Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, athanaso77 said:

Δες εδώ τις οδηγίες στο site της Eurobank.

Τα έχω δει αυτά, και τα βήματα είτε μέσω της εφαρμογής της τράπεζας είτε μέσω του Google pay είναι πολύ κατατοπιστικα αλλά παρ όλα αυτά δεν την παίρνει σε αντίθεση με την κάρτα της άλφα που την πήρε κανονικά. Επικοινώνησα και με την τράπεζα, έκανα και την διαδικασία ενώ μιλουσα μαζί τους αλλά και πάλι τίποτα. Περιμένω να το δουν και θα με πάρουν πίσω ειπε

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω το κινητό δικαρτο. Όταν έχω την sim1 σε 4g και τα δεδομένα ανοιχτά όταν δέχομαι κλήσεις στην sim1, έχω ίντερνετ κανονικά. Όταν όμως έχω την sim2 σε 4g και τα δεδομένα ανοιχτά, μόλις δεχτώ κλήσεις στην sim1 τότε δεν έχω ίντερνετ. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό; 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Strofigkas said:

Έχω το κινητό δικαρτο. Όταν έχω την sim1 σε 4g και τα δεδομένα ανοιχτά όταν δέχομαι κλήσεις στην sim1, έχω ίντερνετ κανονικά. Όταν όμως έχω την sim2 σε 4g και τα δεδομένα ανοιχτά, μόλις δεχτώ κλήσεις στην sim1 τότε δεν έχω ίντερνετ. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό; 

Ναι δεν γινεται και στην σιμ2 αυτο.Επισης ακομα και στην σιμ1 εαν εισαι σε αλλη κυψελη με μικροτερη διαθεσιμοτητα θεσεων μπορει και κει να σου τυχει  να κοπουν τα δεδομενα εφοσον μιλας τηλεφωνικα αλλα συμβαινει σπανια ενω παλιοτερα πιο συχνα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πρώην κάτοχος του p-40 Pro έχω εδώ και πολλά χρόνια να περάσω σε Samsung, για να φανταστείτε το πρώτο Samsung που είχα ήταν το S3 πριν από 9 Χρόνια περιπου. Σκέφτομαι που λέτε να αποκτήσω τις επόμενες μέρες το s21 Ultra το 256. Έχω τις εξής απορίες πριν το αποκτήσω για να με διαφωτίσετε :

1. Από ότι είδα έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης κάποιες φορές. Το πρόβλημα αυτό είναι όντως πολύ έντονο ? Μήπως έχει διορθωθεί με κάποιο πρόσφατο update ? 

2. Το δεύτερο του ψεγάδι είναι ο φορτιστής του που βλέπω ότι δεν είναι και τόσο γρήγορος σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αξίζει τον κόπο να πάρω μεγαλύτερο από 25 watt ή δεν αλλάζει κάτι ; έχω διαβάσει ότι φορτίζει το κινητό με τον 25 Watt σε μία ώρα περίπου. 

3. Σε δίκτυα 5g συνδέεται κανονικά εδώ στην Ελλάδα ; Εγώ είμαι στην Wind συγκεκριμένα 

4. Έχει κάποιο άλλο θέμα το κινητό που πρέπει να το γνωρίζω πριν το αγοράσω ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα υπερθερμανσης εαν λειτουργεις κατι παρα πολυ ωρα λογικο οπως παντα να ανεβασει μια θερμοκρασια φυσιολογικοτατη. Για το 5G λειτουργει ακομα και εαν δεν το δεις εκει που εκπεμπει παιρνεις ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων του δικτυου σου και το ενεργοποιουν αμεσα.Η συσκευη δεν παρουσιαζει λειτουργικα προβληματα πουθενα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, costsa41 said:

Δεν έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης εκτός κι αν ασχοληθείς με την κάμερα πάνω από μισή ώρα τότε θα είναι ζεστό. Θα πάρεις 25 φορτιστή και θα έχεις το μέγιστο της φόρτισης. Έχουν αναφερθεί οι χρόνοι της. Κι εγώ έχω wind και πιάνει κανονικά 5g χωρίς να κάνεις κάτι. Δεν έχει κανένα θέμα. Εκτός του ότι είναι πιο βαρύ από πολλά άλλα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό με το βαρύ επίσης με προβληματίζει λίγο γιατί χρησιμοποιώ μαγνητική βάση στο αυτοκίνητο και δεν ξέρω εάν θα το σηκώνει τόσο βάρος. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια θήκη με δαχτυλίδι στο πίσω μέρος για μαγνητική βάση αυτοκινήτου που να αντέχει το βάρος του Samsung ?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, costsa41 said:

