Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, athanaso77 said:

UHD (Ultra high definition) είναι αυτό που λέμε 4Κ. Εννοείται ότι είναι καλύτερη ανάλυση του FHD.

  • UHD = 3,840 x 2,160 pixels.
  • FHD = 1,920 x 1,080 pixels.

Το 60 είναι τα hertz.

Μπερδεύτηκα..αφού UHD είναι 3.840 Χ 2.160 πως είναι καλύτερη του FHD η ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panosz1 said:

Μπερδεύτηκα..αφού UHD είναι 3.840 Χ 2.160 πως είναι καλύτερη του FHD η ανάλυση;

Καλύτερη προς το αποτέλεσμα. Όσο μεγαλύτερη τόσο Καλύτερη!  Σίγουρα πιάνει χώρο και ζορίσει το κινητό,  αλλά γιατί το πληρώσαμε τόσα λεφτά;  εκτός αν τραβάς βίντεο για fb viber κτλ οπότε είναι υπερβολή το uhd

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pchrono said:

Καλύτερη προς το αποτέλεσμα. Όσο μεγαλύτερη τόσο Καλύτερη!  Σίγουρα πιάνει χώρο και ζορίσει το κινητό,  αλλά γιατί το πληρώσαμε τόσα λεφτά;  εκτός αν τραβάς βίντεο για fb viber κτλ οπότε είναι υπερβολή το uhd

Καλύτερη προς το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει να είναι! Σε ευχαριστώ! Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, panosz1 said:

Μπερδεύτηκα..αφού UHD είναι 3.840 Χ 2.160 πως είναι καλύτερη του FHD η ανάλυση;

Η μεγαλύτερη ανάλυση, δεν είναι και η καλύτερη;

Επειδή μάλλον μπερδεύτηκες, δεν λέμε ότι είναι καλύτερη η ανάλυση του FHD, αλλά ότι η UHD είναι καλύτερη έναντι της FHD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκδρομούλα σήμερα  και το κινητό έκανε τα βασικά.. 4g, photos, gps κλπ και ν συγχρονίζουνπολλοί λογαριασμοί.. 

 

Η μπαταρία είναι τέρας..

Screenshot_20211017-210043_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, LELELO said:

Εκδρομούλα σήμερα  και το κινητό έκανε τα βασικά.. 4g, photos, gps κλπ και ν συγχρονίζουνπολλοί λογαριασμοί.. 

 

Η μπαταρία είναι τέρας..

Screenshot_20211017-210043_Device care.jpg

Αν κατάλαβα καλά ουσιαστικά 1ωρα οθόνη έχεις και 54 λεπτά . Όλος ο άλλος χρόνος που δείχνει είναι η αναμονή από την τελευταία φόρτιση. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, challenge143 said:

Αν κατάλαβα καλά ουσιαστικά 1ωρα οθόνη έχεις και 54 λεπτά . Όλος ο άλλος χρόνος που δείχνει είναι η αναμονή από την τελευταία φόρτιση. 

Νταξει μη χρησιμοποιώ εκφράσεις που στο παρελθόν δίχασαν, τύπου μπαταρία τέρας αλλά έχω την αίσθηση πως αν εισαι από το πρωί έξω με 4g photos gps η μπαταρία θα σε βγάλει.. με τη χρήση που κάνω καθημερινά βγαζω από 6 - 7 ώρες οθόνη με όλους τους συγχρονισμούς λόγω δουλειάς οι οποίοι δεν είναι και λιγοι(αρκετά emais, αρκετά socials,teams κλπ) και φορτίζω κάθε 1,5 ημέρα.. για τα δικά μου δεδομένα είμαι πολύ οκ..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία του, από τις καλύτερες στο χώρο του Android, μην ξεχνάμε ότι όλα δουλεύουν ( πχ ειδοποιήσεις όταν το έχεις αφήσει κάνα 2 ώρες στην άκρη έρχονται αμέσως ενώ αλλού αν δεν ανοίξεις οθόνη δεν έρχονται) . Απλά η apple ξέφυγε...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bromonano2 said:

( πχ ειδοποιήσεις όταν το έχεις αφήσει κάνα 2 ώρες στην άκρη έρχονται αμέσως ενώ αλλού αν δεν ανοίξεις οθόνη δεν έρχονται) 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω!

Εγω χρόνια με Sony και γενικά με android, πάντα οι ειδοποιήσεις ερχόντουσαν και το led ειδοποίησης αναμμένο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Δεν έχει led ειδοποίησης αλλά έχει καλύτερη εφαρμογή που σου ανάβει μήνυμα στη οθόνη για το τι σου έχει έρθει κι αν θέλεις έχει και προεπισκοπηση μηνύματος. Τρίτη εφαρμογή βέβαια .

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

για το ότι δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν έρχονται σε ποιές συσκευές δεν έρχονται?

Το ξέρω οτι δεν έχει led το samsung(ασχετο)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από ένα σημείο και μετά δεν ερχόταν ούτε sto Note 8, ούτε και στο FE 5g που είχα για λίγο...Βασικός λόγος που είμαι με iphone... Ούτε καν το Gmail λέμε!

