Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

35 minutes ago, LELELO said:

Ποιο απόλα έχεις βάλει?

Επίσης μπορώ να εισάγω τους σελιδοδείκτες που έχω απο το Chrome στο Samsung internet?

Screenshot_20211009-144521_Samsung Internet.jpg

Οποιο κατεβάσεις θα κάνεις δουλειά  εγώ έχω κατεβάσει το adblock fast κ δεν έχω κανένα πρόβλημα και το παλικάρι που είπε κ για το adguard  κ αυτό είναι καλό απλά παλιά είχα ένα θέμα με το συγκεκριμένο adblock που δεν μου άνοιγε κάποιες σελίδες αλλά πιστεύω πλέον όλα έχουν διορθωθεί  

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, LELELO said:

Επίσης μπορώ να εισάγω τους σελιδοδείκτες που έχω απο το Chrome στο Samsung internet?

https://www.compsmag.com/blog/how-to-import-chrome-browser-bookmarks-to-samsung-browser/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Για κατέβασε το, λογικά όταν θα κάνεις την παραπάνω διαδικασία που λες θα σου βγαζει στις τελείες περισσότερες επιλογές και θα εμφανίζει μετάφραση μέσω του translator, ίσως σου την βγαζει αμέσως...

 

Screenshot_20211009-150755_Samsung Internet.jpg

Λογικά δεν το κάνει όπως το κάνει πχ το Chrome που πατάς ένα κουμπί και μεταφράζει όλη τη σελίδα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει τελικα οπως πχ κανει ο οπερα πατας πανω δεξια και σου κανει αμεσα μεταφραση ολοκληρη τη σελιδα.αμα το αποκτησει αυτο ο  σαμμυ θα τον βαλω για βασικο στη συσκευη μου.

 

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η beta android 12 που κυκλοφόρησε προχτές μπαίνει και σε μας ή είναι για συγκεκριμένες χώρες;
Φαίνεται πολύ καλή δουλειά.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τον Edge τις microsoft πολυ καλος και χωρις lag δεν τον αλλαζω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η beta android 12 που κυκλοφόρησε προχτές μπαίνει και σε μας ή είναι για συγκεκριμένες χώρες;
Φαίνεται πολύ καλή δουλειά.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μόνο με sideload. Άμα θες να την δοκιμάσεις περίμενε την beta 3 που μάλλον θα βγει αυτή την εβδομάδα καθώς έχει ακόμα θέματακια με την beta 2, όπου και πιστεύω θα είναι daily driver. Η samsung πρέπει να φτιάξει ακόμα τα animation και την μπαταρία, ελπίζω να φτιάξει δλδ γιατί πλέον δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως για κοψιμο διαφημισεων με τον παρακατω dns γίνεται εξαιρετικη δουλεια...δεν αφηνει τπτ και οι browser πανε μπαλα.... fa45d44f2e9d75d9e46f3b89d110f599.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ωραια για να δοκιμασουμε και αυτο.
Υποψη σποραδικα ...πχ μια φορα τον μηνα μπορει να μην δουλευει για λιγο 2-3 ωρες....και επανερχεται.....δεν ξερω το λόγο που γινεται....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο το dns μου δινει την αισθηση οτι αργει στο φορτωμα των σελιδων.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλυτερο απο το dnsforge.de.Ρωταω αν το έχει δοκιμάσει κανείς και αν έχει διάφορες.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα και εγώ σε Samsung internet σαν browser και έχω να πω πως κόβει όλες τις διαφημίσεις.. 

Από την αρχή που το έβαλα νιώθω ότι είναι ένα τσακ πιο αργό από ότι ο Chrome που χρησιμοποιούσα.. τώρα Αν βάλουμε και όλα τα πρόσθετα μαζί με τις ρυθμίσεις λογικά θα είναι ακόμα πιο αργός αλλά μιλάμε για ταχύτητες οι οποίες είναι αμελητέες..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το blahdns μια χαρα δουλευει. Στην αρχη μου φανηκε οτι αργουσε να φορτωσει σελιδες αλλα μαλλον ηταν θεμα δικτυου.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, alex61 said:

Επιτέλους ήρθε (284 MB) 

Και σε μενα εσκασε μυτη τωρα το μεσημερι το ιδιο ακριβως 284 mb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.. εδώ και αρκετές μέρες τρέχει στο Παρασκήνιο η εφαρμογή της Τράπεζας Πειραιώς και λογικά καίει μπαταρία.. την τοποθετώ σε αδράνεια αλλά ξανανοίγει λογικά.. μάλλον ανοίγει όταν μπω εγώ μέσα κατά την είσοδό μου και μένει μόνιμα στο Παρασκήνιο.. τι πρέπει να κάνω;

Screenshot_20211013-195528_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα κι εγώ στο app της Πειραιώς.
Το έβαλα σε πλήρη αδράνεια και δεν ξαναέβγαλε ότι λειτουργεί στο παρασκήνιο.


Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.παιδια σε ελληνική συσκευή  η ενημέρωση ασφαλείας Google play. Τι λέει; εμένα ακόμα λέει  1 ιουνιου.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Στην εγγραφή βίντεο, ποια ρύθμιση είναι η καλύτερη; το UHD 60 ή FHD 60; υποθέτω και η αναλογία οθόνης πρέπει να είναι 9:16 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 minutes ago, panosz1 said:

Γειά σας παιδιά. Στην εγγραφή βίντεο, ποια ρύθμιση είναι η καλύτερη; το UHD 60 ή FHD 60; υποθέτω και η αναλογία οθόνης πρέπει να είναι 9:16 

UHD (Ultra high definition) είναι αυτό που λέμε 4Κ. Εννοείται ότι είναι καλύτερη ανάλυση του FHD.

  • UHD = 3,840 x 2,160 pixels.
  • FHD = 1,920 x 1,080 pixels.

Το 60 είναι τα hertz.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

UHD (Ultra high definition) είναι αυτό που λέμε 4Κ. Εννοείται ότι είναι καλύτερη ανάλυση του FHD.

  • UHD = 3,840 x 2,160 pixels.
  • FHD = 1,920 x 1,080 pixels.

Το 60 είναι τα hertz.

εγώ νομίζω οτι τα 60 είναι τα fps...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, guy_fawkes said:

εγώ νομίζω οτι τα 60 είναι τα fps...

Το ίδιο πράγμα είναι μιας και τα δυο έχουν να κάνουν με το refresh rate.

1 Hertz (Hz) = 1 frame per second (FPS).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...