Θαρραλέο σε βρίσκω με τη μαγνητική βάση σε αυτοκίνητο και τις λακκούβες των ελληνικών δρόμων, κυρίως τις βροχερές ημέρες που δε φαίνονται κιόλας. Εκτός κι αν δεν είναι μόνο η μαγνητική βάση και στηρίζεται και σε κάτι πιο σταθερό. Για τέτοια χρήματα κινητό καλύτερα να αποφύγεις τους μαγνήτες και γενικά ότι μαγνητίζει. Πάρε μια σταθερή βάση για το αυτοκίνητο. Και το κινητό δεν είναι ογκόλιθος είναι πιο βαρύ από αλλά. Όπως όλες οι ναυαρχίδες πια.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρησιμοποιώ σαν κόντρα το δακτυλίδι της θηκης σε κάθετη θέση ως προς το μαγνητικό σημείο  στήριξης. Έχω βρει αυτές τις θήκες 

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-samsung-galaxy-s21-ultra-tpu-mayro-25972/?ref=bestprice.gr&__bpgid=MXBpM1FQMVhpUHksMmo3blV5SlBBZUI=

https://pcplusplus.gr/product/wozinsky-ring-armor-case-kickstand-tough-rugged-cover-for-samsung-galaxy-s21-ultra-5g-black/?skr_prm=WyJmMDAxYTdmNi03NzgyLTQzOTYtYjhiYS05NGY3MzhjZGYwZjUiLDE2MzUwMjEzNTQ4MDMseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gthebest said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό με το βαρύ επίσης με προβληματίζει λίγο γιατί χρησιμοποιώ μαγνητική βάση στο αυτοκίνητο και δεν ξέρω εάν θα το σηκώνει τόσο βάρος. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια θήκη με δαχτυλίδι στο πίσω μέρος για μαγνητική βάση αυτοκινήτου που να αντέχει το βάρος του Samsung ?

Έχω αρκετό καιρό αυτή τη βάση και δεν κάνει κιχ το κινητό ούτε σε λακκούβες ούτε πουθενά. 

https://www.skroutz.gr/s/12798928/Spigen-Βάση-Κινητού-Αυτοκινήτου-Kuel-H12-Hexa-Core-με-Μαγνήτη-000CD20115.html

Και μάλιστα έχω το σίδερο κολλημένο στην εσωτερική πλευρά χοντρής θήκης (RhinoShield). 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Huawei GT2 pro ή και το απλό; υπάρχει κανένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό μας; 

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panosz1 said:

Έχει κάνει το Huawei GT2 pro ή και το απλό; υπάρχει κανένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό μας; 

Gt 2 pro. 

Κανένα απολύτως πρόβλημα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Έχω αρκετό καιρό αυτή τη βάση και δεν κάνει κιχ το κινητό ούτε σε λακκούβες ούτε πουθενά. 

https://www.skroutz.gr/s/12798928/Spigen-Βάση-Κινητού-Αυτοκινήτου-Kuel-H12-Hexa-Core-με-Μαγνήτη-000CD20115.html

Και μάλιστα έχω το σίδερο κολλημένο στην εσωτερική πλευρά χοντρής θήκης (RhinoShield). 

 

Ενδιαφέρον!  Η βάση αυτή βγαίνει και αυτοκόλλητη ; Γιατί δεν θέλω να τη βάζω στις περσίδες του ταμπλό

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pchrono said:

Αρχίσαμε..... Techmaniacs: Galaxy S21 US vs Exynos: Είναι άδικο!. https://techmaniacs.gr/galaxy-s21-us-vs-exynos-einai-adiko/

γνωστά αυτά τα θέματα απο το s10!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το ξεκλείδωμα με πρόσωπο είναι αρκετά ασφαλές ή όχι σε σχέση με face Id. Όσοι το έχετε ενεργοποιήσει το θεωρείτε αξιόπιστο και δουλεύει κανονικά ? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2021 at 9:40 ΠΜ, pchrono said:

Ένας 25w samsung έχει 13 euro. Είναι (μάλλον) ο μόνος που ενεργοποιεί την μέγιστη ταχύτητα φόρτισης. Πάρτον και ας τον έχεις σαν δεύτερο ή όπως σε βολέψει. Χωρίς το καλώδιο τον βλέπω στο Skroutz με 8 euro.

Καλημέρα. Μπορείς να στείλεις ένα link με τον φορτιστή που λες στα 8 ευρώ ; Γιατί στα public τον πουλάνε  20 ευρώ  

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, panosz1 said:

Έχει κανείς το Huawei GT2 pro ή και το απλό; υπάρχει κανένα θέμα με τη συνδεσιμοτητα στο κινητό μας; 

εχω το αντιστοιχο honor, κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gthebest said:

Ενδιαφέρον!  Η βάση αυτή βγαίνει και αυτοκόλλητη ; Γιατί δεν θέλω να τη βάζω στις περσίδες του ταμπλό

Δεν βλέπω να υπάρχει σε αυτοκόλλητη.. 