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Να τα βγάλετε από βελτιστοποιηση παιδιά για να έχετε όλες τις ειδοποιήσεις και να έρχονται στην ώρα τους.  ( μόνο σε κάποιες συσκευές τις xiaomi που είχα ,το λογισμικό της ήταν επιθετικό κ μου έκλεινε τις εφαρμογές για εξοικονόμηση ενέργειας κ απλά την κλειδωνες  για να μην το κάνει  task) Δεν έχω αντιμετωπίσει πουθενά αλλού εγώ προσωπικά. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω!
Εγω χρόνια με Sony και γενικά με android, πάντα οι ειδοποιήσεις ερχόντουσαν και το led ειδοποίησης αναμμένο!
Για ρώτα κατοχους huawei και xiaomi... Huawei που έχω 2ο σαν εταιρικό, οι ειδοποιήσεις ποτέ στην ώρα τους.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, bromonano2 said:

Για ρώτα κατοχους huawei και xiaomi... Huawei που έχω 2ο σαν εταιρικό, οι ειδοποιήσεις ποτέ στην ώρα τους.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μόλις το έγραψα, μου πέρασε απο το μυαλό για Κινέζικα😉

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.dxomark.com/rankings/

Μας φαγαν τα κυκλώματα
Στο 121 είμαστε περίμενα κάτι καλύτερο αλλά οκ η κάμερα μας παραμένει top αλλά να μας τρώει το προηγούμενο μοντέλο?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, dan81 said:

https://www.dxomark.com/rankings/

Μας φαγαν τα κυκλώματα emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Στο 121 είμαστε περίμενα κάτι καλύτερο αλλά οκ η κάμερα μας παραμένει top αλλά να μας τρώει το προηγούμενο μοντέλο?

Προσωπικά, είναι πολύς ο καιρός που έχω πάψει να ασχολούμαι με τις μετρήσεις του DxOMark. Δεν είναι λίγοι αυτοί που το κατακρίνουν για τα αποτελέσματα και τις μεθόδους μετρήσεων που ακολουθεί και κατά τη γνώμη μου, όχι άδικα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, είναι πολύς ο καιρός που έχω πάψει να ασχολούμαι με τις μετρήσεις του DxOMark. Δεν είναι λίγοι αυτοί που το κατακρίνουν για τα αποτελέσματα και τις μεθόδους μετρήσεων που ακολουθεί και κατά τη γνώμη μου, όχι άδικα.
Και καλά κάνεις!
Το κράζουν ακόμα και κάτοχοι που την συσκευή τους την έχει βγάλει στις πρώτες θέσεις για τα ψέματα που γράφουν και τον τρόπο που προσπαθούν να συγκρίνουν.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλή σκέψη και επειδή δεν μου πήγαινε η καρδιά να πάω στο νέο iPhone, διότι δεν είχα ποτέ και ήξερα ότι θα το μετανιώσω, έκανα την παραγγελία από public με το 20% επιστροφή με κάρτες Eurobank 

Χρειάζεται λέτε να πάρω φορτιστή ή θα με βολέψει του Huawei p20 pro που έχω τώρα? 

Επίσης ενώ το είχε διαθέσιμο μετά που το έβαλα στο καλάθι έλεγε κατόπιν παραγγελίας, ελπίζω να μην αργήσει πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakis88888 said:

Μετά από πολλή σκέψη και επειδή δεν μου πήγαινε η καρδιά να πάω στο νέο iPhone, διότι δεν είχα ποτέ και ήξερα ότι θα το μετανιώσω, έκανα την παραγγελία από public με το 20% επιστροφή με κάρτες Eurobank 

Χρειάζεται λέτε να πάρω φορτιστή ή θα με βολέψει του Huawei p20 pro που έχω τώρα? 

Επίσης ενώ το είχε διαθέσιμο μετά που το έβαλα στο καλάθι έλεγε κατόπιν παραγγελίας, ελπίζω να μην αργήσει πολύ 

Έκανες την καλύτερη επιλογή για μένα η τιμή που δίνεται τώρα ειναι πολυ καλη,εγω το έχω τώρα 10μερες και είμαι πολύ ευχαριστημένος από οθόνη από μπαταρία σε όλα είναι τέλειο,τώρα για τον φορτιστή πιστεύω καλύτερα έναν γρήγορο φορτιστή να έπαιρνες εγώ έχω έναν 18W και είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, chris1974 said:

Έκανες την καλύτερη επιλογή για μένα η τιμή που δίνεται τώρα ειναι πολυ καλη,εγω το έχω τώρα 10μερες και είμαι πολύ ευχαριστημένος από οθόνη από μπαταρία σε όλα είναι τέλειο,τώρα για τον φορτιστή πιστεύω καλύτερα έναν γρήγορο φορτιστή να έπαιρνες εγώ έχω έναν 18W και είμαι κομπλέ.

Ένας 25w samsung έχει 13 euro. Είναι (μάλλον) ο μόνος που ενεργοποιεί την μέγιστη ταχύτητα φόρτισης. Πάρτον και ας τον έχεις σαν δεύτερο ή όπως σε βολέψει. Χωρίς το καλώδιο τον βλέπω στο Skroutz με 8 euro.

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κάρτα eurobank στο Google pay? Εμένα μια χρεωστική που έχω δεν την δεχεται

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Strofigkas said:

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κάρτα eurobank στο Google pay? Εμένα μια χρεωστική που έχω δεν την δεχεται

Έχω στο Sony και χρεωστική και πιστωτική της Eurobank και όλα μια χαρά, καθώς και στο watch 4!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, Strofigkas said:

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κάρτα eurobank στο Google pay? Εμένα μια χρεωστική που έχω δεν την δεχεται

Δες εδώ τις οδηγίες στο site της Eurobank.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...