμιση, μεταβάλλονται τα νούμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

a few hours ago, when it was still October 25, the company has started rolling out the November security patch to Galaxy S21 Ultra units purchased in Germany. This is a new record, releasing such an update six days before the actual "security patch level" you'll have once you apply it - that will be November 1, 2021.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra_is_already_receiving_the_november_security_update-news-51577.php

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Antonio27 said:

Μιλάμε για σημαντική διαφορά; Αυτό με ενδιαφέρει κυρίως. Παίζει ας πούμε 15-20% πάνω το ultra;

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Αν κρίνεις μέσα από το νήμα όλοι είναι ικανοποιημενοι από την συσκευή σε όλους τους τομείς.  Αν η προτεραιότητα σου είναι το 15% της μπαταρίας μόνο κάνε κ μια ερώτηση στα παιδιά που έχουν το oneplus ή δες βιντεακια στο YouTube.  Αλλιώς θα πρότεινα να διαλέξεις αυτό που κάνεις κέφι να κρατάς στο χέρι σου κ να το χαίρεσαι.  (Να ξέρεις ότι δεν υπάρχει η καλύτερη συσκευή, εκεί που υπερτερεί η μία χάνει η άλλη. )

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Fulgore1 said:

a few hours ago, when it was still October 25, the company has started rolling out the November security patch to Galaxy S21 Ultra units purchased in Germany. This is a new record, releasing such an update six days before the actual "security patch level" you'll have once you apply it - that will be November 1, 2021.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra_is_already_receiving_the_november_security_update-news-51577.php

Thx. Μου ήρθε αναβάθμιση 222.97mb

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε το κινητό 

Βασικά έφαγα ένα σκάλωμα με το καλώδιο, και στις δύο άκρες είναι USB c οπότε δεν ταιριάζει φορτιστή βασικά ούτε στον υπολογιστή 

Δεν καταλαβαίνω τη χρήση του 

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο καλώδιο είναι μόνο για μεταφορά δεδομένων από το προηγούμενο κινητό σου. Τα συνδέεις μεταξύ τους , και μεταφέρει τα παλιά δεδομένα στην νέα συσκευή. 

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sakis88888 said:

Έφτασε το κινητό 

Βασικά έφαγα ένα σκάλωμα με το καλώδιο, και στις δύο άκρες είναι USB c οπότε δεν ταιριάζει φορτιστή βασικά ούτε στον υπολογιστή 

Στον υπολογιστή τα τελευταία χρόνια,οι μητρικές έχουν υποδοχή typeC. Το λέω γιατί η 3ετών μητρική μου έχει μια υποδοχή και φίλος μου που αγόρασε μητρική πέρυσι,είχε 2 υποδοχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τι καλώδιο Dex να αγοράσω για το s21ultra?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πάρω οπωσδήποτε τότε έναν φορτιστή, ευχαριστώ 

Για την ώρα με τον παλιό μου λέει 1 ώρα και 40 λεπτά με 35% μπαταρία 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να αλλάξει το csc από EUX;

Φλάσαρα πάλι την Ελληνική ρομ και το csc τώρα είναι EUX κι όχι EUR όπως έπρεπε σωστά.

Μόνη λύση να πληρώσω credit για SAMKEY;Δεν υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αν είναι απαραίτητο να αλλάξουμε τον csc 

Το δικό μου πού γράφει AUIE από πού είναι? 

Επίσης δεν έχω βρει που φαίνεται η ταχύτητα ίντερνετ 

Είχε κανείς πριν από το κινητό αυτό τον Huawei p20 pro να τον ρωτήσω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dan81 said:

Καλησπέρα σε όλους. Τι καλώδιο Dex να αγοράσω για το s21ultra?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.skroutz.gr/s/28188510/Baseus-Phone-Intelligent-HUB-Docking-Station-Μαύρο.html?from=account_favorites

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panosfx said:

Έχει βρει κανείς τρόπο να αλλάξει το csc από EUX;

Φλάσαρα πάλι την Ελληνική ρομ και το csc τώρα είναι EUX κι όχι EUR όπως έπρεπε σωστά.

Μόνη λύση να πληρώσω credit για SAMKEY;Δεν υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος;

εχω αναφερει σε προηγουμενο post πως γινεται..δν αλλαζει το csc παρα μονο με samkey και πρεπει να κανεις downgrade με odin σε patch μαιου για να σου δουλεψει το samkey..το μονο που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να βαλεις την ινδονησιας (xid) η οποια ειναι single csc και θα στο κανει ινδονησιας και θα εχεις και call recorder!!ελα p.m εαν δυσκολευτεις

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε 

Να ξανά ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να το βρω, η ταχύτητα δικτύου πού βρίσκεται ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sakis88888 said:

Και σε εμένα ήρθε 

Να ξανά ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να το βρω, η ταχύτητα δικτύου πού βρίσκεται ?

Δεν υπάρχει αυτό που ζητάς μόνο αν κατεβάσεις κάποια 3 εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...