Κάτι αντίστοιχο θα υπάρχει όμως αυτοκόλλητο σε άλλη μάρκα.. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το s21 ultra περίπου 1 μήνα και δεν έχω βγάλει την μεμβράνη από την οθόνη. Έχει μεγάλη διαφορά σε χρώματα αν την βγάλω ή δεν επηρεάζει καθόλου? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε δεν έχει?

Ένα μήνα δηλαδή δεν έχεις ευχαριστηθεί οθόνη!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ε δεν έχει?
Ένα μήνα δηλαδή δεν έχεις ευχαριστηθεί οθόνη!
Ήδη και με μεμβράνη έχω πάθει σοκ με την οθόνη του. Που να την βγάλω κιόλας...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dan81 said:

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το s21 ultra περίπου 1 μήνα και δεν έχω βγάλει την μεμβράνη από την οθόνη. Έχει μεγάλη διαφορά σε χρώματα αν την βγάλω ή δεν επηρεάζει καθόλου? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω την μεμβράνη από τότε που το πήρα. 

6 μήνες περίπου, σκέψου πόσο χάλια έχει γίνει. 

Δεν την βγάζω όμως,

προτιμώ αυτό το χάλι με τις αραχνιες στην μεμβράνη και όποτε θέλω να βάλω ένα Whidestone dome glass να τελειώνω, 

Παρα να σημαδευτει η οθόνη και μετά μόνο στη σκέψη ότι υπάρχει σημαδάκι να θέλω να το δώσω.. 

Οι οθόνες, χωρίς προστασία, μόνο που τις κοιτάς κάνουν τις λεγόμενες αραχνιες

(πολύ πολύ λεπτές γρατζουνιές που φαίνονται σε καλό φωτισμό.) 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, kountoura said:

Οι οθόνες, χωρίς προστασία, μόνο που τις κοιτάς κάνουν τις λεγόμενες αραχνιες

Δυστυχώς έτσι είναι. Αν κάποιος δεν θέλει να χάνει την αίσθηση της γυμνής οθόνης, αυτό δεν το γλιτώνει. Γιαυτο ο καθένας ζυγίζει τις προτεραιότητες του και πράττει αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, costsa41 said:

Μα πως τα κατάφερες και την έκανες χάλια χεχε. Εμένα είναι από προπαραγγελια, από τα πρώτα και είναι σαν τη πρώτη μέρα. Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και δε χάνει κάποιος και πολλά πράγματα από την οθόνη με τη μεμβράνη. Καλύτερα αυτή παρά αραχνιές, όπως πολύ σωστά γράφεις.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το προσέχω μάλιστα όσο μπορώ. 

Δεν μένει χωρίς θήκη ούτε δευτερόλεπτο, 

Δεν μπαίνει σε τσέπη ή σε τσαντάκι με άλλα αντικείμενα, και όμως έχει αρκετές αραχνιες.. 

Στα μάτια μου είναι χάλια,

σε άλλα μάτια μπορεί να είναι μια χαρά 🙂

Καλύτερα έτσι όμως όπως είπα και ποιο πάνω, παρά στη σκέψη ότι υπάρχει κάτι που δεν διορθώνετε.. 

Στα σχέδια μου είναι πάντως η αντικατάσταση με dome glass. 

Το έχει κανένας εδώ που τα λέμε? 

Το δακτυλικο πως τα πάει? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
38 minutes ago, kountoura said:

Στα σχέδια μου είναι πάντως η αντικατάσταση με dome glass. 

Το έχει κανένας εδώ που τα λέμε? 

Το δακτυλικο πως τα πάει? 

Σε αίσθηση είναι ότι καλύτερο. Στην πράξη όμως…

Το έχω αναφέρει ξανά… Γνωστός που του παρουσίασε πρόβλημα η συσκευή, διαπιστώθηκε από το service, ότι το περιβόητο υγρό είχε διεισδύσει μέσα στη μητρική και είχε κάνει χάλια το εσωτερικό της συσκευής με αποτέλεσμα να αλλάξει μητρική. Ευτυχώς ήταν τυχερός που το service της Samsung παρόλο που το είδε, τον κάλυψε στην εγγύηση, επειδή ήθελαν να το κάνουν. Το θέμα όμως είναι το τι είχε κάνει το κολλητικό υγρό στη πλακέτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gthebest said:

Καλημέρα. Μπορείς να στείλεις ένα link με τον φορτιστή που λες στα 8 ευρώ ; Γιατί στα public τον πουλάνε  20 ευρώ  

μαλλον αυτο λεει....

https://www.skroutz.gr/s/20734005/Samsung-USB-C-Wall-Adapter-Μαύρο-EP-TA800EB-Bulk.html

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...